internet w telefonie na terenie Niemiec - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-15, 10:04   #1
bietako
Raczkowanie
 
Avatar bietako
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z ... :-)
Wiadomości: 124

internet w telefonie na terenie Niemiec


potrzebuje się rozeznać nt zakupu karty do telefonu na internet w Niemczech.
Może mi ktoś poradzić co i jak? Mogę ot tak kupic takowa kartę ? Trzeba rejestrować ją ? - jeśli tak to czy mogę będa Polką bez meldunku w Niemczech? - córka jest na terenie Niemiec tylko do września a bez neta to jak bez ręki.
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi
bietako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 12:35   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: internet w telefonie na terenie Niemiec

Cytat:
Napisane przez bietako Pokaż wiadomość
potrzebuje się rozeznać nt zakupu karty do telefonu na internet w Niemczech.
Może mi ktoś poradzić co i jak? Mogę ot tak kupic takowa kartę ? Trzeba rejestrować ją ? - jeśli tak to czy mogę będa Polką bez meldunku w Niemczech? - córka jest na terenie Niemiec tylko do września a bez neta to jak bez ręki.
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi
Możesz ot tak kupić kartę dowolnej sieci, ale musisz zarejestrować numer, bez tego nie będziesz mogła jej używać. Robi się to albo wysyłając pocztą dołączony do zestawu formularz (niezbyt "dzisiejsza" metoda), albo w internecie na stronie operatora, albo dzwoniąc z tego zakupionego numeru na infolinię sieci, której masz kartę, tylko do tego musisz znać język na tyle, żeby rozumieć i wykonywać podane tam wskazówki.

We wszystkich przypadkach trzeba podać adres zameldowania. Gdy nie masz meldunku, wtedy podajesz adres zamieszkania, ale może się zdarzyć losowe sprawdzanie i wówczas blokują numer i każą przysłać skan dokumentu tożsamości z adresem, żeby potwierdzić jego zgodność z podanym przy rejestracji. Czego oczywiście nie da się zrobić w przypadku emigranta bez meldunku i bez niemieckiego dokumentu. Mnie w ten sposób sieć Lidl/Fonic Mobile pozbawiła w pewne święta Bożego Narodzenia możliwości dzwonienia i komunikowania się przez internet. Nikogo na infolinii nie interesowało, że jestem w DE od 2 miesięcy, nie mam stałego meldunku, bo pracuję w delegacji i adres w moim paszporcie i dowodzie nie zgadza się z niemieckim adresem zamieszkania, który podałam przy rejestracji, bo logiczne jest, że nie będę mieć w polskich dokumentach niemieckiego adresu. Nie udało mi się odblokować numeru i straciłam wtedy jakieś 40 euro wydane na kartę SIM i świeżo zrobione doładowania.
Raczej miałam pecha, bo nie słyszałam, żeby podobna historia się komuś przytrafiła.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-06-22 o 12:36
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 19:30   #3
Mea3009
Przyczajenie
 
Avatar Mea3009
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: internet w telefonie na terenie Niemiec

A może warto w tej kwestii popytać znajomych? Według mnie to jest naprawdę znakomite źródło wiedzy
__________________
Miłość, która nigdy się nie powtórzy, bo nie ma najmniejszej szansy na powtórzenie rzeczy tworzących zupełność.
Mea3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 13:10   #4
LegacyOfKain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: internet w telefonie na terenie Niemiec

Ja w Niemczech używałam karty z Lebary. Maja swoje pakiety internetowe, zawsze wszystko działało Zwłaszcza, ze byłam w takim miejscu, gdzie był średni zasięg.
__________________
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
LegacyOfKain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-08, 00:06   #5
andzelika88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 4
Dot.: internet w telefonie na terenie Niemiec

Ja do dziś mieszkam w Niemczech i także używam Lebary znakomite pakiety internetu a do tego świetny zasięg
andzelika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-26 05:45:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.