"Rowki" w makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-12, 18:47   #1
Mellark
Raczkowanie
 
Avatar Mellark
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: zza tęczy
Wiadomości: 77

"Rowki" w makijażu


Hej W zasadzie nie wiem, czy tutaj można pytać o pomoc w makijażu - poszłam tropem "pytań do wizażystki" - w razie czego cierpliwie zniosę cięgi.

Mój problem wygląda następująco. Jakiś rok temu byłam na kursie makijażu, na którym wszystkie kursantki uczyły się same na sobie. Nauczyłam się poprawnego nakładania podkładu, pudru, korektora, etc. Zauważyłam jednak niepokojącą rzecz. Otóż mimo młodego wieku mam zmarszczki pod oczami. Nie jakieś wielkie, ale mam. Przeważnie makijaż je uwidacznia. :/ Ale to jeszcze przeżyję. Najgorszy jest fakt, że podkład i puder "wchodzą" w rowki zmarszczek powodując, że przy zdziwionym wyrazie twarzy (ogólnie: rozszerzeniu oczu) wychodzą kreski, które są niepomalowane. Tzn. wygląda to tak, jakbym przy makijażu pominęła zmarszczki. Kiedy się je rozciągnie, wszystkie warstwy są wewnątrz tych rowków, osadzają się (puder i podkład gromadzą się w nich). Moje pytanie brzmi: czy jest na to jakaś metoda? I czy to jest normalne czy znowu jestem jakąś anomalią? Przekopałam tzw. internety, ale nic nie znalazłam. Denerwuje mnie to, bo w makijażu staram się być perfekcjonistką.
__________________
Nie-lotni - szalona Tośka, skoczkowie i zimowe krajobrazy, czyli wracam do pisania, bo projekty za mną chodzą same.
Mellark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 19:18   #2
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: "Rowki" w makijażu

Cytat:
Napisane przez Mellark Pokaż wiadomość
Hej W zasadzie nie wiem, czy tutaj można pytać o pomoc w makijażu - poszłam tropem "pytań do wizażystki" - w razie czego cierpliwie zniosę cięgi.

Mój problem wygląda następująco. Jakiś rok temu byłam na kursie makijażu, na którym wszystkie kursantki uczyły się same na sobie. Nauczyłam się poprawnego nakładania podkładu, pudru, korektora, etc. Zauważyłam jednak niepokojącą rzecz. Otóż mimo młodego wieku mam zmarszczki pod oczami. Nie jakieś wielkie, ale mam. Przeważnie makijaż je uwidacznia. :/ Ale to jeszcze przeżyję. Najgorszy jest fakt, że podkład i puder "wchodzą" w rowki zmarszczek powodując, że przy zdziwionym wyrazie twarzy (ogólnie: rozszerzeniu oczu) wychodzą kreski, które są niepomalowane. Tzn. wygląda to tak, jakbym przy makijażu pominęła zmarszczki. Kiedy się je rozciągnie, wszystkie warstwy są wewnątrz tych rowków, osadzają się (puder i podkład gromadzą się w nich). Moje pytanie brzmi: czy jest na to jakaś metoda? I czy to jest normalne czy znowu jestem jakąś anomalią? Przekopałam tzw. internety, ale nic nie znalazłam. Denerwuje mnie to, bo w makijażu staram się być perfekcjonistką.
Oczywiście, że jest to normalne. Musisz po prostu zachować umiar. Pod makijaż nakładać dobrze nawilżający krem, zamiast ładować pod oczy podkład, postawić na korektor przystosowany pod oczy, który nie zasycha na szpachlę; z pudru albo zrezygnować, albo nakładać go w naprawdę niewielkiej ilości.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 22:01   #3
Ogonowska Maja
Przyczajenie
 
Avatar Ogonowska Maja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: "Rowki" w makijażu

Cytat:
Napisane przez Mellark Pokaż wiadomość
Hej W zasadzie nie wiem, czy tutaj można pytać o pomoc w makijażu - poszłam tropem "pytań do wizażystki" - w razie czego cierpliwie zniosę cięgi.

Mój problem wygląda następująco. Jakiś rok temu byłam na kursie makijażu, na którym wszystkie kursantki uczyły się same na sobie. Nauczyłam się poprawnego nakładania podkładu, pudru, korektora, etc. Zauważyłam jednak niepokojącą rzecz. Otóż mimo młodego wieku mam zmarszczki pod oczami. Nie jakieś wielkie, ale mam. Przeważnie makijaż je uwidacznia. :/ Ale to jeszcze przeżyję. Najgorszy jest fakt, że podkład i puder "wchodzą" w rowki zmarszczek powodując, że przy zdziwionym wyrazie twarzy (ogólnie: rozszerzeniu oczu) wychodzą kreski, które są niepomalowane. Tzn. wygląda to tak, jakbym przy makijażu pominęła zmarszczki. Kiedy się je rozciągnie, wszystkie warstwy są wewnątrz tych rowków, osadzają się (puder i podkład gromadzą się w nich). Moje pytanie brzmi: czy jest na to jakaś metoda? I czy to jest normalne czy znowu jestem jakąś anomalią? Przekopałam tzw. internety, ale nic nie znalazłam. Denerwuje mnie to, bo w makijażu staram się być perfekcjonistką.
Jest to zupełnie normalne, że zbyt kremowe produkty zbierają się w zmarszczkach mimicznych. Możesz uniknąć tego na trzy sposoby: 1) nałożyć pod newralgiczne miejsca przeźroczystą bazę pod cienie anti-age 2) przypudrować newralgiczne miejsca pudrem, najlepiej lekkim, transparentnym 3) wybierać produkty z rodziny zastygających, które w składzie mają już talk dzięki czemu nie osadzają się na twarzy i nie migrują. Pozdrawiam
Ogonowska Maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 13:47   #4
maskotka96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 100
Dot.: "Rowki" w makijażu

oj tak, chyba każda z nas choć raz tego doświadczyła. moja rada: porządnie nawilżona i odżywiona cera, a następnie cieniutka warstwa podkładu lub korektora. lepiej nałożyć 2x, żeby uzyskać większe krycie, niż raz za dużo. trzymam kciuki
maskotka96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 14:07   #5
amra01
Przyczajenie
 
Avatar amra01
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 20
Dot.: "Rowki" w makijażu

popularny problem, musisz nakładać cieńsze warstwy makijażu i skóra musi być bardzo dobrze nawilżona - to powinno pomóc
__________________
amra01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-29 15:07:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.