Zakupy na Vinted - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-06-14, 13:58   #3691
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak wam działają paczkomaty? Mam kilka paczek w drodze, większość z vinted. Wszystko idzie mi jakoś wyjątkowo powoli, a jedna paczka to w ogóle utknęła w jakiejś sortowni...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Normalnie, w sensie szybko.
Wczoraj rano dziewczyna wysłała mi paczkę, dzisiaj rano miałam już u siebie.

Ja wczoraj rano też wysyłałam i widziałam, że dzisiaj przed południem już ją dostarczyli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-14, 16:08   #3692
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

U mnie paczkomaty też bez zarzutu. Wczoraj zostały nadane do mnie 2 paczki, dziś już je odebrałam.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-15, 07:57   #3693
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Mam duży problem z olx. Kupująca zgłosiła zastrzeżenia co do sprzedawanej rzeczy, wg mnie niesłusznie, przedstawiła sfałszowane zdjecia itd. Po długiej batalii olx stwierdził, że otrzyma zwrot środków. Uważam, że w tej sytuacji powinnam otrzymać z powrotem sprzedaną rzecz, jak to wywalczyć ?
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-15, 11:36   #3694
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Normalnie, w sensie szybko.
Wczoraj rano dziewczyna wysłała mi paczkę, dzisiaj rano miałam już u siebie.

Ja wczoraj rano też wysyłałam i widziałam, że dzisiaj przed południem już ją dostarczyli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
U mnie paczkomaty też bez zarzutu. Wczoraj zostały nadane do mnie 2 paczki, dziś już je odebrałam.
Dziękuję. Już wszystko przyszło, nie wiem o co chodziło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-21, 08:40   #3695
FitPleasure
Zadomowienie
 
Avatar FitPleasure
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 730
Dot.: Zakupy na Vinted

Dziewczyny, mam pewien problem. W piatek rano sprzedalam spodenki na Vinted. Kupujaca wybrala wysylke poczta (lub w Zabce) . Tego samego dnia w poludnie zanioslam paczke do Zabki. Mam wydrukowane potwierdzenie. Ale do dzis (!!) status przesylki sie nie zmienil. W oknie rozmowy nawet nie wskoczylo, ze jest nadana tylko ciagle jest opcja pobrania etykiety. Dzwonilam do pointpacka i na poczte, kazdy umywa rece i nie jest w stanie mi pomoc. Obiecuja ze to sprawdza, ze zakladaja interwencje itp. Czas oczekiwania... 2 dni robocze 🤦☠♀️ poszlam teraz zla do tej Zabki zeby zabrac paczke i zawiezc samemu na poczte, ale okazuje sie ze oni juz jej nie maja, ze kurier musial ja zabrac. Ale nie wiedza kiedy, kto, nie maja zadnego potwierdzenia, bo podobno u nich paczka po prostu znika z systemu a to kurier przejmuje potem wszystkie numery 🤷☠♀️
Czyli paczka niby jest w drodze, nikt nie wie co sie z nia dzieje, na stronach sledzenia wciaz widnieje jako oczekujaca na odbior kuriera a mi zaraz skonczy sie czas na Vinted

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dbam o ciało ...
75-> 74->73->72->71-> 70->69->68->67->66-> 65->64->63->62-> 61-> 60->59->58->57->56->55
_________________________
... i duszę 9/52
FitPleasure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-21, 09:06   #3696
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez FitPleasure Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pewien problem. W piatek rano sprzedalam spodenki na Vinted. Kupujaca wybrala wysylke poczta (lub w Zabce) . Tego samego dnia w poludnie zanioslam paczke do Zabki. Mam wydrukowane potwierdzenie. Ale do dzis (!!) status przesylki sie nie zmienil. W oknie rozmowy nawet nie wskoczylo, ze jest nadana tylko ciagle jest opcja pobrania etykiety. Dzwonilam do pointpacka i na poczte, kazdy umywa rece i nie jest w stanie mi pomoc. Obiecuja ze to sprawdza, ze zakladaja interwencje itp. Czas oczekiwania... 2 dni robocze 🤦☠♀️ poszlam teraz zla do tej Zabki zeby zabrac paczke i zawiezc samemu na poczte, ale okazuje sie ze oni juz jej nie maja, ze kurier musial ja zabrac. Ale nie wiedza kiedy, kto, nie maja zadnego potwierdzenia, bo podobno u nich paczka po prostu znika z systemu a to kurier przejmuje potem wszystkie numery 🤷☠♀️
Czyli paczka niby jest w drodze, nikt nie wie co sie z nia dzieje, na stronach sledzenia wciaz widnieje jako oczekujaca na odbior kuriera a mi zaraz skonczy sie czas na Vinted

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałąm to samo, status przesyłki się nie zmienił (niewysłana), ale Kupująca po otrzymaniu przesyłki oznaczyła ją jako odebraną i wszystko było ok. Napisz do vinted, że paczkę nadałaś i zeskanuj potwierdzenie nadania, powinni ręcznie jakby co zmienić status na wysłane.
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-21, 17:03   #3697
FitPleasure
Zadomowienie
 
Avatar FitPleasure
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 730
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Miałąm to samo, status przesyłki się nie zmienił (niewysłana), ale Kupująca po otrzymaniu przesyłki oznaczyła ją jako odebraną i wszystko było ok. Napisz do vinted, że paczkę nadałaś i zeskanuj potwierdzenie nadania, powinni ręcznie jakby co zmienić status na wysłane.
Dzieki za odpowiedz
Wlasnie tak zrobilam, napisalam do Vinted, wyjasnilam sytuacje, zmienili transakcje na zawieszona i mam im wyslac skan rozmowy z potwierdzeniem ze kupujaca odebrala przesylke jesli juz do niej dotrze. Wtedy odblokuja pieniadze. Na stronie pointpacku dzis zmienil sie status, ze kurier odebral przesylke (dopiero dzis! I to po telefonie do poibtpacku i na poczte 🤦☠♀️), mam nadzieje ze jutro paczka dotrze do kupujacej. Od samego poczatku pisalam do niej, wyslalam potwierdzenie, dzis tez wyjasnialam czego sie dowiedzialam, wiec mam nadzieje, ze nie bedzie mnie winic za ta sytuacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dbam o ciało ...
75-> 74->73->72->71-> 70->69->68->67->66-> 65->64->63->62-> 61-> 60->59->58->57->56->55
_________________________
... i duszę 9/52
FitPleasure jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-23, 10:05   #3698
nagnieszka2001nowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zakupy na Vinted

AJ w sumie tylko kupuje na Vinted. Jest bezpiecznie i spoko ubranka można zaleźć
nagnieszka2001nowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-23, 21:22   #3699
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Zakupy na Vinted

Czy ktoś z Was przeprowadzał transakcje z uzytkownikami z zagranicy? Od niedawna vinted się uaktualnił i można sprzedać lub kupić z Litwą i Czechami. Czy to działa tak jak w Polsce? W sensie przesyłka? Bo wczoraj kupiłam buty od Czeszki w bardzo korzystnej cenie, wcześniej zapytałam czy wysyła do PL, napisała, że nie ma problemu. Kupiłam przez kup teraz i wybrałam przesyłkę DPD do punktu, była też możliwość do paczkomatu inpost, ale o wiele droższa. Czekam na wysyłkę, na razie status się nie zmienił, ale trochę się cykam, że jednak coś pójdzie nie tak. Orientujecie się jak to działa? Czy firmy kurierskie ogarniają przesyłki zagraniczne bez problemu, zwłaszcza takie do punktów odbioru? Mam nadzieję, że jednak transakcja zakończy się sukcesem, no ale to mój pierwszy zakup zagraniczny, w dodatku bardzo mi zależy na tych butach, bo u nas ceny mocno wywindowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-23, 21:46   #3700
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was przeprowadzał transakcje z uzytkownikami z zagranicy? Od niedawna vinted się uaktualnił i można sprzedać lub kupić z Litwą i Czechami. Czy to działa tak jak w Polsce? W sensie przesyłka? Bo wczoraj kupiłam buty od Czeszki w bardzo korzystnej cenie, wcześniej zapytałam czy wysyła do PL, napisała, że nie ma problemu. Kupiłam przez kup teraz i wybrałam przesyłkę DPD do punktu, była też możliwość do paczkomatu inpost, ale o wiele droższa. Czekam na wysyłkę, na razie status się nie zmienił, ale trochę się cykam, że jednak coś pójdzie nie tak. Orientujecie się jak to działa? Czy firmy kurierskie ogarniają przesyłki zagraniczne bez problemu, zwłaszcza takie do punktów odbioru? Mam nadzieję, że jednak transakcja zakończy się sukcesem, no ale to mój pierwszy zakup zagraniczny, w dodatku bardzo mi zależy na tych butach, bo u nas ceny mocno wywindowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można przejrzeć wcześniejsze posty lub użyć wyszukiwarki wątkowej, bo było o tym pisane
Przesyłki dochodzą normalnie, jak większość z zagranicy. Nie wiem czemu firmy kurierskie miałyby "nie ogarniać przesyłek zagranicznych"?
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 08:28   #3701
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Wszystkie przesyłki wychodzą i dochodzą. Póki co miałam doświadczenia z, Litwą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-24, 10:39   #3702
kiss of night
Zakorzenienie
 
Avatar kiss of night
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 019
Dot.: Zakupy na Vinted

Mnie się trafiła przesyłka do Czech i już trzeci dzień jest w doręczeniu, nie wiem co się dzieje. 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiss of night jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 12:34   #3703
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Bosz...jacy debile nas otaczają. Brak mi słów na to. Od kilku miesięcy usiłuję kupić kapelusz w swoim rozmiarze i okazuje się to niemożliwe. Ludzie nie potrafią posługiwać się miarką i odczytywać cyfr. Pytam o obwód wewnętrzny kapelusza - ba, wysyłam zdjęcie, na którym pokazuję gdzie mierzyć. Dostaję przekątną (?!) obwód z zewnątrz lub średnicę. Dzisiaj odebrałam kolejną paczkę i znowu wtopa. Dwa razy pytałam sprzedającą o obwód - dwa razy napisała 55cm. Przychodzi kapelusz Z METKĄ ! na której wyraźnie napisano 57, zmierzony od środka ma 56,8cm. Sprzedająca nie poczuwa się do winy. Odsyłać mi się nie opłaca, bo te oba koszty wysyłki kosztują więcej niż sam kapelusz. Ochrona kupujących jak wcale.
Kupująca twierdzi, że nie czyta metek z rozmiarami.
Ale mi dzisiaj humor zepsuto...wrrr...

Edytowane przez Morticia_Addams
Czas edycji: 2022-06-24 o 12:53 Powód: rozwój akcji
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 13:54   #3704
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja ostatnio sprzedałam coś osobie z Litwy, wszystko poszło bez problemu.

Dzisiaj znalazłam fajne legginsy na siłownię, zaproponowałam odrobię niższą cenę i dziewczyna najpierw się zgodziła, a potem dopisała że wysyłka 15 zł. Zapytałam o opcje zakupu na vinted albo olx, bo jak ta wysyłka może kosztować 5 zł, to nie widzę powodu płacić 15. Nie, bo nie ma możliwości wydrukowania etykiety. Napisałam, że teraz na olx można spokojnie wysłać bez drukowania. Dziewczyna napisała że nie i koniec, nie ma olx, nie będzie zakładać i że jak chce te legginsy to mam jej przesłać kasę blikiem xD
Podziękowałam. Totalnie nie ufam ludziom w takich sytuacjach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 14:12   #3705
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio sprzedałam coś osobie z Litwy, wszystko poszło bez problemu.

Dzisiaj znalazłam fajne legginsy na siłownię, zaproponowałam odrobię niższą cenę i dziewczyna najpierw się zgodziła, a potem dopisała że wysyłka 15 zł. Zapytałam o opcje zakupu na vinted albo olx, bo jak ta wysyłka może kosztować 5 zł, to nie widzę powodu płacić 15. Nie, bo nie ma możliwości wydrukowania etykiety. Napisałam, że teraz na olx można spokojnie wysłać bez drukowania. Dziewczyna napisała że nie i koniec, nie ma olx, nie będzie zakładać i że jak chce te legginsy to mam jej przesłać kasę blikiem xD
Podziękowałam. Totalnie nie ufam ludziom w takich sytuacjach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na OLX da się bez drukowania? W jaki sposób?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 14:16   #3706
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Na OLX da się bez drukowania? W jaki sposób?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Da się przy pomocy kodu. Przy potwierdzeniu sprzedaży, olx daje wybór - drukowanie tradycyjnej etykiety lub generowanie kodu, który podaje się w paczkomacie (i wpisuje na paczkę) by nadać przesyłkę.
Jeśli ktoś robił kiedyś zwrot do Paczkomatu, to wygląda to podobnie - wpisuje się kod, a potem (po nadaniu) jest generowany normalny numer przesyłki, po którym można ją śledzić.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 14:23   #3707
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Da się przy pomocy kodu. Przy potwierdzeniu sprzedaży, olx daje wybór - drukowanie tradycyjnej etykiety lub generowanie kodu, który podaje się w paczkomacie (i wpisuje na paczkę) by nadać przesyłkę.
Jeśli ktoś robił kiedyś zwrot do Paczkomatu, to wygląda to podobnie - wpisuje się kod, a potem (po nadaniu) jest generowany normalny numer przesyłki, po którym można ją śledzić.
Dzięki, dobrze wiedzieć. Przy zwrocie to właśnie wiem ze da się kod. Ale wysyłałam coś ostatnio paczkomatem z OLX i miałam zwykła etykietę do wydrukowania. Ale może nie zauważyłam z tym kodem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ceccylia_paladin
Czas edycji: 2022-06-24 o 14:25
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 16:11   #3708
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio sprzedałam coś osobie z Litwy, wszystko poszło bez problemu.

Dzisiaj znalazłam fajne legginsy na siłownię, zaproponowałam odrobię niższą cenę i dziewczyna najpierw się zgodziła, a potem dopisała że wysyłka 15 zł. Zapytałam o opcje zakupu na vinted albo olx, bo jak ta wysyłka może kosztować 5 zł, to nie widzę powodu płacić 15. Nie, bo nie ma możliwości wydrukowania etykiety. Napisałam, że teraz na olx można spokojnie wysłać bez drukowania. Dziewczyna napisała że nie i koniec, nie ma olx, nie będzie zakładać i że jak chce te legginsy to mam jej przesłać kasę blikiem xD
Podziękowałam. Totalnie nie ufam ludziom w takich sytuacjach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym nie zaufała. Podobnie ma się sytuacja kiedy ktoś chce sprzedać coś poza portalem sprzedażowym, wtedy pytam o opłatę za pobraniem, bo to wydaj się być sprawiedliwe i bezpieczne. To wiele osób rezygnuje, "bo nie". Bez powodu.

Pytałam o przesylkę zagraniczną w tym kontekscie czy nie ma opóznien i czy działa to tak jak u nas. U mnie sytuacja wygląda na razie tak, że wg vinted 2dni temu dokonany zakup przez kup teraz i na razie dziewczyna nie wysłała w ogóle paczki. Ma na to co prawda 5dni, więc czas do środy nie licząc weekendu, ale kurczę obawiam się że może nie wysłać. Na razie czekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 16:21   #3709
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
Też bym nie zaufała. Podobnie ma się sytuacja kiedy ktoś chce sprzedać coś poza portalem sprzedażowym, wtedy pytam o opłatę za pobraniem, bo to wydaj się być sprawiedliwe i bezpieczne. To wiele osób rezygnuje, "bo nie". Bez powodu.

Pytałam o przesylkę zagraniczną w tym kontekscie czy nie ma opóznien i czy działa to tak jak u nas. U mnie sytuacja wygląda na razie tak, że wg vinted 2dni temu dokonany zakup przez kup teraz i na razie dziewczyna nie wysłała w ogóle paczki. Ma na to co prawda 5dni, więc czas do środy nie licząc weekendu, ale kurczę obawiam się że może nie wysłać. Na razie czekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pod warunkiem, że wpłacasz "zaliczkę" na wysyłkę. Ale ja bym tak nie wysłała, bo nie chce mi się bawić jeżeli ktoś się rozmyśli i paczki nie odbierze a ja będę co najmniej dwa razy latać na pocztę.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-24, 22:11   #3710
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Pod warunkiem, że wpłacasz "zaliczkę" na wysyłkę. Ale ja bym tak nie wysłała, bo nie chce mi się bawić jeżeli ktoś się rozmyśli i paczki nie odbierze a ja będę co najmniej dwa razy latać na pocztę.
Dokładnie dwa razy miałam taką sytuację i od kilka lat nie wysyłam nic za pobraniem
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 23:50   #3711
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
Też bym nie zaufała. Podobnie ma się sytuacja kiedy ktoś chce sprzedać coś poza portalem sprzedażowym, wtedy pytam o opłatę za pobraniem, bo to wydaj się być sprawiedliwe i bezpieczne. To wiele osób rezygnuje, "bo nie". Bez powodu.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wysyłam za pobraniem od czasu gdy jakiś @#$% poprosił o przesłanie za pobraniem namiotu kurierem. Straciłam 80zł, bo poszło do nikogo pod lewy adres i wróciło do mnie.
Podobnie - nie sprzedaję przez portal rzeczy o wartości większej niż 150zł. Coraz więcej dziwnych wyłudzeń, w których nawet filmik na którym nakręcono proces pakowania, nie jest uznawany za dowód nadania tego, co trzeba.
Jeśli ktoś nie chce poza olx czy Vinted, to oferuję jeszcze Allegro, ale z góry informuję, że cena wzrośnie, bo muszę jeszcze zapłacić prowizję, a prezenty robię tylko rodzinie i przyjaciołom.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-25, 09:19   #3712
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Dokładnie dwa razy miałam taką sytuację i od kilka lat nie wysyłam nic za pobraniem
Ja też, bo raz że musiałabym oszacować, ile będzie kosztować wysyłka, potem ile jej powrót do mnie (a teraz wysyłam praktycznie tylko Inpostem, więc nawet nie wiem, ile tam kosztuje powrót przesyłki do adresata), taką kwotę wziąć w zaliczce, potem myśleć, ile ma być za pobraniem. Dla mnie to wyższa matematyka, nie mam czasu ani ochoty na takie akrobacje.

Zresztą przykład Morticii doskonale pokazuje, jak się można na tym przejechać. Już pomijam fakt straty 80 zł, bo nawet jakby wziąć zaliczkę to i tak latanie na pocztę w obie strony z namiotem, pakowanie tego- dramat
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-25, 10:29   #3713
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Pod warunkiem, że wpłacasz "zaliczkę" na wysyłkę. Ale ja bym tak nie wysłała, bo nie chce mi się bawić jeżeli ktoś się rozmyśli i paczki nie odbierze a ja będę co najmniej dwa razy latać na pocztę.
Na wysyłkę za pobraniem i wysłanie takiej zaliczki mogłabym się zgodzić, chociaż chyba trochę nie chciałoby mi się tak bawić w przypadku używanych ciuchów za max kilkadziesiąt złotych.
W ogóle nie widzę opcji żebym kupiła coś poza jakimś portalem. Nie wnikam czy to vinted czy allegro, ale no kurde nie zrobię komuś przelewu o tak o, ma słowo honoru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-25, 10:49   #3714
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Na wysyłkę za pobraniem i wysłanie takiej zaliczki mogłabym się zgodzić, chociaż chyba trochę nie chciałoby mi się tak bawić w przypadku używanych ciuchów za max kilkadziesiąt złotych.
W ogóle nie widzę opcji żebym kupiła coś poza jakimś portalem. Nie wnikam czy to vinted czy allegro, ale no kurde nie zrobię komuś przelewu o tak o, ma słowo honoru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie się tak w ogóle nie chce bawić Po to są te portale żeby nie trzeba było kupować poza. Chociaż w świetle tego, co tu czytam to nic markowego nie sprzedałabym ani przez Vinted ani OLX, bo bym się bała wyłudzenia.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-28, 06:16   #3715
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

W niedzielę wysłałam 4 wiadomości do użytkowniczek z prośbą o wymiary.

( Chodzi mi o szerokości między pachami, długość całkowita).

Wszystkie preczytane. Tylko jedna dziewczyna napisała mi,że wymiary na zdjęciu ( faktycznie było zdjęcie z centymetrami na którym ledwo co widać, ale tylko długość całkowita), jak jej napisałam,jaka szerokość między pachami, bo tego nie ma to...ani widu,.ani slychu 🤷

Reszta totalnie zlała mnie ciepłym moczem i nawet nie odpisała.

Myślałam, że ludziom zależy na sprzedaży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-28, 11:13   #3716
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Zainstalowałam nową wersję aplikacji w telefonie, oczywiście nie pamiętam hasła, bo na kompie mam zapisane. Wysłałam o przypomnienie, klikam w odnośnik do zmiany hasła w mailu i cały czas "nieprawidłowy kod zmiany hasła". Ktoś coś?
Edit. Naprawione.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-06-28 o 11:45
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-28, 16:53   #3717
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W niedzielę wysłałam 4 wiadomości do użytkowniczek z prośbą o wymiary.

( Chodzi mi o szerokości między pachami, długość całkowita).

Wszystkie preczytane. Tylko jedna dziewczyna napisała mi,że wymiary na zdjęciu ( faktycznie było zdjęcie z centymetrami na którym ledwo co widać, ale tylko długość całkowita), jak jej napisałam,jaka szerokość między pachami, bo tego nie ma to...ani widu,.ani slychu 🤷

Reszta totalnie zlała mnie ciepłym moczem i nawet nie odpisała.

Myślałam, że ludziom zależy na sprzedaży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szukałam ostatnio sukienki na wesele i było dokładnie tak samo... Zdecydowana większość wiadomości z prośbą o wymiary została olana :/ odpisały mi dwie osoby mi bardzo brakuje podania wymiarów jako obowiązkowych parametrów, rozmiarówki różnią się w zależności od marki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-28, 17:23   #3718
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W niedzielę wysłałam 4 wiadomości do użytkowniczek z prośbą o wymiary.

( Chodzi mi o szerokości między pachami, długość całkowita).

Wszystkie preczytane. Tylko jedna dziewczyna napisała mi,że wymiary na zdjęciu ( faktycznie było zdjęcie z centymetrami na którym ledwo co widać, ale tylko długość całkowita), jak jej napisałam,jaka szerokość między pachami, bo tego nie ma to...ani widu,.ani slychu

Reszta totalnie zlała mnie ciepłym moczem i nawet nie odpisała.

Myślałam, że ludziom zależy na sprzedaży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam takie same doświadczenia.
Ale dla równowagi trafiłam dzisiaj na ofertę, gdzie dziewczyna napisała "nie podaje wymiarów, można sobie sprawdzić na stronie producenta" przynajmniej jasny przekaz.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-28, 20:01   #3719
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Mam takie same doświadczenia.
Ale dla równowagi trafiłam dzisiaj na ofertę, gdzie dziewczyna napisała "nie podaje wymiarów, można sobie sprawdzić na stronie producenta" przynajmniej jasny przekaz.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Zawsze coś. Ja ostatnio przeglądałam na szybko i dodałam jedną marynarkę do ulubionych. Za parę minut dostaję ofertę z obniżką ceny, więc poprosiłam o szerokość w biuście - wiadomość odczytana, odpowiedzi brak do dzisiaj.
Ja też czasem nie mogłam od razu dać konkretnej odpowiedzi albo dosłać zdjęcia, ale w takim wypadku pisałam "przepraszam, dzisiaj nie mogę przesłać, odpowiem później"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-28, 20:06   #3720
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Mam takie same doświadczenia.
Ale dla równowagi trafiłam dzisiaj na ofertę, gdzie dziewczyna napisała "nie podaje wymiarów, można sobie sprawdzić na stronie producenta" przynajmniej jasny przekaz.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Szczególnie po praniu te wymiary podane na stronie mają sens
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.