Ekstrakty - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-25, 13:54   #31
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekstrakty

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Muszę wygłosić pean na cześć sylimaryny i centelli. Po zmasakrowaniu sobie dekoltu własnymi ręcami przy pomocy mazidła z 20% witaminy C i 5% n-acetyl cysteiny, ratowałam się tymi ekstraktami. Ładnie uspokoiły zaczerwienienie, skóra przestała piec i szybko się zagoiła. Rzeczywiście, prawdą jest to co napisane na stronie mazideł, że centella przyspiesza leczenie ran!
Chyba zaszalałaś z tym 20 % stężeniem...

Ja ostatnio używam ekstraktu ze skórki winogron i kasztanowca. Zrobiłam sobie z nimi serum na bazie mleczka bawełnianego i maceratu rózanego z BU.Jestem narazie bardzo zadowolona. Nic nie zapycha .Fajnie nawilża. Niespodzianek jakby mniej.
Robie malutkie porcje bez konserwantu ( takie na kilka dni) i trzymam w lodówce. stosuje na noc i na dzien pod filtr .
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 13:58   #32
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekstrakty

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Dostalam do zakupow u Thanatosa ogromna probke skorki z winogron, probka jednak nie ma daty przydatnosci a jest tego baaaardzo duzo. Do czego moge ja w miare szybko zuzyc?
Możesz dosypać do kremu albo do balsamu do ciała.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 14:19   #33
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Ekstrakty

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Możesz dosypać do kremu albo do balsamu do ciała.
Gdyby nie barwiła balsamu na kolor rozowy
Jak narazie lezy i czeka na swoja kolej...


Kiziu, moglabys podac przepis na to serum z kasztanowcem?
Robilam ostatnio serum do ciała z kasztanowcem i kofeina...ale nie wyszlo. Kasztanowiec jak gdyby pozostawial skorupke na ciele, ktora sie wykruszała... moze za duzo go dodalam?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 12:14   #34
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekstrakty

Psycho co do różowego koloru to mi to zupełnie nie przeszkadza, Nie barwi skóry.
Ja jestem bardzo oszczędna w dodawaniu ekstraktów. Może nawet za mało daję?
Co do serum z kasztanowcem to nie mam przepisu wszystkiego daję na oko

Mleczko bawełniane
Macerat z płatków róży.
Ekstrakt z kasztanowca i skórki winogron.
Trochę Ha

Przed użyciem wstrząsnąć
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 09:04   #35
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Ekstrakty

Fajny wątek.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 10:25   #36
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Ekstrakty

Bardzo fajny, tylko przepisów troszkę mało
Może bardziej doświadczone mieszaczki podzielą się swoja wiedzą z laikami

pozdrawiam
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 15:15   #37
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Ekstrakty

super watek , czy ktos podpowie mnie laikowi jakie ekstrakty beda sie dobrze rozpuszczac w olejkach. Czytam ale troszke mi sie miesza juz wszystko i chyba nie znalazlam nic co rozpuszcza sie w tluszczach. A mam na mysli jak moglabym wzbogacic olejki np. rozany, z migdalow, awokado?
Czy to w ogole ma sens, na moja logike ma
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 15:21   #38
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Ekstrakty

Szczerze mówiąc nie kojarzę ekstraktów rozpuszczalnych w olejach - no ale może coś przeoczyłam. Najlepiej sprawdzić to na stronie Mazideł, gdzie w opisie każdego ekstraktu jest podane w czym się on rozpuszcza - zazwyczaj jest to woda, alkohol, glikol.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 15:55   #39
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Ekstrakty

rzeczywiście - wątek świetny, tylko zamarł... a szkoda, bo ja akurat jestem chyba maniaczką ekstraktów - dodaję je do wszystkiego w max stężeniach

ostatnio nawet pytałam p. Lidię, czy można łączyć ekstrakty - ale raczej odradza - no, chyba że są to ekstrakty owocowe...
w ogóle zauważyłam, że najbardziej pociągają mnie substancje aktywne i ekstrakty właśnie - jakoś oleje mam sprawdzone i trzymam się ich; może to błąd?
uwielbiam sylimarynę i ekstrakt z liści pokrzywy (ten drugi wcieram namiętnie we włosy); ale wracam często do winogron i rozmarynu... właściwie używam ich codziennie - jeśli nei pod filtr (na zmianę z vit.c) to wieczorem; musze też przyznać, że moje kręcenie dzięki ekstraktom praktycznie ograniczyłam tylko do ser właśnie - być może dlatego, że moja tłusata cera czuje się dobrze po nałożeniu samego serum - nie ściąga, nie mam uczucia niedowilżenia; jakoś nie mogłam się przekonać do samych olejów w połączeniu z HA tylko;
no i ostatnio zachwycam się Q10, ale nie wiem, czy to można jako ekstrakt raktować?

fajny przepis na psikadło do włosów - jak skończę dziecięcego Rossmanna to zrobię sobie takie
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 17:03   #40
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Ekstrakty

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
super watek , czy ktos podpowie mnie laikowi jakie ekstrakty beda sie dobrze rozpuszczac w olejkach. Czytam ale troszke mi sie miesza juz wszystko i chyba nie znalazlam nic co rozpuszcza sie w tluszczach. A mam na mysli jak moglabym wzbogacic olejki np. rozany, z migdalow, awokado?
Czy to w ogole ma sens, na moja logike ma
W olejach rozpuszcza się Q10 (o ile można go traktować jako ekstrakt). Ja namiętnie robię olejki z tym koenzymem i jestem bardzo zadowolona. Z produktów niemazidłowych - w olejach rozpuszcza się ekstrakt z jęczmienia, który ma się wkrótce pojawić w Naturalisie (niektóre Biochemiczki już go testowały).
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 21:10   #41
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Ekstrakty

Niezamienna.....duza buzka, caly czas pracuje nad lista zakupow dla mnie i dla mamy. Ciagle cos zmieniam. Wiec Q10 dopisuje. sobie i mamie porcyjke.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 15:13   #42
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Ekstrakty

Kolejne pytanie, na mazidlach znalazlam w sekcji antyoksydantow Olejowy ekstrakt z rozmarynu.
Bardzo silny przeciwutleniacz.

Pytanie czy ktos juz uzywal?
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 16:09   #43
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Ekstrakty

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Kolejne pytanie, na mazidlach znalazlam w sekcji antyoksydantow Olejowy ekstrakt z rozmarynu.
Bardzo silny przeciwutleniacz.

Pytanie czy ktos juz uzywal?
jako dodatku a nie substancji czynnej
jest w kilku mazidlanych recepturach jako "konserwant"
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 20:56   #44
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Ekstrakty

IlonaP dzieki, wlasnie na BU wyczytalam ze dla olejkow pelni funkcje konserwujaca. Ale skoro ma wlasciwosci antyseptyczne oraz antyoksydacyjne to chyba na skore rowniez bedzie dzialac wymiatajac wolne rodniki? Poprawcie mnie jesli sie myle

Przeczytalam rowniez sklad mojego olejku do masazu rozgrzewajacego oraz na obolale miesnie i sklad jest nastepujacy:
helianthus annuus, rosmarinus officinalis, glycine soja, tocopherol, lecithin, ascorbylpalmitate, glyceryl stereate, glyceryl oleate, citric acid.

Olejek faktycznie rozgrzewa i bosko pachnie rozmarynem. Na mazidlach z kolei pisze ze uzywa sie w minimalnych stezeniach a w moim olejku jest na 2gim miejscu. To jak to wlasciwie jest?
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 13:41   #45
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Ekstrakty

Witam wszystkich
Muszę zadać to pytanie, bo gnębi mnie od jakiegoś czasu. Czy do gotowej maseczki mango z BU mogę dodać trochę ekstraktu z granatu?
Chciałabym wypróbować, ale się boję, bo to moje pierwsze podrygi mazidłowe
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 14:22   #46
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Ekstrakty

Widzę ,że są szanse na reaktywację wątku.
W takim razie podzielę się swoimi uwagami nt. ekstraktów.
Używam ich już od jakiegoś czasu i szczerze mówiąc brakuje mi systematyczności więc efekty trudno mi ocenić. Poza jednym wyjątkiem . Od około 3 mcy używam nadupnego serum z ekstraktem puerh. No i widzę efekty. Cellulitu prawie nie ma. Nic tak do tej pory na mnie nie podziałało.Minus jest tylko taki ,że strasznie śmierdzi, więc tylko na noc. Nie pytajcie o przepis to są to bardzo spontaniczne formulacje. Mieszam z jakimś balsamem lub mleczkiem i tyle.

I uwaga na połączenie ekstraktu z zielonej herbaty i mleczek roślinnych bo herbata je ścina.
I jeszcze jedno , jeśli chcecie mieszać ekstrakty z kremami to polecam najpierw sprawdzić na malutkiej ilości czy się rozpuszczą . Ostatnio załatwiłam sobie krem ekstraktem z pestek winogron.Mam krem w kropki...
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 16:37   #47
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Ekstrakty

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
IlonaP dzieki, wlasnie na BU wyczytalam ze dla olejkow pelni funkcje konserwujaca. Ale skoro ma wlasciwosci antyseptyczne oraz antyoksydacyjne to chyba na skore rowniez bedzie dzialac wymiatajac wolne rodniki? Poprawcie mnie jesli sie myle

Przeczytalam rowniez sklad mojego olejku do masazu rozgrzewajacego oraz na obolale miesnie i sklad jest nastepujacy:
helianthus annuus, rosmarinus officinalis, glycine soja, tocopherol, lecithin, ascorbylpalmitate, glyceryl stereate, glyceryl oleate, citric acid.

Olejek faktycznie rozgrzewa i bosko pachnie rozmarynem. Na mazidlach z kolei pisze ze uzywa sie w minimalnych stezeniach a w moim olejku jest na 2gim miejscu. To jak to wlasciwie jest?
tutaj jest prawdopodobnie macerat rozmarynowy na oleju słonecznikowym - to zdecydowanie inny produkt
Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Muszę zadać to pytanie, bo gnębi mnie od jakiegoś czasu. Czy do gotowej maseczki mango z BU mogę dodać trochę ekstraktu z granatu?
Chciałabym wypróbować, ale się boję, bo to moje pierwsze podrygi mazidłowe
owszem, możesz

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Widzę ,że są szanse na reaktywację wątku.
W takim razie podzielę się swoimi uwagami nt. ekstraktów.
Używam ich już od jakiegoś czasu i szczerze mówiąc brakuje mi systematyczności więc efekty trudno mi ocenić. Poza jednym wyjątkiem . Od około 3 mcy używam nadupnego serum z ekstraktem puerh. No i widzę efekty. Cellulitu prawie nie ma. Nic tak do tej pory na mnie nie podziałało.Minus jest tylko taki ,że strasznie śmierdzi, więc tylko na noc. Nie pytajcie o przepis to są to bardzo spontaniczne formulacje. Mieszam z jakimś balsamem lub mleczkiem i tyle.

I uwaga na połączenie ekstraktu z zielonej herbaty i mleczek roślinnych bo herbata je ścina.
I jeszcze jedno , jeśli chcecie mieszać ekstrakty z kremami to polecam najpierw sprawdzić na malutkiej ilości czy się rozpuszczą . Ostatnio załatwiłam sobie krem ekstraktem z pestek winogron.Mam krem w kropki...
fakt, winogron średnio się rozpuszcza

mnie z kolei przypadł bardzo do gustu banan - cudnie nawilża, zmiękcza i odżywia skórę
zazwyczaj mieszam go z mango albo z granatem
i trzeba się pilnować, żeby wszystkiego nie zlizać
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:54   #48
88minka88
Raczkowanie
 
Avatar 88minka88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 163
Dot.: Ekstrakty

Jak można zakupić u Thanatosa składniki, bo nie wiem jak się do tego zabrać... ;( Kto to Thanatos?
88minka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:32   #49
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Ekstrakty

Cytat:
Napisane przez 88minka88 Pokaż wiadomość
Jak można zakupić u Thanatosa składniki, bo nie wiem jak się do tego zabrać... ;( Kto to Thanatos?
ekstrakty.com
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 11:06   #50
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

A moze jest coś naturalnego i bezpiecznego na przebarwienia?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-05-18 o 11:13
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 13:03   #51
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A moze jest coś naturalnego i bezpiecznego na przebarwienia?
Wiele ekstraktów roślinnych ma właściwości depigmentacyjne. Do najskuteczniejszych składników hamujących tyrozynazę należą: aloesyna zawarta w aloesie, kwas elagowy obecny np. w ekstrakcie z truskawki czy granatu, glabrydyna w ekstrakcie z lukrecji, taniny w ekstrakcie z owoców amli. Można stosować ekstrakty bogate w arbutynę, czyli "naturalny hydrochinon", np. ekstrakt z mącznicy lekarskiej, borówki brusznicy. Ekstrakt z soi działa depigmentacyjnie poprzez hamowanie transferu melanosomów. Ekstrakt z rumianku pospolitego hamuje działanie endoteliny (peptyd pobudzający tyrozynazę i namnażanie melanocytów). Poza tym warto sięgnąć po ekstrakty bogate we flawonoidy (pine bark, ekstrakt z nasion winogron, z zielonej herabaty, z czerwonego wina) i witaminę C (np. ekstrakt z owoców dzikiej róży).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 12:33   #52
karo:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 77
Ekstrakt z lukrecji

Hej Dziewczyny,

zakupiłam ostatnio ekstrakt z lukrecji. Czy mogłabym go dodać do Cepanu i smarować przebarwienia, żeby wspomóc jego działanie?
I jeszcze jedno pytanie, czy mogłabym ten ekstrakt dodać do zwykłego kremu na dzień?
karo:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 18:27   #53
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Cepan i ekstrakt z lukrecji

A gdzie zakupilas ekstrakt?

patrzylam w Mazidlach, ale nie maja, a moja naczynkowa cera tez lubi lukrecje i jakiego rodzaju jest ten ekstrakt? Suchy proszek, czy plynna postac? Rozpuszcza sie bez problemu w wodzie?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 20:46   #54
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Cepan i ekstrakt z lukrecji

na naturalisie jest proszek
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 20:56   #55
karo:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 77
Dot.: Cepan i ekstrakt z lukrecji

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A gdzie zakupilas ekstrakt?

patrzylam w Mazidlach, ale nie maja, a moja naczynkowa cera tez lubi lukrecje i jakiego rodzaju jest ten ekstrakt? Suchy proszek, czy plynna postac? Rozpuszcza sie bez problemu w wodzie?
Dokładnie, kupiłam na Naturalisie
To suchy proszek. Nie próbowałam jeszcze, ale podobno rozpuszcza się w wodzie- wg informacji na stronie.
karo:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 23:08   #56
karo:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 77
Dot.: Cepan i ekstrakt z lukrecji

Bardzo prosiłabym o odpowiedź, dlatego podbijam.
karo:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 06:33   #57
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Cepan i ekstrakt z lukrecji

Cytat:
Napisane przez karo:) Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,

zakupiłam ostatnio ekstrakt z lukrecji. Czy mogłabym go dodać do Cepanu i smarować przebarwienia, żeby wspomóc jego działanie?
I jeszcze jedno pytanie, czy mogłabym ten ekstrakt dodać do zwykłego kremu na dzień?
W kremie do twarzy i ciała Babydream ekstrakt rozpuścił mi się idealnie, tylko potem emulsja trochę się rolowała. Zmieszaj odrobinę proszku z porcją kremu na próbę.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 08:57   #58
karo:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 77
Dot.: Cepan i ekstrakt z lukrecji

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W kremie do twarzy i ciała Babydream ekstrakt rozpuścił mi się idealnie, tylko potem emulsja trochę się rolowała. Zmieszaj odrobinę proszku z porcją kremu na próbę.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, że też na to nie wpadłam sama...
Spróbuję
karo:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 12:42   #59
Modelinowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Cepan i ekstrakt z lukrecji

a co sądzicie o dodaniu lukrecji do hydrolatu ?
Modelinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 13:06   #60
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Cepan i ekstrakt z lukrecji

Sprobuj. ja normalnie to np do gotowego toniku( moj ulubieniec to rozowy tonik Nivea) dodawalam mocznik i ectoin. Narazie nie uzywam gotowych tonikow, ale jak by kiedys mi sie zachcialo,to sobie lukrecja tez podrasuje. Narazie czekam na ekstrakt. Znajoma mi zamawia,a jak juz bede miala to chce dodac do mojego serum z kwasu hyaluronowego do ktorego dodalam gliceryny, panthenolu, mocznika, ectoin i ostatnio fluid z wit. A,C,E ( fluid ten laczy sie z faza wodna, wiec nie potrzebny juz dodatkowy emulgator) i zakonserowalam to wszystko parabenem K
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-27 22:33:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.