puder dla cery wrażliwej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-06, 13:05   #1
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813

puder dla cery wrażliwej


Mam cere wrazliwą alergiczną.Poszukuję pudru w kamieniu który nie uczula,podrażnia i nie powoduje obrzęków, cena nie gra roli.Ostatnio kupiłam puder Shisedo ale po nim puchnę.Proszę o radę
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 13:06   #2
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
puder dla cery wrażliwej

Mam cere wrazliwą,alergiczną.Poszu kuję pudru w kamieniu, który byłby odpowiedni dla tego ty[pu cery nie uczulał i nie powodował podrażnień.Cena nie gra roli.Ostatnie kupiłam puder Shisedo ale po nim puchnę.Proszę o radę
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 13:44   #3
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: puder dla cery wrażliwej

Może teraccota Avene? Jest w dwoch odmianach - jasnej i ciemniejszej - obejrzyj sobie w aptece - to są kosmetyki dla alergikow wiec nie powinny uczulać [img]icons/icon7.gif[/img]

cmoki [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 14:12   #4
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: puder dla cery wrażliwej

palomino napisał(a):
> Może teraccota Avene? Jest w dwoch odmianach - jasnej i ciemniejszej - obejrzyj sobie w aptece - to są kosmetyki dla alergikow wiec nie powinny uczulać [img]icons/icon7.gif[/img]
>
> cmoki [img]icons/icon7.gif[/img]
Wiem że seria Avene jest dla alergików (używałam kremu),ale nie ma jasnego odcienia (ten jaśniejszy jest dla mnie za ciemny)
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 20:04   #5
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: puder dla cery wrażliwej

Jeszcze tego typu pudry ma firma La Roche Posay. Może te będą lepsze [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrowionka [img]icons/icon7.gif[/img]

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 20:24   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: puder dla cery wrażliwej

la roche w polsce ma tylko fluidy, nie ma pudrów w kamieniu
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 21:11   #7
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: puder dla cery wrażliwej

Taki puder jest w ofercie linii Coverderm (Farmeco) (dokładnie: przeznaczony jest dla skóry suchej i wrażliwej); cena 79 zł, dostepny w 4 odcieniach.
Jak wszystkie produkty Coverderm, może byc stosowany na najbardziej wrażliwą skórę, również w stanach zapalnych. Nie podraznia, nie zatyka porów, pozwala skórze oddychać.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-06, 22:32   #8
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: puder dla cery wrażliwej

Villandro! Próbowałaś tej jaśniejszej mozaiki Avene z napisem "translucide"? Ja też myślałam, że ona nadaje twarzy kolor, ale absolutnie tak nie jest, nakłada się ją pędzlem i jako wrażliwiec mogę stwierdzić, że jest to najdelikatniejszy puder jakiego kiedykolwiek używałam- nie podrażnia i nie wysusza. Postaraj się dorwać gdzieś tester, to zobaczysz, że naprawdę jest niewidoczny i nie daje koloru, choć z pozoru może wydawać się inaczej.
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-07, 08:55   #9
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: puder dla cery wrażliwej

Mam podobne problemy. Spróbuj firmy Avene, nazywa się COUVRANCE CORRECTEUR DE TEINT. Jest to puder w kamieniu, mozaikowy, kosztuje 60-70 zł. Mnie nie uczula.
Może powymieniałybyśmy się doświadczeniami na temat stosowanych kosmetyków?
Też mam cerę wrażliwą, skłonną do alergii, z poszerzonymi naczynkami. Koszmar. Tym bardziej, że moja cera takich cech nabrała od niedawna, więc jestem na etapie poszukiwań.
Pozdrawienia. Magda.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-07, 17:14   #10
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: puder dla cery wrażliwej

maga napisał(a):
> Taki puder jest w ofercie linii Coverderm (Farmeco) (dokładnie: przeznaczony jest dla skóry suchej i wrażliwej); cena 79 zł, dostepny w 4 odcieniach.
> Jak wszystkie produkty Coverderm, może byc stosowany na najbardziej wrażliwą skórę, również w stanach zapalnych. Nie podraznia, nie zatyka porów, pozwala skórze oddychać.

Nie znam ani nie widziałam kosmetyków firmy Farmeco.Czy są one dostępne w aptekach czy perfumeriach.Proszę o odpowiedź
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-07, 17:18   #11
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: puder dla cery wrażliwej

Szpilka napisał(a):
> Villandro! Próbowałaś tej jaśniejszej mozaiki Avene z napisem "translucide"? Ja też myślałam, że ona nadaje twarzy kolor, ale absolutnie tak nie jest, nakłada się ją pędzlem i jako wrażliwiec mogę stwierdzić, że jest to najdelikatniejszy puder jakiego kiedykolwiek używałam- nie podrażnia i nie wysusza. Postaraj się dorwać gdzieś tester, to zobaczysz, że naprawdę jest niewidoczny i nie daje koloru, choć z pozoru może wydawać się inaczej.
> Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Dzięki za radę, wypróbuje
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-07, 17:21   #12
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: puder dla cery wrażliwej

Tak Coverderm kupisz w wybranych aptekach albo salonach kosmetycznych. Sypki puder tej firmy kosztuje ok 125PLN [img]icons/icon7.gif[/img]

cmoki [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 13:19   #13
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: puder dla cery wrażliwej

A może orientujesz się gdzie można kupić kosmetyki tej firmy w Łodzi?
palomino napisał(a):
> Tak Coverderm kupisz w wybranych aptekach albo salonach kosmetycznych. Sypki puder tej firmy kosztuje ok 125PLN [img]icons/icon7.gif[/img]
>
> cmoki [img]icons/icon7.gif[/img]
A może orientujesz się gdzie mogę kupić kosmetyki tej firmy w łodzi?
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 13:25   #14
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: puder dla cery wrażliwej

magdab napisał(a):
> Mam podobne problemy. Spróbuj firmy Avene, nazywa się COUVRANCE CORRECTEUR DE TEINT. Jest to puder w kamieniu, mozaikowy, kosztuje 60-70 zł. Mnie nie uczula.
> Może powymieniałybyśmy się doświadczeniami na temat stosowanych kosmetyków?
> Też mam cerę wrażliwą, skłonną do alergii, z poszerzonymi naczynkami. Koszmar. Tym bardziej, że moja cera takich cech nabrała od niedawna, więc jestem na etapie poszukiwań.
> Pozdrawienia. Magda.
Chętnie powymieniam sie z tobą wiadomościami o kosmetykach dla wrażliwców.Co Cię interesuje?
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 13:31   #15
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: puder dla cery wrażliwej

Interesuje mnie WSZYSTKO do pielęgnacji i makijażu takiej cery. Głównie jednak chodzi mi o kremy i podkłady bo mleczka i toniki stanowią mniejszy problem (uzywam Avene i LRP)
Aha! Mam też tradzik różowaty. Wszystko skupiło się na mojej twarzy. Tylko dlaczego na mojej???
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 13:36   #16
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: puder dla cery wrażliwej

Napisz mi jeszcze ile masz lat (ważne w przypadku kremów)i jaki masz rodzaj cery (oprócz tego że wrażliwa)
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 13:43   #17
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: puder dla cery wrażliwej

Niestety, mam 42 i cerę mieszaną (świecenie w strefie T)
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 14:09   #18
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: puder dla cery wrażliwej

Jestesm w podobnym wieku (ja mam 35 lat).No więc z kremów typowo dla alergików używam firmy Avene,jest tam również krem typowo do rozszerzonych naczynek(nie używałam,na szczęści chociaż z tym nie mam problemów)w ulotce bardzo ładnie opisany.Nie są to kosmetyki tanie(45-80zł).Ostatnio kupiłam krem-ratunek dla cery podrażnionej zaczerwienione firmy Eris seria PharmacisA ok.26zł i jestem zadowolona.Z kremów przeciwzmarszczkowych nie uczula mnie Vichy Lift Active na noc(dziwne,bo tego samego ale na dzień nie mogę używać).Stanowczo odradzam RetiC (miałam po nim straszne sensacje).Podkład od kilku lat ten sam firmy Revlon (butelczka).Próbowałam zmieniać na jakieś reklamowane nowości,ale zawsz wracałam do Revlonu.aktualnie poszukuję dobrgo pudru w kamieniu.Co ty na to żebyśmy korespondowały przez e-mail?
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-09, 10:35   #19
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: puder dla cery wrażliwej

Bardzo chętnie popiszę z Tobą na e-mail prywatny. Ja tez uzywam Avene i jestem bardzo zadowolona ale sa to kosmetyki chyba tylko pielegnacyjne a ja potrzebowałbym już czegoś o działaniu powstrzumującym starzenie skóry, spłycającym zmarszczki itp. Niestety większość takich to kosmetyki agresywne o skomplikowanym składzi, które często uczulają.
Jestem uczulona na metale (nikiel, chrom, kobalt) i kompozycje zapachowe, które są prawie we wszystkim. Od jakiegoś czasu zmagam się z pojawiającymi na twarzy czerwonymi, swędzacymi i piekacymi plamami, które po pwenym czasi przechodzą w gorący rumień. Wszystko trwa jakieś 3-4 dni, potem ustępuje. I tak raz na 2 tygodnie. Dermatolodzy (byłam u 4) nie potrafią postawić jednoznacznej diagnozy. Jedni zapisują leki antyhistaminowe (mimo ich przyjmowania plamy i tak się pojawiają) i maści steroidowe, które łagadzą objawy ale nie leczą. Ostatnia p. doktor stwierdziła, że moje dolegliwości mogą być spowodowane właśnie nadużywaniem tych maści i zaleciła kurację antybiotykową, jestem więc królikiem doswiadczalnym. Możesz sobie wyobrazić jak to działa na moją psychikę.
Sorry, że się tak wyżalam. Raczej jestem optymistką ale ostanie miesiące strasznie mnie zdołowały.
Napisz coś o swoich przypadłościach. Chętnie poczytam. Pozdrawiam serdecznie. Magda. borowska@atr.bydgoszcz.pl
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.