Naturalna henna rzęs i brwi - indygo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-24, 10:48   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541

Naturalna henna rzęs i brwi - indygo


Czy któraś z Was robiła sobie może mniej szkodliwą niż salonowa/drogeryjna "hennę" na rzęsy wykorzystując indygo? Na pewno nie niszczy rzęs tak jak ta kosmetyczna, bo przecież nie ma utleniacza. Przeraża mnie tylko czas trzymania jej na włosach (a więc i rzęsach :P ) - 1 godzina Ciężko byłoby mi wytrzymać z zamkniętymi oczkami całą godzinę :P Może macie jakieś patenty na to?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 21:19   #2
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Indygo na rzęsy :D

nieśmiało podbijam wątek
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 21:45   #3
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Indygo na rzęsy :D

ja zamierzam kupić to najmnijesze opakowanie w mazidlach i stosować na rzęsy oraz tak jak stosowałam sama hennę. wykałaczką "maziałam" się między rzęsami. indygo ponoc zostaje na skóre miesiącami a henna z uteniaczem? marny tydzień. co do wytrzymania godzinę. Myślę, że luzik, na rzęsy nałoże tak, żeby nie było do końca/początku nasady rzęs(bo mam czarne). jak zaschnie to można i cały dzień i mrugać i luz;] co do farbowania skory... myslę, że trzeba będzie zrobić to kilka razy pod rząd po dziesięć minut/ pięć minut. Skoro efekt ma byc kilkumiesięczny, mysle, że warto;]
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 13:02   #4
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Indygo na rzęsy :D

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
ja zamierzam kupić to najmnijesze opakowanie w mazidlach i stosować na rzęsy oraz tak jak stosowałam sama hennę. wykałaczką "maziałam" się między rzęsami. indygo ponoc zostaje na skóre miesiącami a henna z uteniaczem? marny tydzień. co do wytrzymania godzinę. Myślę, że luzik, na rzęsy nałoże tak, żeby nie było do końca/początku nasady rzęs(bo mam czarne). jak zaschnie to można i cały dzień i mrugać i luz;] co do farbowania skory... myslę, że trzeba będzie zrobić to kilka razy pod rząd po dziesięć minut/ pięć minut. Skoro efekt ma byc kilkumiesięczny, mysle, że warto;]
Czy mogłabyś trochę jaśniej opisać cały proces farbowania rzęs przez Ciebie - myślę, że jest w Twoim opisie dużo przydatnych informacji tylko podanych w trochę chaotyczny sposób
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 11:15   #5
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Indygo na rzęsy :D

Podbijam wątek

I mam pytanie: farbowała już któraś z was rzęsy (brwi może też?) indygo? Właśnie znalazłam czyjąś wypowiedź na mazidłach i też chciałabym spróbować . Jak wyglądają efekty takiego farbowania? Czym to nakładać, bo wykałaczka mi się średnio widzi?

Edytowane przez aeronauta
Czas edycji: 2009-06-12 o 11:23
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 16:37   #6
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Indygo na rzęsy :D

Ja dzis spróbuje indygo nałożyc na kilka godzin. mam nadzieję, że nie szczypie w oczy
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 16:49   #7
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Indygo na rzęsy :D

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
Ja dzis spróbuje indygo nałożyc na kilka godzin. mam nadzieję, że nie szczypie w oczy
To opisz później wszystko . Jak nakładałaś, czy się osypywało, jak efekty. Ja się ciągle nie mogę za to zabrać.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 09:34   #8
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Podbijam bo Aranjani jak widzę już do wątku nie powróciła... czyżby zły znak? To jak, próbowała któraś indygo na rzęsy? Szczypie? Jak efekty?

Wiem, że naturalną hennę można zamówić przez internet (mazidła) ale interesuje mnie czy jest też gdzieś dostępna "stacjonarnie"? Byłam narazie w jednym sklepie ze zdrową żywnością itd ale mieli tam dość mało naturalną hennę... (w każdym razie nie taką jak na mazidłach) Potrzebuję w dodatku bardzo małej ilości bo chciałabym położyć indygo na rzęsy Czy jestem skazana na zakup przez internet?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-05 o 17:04 Powód: Post pod postem po połączeniu wątków
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 14:32   #9
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Indygo na rzęsy :D

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Podbijam bo Aranjani jak widzę już do wątku nie powróciła... czyżby zły znak? To jak, próbowała któraś indygo na rzęsy? Szczypie? Jak efekty?
Ja w sumie spróbowałam . Ale efekty mnie nie powaliły, więc po 2 malowaniach dałam sobie spokój. W sumie ja mam bardzo ciemne rzęsy, więc teoretycznie nie miałam co oczekiwać efektów jak po tuszu czy coś.
Rzęsy u mnie przynajmniej nabrały takiego zimnego odcienia i końcówki się lekko przyciemniły, ale efekt generalnie słabo zauważalny.
Bardziej polecałabym blondynkom z bardzo jasnymi rzęsami .
Co do szczypania - mnie nic nie szczypało. Ale bardzo uważałam, żeby mikstura mi się do oka nie dostała
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 09:09   #10
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Indygo na rzęsy :D

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Ja w sumie spróbowałam . Ale efekty mnie nie powaliły, więc po 2 malowaniach dałam sobie spokój. W sumie ja mam bardzo ciemne rzęsy, więc teoretycznie nie miałam co oczekiwać efektów jak po tuszu czy coś.
Rzęsy u mnie przynajmniej nabrały takiego zimnego odcienia i końcówki się lekko przyciemniły, ale efekt generalnie słabo zauważalny.
Bardziej polecałabym blondynkom z bardzo jasnymi rzęsami .
Co do szczypania - mnie nic nie szczypało. Ale bardzo uważałam, żeby mikstura mi się do oka nie dostała
Dzięki za odpowiedź! A ile czasu trzymałaś? Ja też mam ciemne rzęsy i na codzień nie używam tuszu - chciałam właśnie przyciemnienia końcówek (mam nadzieję, że rzęsy staną się dzięki temu zauważalnie dłuższe )
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 15:58   #11
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Indygo na rzęsy

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! A ile czasu trzymałaś? Ja też mam ciemne rzęsy i na codzień nie używam tuszu - chciałam właśnie przyciemnienia końcówek (mam nadzieję, że rzęsy staną się dzięki temu zauważalnie dłuższe )
Gdzieś ok. 1 godziny. Z tym, że smarowałam te rzęsy ze 2-3 razy w czasie jednego malowania.
Jeśli robisz zakupy na Mazidłach w miarę regularnie to spróbuj. Próbka indygo kosztuje jakieś 2zł, więc za takie pieniądze można się pobawić
I jeśli byś się zdecydowała to opisz tu swoje doświadczenia
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-07, 20:09   #12
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Indygo na rzęsy

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Gdzieś ok. 1 godziny. Z tym, że smarowałam te rzęsy ze 2-3 razy w czasie jednego malowania.
Jeśli robisz zakupy na Mazidłach w miarę regularnie to spróbuj. Próbka indygo kosztuje jakieś 2zł, więc za takie pieniądze można się pobawić
I jeśli byś się zdecydowała to opisz tu swoje doświadczenia
No właśnie zakupów na Mazidłach nie robię i w tym problem - głupio zamawiać próbkę za 2 zł i płacić za przesyłkę 10 czy 11 zł dlatego chciałabym się dowiedzieć, gdzie taką naturalną hennę można dostać "stacjonarnie" - nie przez internet. Jeśli w końcu mi się uda ją dorwać, na pewno dam znać


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-28 o 03:45
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:58   #13
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Drogie Wizazanki czy istnieje naturalna henna do brwi ,rzes?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 19:23   #14
Polley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 19
Dot.: Czy istnieje?

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Drogie Wizazanki czy istnieje naturalna henna do brwi ,rzes?
No właśnie henna to naturalny barwnik pozyskany z Lawsonii. Naturalna henna jest do kupienia w formie proszku. Ta w kremie jest produktem syntetycznym
Polley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 19:26   #15
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Czy istnieje?

Cytat:
Napisane przez Polley Pokaż wiadomość
No właśnie henna to naturalny barwnik pozyskany z Lawsonii. Naturalna henna jest do kupienia w formie proszku. Ta w kremie jest produktem syntetycznym
;Masz na mysli chyba chna"-to ona przeznaczona jest do barwienia wlosow ,ale henna z tego co mi wiadomo do barwienia brwi rzes czy istnieje naturalna henna do barwienia brwi,rzes ?? bo do wlosow to wiadomo istnieje-CHNA-naturalna do barwienia ,ale tylko wlosow,a czym naturalnym mozna barwic rzesy,brwi ???
bo istnieja na rynku henna do brwielia",RefectoCil",a le one nie sa naturalne raczej i trzeba je rozrabiac z woda utleniona 3%

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-01-27 o 19:54
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:51   #16
Polley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 19
Dot.: Czy istnieje?

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
;Masz na mysli chyba chna"-to ona przeznaczona jest do barwienia wlosow ,ale henna z tego co mi wiadomo do barwienia brwi rzes czy istnieje naturalna henna do barwienia brwi,rzes ?? bo do wlosow to wiadomo istnieje-CHNA-naturalna do barwienia ,ale tylko wlosow,a czym naturalnym mozna barwic rzesy,brwi ???
bo istnieja na rynku henna do brwielia",RefectoCil",a le one nie sa naturalne raczej i trzeba je rozrabiac z woda utleniona 3%
nie, mam na myśli hennę używaną do barwienia brwi i rzęs.
jeszcze raz tłumaczę:
naturalna henna, będąca roślinnym środkiem powstaje ze sproszkowanych liści Lawsonii ( daje kolor rudy), jest też basma dająca ciemny kolor.

RefectoCil, o którym piszesz to syntetyczna henna.
Polley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 18:55   #17
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Czy istnieje?

Cytat:
Napisane przez Polley Pokaż wiadomość
nie, mam na myśli hennę używaną do barwienia brwi i rzęs.
jeszcze raz tłumaczę:
naturalna henna, będąca roślinnym środkiem powstaje ze sproszkowanych liści Lawsonii ( daje kolor rudy), jest też basma dająca ciemny kolor.

RefectoCil, o którym piszesz to syntetyczna henna.
Ale BASMA -basma chyba nie mozna barwic rzes ,brwi
A gdzie dostane basme? jakiej firmy?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 18:58   #18
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Nie mogę znaleźć INCI refectocilu, ani innych podobnych produktów - czy ktoś może mi pomóc?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 19:08   #19
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Musi istniec CoS naturalnego DO barwienia rzes,brwi
Do wlosow jest chna
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 19:21   #20
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Polski Bursztynie, w języku polskim nie ma takiego słowa jak "chna", więc, proszę, przestań je powtarzać. Przeczytaj wątek od początku. Dowiesz się, że dziewczyny próbowały farbować rzęsy naturalnym czarnym barwnikiem roślinnym - indygo (do kupienia w Mazidłach).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 01:13   #21
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Nie chcę być niemiła, ale słowo "chna" występuje w słowniku Polańskiego od 2003 roku (Wielki słownik ortograficzny - wyd. PWN)
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 02:10   #22
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Nie chcę być niemiła, ale słowo "chna" występuje w słowniku Polańskiego od 2003 roku (Wielki słownik ortograficzny - wyd. PWN)
A to zwracam honor , w moich słownikach z lat 90. nie figuruje.

Nie zmienia to jednak faktu, że
Polski Bursztyn pyta po kilka razy o to samo, mimo że ktoś już jej udzielił odpowiedzi. Poza tym specjalnie połączyłam watki, żeby mogła sobie poczytać wcześniejsze posty na ten temat.


Czyli jeszcze raz - naturalna henna (lawson) barwi na czerwono/rudo, samodzielnie nie nadawałaby się do brwi/rzęs. Teoretycznie do ich przyciemnienia można by użyć innego barwnika roślinnego - indygo (chłodna czerń) albo mieszanki indygo i lawsonu (brązy). Są to jednak surowce przeznaczone do farbowania włosów i nikt nie zagwarantuje, że będą bezpieczne dla oczu. Na stronach amerykańskich można nawet znaleźć ostrzeżenia o możliwej ślepocie po zastosowaniu tych barwników w okolicy oczu.

Opinia SCCNFP: Naturalny ekstrakt indygo rozpuszczony w wodzie powodował znaczne uszkodzenie oczu królików i został uznany za drażniący dla oczu.

To, że coś jest naturalne, nie oznacza, że będzie łagodne i bezpieczne.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-29 o 03:19
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:35   #23
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

LORRI - czyli farba indygo stosowana na rzesy,jesli dostanie sie do oczu moze spowodowac slepote? ale moze to sie stac zaraz po farbowaniu ? czy po jakims czasie ?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 20:29   #24
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Ja farbuję brwi Indygo Khadi już od roku i jestem bardzo zadowolona,z początku po prostu smarowałam brwi po ok. pół godziny robiła mi się skorupa ,brwi zaczynały mnie piec i swędziec ale był to efekt silnego ściągnięcia i wysychania henny.Po zmyciu efekt był kiepski,opracowałam swój system

Odtłuszczam brwi,
wokoło brwi smaruję troszkę skórę masełkiem kokosowym(lub innym olejem),
nakładam ciepłą hennę na brwi patyczkiem do uszu i przyklejem na brwi i okolice wcześniej wycięta folię,która zapobiega wysychaniu.Folia przykleja sie do natłuszczonej wcześniej skóry .Zmywam po ok.1,5 godz.
Efekt jest super piękne,naturalne ,ciemne brwi bez efektu klowna
Dodam że brwi mam dość jasne.
Ze względu na "proces technologiczny" i ryzyko dostania się do oczu na rzęsy nie stosuję i tak zawsze używam tuszu.

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
LORRI - czyli farba indygo stosowana na rzesy,jesli dostanie sie do oczu moze spowodowac slepote? ale moze to sie stac zaraz po farbowaniu ? czy po jakims czasie ?
Ja nie Lorri ale wydaje mi się że jak nie było żadnej reakcji to wszystko będzie dobrze.
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:40   #25
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Ja farbuję brwi Indygo Khadi już od roku i jestem bardzo zadowolona,z początku po prostu smarowałam brwi po ok. pół godziny robiła mi się skorupa ,brwi zaczynały mnie piec i swędziec ale był to efekt silnego ściągnięcia i wysychania henny.Po zmyciu efekt był kiepski,opracowałam swój system

Odtłuszczam brwi,
wokoło brwi smaruję troszkę skórę masełkiem kokosowym(lub innym olejem),
nakładam ciepłą hennę na brwi patyczkiem do uszu i przyklejem na brwi i okolice wcześniej wycięta folię,która zapobiega wysychaniu.Folia przykleja sie do natłuszczonej wcześniej skóry .Zmywam po ok.1,5 godz.
Efekt jest super piękne,naturalne ,ciemne brwi bez efektu klowna
Dodam że brwi mam dość jasne.
Ze względu na "proces technologiczny" i ryzyko dostania się do oczu na rzęsy nie stosuję i tak zawsze używam tuszu.

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------



Ja nie Lorri ale wydaje mi się że jak nie było żadnej reakcji to wszystko będzie dobrze.
Mam do CIebie pytanka:


-jAKIE proporcje ? ile proszku indygo ile wody(goracej)rpzumiem zze rozrabiasz proszek dodajac do niego goraca wode ?

-Czy po bawieniu brwi- wloski nie sa jakies grafitowe?lub zielone

-Jaki okres czasu utrzymuje sie indygo na brwiach?,miesiac?

-Czy zauwazylas znaczna poprawe brwi(stosujac indygo)?

-Czy wczesniej moze barwilas brwi hennami drogeryjnymi" DElia "lub "RefectoCil"? i jak porownasz wyglad brwi barwionych indygo a np drogeryjnych :RefectoCil"(oczywiscie jesli uzywalas )

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-01-29 o 21:47
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 11:35   #26
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Mam do CIebie pytanka:


-jAKIE proporcje ? ile proszku indygo ile wody(goracej)rpzumiem zze rozrabiasz proszek dodajac do niego goraca wode ?

-Czy po bawieniu brwi- wloski nie sa jakies grafitowe?lub zielone

-Jaki okres czasu utrzymuje sie indygo na brwiach?,miesiac?

-Czy zauwazylas znaczna poprawe brwi(stosujac indygo)?

-Czy wczesniej moze barwilas brwi hennami drogeryjnymi" DElia "lub "RefectoCil"? i jak porownasz wyglad brwi barwionych indygo a np drogeryjnych :RefectoCil"(oczywiscie jesli uzywalas )
-indygo daje pół łyżeczki i dodaje wrzątku na oko tak żeby wyszła konsystencja gęstej śmietanki jak jest troszkę za rzadka to dosypuję odrobinę proszku,chodzi o to żeby henna dobrze się nakładała ale nie spływała

-włoski po prostu są czarne jak dla mnie nie nie mają żadnych refleksów

-utrzymuje się 1-1,5 mniej więcej tak jak zwykła

- z pewnością brwi są mocniejsze,po farbowaniu dodatkowo lubię przecierać brwi olejkiem kokosowym -pięknie błyszczą

-farbowałam brwi u kosmetyczki kolorem ciemny brąz wydaje mi się ze włoski miały podobny kolor tylko wkurzało mnie że przez ok 2-3 dni był efekt klowna przez zafarbowaną skórę no i przez to wydawały się o wiele ciemniejsze

-Efekt po hennie jest delikatniejszy i bardzo naturalny ,brwi są zdrowe co dla mnie jest największym atutem bo nie mam super gęstwiny a po hennie u kosmetyczki wypadały mi włoski
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 14:27   #27
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Serdecznie dziekuje Ci za odpowiedzi ale jak trzymasz ta henne 1,5 godziny to przez ten czas lezysz? czy normalnie chodzisz po domu?
Ja uzywalam henne Refecto<Cil " -w odcieniu czarnym ,ale czasami wychodzily z jakby granatowa poswiata....Mamm nadzieje ze indygo nada im czarny odcein bez jakiejkolwiek niebieskiej- granatowej poswiaty?

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-01-30 o 14:30
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 21:54   #28
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Serdecznie dziekuje Ci za odpowiedzi ale jak trzymasz ta henne 1,5 godziny to przez ten czas lezysz? czy normalnie chodzisz po domu?
Ja uzywalam henne Refecto<Cil " -w odcieniu czarnym ,ale czasami wychodzily z jakby granatowa poswiata....Mamm nadzieje ze indygo nada im czarny odcein bez jakiejkolwiek niebieskiej- granatowej poswiaty?
Z pewnością nie leże,jak dla mnie refleksów nie ma.
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 08:41   #29
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
[COLOR=DimGray] Na stronach amerykańskich można nawet znaleźć ostrzeżenia o możliwej ślepocie po zastosowaniu tych barwników w okolicy oczu.

Opinia SCCNFP: Naturalny ekstrakt indygo rozpuszczony w wodzie powodował znaczne uszkodzenie oczu królików i został uznany za drażniący dla oczu.

To, że coś jest naturalne, nie oznacza, że będzie łagodne i bezpieczne.
No to mnie teraz przestraszyłaś a tak napaliłam się na to indygo na rzęsy...

przy okazji wklejam przepis, który znalazłam w komentarzach na mazidłach... Ale nie wiem czy się w takim razie odważę!


Cytat:
Napisane przez mikikim
Ja znalazłem nieco inne zastosowanie dla Indygo, otóż osoby o wrażliwych oczach nie tolerujące syntetycznej henny do rzęs i brwi mogą
zastosować indygo w tym celu. W porcelanowym moździerzu uciera się próbkę indygo z małą ilością sody oczyszczanej /w celu podwyższenia Ph do
lekko zasadowego/
oraz z małą szczyptą hydroksyetylocelulozy /zagęstnik/ albo czegoś co lekko 'zżelujuje' papkę.
Następnie do
małej odmierzonej porcji dodajemy 2,3 krople gliceryny aby mieszanka
nie wysychała za szybko i oczywiście kilka kropel wody żeby w ogóle
działała!
Zbyt duża ilość zagęstnika może spowodować
gumowatą konsystencję i trudności w nakładaniu.
Jak
zasugerowała Pani Lidia można nakładać mieszankę spiralką od tuszu a wtedy zagęstnik nie będzie potrzebny moim zdaniem, w przeciwnym
wypadku
nakłada się mieszankę cienkim patyczkiem na rzęsy.
Po godzinie spłukuje się mieszankę i kiedy indygo utlenieni się efekt
jest bardzo naturalny,
rzęsy uzyskują ciemnoszary odcień, a zabieg nie szczypie w oczy
Należy powoli i małymi porcjami
nakładać mieszankę bez wprowadzania do worka spojówkowego - bo wtedy bedzie jednak szczypać a na dodatek drobinki indyga
dadzą efekt
piasku w oku i trzeba mieszankę spułukać i nakładanie powtórzyć - indygo działa powoli więc nie ma się co zbyt spieszyć!
Cały proces
farbowania rzęs zapewne może i powinien być poprawiony przez sprytniejsze osoby
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 02:25   #30
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Z pewnością nie leże,jak dla mnie refleksów nie ma.
Super ale na pewno uzywasz ta?- http://www.amazon.de/Khadi-reines-In...ef=pd_sim_dr_2
KHADI czysty proszek indygo+ woda
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-14 22:21:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.