Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-31, 22:35   #961
vivunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 54
Dot.: zielone oczy

Mi różowa kredka pasuje
vivunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 07:53   #962
redresss
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 48
Dot.: zielone oczy

Fiolety się będą super kontrastować
redresss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 16:52   #963
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: zielone oczy

Cytat:
Napisane przez elizkaa53 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,

Mam zielone oczy i nie wiem jakich cieni mogę używać. Czy muszę używać jedynie okreslonych barw, czy też kolory nie mają znaczenia ?

Pozdrawiam
Przejrzyj ten wątek. Na temat makijażu dla zielonych oczu zostało już mnóstwo napisane.
Najczęściej dla takiego koloru tęczówki polecane są fiolety i śliwki, bo bardzo podbijają/uwyplukają zieleń tęczówki.
Jako zielonooka mogę to potwierdzić, aczkolwiek nie rezygnuję z żadnych innych kolorów, jeśli tylko mi się podobają .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 07:32   #964
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy

Każdej zielonookiej będzie pasować co innego Ja mam dosyć jasne, zielone oczy, w fioletach wyglądam bardzo niedobrze (jak ofiara przemocy domowej) chyba, że to jasne(lila) fiolety w chłodnym odcieniu. Brązy ta sama historia. Dobrze mi w jasnych, popielatych kolorach, chłodnych jasnych różach, lila, niebieskich. Ogólnie wokół oka muszę mieć jasny, chłodny kolor, ciemne i ciepłe się sprawdzają fatalnie. To nie wynika z mojego koloru oczu, ale z typu kolorystycznego, bo jestem bright winter. Także polecam pójść w tę stronę przy analizie a nie wybierać cieni pod kątem koloru pasującego do tęczówki
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 07:46   #965
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Każdej zielonookiej będzie pasować co innego Ja mam dosyć jasne, zielone oczy, w fioletach wyglądam bardzo niedobrze (jak ofiara przemocy domowej) chyba, że to jasne(lila) fiolety w chłodnym odcieniu. Brązy ta sama historia. Dobrze mi w jasnych, popielatych kolorach, chłodnych jasnych różach, lila, niebieskich. Ogólnie wokół oka muszę mieć jasny, chłodny kolor, ciemne i ciepłe się sprawdzają fatalnie. To nie wynika z mojego koloru oczu, ale z typu kolorystycznego, bo jestem bright winter. Także polecam pójść w tę stronę przy analizie a nie wybierać cieni pod kątem koloru pasującego do tęczówki
Mam tak samo jeśli chodzi o ciepłe brązy, zwyczajowo polecane dla zielonookich. Znasz jakiś link to typów kolorystycznych, bo nie spotkałam się z określeniem "bright winter"?
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 08:55   #966
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Każdej zielonookiej będzie pasować co innego Ja mam dosyć jasne, zielone oczy, w fioletach wyglądam bardzo niedobrze (jak ofiara przemocy domowej) chyba, że to jasne(lila) fiolety w chłodnym odcieniu. Brązy ta sama historia. Dobrze mi w jasnych, popielatych kolorach, chłodnych jasnych różach, lila, niebieskich. Ogólnie wokół oka muszę mieć jasny, chłodny kolor, ciemne i ciepłe się sprawdzają fatalnie. To nie wynika z mojego koloru oczu, ale z typu kolorystycznego, bo jestem bright winter. Także polecam pójść w tę stronę przy analizie a nie wybierać cieni pod kątem koloru pasującego do tęczówki
Zgadzam się .
Mnie jest np. dobrze w zimnych odcieniach i np. w cieplejszych śliwkach kiepsko wyglądam. Brązy też mi nie pasują, więc ich również unikam zarówno w makijażu, jak i ubiorze (też jestem zimą, ale jakim konkretnie podtypem to nie wiem - nie mogę się zdecydować czy clear winter czy cool winter ).
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 17:20   #967
francji
Przyczajenie
 
Avatar francji
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy

Zielone oczy czasem są bardzo zwierzęce, żrenica się zwiększa i zmniejsza. Kiedy jest mała, to wręcz mała kropka w środku. Lubię swoje oczy kiedy źrenica jest większa, wtedy jest o wiele wyrazistsza twarz, spojrzenie. Mam śniadą cerę, bardzo lekko podkrążone oczy i ciemny blond na głowie. Jakie kolory będą najlepsze by oko było wyrazistsze ale makijaż naturalny? czy to się da razem połączyć?
francji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 07:22   #968
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Daszka Pokaż wiadomość
Mam tak samo jeśli chodzi o ciepłe brązy, zwyczajowo polecane dla zielonookich. Znasz jakiś link to typów kolorystycznych, bo nie spotkałam się z określeniem "bright winter"?
Moim zdaniem najlepszy polski blog w temacie:
http://www.barwyurody.blogspot.com/p/wprowadzenie.html
I dwa moje ulubione anglojęzyczne:
http://www.12blueprints.com/
http://www.truth-is-beauty.com/

Podział na 12 typów wydaje mi się bardziej wiarygodny ponieważ pozwala naprawdę dokładnie dobrać paletę pasujących kolorów i w niej lawirować. Np. bright winter to typ zimy z domieszką wiosny co wyjaśnia dlaczego wiele kolorów z palety wiosennej mi pasuje (np. limonka, róż). A np. obecnie, kiedy jestem opalona (mam śniadą karnację) nabrałam więcej ciepłych, zgaszonych tonów i wyraźnie lepiej mi w kolorach deep winter (zima z domieszką jesieni) - bordowym, ciemnym zielonym, nawet w szminkach dedykowanych jesieniom (co bez opalenizny było katastrofą). Oczywiście kolory z palety bright winter dalej są w porządku. Także ten podział naprawdę logicznie wszystko wyjaśnia Acz bardzo ciężko było mi się zidentyfikować ponieważ bright winter to typ kontrastrowy (zazwyczaj jasna karna i czarne włosy) więc ciągle go odrzucałam typując deep winter, bo mam śniadą karnację i popielatobrązowe włosy a w głębokich czerniach wyglądam niekorzystnie. Niestety kolory deep winter (szminki i granaty) były dla mnie ewidentnie za ciemne i wyglądałam gotycko co nie powinno mieć miejsca gdyby to był mój typ. Rozważałam też bright spring, ale ten typ też w końcu odrzuciłam. Trochę to trwało, ale wg mnie naprawdę warto, można się wiele dowiedzieć o kolorach i o odpowiednim makijażu (np. analiza kolorystyczna wyjaśniła dlaczego tak fatalnie mi w ciemnym makijażu wokół oka, bright winter to jedyny typ zimowy, który nie wygląda dobrze w takim albo dlaczego tak sugerowane do zielonych oczu brązy sprawiają, że wyglądam jak narkomanka). Polecam i zapraszam też na wątek wizażowy poświęcony tej analizie, zagląda tam autorka bloga który podałam. Dużo osób się tam diagnozuje
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 09:14   #969
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy

Earthpace - bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź Skorzystam z linków i postaram się zdiagnozować, bo w zwykłych 4-typowych klasyfikacjach zawsze widziałam siebie jako typ pośredni. Teraz wiem dlaczego.
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-03 10:14:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.