Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-10, 15:06   #31
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: stopy

Ten specyfik można mam nadzieję kupić bez recepty? Ile kosztuje (2 zł? jak wcześniej mówiłaś?) Jak to się aplikuje? Posypuję rankę tym proszkiem i zostawiam?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 08:53   #32
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: stopy

tak , posypujesz i najlepiej nic na to nie przyklejać chybaże gdzieś wychodzisz [img]icons/icon7.gif[/img]
pani w aptece sama mi to polecała, tanie a dobre i zawsze działa [img]icons/icon7.gif[/img]
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 14:59   #33
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
ODCISKI HELP!!

Kilka dni temu nareszcie wskoczylam w sandałki. Pogoda w końcu zrobiła się cudna. Jednak po wiosennym noszeniu moich półszpileczek i adidasków na palcach u stóp i na piętach mam okropne odciski. Walczę już z nimi kilka dni tzn. moczę je w ciepłej wodzie ze solą kuchenną, robię peeling, smaruje kremami, ścieram pumeksem iii.... nie widzę efektów . W ogóle moje stopy mają tendencje do odcisków wystarczy, że jakieś buty lekko mnie obetrą albo pocisną.
Czy któraś z was boryka się z podobnym problemem, jaki są sposby na pozbycie się ich, czym smarować nogi i jak im zapobiegać?
Proszę o pomoc
pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 16:03   #34
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: ODCISKI HELP!!

Ja takze mam wielki problem z odciskami. Jedyne buciki w jakich moge chodzic to addaski (choc i te musze rozchodzic bo na poczatku mam babelki na pietach). Ale przeciez jak w lecie nosic adidaski jak ja tak lubie szpileczki, sandalki...
Jednym sposobem jest rozchodzenie butow w domu. Mozesz takze kupic pienke w sklepie z butaki, ktora psika sie buciki i zaklada sie (rozciaga ona delikatnie skorke na bucikach dopasowujac ja do ksztaltu stopy).
Moich rad tyle, ja w lecie zazwyczaj chodze po prostu z plasterkami, bo nie znalazlam butow ktore babli nie robilyby mi
Moze ktos ma cudowny sposob albo preparat zeby uniknac odciskow?

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 18:16   #35
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: ODCISKI HELP!!

Tobie chodzi o bąble (jak napisała młodaa), czy o odciski?
Bo jeśli o odciski, to mi też się robią To nie są takie dosłowne odciski, bo to podobno bardzo boli i jest głęboko pod skórą, tylko takie stwardnienia skóry. To się chyba nazywa "modzele". Niestety nie mam na to sposobu Jest taki krem: Xerial chyba się nazywa. Na odciski i modzele. Miałam go w zeszłym roku, ale wiele mi nie pomógł
Nie byłam nigdy na pedicure, a Ty? Zastanawiam się nad tym, ale po pierwsze nie wiem, czy to coś da, a po drugie jakoś nie mogę się przemód, żeby ktoś inny niż ja sama dbał o moje stopy
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 19:39   #36
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: ODCISKI HELP!!

Bąble, pęcherze też mi się robią nawet jeśli naklejam plasterek to pod nim robi mi się pęcherz,potem pęka i leci krew. Często potem w tym miejscu mam bardzo grubą skórę lub robią się odciski. Akurat na palcach u stóp mam odciski,albo te modzele o których Karola mówi mają one postać takich guzków, na pietach to już sama nie wiem w każdym razie jest bardzo gruba i szorstka skóra.
Co do pedicure to nigdy nie robiłam, jakoś tez wolę zajmować sie sama swoimi stopami.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 23:03   #37
Nef
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Re: ODCISKI HELP!!

przesyłam linka do wątku gdzie opisałam jak ja sobie radzę z tym problemem

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1086016485
__________________
Kiziak, kiedyś Nef
Nef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-17, 15:09   #38
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
odciski

Od pewnego czasu odczuwam ból z powodu wciąż narastających odcisków. W żaden dostępny mi sposób nie mogę usunąć mocno zrogowaconej skóry po zewnętrzej stronie dużego oraz małego palca u obu stóp. Próbowałam przez kilka miesięcy codziennie delikatnie ścierać naskórek pumeksem (wcześniej robiłam to metalową tarką, a nawet w akcie rozpaczy starałam się ściąć odciski nożyczkami, ale wydaje mi się to metoda zbyt drastyczna) oraz smarowałam stopy intensywnie nawilżającym kremem. Nie widzę jednak pozytywnych efektów. W środku odcisków widać czerwonawo-brunatny punkt który jest bardzo bolesny przy nacisku. Nie wiem, co w tej sytuacji mam robić. Czy mam udać się do lekarza (ortopedy?) czy wystarczy pedikiur u kosmetyczki (boję się szalenie - a nuż trafię na taką mało kompetentną). A może są jakieś środki rozpuszczające takie zrogowacenie?
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 16:48   #39
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: odciski

jesli lekarz to raczej chirurg, nie ortopeda. ja np z wrastajacym paznokciem chodzilam na zabieg do chirurga, a to przeciez dosyc podobna sprawa.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 12:59   #40
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: odciski

Pedikur u sprawnej kosmetyczki powinien pomóc. Chirurg to ostateczność, a z reguły usunie trochę za bardzo. Samodzielnie raczej trudno usunąć. Na środki zmiękczające nie ma co liczyć, jeśli jest to głęboka zmiana.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-16, 21:00   #41
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Bolące pięty!!!!

Chyba odparzyłam sobie pięty... byłam ostatnie 3 dni w ciepłym klimacie i przyszło mi cały dzień, od 7:00 do 1:00 w nocy nosić buty na ocasie, a przy tym strasznie dużo chodzić. No mam chyba odparzone pięty, choć nie jestem, pewna czy to to. Są zaczerwienione (duże czerwone placki), swędzobolą (tak to nazywam ) i momentami pieką
Wiecie może co może na to pomóc?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-21, 16:53   #42
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
problem!!!duzy...

Witam wszystkich oraz Pana Doktora!
otóz nmam pewnien problem.
Dotyczy on mojej stopy. Pomiędzy palcem dużym a tym obok niego od spodu pojawilo mi sie takie zgrubienie. i za każdym razem gdy je przycisne to boli. Czy mozna to jakoś wyleczyc domowymi sposobami i co to w ogole jest. nie jest to odcisk poniewaz smarowalam to masciami na odciski i schodzila mi tylko skórka wokol tego czegoś.
bardzo prosze o jakas podpowiedz poniewaz to staje sie uciazliwe
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-27, 12:17   #43
Ania_
Raczkowanie
 
Avatar Ania_
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 350
Re: ODCISK!!!

I jak sięzakończyła sprawa z tym odciskiem? Bo mam mega odcisk na pięcie i nie mogę chodzić, najpierw zastosowałam plasterki scholla ktore troche pomogly ale odcisk odrósł, a teraz nakleiłam plasterek Salvequick i czekam na efekty i jeszcze w kolejce mam jakiś płyn na odciski, ale boje się, że to nie pomoże bo na piętach mam ogólnie twardą skórę, więc nie wiem jak ten odcisk "wydłubać" po odklejeniu plasterka. Pomóżcie! Doradźcie coś bo już chodzić czasem z bólu nie mogę. Ile może kosztować chirurgiczne usunięcie odcisku i na jakiej zasadzie robione jest znieczulenie?
Ania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-27, 18:00   #44
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: ODCISK!!!

Post ten przypomniał mi historię jaka wydarzyła się jakiś czas temu - kiedy o mało nie wylądowałam w szpitalu z powodu odcisku. Nowe wowczas buty spowodowały niezły "wysyp" odcisków na moich stopach, także na palcach. I kiedy po wieczornej kąpieli wycierałam stopy, na jednym z palców u stopy odchodziła mi skórka, oderwałam ją i poszłam spać, nie zakleiłam plastrem bo niczego nie podejrzewałam. Na drugi dzień poszłam spokojnie do szkoły ale w kozaczkach na szpilkach, które miały szew przechodzący ponad owym palcem. Im więcej chodziłam tym bardziej palec mnie bolał, był to dość specyficzny ból, taki jak przy stłuczeniu. Po 7 godz. lekcyjnych myślałam że nie wytrzymam. Poszłam do łazienki i wyjęłam stope z buta, spojrzałam na palec a on był jakiś taki siny. Kolezanki mowiły ze pewnie ktos mnie nadepnął badz uderzyłam sie, ale zadna z tych sytuacji nie miała miejsca! Kiedy wracałam do domu na nogach po namowach kolezanek, a nie jak zwykle autobusem (do tej pory załuje tego!) poczułam dziwny ból przechodzący od tego palca do pachwiny, przy każdym kroku się zwiększał, myślałam ze nie dojde do miejsca zamieszkania tylko padne gdzies posrodku ulicy... Mieszkam na 4 piętrze i minęło sporo czasu zanim się wczłapałam. Po umyciu rąk chciałam sie jak zwykle przebrać a tu... nie mogę zdjąc spodni! W lewej pachwinie węzły chłonne powiększyły mi się do wielkości jajka przepiórczego! Niezle się wystraszyłam, tym bardziej ze byłam sama w domu! Wziełam ciepłą kąpiel i położyłam sie spac. Kiedy obudziłam się o mało nie straciłam przytomności, jakos doszłam do siebie, pozniej przyszła rodzinka, wypiłam herbate i poszłam spac nic im nie mowiac. Ale przez cała noc miałam na zmiane dreszcze i "wybuchy" gorąca. RAno poszłam do dermatologa ale nie chciano mnie zarejestrowac bo za duzo osob było wiec poszłam do lekarza rodzinnego. Jak p.doktor zobaczyła palec to stwierdziła ze wymagam szybkiej interwencji chirurga. Kiedy w koncu wylądowałam w gabinecie chirurgicznym, zostałam dokładnie obejrzana czy czasami nie widać pręg zakażenia. Dostałam antybiotyk i "przepis" na specjalne okłady i za 3 dni miałam się pokazac. Palec miałam cały siny, paznokiec byl ledwo widoczny poza tym zaczął pojawiać się obrzęk stopy... Gdyby przekroczył kostkę miałam niezwłocznie jechać do szpitala. Po 3 dniach pojawiłam sie znowu u chirurga, wówczas powiedział on ze tu juz nie ma na co czekac i trzeba to wyciąc bo stan jest powazny z tym tylko ze za znieczuleniem trzeba by czekać 1,5 godz. a bez znieczulenia miałabym to zrobione natychmiast. Byłam tak wykończona ze nie czekałam tylko zgodziłam sie na wycięcie bez znieczulenia... Przeszłam do gabinetu obok i tam musiałam namoczyc stope i po poł godz. lezałam na stole. Kiedy czekałyśmy na lekarza (ja i mama) jego asystentka powiedziala ze natną mi palec wzdłuż i wyciągną "to swinstwo" . Szczerze mówiąc poszło szybko, najgorsze było to dłubanie w palcu, bo odcisk był bardzo głęboko osadzony, a chirurg powiedział ze musiał byc "stary". Prawdę mowiąc znieczulenie nie było az tak konieczne bo bardzo nie bolało, był to ból całkiem do zniesienia, tylko pozniej miałam taką dziure w palcu, ze kolezanka sie smiała ze mogę sobie tam wkładac draże
Wszystko zakończyło się tym że opuściłam 1,5 miesiąca szkoły, no i miałam powikłania po antybiotykach które miałam przepisane podczas pierwszej wizyty...ale to juz inna historia.

Teraz nie ma sladu na palcu
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 13:09   #45
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: problem!!!duzy...

bardzo bym prosila o jakies porady
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-05, 10:27   #46
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Re: problem!!!duzy...

A może zrobiła ci się poprostu kurzajka?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-05, 14:29   #47
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: problem!!!duzy...

a kurzajki rosną?
kurcze bo jeszcze nigdy nie mialam nic takiego na skórze
czy jest jakis naturalny sposob zeby sie jej pozbyc?
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 09:38   #48
ewcia_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 139
Re: problem!!!duzy...

hmm
a moze jakies zdjecie "tego czegoś" by wam coś pomogło??
ewcia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 09:46   #49
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Re: problem!!!duzy...

to na pewno jest kurzajka - miałam coś takiego , meczyłam się z tym problemem 2 miesiące !!
i tylko dermatolog ci pomoże - zamrażając ją
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-11, 21:36   #50
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
odciski

jak skutecznie usunąc odciski na palcach u stóp? muszę męża przed wyjazdem na urlop wykurować...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 12:54   #51
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Stopy odciski, otarcia

zrobil mi sie pechezyk z woda na stopie od nowych butow slyszalam ze nie mozna go przekowac, ale chcialabym zeby zniknal jak najszybciej, dziewczyny zancie moze jakis sposob czyms mam go smarowac?
pozd
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 13:52   #52
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Dot.: stopy

najlepiej nie przebijaj pecherza (ten plyn w pecherzu to jego naturalne lekarstwo) i zmien buty, ale...wszyscy znamy realia jak bylam na pieszej pielgrzymce, to abysmy mogli chodzic, musielismy przekluwac pecherze sterylna cienka igla, potem zdezynfekowac spirytusem i nakleic plaster. Jesli musisz, to mozesz tak zrobic.

Z masci na odciski znam tylko Linomag - wszyscy biora go na pielgrzymki i sobie chwala, jest dobry zarowno na juz powstale odciski, jak i profilaktycznie.
To taka tlusta bezbarwno-zolta masc w plastikowym sloiczku, wyglada jak zoltawa wazelina :/
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 13:55   #53
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: stopy

ja zawsze jak się zrobi bąbelek (właśnie też od nowych butów) przeuwam go

robie tak...
mocze stopy w ciepłej wodzie z solą do kąpieli jakieś 15-20min
później przekuwam igłą bąbelek. Woda która jest w środku musi cała wyjść, wiec dotykam chusteczką kilkanaście razy. Potem już tylko przemywam wodą utlenioną i przyklejam plasterek

od zawsze tak się bawie i jeszcze nic mi sie nie stało
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 19:36   #54
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Takie małe pytanko- co to??

Dziewczyny!! Jak się nazywa takie coś co się robi (nie odcisk tylko takie twarde, niebolesne) na stopach z tyłu nogi 4-5 cm powyżej pięty?
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:03   #55
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

ostroga?
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:11   #56
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

modzelak...?
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:15   #57
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

No właśnie- któro??
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:42   #58
Kornell
Przyczajenie
 
Avatar Kornell
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8
GG do Kornell
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

Nie modzelak tylko modzel
Kornell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:17   #59
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Question Dot.: Takie małe pytanko- co to??

Jak mi się zdaje to też kiedyś miałam z tym problem, powiedziano mi że to nagniotki, ale czy tak jest?

Edytowane przez Dreamgirl
Czas edycji: 2005-06-23 o 21:18 Powód: literówka
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:25   #60
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Takie małe pytanko- co to??

moze to nagniotek? najlepiej spytac sie dermatologa
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-15 13:37:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.