białe kropki??????? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-30, 15:23   #61
xlilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 56
Dot.: białe kropki???????

hej

niestety mam ten sam problem z tymi plamkami odkąd pamiętam miałam z nimi problemy na rękach na nogach pojawiły mi się niedawno .. poszłam do jednego lekarza nie wiedział co to jest wciskał że bielactwo kazał badania zrobić wyszło że to nie bielactwo ...co sama zresztą wiedziłam bo wiem że inne plamy są przy bielactwie... poszłam do drugiego dała mi tabletki na żylaki.. w końcu poszłam do dermatolog wypisała mi wit PP zaczynam od dziś brać mam nadzieje że coś pomoże powiedziała że to marmurkowatość skóry
xlilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 20:34   #62
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez xlilka Pokaż wiadomość
hej

niestety mam ten sam problem z tymi plamkami odkąd pamiętam miałam z nimi problemy na rękach na nogach pojawiły mi się niedawno .. poszłam do jednego lekarza nie wiedział co to jest wciskał że bielactwo kazał badania zrobić wyszło że to nie bielactwo ...co sama zresztą wiedziłam bo wiem że inne plamy są przy bielactwie... poszłam do drugiego dała mi tabletki na żylaki.. w końcu poszłam do dermatolog wypisała mi wit PP zaczynam od dziś brać mam nadzieje że coś pomoże powiedziała że to marmurkowatość skóry

wiesz co brałam tą witaminę pp i nic mi nie pomogła, biorę jakieś aptekowane świństwa na poprawę krązenia, a tu nic nogi w kropkach w sumie to już całe ciało
lekarze będą Cię zbywać, oni nie chcą tego leczyć, bo z tym się da życ, takie odpowiedzi usłyszałam

ciekawi mnie ten lek, o którym wspominano wyżej, jakoś nie mam czasu się zebrać i isć do lekarza i podpypać, choć również szczerze mówiąc nie wiem już gdzie mam się udac
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 12:00   #63
Pusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 39
Dot.: białe kropki???????

Witam
Czy moze ktoras z was drogie Panie znalazla rozwiazanie na te nasze kropeczki na skorze. Ja jestem zalamana nic nie pomaga drugie lato sie juz nie opalam a one nie znikaja.
Prosze o pomoc
Moze wspolnie cos osiagniemy.
Pusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 08:38   #64
marta83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: białe kropki???????

witam, ja również mam od niedawna takie plamki, pojawiały się stopniowo. Opalam się czasem w solarium dlatego myślałam, że w tych miejscach zaniknął pigment. Ponieważ już miałam różne problemy ze skórą postanowiłam iść z tym do dermatologa. Pani doktor obejrzała plamki dokładnie, wypytała mnie o wszystko (czy się opalam, czy golę nogi, czy w rodzinie ktoś ma bielactwo itp.) i powiedziała, że to jest skutek golenia nóg. Zapisała mi emulsję- atopra emulsja hypoalergiczna, mam to stosować po każdej kąpieli. Nie mogę Wam opisać jak to działa bo jeszcze tego nie kupiłam. Jedyne co mnie uspakaja to fakt, że te plamki nie powodują swędzenia...
marta83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 18:47   #65
Pusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 39
Dot.: białe kropki???????

Początkowo też myślałam, że to może jest skutek depilacji ale jak zaczeły się pojawiać na rękach i pupie to wykluczyłam to. Dalej szukam pomocy.
Pusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 07:06   #66
marta83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: białe kropki???????

prawda jest taka, że każda z nas może mieć inny problem, uważam, że nie ma żartów ze skórą bo czasem nieprzeszkadzające plamki mogą być początkiem czegoś poważniejszego, im szybciej pójdzie się do lekarza tym lepiej. Trzymam kciuki by i u Was okazało się, że to nic poważnego
marta83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 12:58   #67
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Dziewczyny nie che mi się opisywać problemu od początku, poczytajscie kilka postów wyżej
a więc mój tato cierpi na to samo, z racji tego, że on lubi chodzić po lekarzach i ma czas, potwierdził moją teorię, że problem i przyczyny trzeba szukać gdzieś głębiej
i tak oto dostał skierowanie na rezonans , wyszło mu, że to wina kręgu, który uciska jakiś nerw(czyli powiązanie z układem nerowywm) co z kolei powoduje niedrożność żył, tzn nieprawidłową, stąd też białe plamki (niedokrwienie) i bóle, uciążliwe bóle nog
ja tak podejrzewałam, tak mi mówiła już pewna lekarka, że przyczyną może być kregosłup, który po kolei wpływa na inne układy
ja od siebie dodam, że już od jakichś dwóch tygodni nie wytrzymuję na nogi, nie mogę nawet przykucnąć tak mnie bolą, do tego doszedł okrpny ból pleców, a dokładni w okolicach nerek
to chyba czas aby się za siebie wziąć
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 10:56   #68
marta83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: białe kropki???????

czyli tak jak pisałam wcześniej, u każdej z nas kropki mogą oznaczać coś innego i jestem pewna, że są różne plamki. Jedno jest pewne u każdej z nas- lekarz się kłania
marta83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 09:58   #69
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

czy ja wiem czy u każdej z nas jest to inna przyczyna
ja już wiem, ze na pewno wplyw na to ma uklad nerowy, przyczyniac się do tego moga problemy z kręgosłupem
mi ostatnio tak dokucza kręgoslup, że jestem obecnie na zastrzykach przeciwbolowych i witaminie b12, również w formie zastrzyku

jeśli chodzi o moje problemy z nogami, to już nawet nie mogę posiedzieć przy biurku bo zaraz odczuwam dziwne drętwienie i bóle
prawdopodobnie cierpię na rwę kulszową

ale do rzeczy, kilka postów wyżej pewna dziewczyna polecała jakiś lek niby na nasze dolegliwości, powiem tyle, pytałam póki co dwóch lekarzy o tn specyfik, jeden powiedział, żebym po to nie siągała, bo po pierwsze nie zna tego leku, więc jest to coś nowego, a drugi spojrzał uśmiechnął się i powiedział: chyba pani żartuje..zapytał skąd wiem o tym, ja odpowiedzialam, że z pewnego forum a on na to: i wszytsko jasne

wcale nie twierdzę, że to akurat nie pomoże, ale na pewno daje do myślenia, mi dało

niebawem ide na wizytę do neurologa( c19 pazdziernika) planuję znim o tym porozmawiać, idę z problemami kregąsłupa,a to będzie tak przy okazji, juz coraz bardziej jestem pewna, że przyczyna lezy gdzieś głębiej
mam prześwietlenie kręgosłupa, gdzie okazało się, że nie jest z nim wszystko ok
lekarz pierwszego kontaktu powiedział, ze taka wada może przyczyniać się do zaburzenia prawidłowego funcjonowania uk nerwowego, a co za tym idzie, to też krążenia
sądzę, że jedno blokuje drugie
planuję zrobić sobie rezonans
jeśli tylko coś będę wiedziała na bieżąco będę informować

póki co plami dokuczają coraz bardziej, drętwienie nóg coraz większe i nie znalazłam odpowiedzi konkretnej na pytanie: od czego to?
ale przynajmniej dumna jestem z tego, że nie siedzę już z założonymi rękami i nie gdybam skąd to, wzięłam się za siebie i chodze po specjalistach, może kiedys odkryję co jest tego przyczyną

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Pusi Pokaż wiadomość
Witam
Czy moze ktoras z was drogie Panie znalazla rozwiazanie na te nasze kropeczki na skorze. Ja jestem zalamana nic nie pomaga drugie lato sie juz nie opalam a one nie znikaja.
Prosze o pomoc
Moze wspolnie cos osiagniemy.

i nie znikną
bez konkretnych badań, dogłebnej diagnozy, pomocy życzliwych specjalistów nie pozbędziesz się tego

podstawą jest przebadanie sie jak nadokładniej, pod każdym katem


kiedyś myślałam, że może to być efekt przeziębienia krwi, bo pamiętam jak za dzieciaka w -20 stopni latałam w samych getrach, które przyamrzały mi do ciała i za cholerę nie dałam się mamie ubrać
do dziś tego nie wiem, czy to jest prawda heh

zauważyłam tyle, że cała moja skóra jest bardzo wrażliwa, szybciej odczuwam chłod, chcociażby w upał gdy tylko wejdę w cień mam gęsia skórkę, mam wrażenie, jakby moja skóra była bardzo cieniutka i wszystko przez nią prześwituje
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 08:03   #70
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Wczoraj byłam u neurologa na nfz, niestety spławił mnie, nic mi nie powiedział, odesłał to lekarza naczyniowca. Tyle mojego, że powiedziałam tej babie co o niej myślę i o jej podejściu do pacjentów. O skierowaniu na rezonans mogłam tylko pomarzyć..ale nie poddam się, będę próbowała do skutku

a jak tam Wasze plamki?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 20:04   #71
sdom20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: białe kropki???????

witam; ja zmagam sie z bialymi kropkami od dwoch lat, w trakcie spedzania wakacji w hiszpani (30 stopni). Najpierw pojawily sie na lydkach, potem objely cale nogi a teraz pojawiaja sie na predramionach. Odwiedzilam kilku lekarzy, kilka roznych diagnoz. Spedzilam mnostwo czasu na internecie i mysle,ze to jest to: http://dermnetnz.org/colour/guttate-hypomelanosis.html. Moze komys to pomoze, choc z tego co widze,skutecznego lekarstwa na to nie ma.
sdom20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 09:34   #72
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Wiesz co, jak mi się dobrze wydaje my tu mówimy o zupełnie innych kropkach.. nie takich trwałych tylko takich które wyskakują i znikają, chociażby na skutek różnicy temperatur. Te które pokazujesz, hmm ja też mam takich kilka właśnie na dekolcie i szyi, są tam na zawsze i wydaje mi się, że to jakiś uboczny efekt opalania.

Co do kropek, plamek, o których ja pisałam, chciałabym się podzielić nowymi odkryciami. Tzn żadne to odkrycia, bo i tak ciągle nie wiem, no ale ostatnio byłam u kolejnego lekarza, znaczy się chirurga, wcześniej był neurolog, niebawem mam jeszcze dwie wizyty u neurologów (dwóch róznych), jedna z nich w poradni rehabilitacyjnej u podobno super lekarki.
A więc co nowego..po wizycie u chirurga, powiedzny po dokładnych oględzinach usłyszałam kolejny raz to samo-mianowicie przyczyną jest kręgosłup, na który ostatnio strasznie narzekam, generalnie każdy ruch sprawia mi ból w dolnej jego części. Pan doktor swierdził, że to jest ucisk na jakiś nerw. Próbowałam mu wmówić swoją teorię, że może przyczyną jest nieprawidłowe krążenie, lecz on powiedział, że raczej by tego nie podejrzewał. Liczyłam na badanie hmm jak ono się nazywa? mniej więcej chodzi o zbadanie krążenia krwi w żyłach, niestety skierowanie dostałam, lecz okazało się to nierefundowane i kosztuje 130 zł, jest to jakieś usg żył. Niebawem zamierzam sobie to zrobić. Słuchajcie, faktycznie ostatnio kręgosłup mi dokucza coraz bardziej, więc może coś w tym jest. Tylko z drugiej strony, parę lat do tyłu nie narzekałam na niego, a plamki i tak były. No chyba, że wtedy powoli się to rozwijało ( w sensie kręgosłup) i z biegiem czasu, jak pogarszało mi się z kręgosłupem, pogarsza mi się z tymi plamkami na ciele, no ale dalej szukam specjalisty, który potwierdzi tą teorię. Przede wszystkim muszę zrobić rezonans, szukam lekarza, który mi da skierowanie, podobno moje objawy, bóle się już kwalfikują. Powiem Wam jeszcze co przykrego mi powiedział ten chirurg, że on się obawia, że mój kręgosłup jest w taki stanie, że nadaję się już do operowania i żeby pozbyć się tego ucisku będzie trzeba przeprowadzić jakąś operacji, bo niestety leku na to nie ma.
A więc każdej z Was radzę odwiedzić chirurga, najlepiej naczyniowca, wykluczyć jako przyczynę nieprawidłowe obwodowe krążenie i pomyśleć o wizycie u neurologa, na początek choćby o zwykłym prześwietleniu kręgosłupa.
Sama po swoim przykładzie mówię Wam, ze to nie żarty, generalnie lekarz powiedział mi, że od tego nikt nie umarł jeszcze, ale jeśli chodzi o same kropki, chcę Was ostrzec (ja cierpię na to od kilkunastu lat i to ciągle postępuję!), że teraz przy wyskakiwaniu ich towarzyszy mi ból i drętwienie nóg i zaczyna się to robić nieprzyjemne! A pamiętam jak byłam nastolatką pojawiały się tylko na łydkach, później uda i coraz wyżej, teraz wyskakują mi wszędzie prócz pleców i twarzy.

Dziewczyny, które na to cierpią, odzywajcie się
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 11:31   #73
Pusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 39
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez sdom20 Pokaż wiadomość
witam; ja zmagam sie z bialymi kropkami od dwoch lat, w trakcie spedzania wakacji w hiszpani (30 stopni). Najpierw pojawily sie na lydkach, potem objely cale nogi a teraz pojawiaja sie na predramionach. Odwiedzilam kilku lekarzy, kilka roznych diagnoz. Spedzilam mnostwo czasu na internecie i mysle,ze to jest to: http://dermnetnz.org/colour/guttate-hypomelanosis.html. Moze komys to pomoze, choc z tego co widze,skutecznego lekarstwa na to nie ma.

Witam moje plamki wyglądaja podobnie jak na załączonym linku ale jest ich znacznie mniej z większa przewaga na łydkch nie opalam sie od 2 lat teaz sie nie odznaczają tak bardzo ale tylko dlatego ze nie ma zbyt duzego kontrastu ze skóra. Kropeczki pojawiały się stopniowo przez lata ale po wyjeżdzie do egiptu jednego dnia zrobił się ich wysyp. Mam problemy z krązeniem ale byłam u lekarza i marmurkowatosc skóry wyglada inaczej zdiagnozowano u mnie wypalenie barwnika i że nie ma na to odwrotu. Brałam witaminy na skóre ale nic to nie dało. Bielactwo tez wykluczone. Jesli bedziesz miała jakąs polską strone na temat tej choroby to proszę o linka.
Niewiem ale w to lato chyba juz nie wytrzymam bez opalania Ratunku
Pusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 12:11   #74
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Dziewczyny na te plamki co są w załączniku odradzam opalanie! stosujcie latem kremy z filtrem. Mam sąsiadkę, która ma takie plamy na ciele, normlanie jakby na opaloną skórę wylała wybielacz. Z tego co kojarzę ona cała opalała się na balkonie, dosłownie na murzyna i po latach wychodzą jej te plamy, ma ich coraz więcej.
Moja przypadłość jest nieco inna, gdyż mi nogi sinieją i wyskakują białe plami, ale nie aż takie białe, szczególnie gdy długo stoję, nie ruszam się, najpierw czuję odrętwienie nóg i następuje wylew tych plamek, z sekundy na sekundę więcej. Wystarczy, że wezmę nogi do góry albo rozetrę rękami ( nie wiem, ale chyba pobudzam krążenie) i znikają, lecz po chwili się pojawiają znów. Koszmar, nie pamiętam, kiedy latem miałam spodenki. Tak jak pisałam lekarz wykluczył problemy z obwodowym układem krążenia, ale to tylko tak na oko. Nie poddaję się, szukam lekarzy i walczę z tym dalej.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 13:29   #75
Gosiaczek_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez Pusi Pokaż wiadomość
Przepraszam za pomylke podaje prawidlowy link
http://piel-l.org/blog/wp-content/uploads/2008/03/191/arco1.JPG
Pozdrawiam i czekam na porady
Mam dosłownie to samo co na zdjęciu. Zaczęło się od ramion. Teraz mam na przedramionach, łydkach udach i widze pierwsze kropki na brzuchu - z 2 czy 3. Kupiłam szampomn z ketokonazolem, bo czytałam własnie o grzybicy ale nic nie pomagało. Z tym problemem zmagam się już od ładnych pary lat - z 7
Jak byłam u dermatologa to powiedział, żebym posmarowała się jakimś tam preparatem, ale ja zanim coś kupię to czytam co to w ogóle jest. Okazało się, że to rodzaj fluidu, więc nie zamierzałam się smarować cała, bo to jest śmieszne. Zostałam w punkcie wyjścia

Edytowane przez Gosiaczek_82
Czas edycji: 2012-07-02 o 13:34
Gosiaczek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 21:16   #76
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: białe kropki???????

dziewczyny, subskrybuję, bo też mam ten problem... pojawił się w ciąży, pod koniec...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 12:54   #77
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek_82 Pokaż wiadomość
Mam dosłownie to samo co na zdjęciu. Zaczęło się od ramion. Teraz mam na przedramionach, łydkach udach i widze pierwsze kropki na brzuchu - z 2 czy 3. Kupiłam szampomn z ketokonazolem, bo czytałam własnie o grzybicy ale nic nie pomagało. Z tym problemem zmagam się już od ładnych pary lat - z 7
Jak byłam u dermatologa to powiedział, żebym posmarowała się jakimś tam preparatem, ale ja zanim coś kupię to czytam co to w ogóle jest. Okazało się, że to rodzaj fluidu, więc nie zamierzałam się smarować cała, bo to jest śmieszne. Zostałam w punkcie wyjścia
ja nic nie poradzę, bo mam inny rodzaj kropek, Twoje widać, że są trwałe
a moje pojawiają się i znikają, jeśli tylko potrę dłonią po nich.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 09:29   #78
Gosiaczek_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: białe kropki???????

Jak widać bardzi trwałe skoro ten stan utrzymuje się tyle lat Mam nadzieję, że trafię do odpowiedniego lekarza, któy zdiagnozuje co to jest i pomoże mi to leczyć, o ile się da. Tak czy inaczej jak coś będę wiedziała to napiszę
Gosiaczek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 22:42   #79
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
ja nic nie poradzę, bo mam inny rodzaj kropek, Twoje widać, że są trwałe
a moje pojawiają się i znikają, jeśli tylko potrę dłonią po nich.
to ja mam wlasnie takie znikajace
kalae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 07:57   #80
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
to ja mam wlasnie takie znikajace
Ja równiez, pisałam o nich wyżej
niestety do dziś żaden lekarz tego do końca nie zdiagnozował, a na pewno żaden nie pomógł

moje nogi jeszcze przy tych kropkach sinieją, ale to sinienie mam dopiero od dwóch lat, wcześniej były same plamki- kropki. Kiedy potrę ręką, podniosę nogi do góry, gdy leżę, one znikają, najgorzej jest, gdy stoję w miejscu, albo gdy jest chłodno.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:34   #81
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Ja równiez, pisałam o nich wyżej
niestety do dziś żaden lekarz tego do końca nie zdiagnozował, a na pewno żaden nie pomógł

moje nogi jeszcze przy tych kropkach sinieją, ale to sinienie mam dopiero od dwóch lat, wcześniej były same plamki- kropki. Kiedy potrę ręką, podniosę nogi do góry, gdy leżę, one znikają, najgorzej jest, gdy stoję w miejscu, albo gdy jest chłodno.
a problemy krążeniowe?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:10   #82
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
a problemy krążeniowe?
wykluczone, co mnie dziwi, no ale powiedzmy, że w tej kwestii wierzę lekarzowi
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 01:17   #83
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: białe kropki???????

mi się te białe kropki od czasu do czasu pojawiają i znikają, byłam z tym u lekarza i pytałam, czy to zakażenie grzybiczne, ale mówił, że nie; ja nie korzystam w ogóle z solarium, nie leżę tez godzinami na słońcu, ogólnie mam bardzo jasną karnację, dlatego trochę się opalę jak jestem w ruchu, ale plamki nie są od opalania, nie mam tez problemów z krązeniem, w moim przypadku lekarz stwierdził, że te białe kropki to skutek wysokiego poziomu cholesterolu (złego cholesterolu LDL i trójglicerydów)
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 22:06   #84
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez MagdaM46 Pokaż wiadomość
mi się te białe kropki od czasu do czasu pojawiają i znikają, byłam z tym u lekarza i pytałam, czy to zakażenie grzybiczne, ale mówił, że nie; ja nie korzystam w ogóle z solarium, nie leżę tez godzinami na słońcu, ogólnie mam bardzo jasną karnację, dlatego trochę się opalę jak jestem w ruchu, ale plamki nie są od opalania, nie mam tez problemów z krązeniem, w moim przypadku lekarz stwierdził, że te białe kropki to skutek wysokiego poziomu cholesterolu (złego cholesterolu LDL i trójglicerydów)
a masz kropki znikające?
moje znikają i pojawiają sie - nawet w zależnosci od położenia dłoni (mam głównie na dłoniach i przedramionach)
reagują też na temperaturę

moje na 100% nie są od opalania, pojawiły się w tym roku, kiedy słońca całkowicie unikałam (ciąża)
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 16:36   #85
In23
Przyczajenie
 
Avatar In23
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Smile Dot.: białe kropki???????

Vanilia1985 dziękuję za wszystkie cenne wskazówki. Przychyliłabym się do teorii z kręgosłupem, dlatego że u mnie plamki na rękach pojawiły się wraz z początkiem problemów z szyjnym. Kiedyś były tylko na nogach (mam pogłębioną lordozę lędźwiową i często bolały mnie plecy.) Ogólnie się do nich przyzwyczaiłam, nigdy nie lubiłam spódnic Pozdrawiam
In23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 21:31   #86
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Witajcie
jak Wasze sprawy z kropkami?
u mnie ani lepiej ani gorzej
na dworze zimno to i więcej kropek mam, na szczęście spod spodni nie widać uwielbiam za to jesien i zimę
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 11:16   #87
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: białe kropki???????

Białe kropki u mnie już zniknęły - wraz z ciążą, właściwie kilka tygodni po porodzie. Pojawiły się w ciąży i zniknęły po ciąży Do tej pory nie wiem co konkretnie było przyczyną. W każdym razie ciąża musiała ja jakoś nasilić.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 16:36   #88
patusia9255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: białe kropki???????

Witam dziewczyny. Widzę że wątek już dawno nie był odwiedzany, ale ja chciałabym zapytać, bo oczywiście tez mam te plamy na łydkach juz kilka lat, początkowo chodziłam z tym do lekarza ale efekt był mniej więcej jak czytam tutaj u was. Zaciekawiła mnie jednak ta terapia o której pisała Madlena 74, czy któraś jeszcze jej próbowała, a może jest coś innego której z Was pomogło, piszcie
patusia9255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 10:23   #89
Gosiaczek_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: białe kropki???????

Ja ostatnio odwiedziłam dermatologa i powiedziała mi, ze już nic z tym nie zrobię, że to bielactwo nabyte :/
Gosiaczek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 07:15   #90
Madlena74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4
Dot.: białe kropki???????

Mnie kropki znikneły same. 1,5 roku temu urodziłam dziecko i nie wróciły do tej pory. Co w ciązy się mogło wydarzyć? Może hormony? Dermatolog też powiedział, ze to od słońca i solarium i że to jakiś rodzaj bielactwa. Może skóra się zregenerowała z ciąży? Nie wiem, na razie nie mam kropek
Madlena74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-24 09:51:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.