puder sypki-ciag dalszy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-11, 18:34   #1
sister
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 92

puder sypki-ciag dalszy!


Yo,
dziewczyny moje kochane oświećcie mnie prosze Mam cere mieszaną, mała skłonność do zaskórników, cera jasna Chce sobie kupic puder sypki-to bedzie moj debiut i teraz mam dylemat, czy nadaje sie do tego rozświetlający świiatło, czy lepiej kupić transparentny Ktory bedzie wyglądał fajnie na buzi ze skłonnością do ściecenia się po pewnym czasie. Chciałabym uzyskać efekt matowej cery, bez maski. Aha na co dzień studiuję i zastanawiam się, czy wogóle nie lepiej dla mnie nadawał by sie prasowany , bo wydaje mi sie, że poprawki co jakiś czas pudrem sypkim mogłyby być kłopotkiwe. A moze się myle ?
Takie mam dylematy w czwartkowy wieczór
Poradzcie Siostry!
sister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-11, 20:10   #2
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: puder sypki-ciag dalszy!

sister napisał(a):
> Yo,
> dziewczyny moje kochane oświećcie mnie prosze Mam cere mieszaną, mała skłonność do zaskórników, cera jasna Chce sobie kupic puder sypki-to bedzie moj debiut i teraz mam dylemat, czy nadaje sie do tego rozświetlający świiatło, czy lepiej kupić transparentny Ktory bedzie wyglądał fajnie na buzi ze skłonnością do ściecenia się po pewnym czasie. Chciałabym uzyskać efekt matowej cery, bez maski. Aha na co dzień studiuję i zastanawiam się, czy wogóle nie lepiej dla mnie nadawał by sie prasowany , bo wydaje mi sie, że poprawki co jakiś czas pudrem sypkim mogłyby być kłopotkiwe. A moze się myle ?
> Takie mam dylematy w czwartkowy wieczór
> Poradzcie Siostry!
>

To ja trochę odpowiem tyle, co i wiem – poprawki pudrem sypkim są raczej trudne i kłopotliwe, ale nie radze wybierać pudru w kamieniu jeśli masz nadzieję na 100% transparentności, bo to raczej on prędzej wywoła na Twojej skórze efekt maski aniźli ten sypki, ponieważ sypki transparentniej wygląda na skórze . Może lepiej wybierz jakiś jeden puder sypki do porannego maziania się i jednen w kamieniu do poprawek jeśli masz trochę zbędnej kaski . A jak nie, to nie wiem, może lepiej by było wybrać sypki, na dłużej matuje itd, ale mi z drugiej strony podpasowal bardziej w kamieniu, i szybciej się go używa, i jakoś dla mnie łatwiej go rozprowadzić, bo to fakt – z sypkim jest więcje problemu. Poza tym mam odcień transparentny i mogę nim matować wybrane partie twarzy, np. sam nos i raczej wtapia mi się on w skórę.

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-11, 20:24   #3
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: puder sypki-ciag dalszy!

Poprawki sypkim pudrem nie wchodzą w grę. Nie będziesz go przecież wszędzie ze sobą nosić. Nakładanie pędzlem w toalecie na uczelni odpada.
Jeśli masz wątpliwości co do pudru odbijającego światło to kup transparetny - efekt będzie matowy, ale przekonasz się, że porządny mat uzyskany dzięki pudrowi daje dziwny efekt na czole, nosie, brodzie. Dlatego radzę dokupić do tego higlighter - najlepiej też kompaktowy - sypki i po nałożeniu pudru przypruszyć nim delikatnie te miejsca, które się za bardzo zmatowiły - uzyskasz efekt rozświetlenia tam, gdzie chcesz go uzyskać i ładnie wymodelujesz światłem twasz.
Rozświetlacz w kamieniu dostaniesz większości marek, nawet Constans Carroll go produkuje (i w przeciwieństwie do innych produktów tej firmy, jest wcale niezły).
pozdrowienia
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-11, 20:25   #4
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: puder sypki-ciag dalszy!

ostatnio sypię błędami jak dyslektyk, przepraszam te panie o wrażliwych oczach (sama mam wrażliwe oczy )
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-11, 20:33   #5
sister
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 92
Re: puder sypki-ciag dalszy!

dzięki dziewczyny za rady jesteście the best.
Superkoa tym higlighter to jak sie poslugiwac?
Ja zazwyczaj uzywam jeszce różu lub brązującego pudru w kulkach. To niby tak samo Tzn. ze musne trochę czułka i poliki? A może to już byłoby za dużo kosmetyków na raz Czy jak?


superka napisał(a):
> Jeśli masz wątpliwości co do pudru odbijającego światło to kup transparetny - efekt będzie matowy, ale przekonasz się, że porządny mat uzyskany dzięki pudrowi daje dziwny efekt na czole, nosie, brodzie. Dlatego radzę dokupić do tego higlighter - najlepiej też kompaktowy - sypki i po nałożeniu pudru przypruszyć nim delikatnie te miejsca, które się za bardzo zmatowiły - uzyskasz efekt rozświetlenia tam, gdzie chcesz go uzyskać i ładnie wymodelujesz światłem twasz.
> Rozświetlacz w kamieniu dostaniesz większości marek, nawet Constans Carroll go produkuje (i w przeciwieństwie do innych produktów tej firmy, jest wcale niezły).
> pozdrowienia
sister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-11, 20:42   #6
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: puder sypki-ciag dalszy!

Tak - to wygląda jak puder w kompakcie. Możesz używać pufki lub takiego płatka jak do pudru kompaktowego. Muskaj baaaardzo delikatnie. Ja przerzuciłam się ostatnio na taką delikatną miotełkę We-My, ale puszek też się sprawdza. To nie jest takie trudne.
Jeszcze jedno: zazwyczaj są dwie wersje: złota i srebrna - jedna do ciepłej, a druga do zimnej karnacji.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.