Revlon Colorstay - wszystkie odmiany - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-26, 13:45   #1
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141

Revlon Colorstay - wszystkie odmiany


Wiem, ze jest wiele watkow na temat tego podkladu, przeczytalam wszystkie, ale nadal nie mam pojecia co wybrac.
Aktualnie mam Colorstay Stay Natural, kupila mi go osoba nie majaca pojecia o Revlonie, chcialam ten z Softflexem, a ona kupila mi Naturala. W mojej miescinie nie ma sklepu z Revlonem, wiec nastepny zakup bedzie via internet.

Cere mam raczej mieszana, swiece sie w strefie T, mam suche policzki, nieodpowiednie podklady podkreslaja suche skorki na policzkach i przy skrzydelkach nosa. Poza tym mam tez pare rzeczy do ukrycia.

Podsumowujac, potrzebuje podkladu:
- trwalego, ktory wytrzyma bez zmian kiedy jestem w pracy,
- dobrze kryjacego
- matujacego
- nie wysuszajacego
- a gdyby mial przy tym aksamitne wykonczenie bylabym wniebowzieta

Colorstay Natural:
- trzyma sie dlugo
- slabo kryje
- slabo matuje
- brak mu aksamitnosci
- mimo, ze nie podkresla suchych skorek, skora pod nim jest jakas wysuszona i zmeczona
- podkresla zmarszczki mimiczne, wlasciwie z Colorstayem na twarzy widze zmarszczki, ktorych bez podkladu jeszcze nie mam (np w okolicy ust)

Koniecznie chce miec Colorstay'a, bo zaden podklad nie trzyma sie tak jak ten, a to dla mnie wazne. Tylko, ktory mam wybrac:
- Colorstay bez Softflexu
- Colorstay Softfelx do skory suchej
- Colorstay Softflex do skory tlustej i mieszanej

Wiem, ze w sklepach jest tylko ten do mieszanej i taka cere mam, ale zastanawiam sie czy ten do suchej nie bedzie jakis delikatnejszy, mniej obciazajacy. Czy ktos go uzywa? Jak matuje i kryje?
Czy ktos uzywal roznych Colorstay'ow i ma porownanie, ktory jest najlepszy z najlepszych?

A jesli o odcien chodzi, mam Buff i jest ciut za jasny, zastanawiam sie nad nastepnym w kolejnosci Sand Beige albo Nude. Czy jest miedzy nimi duza roznica?
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 22:54   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Klasyczny ColorStay to niemal jak tynk na twarzy i jego klon SoftFlex jest zupelna odmiana-bardzo mila zreszta i uwazam,ze jest duzo lepszy niz klasyk.
Jezeli chodzi o odcienie to Sand Beige bedzie o ton ciemniejszy i w wersji SoftFlex zobaczysz mocniejszy efekt krycia;nie wiem czemu akurat Buff SoftFlex jest mniej kryjacy-moze to efekt intensywnosci barwnika

Jezeli koniecznie zalezy Ci na kryjacym i trwalym podkladzie to polecam testy Estee Lauder Double Wear;Max Factor Lasting Performance;u mnie sprawdza sie takze Clinique Stay True-choc do ukrycia mam niewiele ale podoba mi sie efekt koncowy jaki osiagam tym podkladem.

Colorstay Stay Natural swietnie sprawdza sie na suchych cerach,przynajmniej wiekszosci i stad moze byc efekt,ze na Twojej mieszanej niezbyt dobrze sie spisal-choc swoja droga dobranie podkladu to bardzo mozolna droga i szukanie po omacku,niestety...
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 23:12   #3
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Dzieki Hexxana
Wiem, ze szukanie to mozolna droga, widac to zwlaszcza w mojej kosmetyczce .
Zdecydowalam sie na Colorstay ze wzgledu na opinie na KWC, jedyne co mi sie podoba w Colorstay Natural to jego trwalosc, wiec jesli w tym z Softflexem poza trwaloscia znajde to czego Naturalowi brakuje (np. krycie, matowienie) to moze bedzie to koniec moich poszukiwan.

Pozostaje pytanie czy ktos uzywal tego do cery suchej i wrazliwej (z czerwona nakretka), bo o ile w drogeriach go nie ma, to znalazlam go na http://www.express.ebay.de/ i nie wiem na ktory sie zdecydowac.
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 11:45   #4
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Przede wszystkim kieruj sie charakterystyka cery czyli mieszana w kierunku suchej czy mieszana w kierunku tlustej?to wazne,poniewaz podklady dla cer suchych maja zupelnie inne konsystencje,sklady i wlasciwosci a kiedy dasz je na cere typowo mieszana nie bedzie to zbyt dobry efekt.Tymbardziej,ze sama podkreslilas jak sie zachowywal ColorStay Natural na Twojej buzce wiec idac tym tropem przypuszczam,ze nowy SoftFlex(z czerwona nakretka)takze nie sprawdzi sie u Ciebie.
Druga sprawa jest to,ze opinie na KWC to jedno a zycie i Nasza cera to drugie;przede wszystkim jezeli tylko masz mozliwosc to testuj i proboj
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 17:51   #5
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Hexxana co ja bym bez ciebie zrobila !
Zdecydowalam sie na ten do cery tlustej i mieszanej. Juz kupilam, ale jeszcze nie testowalam.
Ciekawa bylam tego z czerwona, ale raczej masz racje, ze by mi nie pasowal.
Temat uwazam za zamkniety.
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 18:11   #6
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Klasyczny ColorStay to niemal jak tynk na twarzy i jego klon SoftFlex jest zupelna odmiana-bardzo mila zreszta i uwazam,ze jest duzo lepszy niz klasyk.
Jezeli chodzi o odcienie to Sand Beige bedzie o ton ciemniejszy i w wersji SoftFlex zobaczysz mocniejszy efekt krycia;nie wiem czemu akurat Buff SoftFlex jest mniej kryjacy-moze to efekt intensywnosci barwnika
A ja się tak niesmiało zapytam czy odcienie klasycznego colorstay od tego z softem bardzo się od siebie różnią

Mam próbkę klasyka ivory i mi pasuje. Zastanawiam się nad zakupem podkładu na allegro i chciałam kupić ten nowszy z softem i nie wiem czy znowu musze latac po drogeriach i się maziać Choć przyznam szczerze, że w drogerii tego nowszego podkładu nie zauważyłam

Dziękuję za odpowiedz
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 18:23   #7
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
A ja się tak niesmiało zapytam czy odcienie klasycznego colorstay od tego z softem bardzo się od siebie różnią

Mam próbkę klasyka ivory i mi pasuje. Zastanawiam się nad zakupem podkładu na allegro i chciałam kupić ten nowszy z softem i nie wiem czy znowu musze latac po drogeriach i się maziać Choć przyznam szczerze, że w drogerii tego nowszego podkładu nie zauważyłam

Dziękuję za odpowiedz
Niestety Soft Flex rozni sie kolorystyką od klasycznego Colorstay. Ja z klasycznego uzywalam odcien 04 Sand Beige i pani w Douglasie powiedziala ze jego odpowiednikiem w nowym Soft Flex jest odcien 330 Natural Tan i faktycznie tak jest. Takze radze wczesniej wyprobowac bo mozesz sie rozczarowac kolorem.
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-04, 19:17   #8
mops
Przyczajenie
 
Avatar mops
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

A ja mam takie pytanko ( wybaczcie jeśli trochę obok tematu mam revlona z softflexem 180 jest bardzo fajny ale już go kończę i zastanawiam się nad zakupem kolejnego podkładu- na myśl przyszedł mi la roche posay i unifiance albo toleriane!!Czy ktoś ma porównanie LPR z Revlonem i mógłby mi coś doradzic!? Z góry wielkie dzięki za pomoc!!!
mops jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 21:11   #9
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Cytat:
Napisane przez OrangeJuice Pokaż wiadomość
Niestety Soft Flex rozni sie kolorystyką od klasycznego Colorstay. Ja z klasycznego uzywalam odcien 04 Sand Beige i pani w Douglasie powiedziala ze jego odpowiednikiem w nowym Soft Flex jest odcien 330 Natural Tan i faktycznie tak jest. Takze radze wczesniej wyprobowac bo mozesz sie rozczarowac kolorem.
Dzięki

Posprawdzam kolorki dokładnie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 15:56   #10
joamie
Raczkowanie
 
Avatar joamie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 152
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Mam pytanie. Czy ten revlon colorstay nie uwidacznia jeszcze bardziej porow na twarzy??
joamie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 16:00   #11
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Cytat:
Napisane przez joamie Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy ten revlon colorstay nie uwidacznia jeszcze bardziej porow na twarzy??
Ja osobiście się na nim zawiodłam Na szczęście miałam próbki. Mi wszystko na twarzy podkreślał. Nawilzałam buźkę jak zawsze przed nałożeniem, ale i tak podkreślał suche skórki i pory, szybko zastygał, tworzył maskę - mi zupełnie nie pasuje ten podkład Więc zanim zainwestujesz w niego, koniecznie zaopatrz się w próbki
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 16:11   #12
joamie
Raczkowanie
 
Avatar joamie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 152
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

MIlka19 dzieki za odp Mialam go raz na twarzy, ale to bylo gdzies z pol roku temu i kompletnie nia pamietam jak sie spisywal :/
joamie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 16:19   #13
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Cytat:
Napisane przez joamie Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy ten revlon colorstay nie uwidacznia jeszcze bardziej porow na twarzy??

Odpowiedz nie jest prosta poniewaz wszystko zalezy od kondycji cery oraz od uzytego nawilzacza(najlepiej rozprowadza sie na kremach z silikonami,osobiscie lubie AA Oceanic Young Antybakteryjny)
Dla mnie jest to dobry podklad ratunkowy kiedy potrzebuje uzyc w konkretnych sytuacjach,na co dzien nie dam rady-najbardziej przeszkadza mi alkohol wysoko w skladzie.

Jezeli chodzi o kolory to nie wiem jak to jest z zachowaniem palety kolorystycznej poniewaz,mialam wczesniej klasycznego ColorStaya kupowanego w polskiej perfumerii i roznil sie tonacja z zakupionym z edycji w USA.Teraz mialam okazje kupic SoftFlexa z Allegro,ktory pochodzi z USA i odcien pasuje do klasycznego ColorStaya ale w wersji amerykanskiej

Uzywalam/uzywam odcienia Buff
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 16:22   #14
loll
Raczkowanie
 
Avatar loll
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: "mój jest ten kawałek podłogi.."
Wiadomości: 158
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

klasyczny revlon rzeczywiście szybko zastygał ale ten z softflex jest do mniej wprawionych rączek i nie podkreśla tak suchych skórek szczególnie jak się robi regularnie peeling
loll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 16:23   #15
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

A moze ktos zna z doswiadczenia wersje z Softflexem do cery suchej (ten z czerwona nakretka) i moze ja porownac do tego w wersji do cery tlustej i mieszanej?
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 16:26   #16
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Cytat:
Napisane przez loll Pokaż wiadomość
klasyczny revlon rzeczywiście szybko zastygał ale ten z softflex jest do mniej wprawionych rączek i nie podkreśla tak suchych skórek szczególnie jak się robi regularnie peeling
Mam softflex. Używam kremu nawilżającego tego co zawsze i jak nakładam inny podkład nic nie zostaje podkreślone i podkład ładnie stapia się z cerą, a z revlonem jest wprost przeciwnie Nie robie peelingu mechanicznego bo mam cerę naczynkową, ale używam kwasu azelinowego i czasami robię peeling enzymatyczny

Co do zapachu to rzeczywiście okropny - alkoholowy Ale szybko się ulatnia
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 23:06   #17
milosc_blondynki
Przyczajenie
 
Avatar milosc_blondynki
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 13
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Cytat:
Napisane przez mops Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanko ( wybaczcie jeśli trochę obok tematu mam revlona z softflexem 180 jest bardzo fajny ale już go kończę i zastanawiam się nad zakupem kolejnego podkładu- na myśl przyszedł mi la roche posay i unifiance albo toleriane!!Czy ktoś ma porównanie LPR z Revlonem i mógłby mi coś doradzic!? Z góry wielkie dzięki za pomoc!!!
bardzo rozczarowałam się podkładem unifiance - miałam wersję dla cery suchej. krył bardzo kiepsko. wolę revlona, choć jest dość ciężki
milosc_blondynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 12:50   #18
joamie
Raczkowanie
 
Avatar joamie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 152
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Mam jeszce pytanko odnosnie kolorow tego zwyklego colorstay. Nie mam mozliwosci naocznie sprawdzic odcieni, wiec moze mi powiecie jaka jest roznica miedzy kolorami buff, sand beige oraz true beige.Mam cere raczej jasne, ale bez przesady (chociaz ostatnio wszystko co na siebie naloze jest za ciemne), wiec poczatkowo myslalam o buff, ale teraz juz sama nie wiem Wiem, tylko ze nie moze wpadac w zaden roz.
joamie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:20   #19
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Który Revlon colorstay jest

- jasny
- żółty (nie pomarańczowy, nie beżowy, nie brzoskwiniowy)

?


Bo 180 saind beige - jest beżowo jasny. Ale beżowy.. A ja chcę żółty
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2012-08-27 o 16:21
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 19:42   #20
hotlikefire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 197
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

150 buff
hotlikefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 08:39   #21
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Revlon Colorstay - wszystkie odmiany

Kochane!

Zdecydowanie wezmę wersję dla cery normalnej/suchej, bo moja buzia nie jest ani tłusta ani całkowicie sucha, bardziej taka normalna z tendencją do suchości - sporadycznie daje się we znaki tylko strefa T aczkolwiek to się da załatwić przy pomocy zwykłego pudru bambuswego, jak sądzę

Powiedzcie mi tylko czy Sand 180 nie wpada w pomarańczę? Buff bylby idealy bo jest taaaki zolciutki... Ale nieco za jasny niestety. Zdecydowanie jestem goldenką, nie znoszę różowości i właśnie pomarańczowego efektu Pomocy, pomocy! Nie mam dostępu do 240, więc skłaniam się ku 180 - jak myślicie, słusznie?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-08 08:39:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.