prowadzenie zajęć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-22, 19:33   #1
olcykx18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4

prowadzenie zajęć


Hej dziewczyny zakładam ten wątek, bo niczego konkretnego nie znalazłam w necie :/ otóż w ramach praktyk z mojej szkoły wizażu dostałam propozycje poprowadzenia nie tyle co zajęć, ale pogadanki o makijażu. Słuchaczkami będą młode dziewczyny uczęszczające do ośrodka wychowawczego. Trochę się stresuję, bo nie wiem jak mogą zareagować na taka pogadankę. Z drugiej strony chcę je jak najbardziej zainspirować. Możecie napisać od czego zacząć taka pogadankę? Mam zamiar oczywiście prowadzić część praktyczną, ale chodzi mi tu o teorię. Miałyscie podobne warsztaty/pogadanki? Pozdrawiam
olcykx18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 08:41   #2
Annabel89
Zakorzenienie
 
Avatar Annabel89
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Wiadomości: 5 754
Dot.: prowadzenie zajęć

Cytat:
Napisane przez olcykx18 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny zakładam ten wątek, bo niczego konkretnego nie znalazłam w necie :/ otóż w ramach praktyk z mojej szkoły wizażu dostałam propozycje poprowadzenia nie tyle co zajęć, ale pogadanki o makijażu. Słuchaczkami będą młode dziewczyny uczęszczające do ośrodka wychowawczego. Trochę się stresuję, bo nie wiem jak mogą zareagować na taka pogadankę. Z drugiej strony chcę je jak najbardziej zainspirować. Możecie napisać od czego zacząć taka pogadankę? Mam zamiar oczywiście prowadzić część praktyczną, ale chodzi mi tu o teorię. Miałyscie podobne warsztaty/pogadanki? Pozdrawiam
Może od dyskusji na temat analizy kolorystycznej?
__________________

Annabel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 09:14   #3
olcykx18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: prowadzenie zajęć

Dzięki za podpowiedź spróbuję opracować sobie plan
olcykx18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 15:38   #4
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: prowadzenie zajęć

Może na początek takie ogólne wyjaśnienie do czego służą poszczególne kosmetyki i w jaki sposób się ich prawidłowo używa, rozróżnienie typów skóry oraz krótka analiza kolorystyczna, potem wykład na temat doboru koloru podkładu i o innych najczęściej popełnianych błędach. Myślę, że warto też dodać coś w stylu, że czasem mniej znaczy więcej, szczególnie jeśli chodzi o codzienny makijaż No i na koniec kilka własnych trików makijażowych

Tak na szybko mi przyszło do głowy
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp





Edytowane przez gabka9
Czas edycji: 2014-01-23 o 22:24
gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 23:45   #5
ja_anna
Przyczajenie
 
Avatar ja_anna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 21
Dot.: prowadzenie zajęć

Cytat:
Napisane przez gabka9 Pokaż wiadomość
Może na początek takie ogólne wyjaśnienie do czego służą poszczególne kosmetyki i w jaki sposób się ich prawidłowo używa, rozróżnienie typów skóry oraz krótka analiza kolorystyczna, potem wykład na temat doboru koloru podkładu i o innych najczęściej popełnianych błędach. Myślę, że warto też dodać coś w stylu, że czasem mniej znaczy więcej, szczególnie jeśli chodzi o codzienny makijaż No i na koniec kilka własnych trików makijażowych

Tak na szybko mi przyszło do głowy
I to moim zdaniem strzał w dziesiątkę.
ja_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 23:58   #6
izka222
Rozeznanie
 
Avatar izka222
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 724
Dot.: prowadzenie zajęć

Młode dziewczyny mogą być jeszcze zainteresowane tym, jak dobrze wydepilować brwi i tym, jak poprawnie wymodelować twarz.
izka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 23:13   #7
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: prowadzenie zajęć

Cytat:
Napisane przez gabka9 Pokaż wiadomość
Może na początek takie ogólne wyjaśnienie do czego służą poszczególne kosmetyki i w jaki sposób się ich prawidłowo używa, rozróżnienie typów skóry oraz krótka analiza kolorystyczna, potem wykład na temat doboru koloru podkładu i o innych najczęściej popełnianych błędach. Myślę, że warto też dodać coś w stylu, że czasem mniej znaczy więcej, szczególnie jeśli chodzi o codzienny makijaż No i na koniec kilka własnych trików makijażowych

Tak na szybko mi przyszło do głowy
Zdecydowanie jakieś podstawy, skupienie się na najważniejszych rzeczach i zachęcanie do minimalizmu raczej niż do zaawansowanych rzeczy typu używanie wielu produktów, makijaże wymagające dużej wprawy (płynny liner, blendowanie). Dobrze też pamiętać, że dziewczyny mają zapewne małe środki, więc unikać chwalenia drogich kosmetyków i używania dużej ilości, za to dobrze by było podać przykłady tanich i dobrych.


Analiza kolorystyczna to imho za duży temat i wymaga zbyt dużego wyrobienia, żeby tym rzucić na jednych zajęciach czy krótkim cyklu. Lepiej zamiast tego podkreślić, że kolory trzeba dobrać indywidualnie do urody i co jednemu pasuje, drugiemu już niekoniecznie.

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

Cytat:
Napisane przez izka222 Pokaż wiadomość
Młode dziewczyny mogą być jeszcze zainteresowane tym, jak dobrze wydepilować brwi i tym, jak poprawnie wymodelować twarz.
Brwi koniecznie, bo to częsty i wyjątkowo szpecący błąd.


Modelowanie twarzy imho ryzykowne, bo wymaga już i wyczucia oraz gustu, i wprawy. Inaczej wychodzą różne koszmarki, które można oglądać na ulicy (boki ciemne, środek jasny albo wyostrzanie rysów twarzy jak u drag queen).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 08:09   #8
sokzkaralucha
Raczkowanie
 
Avatar sokzkaralucha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 129
Dot.: prowadzenie zajęć

Sądzę, że dobrym pomysłem byłoby na samym poczatku rzucenie pytania w tłum 'czego najbardziej u siebie nie lubisz/co chciałabyś ukryć/co przeszkadza Ci w twoim wyglądzie?'
Jeśli się uda, dziewczyny wymienią Ci tematykę, która będzie je interesować, jeśli nie- powiedz o sobie, że gdy zaczynałaś chcialas ukryć to i to.

Ogólnie moim zdaniem dla dziewczyn-laików powinnaś zaczepić o temat:
- Nigdy nie miałam pędzla ani kosmetyku w ręce- od czego zacząć, które kosmetyki są mi tak na prawdę potrzebne na początku, nawet jeśli nie mam zamiaru mieć tapety na twarzy, a na które nie warto wydawać kasy na początku. Rola podkładu plynnego, pudru, jakiegoś korektora.
- Tanie, a dobre kosmetyki- czyli nie idziemy do MACa, tylko szukamy optymalnego rozwiązania
- Jak dobrać podkład (twarz-szyja dekold, branie próbek, ew. znalezienie na ręce miejsca o identycznym kolorycie); jaki podkład dla jakiej cery- bo to po prostu jakaś porażka
- Najczęstrze błędy, o których nie jesteśmy świadome- minimalizm lepszy od totalnie źle wygladającej tapety.
- Kamuflarz i modelowanie, to się łączy z pierwszym punktem tak na prawdę.

Dużo dziewczyn po prostu nie wie, że wystarczy im korektor pod oczy i puder transparentny zamiast fluidów, bronzerów itd itp. Nie wiem ile osób bedziesz miała w grupie i na ile zaawansowanych w make-upie, ale jesli czujesz się silna w malowaniu kogoś, możesz zrobić akcja-metamorfoza na kilku dziewczynach.

Poradzić im gdzie szukać rad.
__________________
"Myśmy byli świętymi zła. Nie będę złem wulgarnym- zaprotestował- Nie chcę."

sokzkaralucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 11:16   #9
chal3oye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: prowadzenie zajęć

Rozróżnienie typów skóry oraz krótka analiza kolorystyczna, potem wykład na temat doboru koloru podkładu i o innych najczęściej popełnianych błędach. Myślę, że warto też dodać coś w stylu, że czasem mniej znaczy więcej, szczególnie jeśli chodzi o codzienny makijaż No i na koniec kilka własnych trików makijażowych
__________________
GuL
chal3oye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-27 12:16:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.