Jak zrobić świece?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-17, 16:54   #1
kolorkowa_10
Przyczajenie
 
Avatar kolorkowa_10
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3
Lightbulb

Jak zrobić świece??


JAK?? NIE WIEM SZUKAŁAM PO NECI ALE NIC. POMUŻCIE !!!!
kolorkowa_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 16:58   #2
kolorkowa_10
Przyczajenie
 
Avatar kolorkowa_10
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Jak zrobić świece??

Cytat:
Napisane przez kolorkowa_10
JAK?? NIE WIEM SZUKAŁAM PO NECI ALE NIC. POMUŻCIE !!!!

JESZCZE JEDNO TO NA DZIEŃ MATKI TO BĘDZIE ZESAW 6 PACHNĄCYCH MYDEŁEK W KSZTAŁCE SERCA, MINI RĘCZNICZEK, 2 ŚWIECE I PŁYN DO KĄ


PIELI A I JESZCZE MYJKA. PIĘKNIE ZAPAKOWANE
kolorkowa_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 17:56   #3
makoz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zrobić świece??

Poszukaj na tym forum

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=28740

Pozdrawiam
makoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 18:03   #4
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak zrobić świece??

Robienie świec

Lekcja pierwsza

Podstawa to mieć parafinę oraz tzw. knot. No i garnek na straty. Oraz jakieś naczynka, bo łatwiej zaczynać od świec w naczynkach niż od takich z foremek. Foremki też tu dostępne w handlu detalicznym. Bierzemy nasz garnek, ten "na straty". Wstawiamy na drugi garnek z wrzącą wodą - nigdy bezpośrednio na ogień!!!!!! - roztapiamy w nim parafinę.
Bierzemy nasze naczynko-świecę. najlepiej jakieś coś przezroczyste typu ładny słoiczek, albo nawet kieliszek nie od pary, albo cokolwiek innego.
Jak kupowałyśmy knot, to na pewno nam dodali do niego takie małe metalowe pierścienie z płaskim denkiem. Trochę mi trudno je opisać...
Wkładamy jeden koniec knota w taki pierścień, zaciskamy, żeby się dobrze trzymało.
Knota nie obcinamy na krótko!!!!
On musi być na tyle długi, żeby go wystawało ponad całą wysokość naczynka i to sporo.
Ustawiamy teraz nasz knot na tej podstawce-pierścieniu, możliwie na środku dna naczynia. Bierzemy jakiś patyczek, drut lub coś innego co jest dłuższe niż szerokość naczynia i co nie wpadnie do środka oparte na brzegach tegoż naczynia.
Na tym patyczku (drucie) wiążemy nasz knot, tak żeby się trzymał ładnie pionowo. Znaczy on jedną nogą stoi na dnie naczynia, a głowę ma uwiązaną na patyczku co się opiera na brzegach. Czy to jest jasne?

Teraz zaczynamy powolutku wlewać parafinę do środka, nie gwałtownie, żeby nie przesunąć knota. Wiadomo: knot ma być w samym środku, a nie gdzieś po bokach. Można lać warstwami w różnych kolorach - jak się ma. Wtedy trzeba poczekać aż pierwsza warstwa się "zsiądzie". Tak jak się robi z galaretkami kolorowymi.

Jak cała świeca gotowa, na mur na środku dookoła knota się zrobi dołek. trzeba na drugi dzień uzupełnić żeby było równo.

Lekcja druga

Zrobienie świecy wolnostojącej to już nieco trudniejsze.
Najłatwiej jest zrobić świecę zwykła, prostą, długą.
W tym celu trzeba mieć jakąś wysoką puszkę na miejsce naszego zwykłego garnka na straty.
Należy w tejże puszce roztopić parafinę (oczywiście wstawiając ją do garnka z wodą) tak żeby jej poziom był taki jaka ma być wysokość naszej świecy.
Knot należy przyciąć na podwójną wysokość świecy (bo będziemy robić po dwie naraz) plus jeszcze spory kawałek.
Będzie potrzebny też specjalny termometr do świec. Bo parafina musi mieć dokładnie 71 stopni C. Po jej podgrzaniu do tej temperatury zdejmujemy z ognia.

Bierzemy do ręki nasz knot złożony na pół i moczymy go powoli w parafinie. Znaczy oba końce. Trzymamy tam około 3 sekundy i powoli wyciągamy. Po około 3 minutach, kiedy pierwsza warstwa parafiny zastygnie ponawiamy operację. I tak w koło Macieju. Od 15 do 30 razy!
Cały czas utrzymujemy stałą temperaturę.
Gdy świece są takiej grubości jak chciałyśmy, zwiększamy temperaturę do 82 stopni i po raz ostatni zanurzamy świece. To da im bardziej błyszczącą powierzchnię.
Po porządnym wystygnięciu świec (około godziny) nożem ucinamy na równo dół żeby się dały wstawić do świecznika.

Na koniec przycinamy knot.

Taką świecę można zanim kompletnie wystygnie rozwałkować wałkiem do ciasta na grubość około 6 mm, zostawiając nie rozwałkowany sam dół, który lepiej żeby był okrągły do włożenia do świecznika.
Po rozwałkowaniu, bierzemy świecę w dwie ręce, trzymając na dole i na górze i powoli zaczynamy ją skręcać. Będziemy wtedy mieć świecę-świderek.

Można też świecę zanim ostatecznie wystygnie i stwardnieje poturlać na deseczce, na którą wysypiemy jakieś przyprawy pachnące, np. tłuczone goździki lub cynamon w proszku.
Jeśli świeca jest już zbyt twarda i nic się do niej nie klei, można ją na dwie sekundy zanużyć we wrzątku.

Na pewno znacie dekoracyjne świece w rozmaitych kształtach, rzeźbione. Takie świece też można zrobić samemu, tylko trzeba mieć do nich plastikowe foremki. Foremki kupujemy w sklepie, bo ich za chiny nie można zrobić samemu.
Foremki są plastikowe, składają się z dwóch dopasowanych połówek. W środku są oczywiście puste. Mają wystające brzegi, takie płaskie skrzydełko dookoła.
Bierzemy do ręki jedną połówkę, obojętne którą.
Od strony który będzie „dołem” naszej świecy robimy dziurę, żeby było przez co wlewać parafinę. Po prostu wycinamy nożyczkami kawałek skrzydełka i denka. Przycinamy knot tak by wystawał po dwa centymetry z każdej strony foremki, biorąc za miarę jej wysokość, i mocujemy go taśmą przylepną do wspomnianych wyżej skrzydełek. U dołu i u góry. Knot jest teraz w miejscu, które będzie środkiem naszej świecy.
Teraz składamy razem obie połówki foremki i jadąc po skrzydełkach mocujemy tą samą taśmą. Z trzech stron, czyli oba boki plus „głowa”. Nie zaklejamy tylko dna z dziurą. Tak żeby to już prawie wyglądało jak świeca, tyle że plastikowa...
Tak przygotowaną foremkę umieszczamy na stojaku do foremek, jeśli takowy posiadamy. Nie jesteśmy jednak tacy głupi żeby wywalać pieniędze na stojak do foremek , więc bierzemy jakieś spore naczynie, napełniamy piaskiem i ustawiamy w nim foremkę tak żeby była stabilna. Ustawiamy ją w pionie, dziurą do góry.
Dalej to już oczywiste...
Wlewamy powolutku parafinę przez dziurę.
Czekamy aż się „zsiądzie”.
Wyciągamy foremkę z piasku. Piasek zachowujemy bo będziemy niedługo robić z nigo kolejną świecę...
Zdejmujemy taśmę, wydłubujemy świecę z foremki. Po bokach, tam gdzie były sklejone taśmą skrzydełka będzie widoczny rodzaj „szwu”, bo na pewno ciut parafiny tam się dostało nawet jeśli zakleiliśmy taśmą foremkę. Taki „szew” usuwamy delikatnie rozgrzanym nad ogniem nożem.
Jeśli dno świecy jest nierówne i świeca śle stoi, bierzemy patelnię (mamy już garnek na straty, więc jedna patelnia na straty też się znajdzie... ), stawiamy na gazie i jeździmy dnem świecy po rozgrzanej patelni.

Gotowe.

Następnym razem będzie jak zrobić coś podobnego bez kupowania foremek. I jak zatapiać różne różności w świecy.

Lekcja trzecia

Jak zrobić świecę z foremki kiedy nie mamy foremki?

Gosiowo zadaje sobie to pytanie od tygodnia.

Bardzo prosto: najpierw trzeba zrobić foremkę.

Bierzemy kawałek kartonu. Może to być karton ondulowany, wtedy świeca będzie ładniejsza. Wycinamy z niego prostokąt, tak żeby po zwinięciu go w cylinder (figura geometryczna, a nie nakrycie głowy!) jego wymiary odpowiadały wybranemu wymiarowi świecy.

Porządnie, bardzo porządnie sklejamy taśmą. Pamiętamy, że roztopiona parafina wylezie przez każdą, nawet najmniejszą szparę.
Jeśli mamy dostęp i fundusze do specjalnego „kitu” do świec, ustawiamy nasz cylinder na jakiejś podstawce, np. na innym kawałku kartonu, tym razem nieondulowanego, i oklejamy dół tym kitem tak żeby powstało szczelne naczynko.
Ale my kitu nie mamy!

Z tej trudnej sytuacji mamy dwa wyjscia.

Pierwsze: rezygnujemy z kartonu ondulowanego i robimy cylinder z gładkiego, doklejając do niego denko, również z kartonu, przy pomocy taśmy klejącej. Dalej postępujemy tak jak w przypadku pierwszej lekcji, czyli mocujemy knot na metalowej podstaweczce-pierścieniu, wlewamy parafinę do cylindra, itd. Jak świeca się „zsiądzie” delikatnie odklejamy kit, taśmę i zdejmujemy karton. Karton możemy rozciąć delikatnie żyletką, tak żeby nie uszkodzić świecy.

Drugie: jeśli uparliśmy się na karton ondulowany, wstawiamy nasz cylinder do jakiejś blaszanej lub plastikowej pokrywki od słoika. Pokrywka powinna być jak najbliższa rozmiarem naszemu cylindrowi. Wysoka na około 1 cm. Pomoże nam zrobić denko do cylindra z samej parafiny. Po prostu wlewamy do stojącego w pokrywce cylindra wartewkę parafiny na wysokość około pół centymetra. Cylinder nie jest uszczelniony od dołu, więc parafina wyleje się i wypełni całą powierzchnię pokrywki. Ale to nie szkodzi. Czekamy aż parafina się „zsiądzie” na twardo i dalej postępujemy jak wyżej. Mocujemy knot, wlewamy resztę parafiny, itd..

Można to zrobić odwrotnie. Najpierw nalać pół centymetra parafiny w pokrywkę, potem wstawić na tę płynną parafinę cylinder i docisnąć.

Tak zrobiona świeca będzie musiała być potem pozbawiona pokrywki przy pomocy ogrzanego noża. Również wszelkie nierówne powierzchnie możemy wygładzić nożem, a dół przy pomocy patelni.


Zamiast cylindra możemy zrobić pudełeczko kwadratowe, prostokątne, albo nawet takie „cóś” o przekroju trójkąta.

Jeśli dysponujemy farbkami do parafiny, możemy wlewać różne kolory warstwami. Zawsze należy poczekać aż poprzednia warstwa stwardnieje, zamin wlejemy kolejną. To dotyczy wszystkich rodzajów świec dotąd omówionych.

Jeśli robimy świecę dużą, np. cylinder o średnicy 40-50 cm, możemy w niej zatopić więcej niż jeden knot.

Ja kiedyś zrobiłam świecę w dużej metalowej puszce po herbatnikach. Miała aż 5 knotów i składała się z 6-ciu warstw kolorów, od bardzo ciemnego granatowego, do jasnego niebieskiego.
Nigdy nie farbowałam parafiny. Udało mi się kupić ciemnogranatową, którą po prostu mieszałam z białą. Kolejna mieszanka zawierała coraz więcej białej parafiny i coraz mniej kolorowej, więc kolor był coraz jaśniejszy.
A puszkę żeby wyciągnąć świecę po prostu rozprułam obcęgami i innymi dostępnymi środkami. Przy tej metodzie jednorazowego użytku, każde naczynko, które da się potem rozmontować nadaje się do robienia świecy.

Ufff!

Następna lekcja będzie o tym jak zatopić w świecy ziarenka, roślinki, itp..
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 18:03   #5
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak zrobić świece??

Lekcja czwarta

czyli o tym jak Magda robiła świecę z zatopionymi suszonymi trawami, patyczkami i muszelkami.

To tylko jedna z możliwości, bo potrzeba jest matką wynalazku.

Kupiłam plastikowe pudełko czekoladek Mon Cherie. Czekoladki zjadłam.
W pokrywie pudełka wylałam centymetrową warstwę parafiny, możliwie równo. Jak była jeszcze miękka, ale już nie płynna, poukładałam na niej wszystkie skarby lekko dociskając. Mogą częściowo wystawać, bo to będzie zewnętrzna strona świecy.
Jak zastygło, delikatnie wydłubałam z pokrywki, pomagając sobie rozgrzanym nożem, pazurami i wszystkim co miałam pod ręką. Można użyć np. Pokrywki od pudełka do butów, albo czegoś innego z kartonu, co po prostu potem rozetniemy. Nie powinno to być zbyt duże, moje miało 25 x 25 cm.

To wszystko razy cztery. Znaczy miałam cztery placki z dekoracją.

Nierównie brzegi placków przycięłam ostrym nożem dobrze rozgrzanym, przykładając metalową linijkę, żeby było równo. Placki mogą być tych samych rozmiarów, lub dwa o dwa centymetry szersze niż dwa pozostałe.

Przy pomocy gorącej patelni skleiłam placki i skonstruowałam z nich pudełko (same ścianki), oczywiście dekoracjami na zewnątrz..
Jeździłam chwilkę brzegiem placka po patelni a potem szybko przykładałam do boku drugiego placka, pod kątem prostym. Potem jeszcze uszczelniłam gotowe pudełko kapiąc dodatkową roztopioną parafiną tu i ówdzie oraz przykładając gorący nóż.

Potem dorobiłam dno z parafiny tak jak to było opisane w poprzedniej lekcji, a dalej to już było z górki...

Ale popełniłam dwa błędy!

Pierwszy: lepiej byłoby wykorzystać metodę z denkiem. Można na miarę skonstruować denko z kartonu.

Drugi: wypełniłam świecę parafiną zbyt szybko, zamiast robić to małymi warstwami. I świeca mi się wybrzuszyła po bokach.

Oba te problemy można rozwiązać obudowując gotowe już pudełko-świecę kartonem. Nie musi być specjalnie szczelnie, chodzi o to żeby karton podtrzymał całą konstrukcję, tak żeby się nie rozjechała na boki.

A co do suszenia pomarańczy itp., nie mam osobistych doświadczeń. Myślę, że kaloryfer się nada do tego celu. Tylko może lepiej byłoby te plasterki czymś przycisnąć żeby schnąc się nie poskręcały

Lekcja piąta

Jak zrobić świecę z piasku?

Bierzemy miskę. Albo salaterkę okrągłą. Co kto ma. Ubieramy się ciepło i dziemy na najbliższą budowę. Przy pomocy przekupstwa, wdzięczenia się do robotników lub zwykłej kradzieży z włamaniem wchodzimy w posiadanie piachu. Tak z pół miski będzie potrzebne.

Wracamy do domu.
Piach zwilżamy wodą i ugniatamy pięściami na twardo.
Bierzemy drugą miskę (miseczkę), okrągłą, z płaskim denkiem. To znaczy bez tego czegoś co wystaje pod talerzami, miskami itp..

Małą miskę z całej siły wgniatamy teraz w ten piach i delikatnie usuwamy tak żeby w piachu powstało ładne zagłębienie o równych brzegach.To jest nasze naczynko na świecę.

Wycinamy kółko z papieru lub lekkiego kartonu. Kółko ma być w połowie drogi między wielkością jednej i drugiej miski. Teraz wycinamy w nim dziurę dokładnie rozmiarów mniejszej miski, a raczej wgłębienia, które pozostawiła po sobie w piachu. Delikatnie kładziemy ten papierowy krążek na piach. Na nim oprzemy nasz patyczek z uwiązanym knotem.

Bierzemy łyżkę do zupy. Nie wazową, taką jak do jedzenia. Oczywiście łyżka jest na straty...
Obracamy łyżkę wygięciem do dołu i lejemy po wypukłej jej stronie parafinę do dołka w piachu. Pomalutku i z wyczuciem. Tu potrzeba trochę praktyki.

Jak parafina zastygnie, wyciągamy z piachu to co w nim siedzi, czyli piękną świecę pokrytą... piachem.

Polecam na lato do ogródka. Bo trochę się ten piach będzie obsypywał.

A teraz strasznie fajny pomysł z jednej amerykańskiej książki. Dobry dla tych co mają ogródek, bo wszystko rozgrywa się na dworzu.

Bierzemy wiadro wody. Wystawiamy je na noc na mróz żeby woda zamarzła. Robimy „babkę z piasku” czyli odwracamy do góry nogami i mamy lodowy stożek.
Ustawiamy na nim jakąkolwiek zapaloną świecę, z tych niewysokich co się nie przewracają.

Ona się będzie powolutku zapadać w lodowy stożek rozświetlając go od środka i z tego jest piękna „latarnia”.
Podobno tak robią w Finlandii czy innej Laponii.

(Jest to opis mojej znajomej Magdy z Mediolanu)
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 18:08   #6
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak zrobić świece??

tutaj można kupić półprodukty http://www.krainaswiec.pl/sklep/index.php
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 18:42   #7
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Jak zrobić świece??

fantastyczne "przepisy" na świeczki! Chyba też zrobię dla mamy jakąś nową metodą
Bo ja zawsze robię tak:
do garnka z gotującą się wodą wkładam szkalną butelkę (najczęściej po "Kubusiu" ) i do środka świeczkę i w ten sposób oszczędzam garnki
lepię z gliny foremkę (najczęściej kwadratową - najprostsza )
jakimś cudem montuję na dnie knot wyjęty ze świecy i zalewam parafiną
jak wszystko wyschnie, ochłodzi się maluję świeczkę farbkami, czasem przyklejam jakieś suszone kwiatki klejem kofiksowym (tak się nazywa? taki z pistoleciku, przezroczysty). I już
teraz muszę pomyśleć nad jakimś wzorem na Dzień Mamy... Muszę wykombinować wąską, wysoką puszkę...
czy w sklepach z artykułami dla plastyków dostanę knot albo inne składniki świeczkowe?
pozdrawiam
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-17, 21:37   #8
rosana6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 10
Dot.: Jak zrobić świece??

Witam ! No pomysły super, ale ja mam jeszcze niedosyt bo chciałabym się dowiedziec jak można zrobić świecę zapachową. Tylko nie taką co tylko parafina pachnie ale taką, która po zapaleniu "puszczałaby" pachnący dymek. Czy to jest możliwe z technicznego punktu widzenia ? Może do parafiny wmieszać jakis olejek pachnący ?

Pozdrawiam
rosana6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 12:31   #9
kolorkowa_10
Przyczajenie
 
Avatar kolorkowa_10
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3
Red face Dot.: Jak zrobić świece??

DZIEX
kolorkowa_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 16:15   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak zrobić świece??

Cytat:
Napisane przez rosana6
Witam ! No pomysły super, ale ja mam jeszcze niedosyt bo chciałabym się dowiedziec jak można zrobić świecę zapachową. Tylko nie taką co tylko parafina pachnie ale taką, która po zapaleniu "puszczałaby" pachnący dymek. Czy to jest możliwe z technicznego punktu widzenia ? Może do parafiny wmieszać jakis olejek pachnący ?

Pozdrawiam
Właśnie takie pachnące świeczki składają się z pachnącej parafiny i to ona kiedy sie topi, to wydziela ten zapach. Ewentualnie można zrobić świeczkę z kawą w ziarenkach (nimi udekorować te świeczkę), wtedy pachnie sama z siebie"
Olejek tak, tylko ja bym radziła poszukać takiego naturalnego, a nie syntetycznego, bo nie wiem jak on sie zachowa w kontakcie z parafiną. Chyba w sklepie internetowym Mydlarnia można kupiś naturalne olejki.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 16:18   #11
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak zrobić świece??

Przepraszam, pomyłka, chodziło mi o sklep MYDLANDIA. Tu są olejki: http://www.mydlandia.pl/seria.php?id=22
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-18, 16:19   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak zrobić świece??

Mała Kasiu, jesteś niesamowita Swietnie się to czytało!
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 16:27   #13
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak zrobić świece??

Cytat:
Napisane przez lexie
Mała Kasiu, jesteś niesamowita Swietnie się to czytało!
He he, dzięki, ale to wiedza mojej znajomej, która przeszła kurs robienia świec w Mediolanie
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 17:13   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak zrobić świece??

Cytat:
Napisane przez trojka
He he, dzięki, ale to wiedza mojej znajomej, która przeszła kurs robienia świec w Mediolanie
Nic nie szkodzi, chodziło o SPOSÓB napisania, choć treśc też istotna
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 17:25   #15
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak zrobić świece??

Znajoma jest pisarką, dlatego jej tak zgrabnie wyszło
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 22:38   #16
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak zrobić świece??

Cytat:
Napisane przez trojka
Znajoma jest pisarką, dlatego jej tak zgrabnie wyszło
A pisała może jakis poradnik na temat takich "zrób-to-sam(a)" ozdóbek itp?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 10:02   #17
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak zrobić świece??

Cytat:
Napisane przez lexie
A pisała może jakis poradnik na temat takich "zrób-to-sam(a)" ozdóbek itp?
Raczej literaturę wyższych lotów
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 10:39   #18
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak zrobić świece??

Cytat:
Napisane przez trojka
Raczej literaturę wyższych lotów
Szkoda... bo bym taki poradnik spod ziemi wykopała, z zagranicy ściągnęła, wyczarowała... bo fajny by był
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 11:15   #19
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak zrobić świece??

Spłodziłam tysięcznego posta trzeba to opić porządnie stawiam wszystkim kolejkę Cin Cin
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-20, 07:30   #20
Alabasterek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 96
Dot.: Jak zrobić świece??

A jak zrobić pływające świeczki?? Da się wogóle ??
__________________
ala baster
Alabasterek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 22:14   #21
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: Jak zrobić świece??

Hej dziewczyny! (to mój pierwsy post na tym forum)
Mam takie pytanko. Czy do zrobienia świecy potrzebna jest ta parafina w proszku lub jakieś specjalne akcesoria typu piasek parafinowy lub wosk(chodzi mi o coś takiego jak sprzedają w krainie świec)?
Najtaniej i najprościej chyba jest zrobić świecę taka jak robi tulipanka, bo po co specjalnie kupować cos w sklepie internetowym?
Czy stopiona świeczka i stopiony wosk kolorowy z krainy świec różnią się czymś? Proszę odpiszcie z jakich materiałów najlepiej zrobic świeczkę.
Na pewno w krainie świec kupię knoty, barwnik i może jakieś ozdoby, więc jeżeli do zrobienia ładnej świeczki będzie też potrzebny np. piasek parafinowy to też go przy okazji kupię. Proszę doradźcie...

P.S...jutro robię mydełko z płatkami owsianymi
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 08:36   #22
Kasia222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 36
Dot.: Jak zrobić świece??

Szczerze mówiąc nie wiem czym się różnią, bo do tej pory robiłam świeczki tylko z przetopionych innych świeczek, farbowanych zwykłymi kredkami woskowymi i efekt był zadowalający. Pozdrawiam
Kasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 16:39   #23
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: Jak zrobić świece??

Dzieki kasia222. O taka odpowiedź mi chodziło . Zabieram się do roboty!
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 18:43   #24
Devinsinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Question Dot.: Jak zrobić świece??

Bardzo mi się podoba ten wątek!!!!

Sama bardzo chciałabym zrobić świecę z wosku pszczelego. Wosk mam ale ktoś mi powiedział, że potrzebuję specjalne knoty. Czy ktoś wie czy to prawda a jeśli tak, to gdzie można takie "specjały" nabyć.
I jeszcze jedno- czy takie świece z naturalnego wosku też można ozdabiać???
Proszę help, bo mam czas i chęci ale wiedzy mi brak
Devinsinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 21:02   #25
bestilka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szprotawa
Wiadomości: 189
Dot.: Jak zrobić świece??

mnie tez sie ten watek bardzo podoba pozdrawiam
__________________
bestilka007
bestilka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 22:41   #26
magdalenka_
Zadomowienie
 
Avatar magdalenka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 079
Dot.: Jak zrobić świece??

czy ktoras z Was zrobiła juz samodzielnie świece i mogłaby sie pochwalic zdjeciem? czekamy na foty
magdalenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 14:56   #27
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: Jak zrobić świece??

Devinsinn... widzę, że nie chce Ci się dobrze poszukać na forum , bez problemu można znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania ale nie będę taka i Ci napiszę . Świeczkę możesz ozdobić jak tylko Ci się podoba. Nie wydaję mi się, żeby w procesie chałupniczej produkcji wosk naturalny( mowa o tym, który można kupić w krainie świec?) różnił się czymś od takiego normalnego. Hmmm. Hyba, że chodzi Ci o taki wosk od pszczelarza (widziałam ostatnio taki na allegro)... na tym to już zupełnie sie nie znam. Knot trzeba do świeczki mieć, możesz go kupić na internecie lub wyciągnąć ze świeczki którą np, przetapiasz żeby zrobić nową .
A właściewie to jak to jest? Można stopić ten naturalny wosk w arkuszach ze sklepu kraina świec czy nie? Chciałam go kupić, przetopić i zrobić z niego świeczke. Napiszcie proszę czy już mieliście z nim do czynienia. I zajrzyjcie na allegro. Tam pszczelarz sprzedaje takie wielkie bryły wosku? Ciekawe, czy to by było dobre do wyrobu świec? Jak myślicie?
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 15:49   #28
Devinsinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jak zrobić świece??

Ja szukałam. Tylko mnie nie chodzi o "zwykłą" świeczkę, tylko z prawdziwego wosku pszczelego. Wosk mam od teściunia, który ma kilka uli. To właśnie on powiedział, że do takiej świeczki z prawdziwego wosku potrzebny mi specjalny knot. Szukałam wszędzie informacji na temat jakiś "specjalnych" knotów, i nic. Chyba zaryzykuje ze zwykłym i się zobaczy.
Devinsinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 12:17   #29
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: Jak zrobić świece??

Naturalny wosk... Właśnie zastanawiam się nad kupnem takiego od pszczelarza ale nie wiem czy nadaje się on na swieczke. Jaki zapach będzie miała taka świeczka, jak to się topi... ciekawe. Jak już zrobisz taką świeczkę to proszę, podziel się z nami wrażeniami.
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 15:23   #30
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Jak zrobić świece??

Witam!
Właśnie czytam o produkji domowej świec i jestem bardzo szcześliwa, ze jest az tyle lekcji.
Ja robiłam świece z węzy - nie ma chyba łatwiejszego sposobu- i zachciało mi się zrobić świeczkę z ziarnem kawy.
Jeszcze nie mam zebranych wszystkich produktów, bo narazie haftuję obrazek i musze go skończyć.
Będę tu teraz częściej do was zagladać.
Pozdrawiam.
Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-26 12:28:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.