uczulenie na żel inaczej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-08, 22:48   #1
mc2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13

uczulenie na żel inaczej


Witam
przeczytałam juz te wątki o uczuleniu ale mam pytanie na które tam nie znalazłam odp
a problem mam taki, że wysmarowałam się żelem celowo i nie mam uczulenia nic w tych miejscach nie wyszło ale potarcie pyłem z piłowania twarzy, ręki lub nawet nogi wywołuje ( tak mi się wydaje) jakieś uczulenie , następuje to po około 2 dniach lub dnia następnego. Tworzą się skupione w grupie krostki prawdopodobnie podeszłe wodą i przez pierwsze około dwa dni swędzą i są czerwone. Bardzo długo schodzą, jednak zanim zejdą przechodzą w stan takiej szorstkiej i zaczerwienionej w tym miejscu skóry.
Obrzary są za zwyczaj w postaci plamy o wielkosci do 1,5 cm srednicy

Podobny efekt mam od liquidu (robiłam próbę i z przypadku też wyszło)
mój 3 letni synek tez ma to samo , nie dotyka żelu ale pojawia mu się to na udach poniżej pupy ( może od siadania?) czasem na rękach w kilka dni po wizycie klientki.

Czy jest to uczulenie na żel czy jakiś inny wybryk
Bardzo proszę o jakieś fotki jak wygląda uczulenie na składniki używane do przedłużania paznokci, może uda mi się jakoś to rozpoznać .
Nie chciałabym lecieć do lekarza żeby ten testował wszystkie leki zanim odkryje co to może być.
mc2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 08:32   #2
kajka1403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: uczulenie na żel inaczej

itaj w gronie mam ten sam problem uczulkla mnie płyn już od dwuch lat i nic nie daje że pracuje w rękawiczkach wystarczy małe zetkniecie ze skorą dermatolog ktory mnie leczy nazwał to egzema zawodowa złagodził mi objawy ale powiedzał jest to choroba zawodoa zjązana z moja pracą jeśli chce wyleczyć tocałkowicie koniec z robieniem paznokcji teraz jest już lepej ale to co miałam da lata z dłońiami to byla masakar bo popekanych bąbelkach robiły się pękniecia na skórze ktore bardzo bolały nikomu tego nie życze daleka droga do yleczenia tego powioodzenia
kajka1403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 13:20   #3
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: uczulenie na żel inaczej

ja mam przez pył kłopoty ze skóra na powiekach, jest zaczerwieniona, wysuszona i oczy lekko sa rano opuchniete przez to....
ratunek to- okulary plus maseczka stomatologiczna, która zakrywa cała twarz...mi pomaga

co do rak- długi rekawek i rekawiczki...a w lato chociaz rekawiczki i po robocie odrazu isc umyc rece...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 16:34   #4
ilonka70
Zadomowienie
 
Avatar ilonka70
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Budapeszt
Wiadomości: 1 966
GG do ilonka70 Wyślij wiadomość przez MSN do ilonka70 Send a message via Skype™ to ilonka70
Dot.: uczulenie na żel inaczej

Ja rowniez zauwazylam, ze po pilowaniu pazurkow, wieczorem wszystko mnie swedzi, ale po dniu czy dwoch mija. Zadne babelki mi sie nie robia, tylko mam troszke zaczerwieniona skore.
Ale co dziwne, nie na dloniach a na zgieciach lokci.
__________________
Moj pazurkowy watek:
Zapraszam






ilonka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 22:01   #5
madziareczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziareczka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 799
GG do madziareczka
Dot.: uczulenie na żel inaczej

ja jestem ogolnie alergikiem ale zauwazylam ze wieczorem po klientkach wystepuja mi plany lacznie z krostkami, te plamy to taka jakby bardzo bardzo sucha skora to piecze swedzi i cholercia wie co z tym robic,, wystepuje mi od nadgarstkow az po lokcie od wewnetrznej strony, czasem na dekoldzie i na dloniach, lekarze do tej pory nie wiedza co to jest i jak to leczyc, po jakims czasie ustaje pozniej sie nasila itak w kolko .eehhhh i te objawy mam dokladnie od 2 lat czyli tyle ile zajmuje sie paznokciami!
ale nie wiem czy to od robieni paznokci zel/akryl a moze od jakis innych rzeczy i poprostu jakos w tym czasie to sie pojawia jak jestesm po klientkach,,
madziareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 16:47   #6
kajka1403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: uczulenie na żel inaczej

juz wyzej napisalam co lekarz stwierdził ze jest to wyprysk (egzema zawodowa) na to nie ma lekarstwa jedynie masci sterydowe lagodzace objawy jedyne rowiazanie koniec pazurków
kajka1403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 19:00   #7
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: uczulenie na żel inaczej

Ja też należę do osób uczulonych na żel, pył jak i płyn do przemywania.

Załączam fotki.
1 i 2 to skóra dotknięta ręką brudną od pyłu.
3 to widoczne czerwone kółko - wieczko od słoiczka z żelem.

Byłam wielokrotnie u dermatologa.
Obecnie łykam tabletki odczulające i smaruję się maściami ze sterydami.
Podczas pracy z paznokciami ubieram bawełniany golf i winylowe rękawiczki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2007_09_28_ee.jpg (101,8 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2007_09_28_cc.jpg (89,2 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2007_10_08_a.jpg (24,7 KB, 87 załadowań)
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-02, 10:51   #8
mc2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13
Dot.: uczulenie na żel inaczej

Witam
Dziękuję za odp
Wkońcu doszukałam się w necie co bardzo pasuje do tego uczulenia :że to EGZEMA czyli alergiczny wyprysk kontaktowy

Wyprysk kontaktowy, zwany popularnie egzemą jest schorzeniem skóry wywołanym przez kontakt z zewnętrznymi substancjami uczulającymi lub substancjami drażniącymi. Substancje uczulające to tzw. alergeny kontaktowe (zwane też antygenami) , które wywołują wyprysk kontaktowy o charakterze alergicznym. Substancje drażniące to zwykle środki czystości, mydła, detergenty, itp. Objawy obydwu schorzeń są podobne - skóra wskutek ich oddziaływania staje się zaczerwieniona, pogrubiała i złuszcza się. W czasie zaostrzeń widoczne są podskórne grudki lub pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym. W zmianach ostrych występuje nasilony rumień, pęcherzyki pękają, dając wysięk i nadżerki.

''Jak szybko i gdzie występują objawy chorobowe? Alergiczny wyprysk kontaktowy pojawia się najczęściej w miejscu zetknięcia z uczulającą substancją, ale z opóźnieniem. Objawy chorobowe skóry pojawiają się nie wcześniej, niż na drugi dzień; zwykle jednak po 2-3 dniach. Skóra staje się wówczas zaczerwieniona, swędząca, często powstają na niej pęcherze lub grudki wysiękowe. Nasilenie zmian jest największe w miejscu kontaktu z substancją uczulającą, ale ich lokalizacja może być różna.''

Jakie substancje najczęściej powodują alergiczny wyprysk kontaktowy? Istnieje kilka tysięcy substancji chemicznych, które mogą wywoływać kontaktowe zapalenie skóry. Jednak najczęstszą przyczyna uczulenia są:
  • Metale: chrom, nikiel, (rzadziej: kobalt, rtęć, złoto).
  • Substancje chemiczne: składniki gumy, barwniki, żywice epoksydowe.
  • Leki stosowane zewnętrznie: antybiotyki (neomycyna, gentamycyna, detreomycyna), wioform, kit pszczeli, balsam peruwiański, kortykosteroidy.
  • Kosmetyki: mieszaniny syntetycznych związków zapachowych, olejki eteryczne, kalafonia, konserwanty.
Bardzo często uczula akryl , sprawdzając składz żelu jest to praktycznie akryl tylko w innej postaci
Dodam że konserwanty zawarte w wędlinach kiedys wywołały u mnie własnie takie zapalenie skóry na dłoniach, długo sie z tym męczyłam a teraz czasem mam małe nawroty w kontakcie z solą i kwasem - spożywcze.

No to mamy problem
W chwili obecnej mąż mi konstruluje potężny pochłaniacz pyłu i mam nadzieję że to coś mi da że będę mogła robić to co lubię i nie będzie z tym już takich problemów
Pozdrawiam
mc2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 04:40   #9
magdalenaa2904
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: uczulenie na żel inaczej

hej wszystkim. jestem stylistka paznokci...dokładnie wczoraj robiłam koleżance tipsy na forme żele...i wyskoczyło mi uczulenie na skórkach paznokci...a na lewej ręce mam na dłoni krostki z płynem surowiczym. wszystko niemiłosiernie mnie swedzi i nie wiem jak sobie z tym poradzic.
To juz nie pierwszy raz gdy mam uczulenie...od jakiś 2 lat zaczęło mi sie objawiać to uczulenie...wiec sama zrezygnowałam z tipsów. Mimo tego że robiłam koleżance w rekawiczkach i masce to i tak zel mnie uczulił i mam krostki. Masakra jakas...kobietki poożcie mi...co ma zrobic...zmienić rekawiczki....pracuje na IBD i NSI. masakra jakas...da sie jakostemu zapobiec...chce klientkom robic paznokcie...ale nawet tak mnie uczula..
pozdrawiam
magdalenaa2904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 19:44   #10
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: uczulenie na żel inaczej

Witam, mi na objawy uczulenia od cleanera (swędzące skupiska małych bąbelków z płynem surowicznym) pomaga maść Triderm - tylko na receptę, jest to maść sterydowa, dość silna i niezbyt chętnie ją przepisują lekarze - szybko usuwa świąd - człowiek się nie drapie, zwłaszcza w nocy i nie rani sobie łap. Swego czasu pomagał mi Elocom. Jedna i druga maść kosztuje około 23zł za tubkę, to dość drogo bo tubki są małe ale wydajne.
Z uczuleniem walczę ponad 4 lata
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 01:05   #11
bulina93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: uczulenie na żel inaczej

Zawsze miałam krótkie, słabe, rozdwajające się paznokcie i przez dłuuuugi okres w moim życiu nosiłam żele, aż któregoś niepięknego dnia zaczęły mi niemiłosiernie puchnąć i swędzieć skórki nie wszystkich (!) palców (dochodziło do tego, że drapałam się pilniczkiem gruboziarnistym). Pojawiało mi się zaczerwienienie w okolicach nosa, ust. Miałam strasznie suchą skórę na twarzy, bez wazeliny (bądź bardzo tłustego kremu się nie obchodziłam).
Gdy znajoma zauważyła, że mam takie objawy po stylizacji paznokci odstawiłam żele, zaczęłam natomiast chodzić do kosmetyczki na akryle. Wszystko fajnie, pięknie do dwóch razy, za trzecim wszystko wróciło!
Od półtora roku nie robię sobie tipsów. Od czasu "odstawienia ich" zauważyłam, że moje paznokcie zrobiły się twarde, jak nigdy, ale jestem strasznie niecierpliwa i po prostu nie umiem ich zapuścić na taką długość jaką bym chciała (jeden się delikatnie złamie, obcinam wszystkie na zero )
I tu mam pytanie, czy którąś z Was miała podobny przypadek?
Czym to "zaleczyłyście"?
I jakie polecacie metody (i czy w ogóle są,oprócz jedwabiem-nie podoba mi się) przedłużania paznokcia, tak aby nie występowało u mnie uczulenie?
Niedługo wesele brata
bulina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 18:03   #12
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: uczulenie na żel inaczej

Bulina, ja aktualnie przerabiam podobną sytuację z jedną klientką. Robię jej pazurki już ze 3 lata i nigdy nie było żadnych problemów, aż tu nagle, nie wiadomo skąd, zaczęło się swędzenie, puchnięcie i łuszczenie skórek wokół paznokci już w kilka godzin po stylizacji. Nie zmieniałam w międzyczasie produktów, więc trochę zgłupiałam
Ale pani klientka nie chce rezygnować z paznokci, więc teraz robimy stylizację tak, że:
- nie używamy szczoteczki/pędzla do usuwania pyłu po piłowaniu - tylko od razu pani biegnie myć ręce wodą
- nie usuwamy skórek kopytkiem ani frezarką, żeby ograniczyć kontakt również z pozostałościami płynu do dezynfekcji - tylko pilniczek i patyczek
- nie używamy po stylizacji oliwki - tylko prywatny, sprawdzony kremik pani klientki
No i oczywiście po każdym machnięciu pilniczkiem pani płucze dłonie. Jest to dość uciążliwe, bo jak wiadomo, nie należy moczyć dłoni podczas stylizacji, ale nie mamy wyboru. I ta metoda skutkuje Pani twierdzi, że odkąd tak bardzo uważamy podczas zabiegu, to problem stał się prawie niezauważalny
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 00:43   #13
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: uczulenie na żel inaczej

Akryl jest silniejszym alergenem niż żel więc raczej rób żelowe pazurki... Kilka firm z tego co wiem ma w swojej ofercie hipoalergiczne żele. Nie pamiętam które, musiałabyś poszukać. Może taki żel da radę Mi osobiście po tylu latach się nie zdarzyło coś takiego... tfu tfu! Żebym zaraz nie przyciągnęła
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.