Zineryt A Opalanie !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-23, 12:32   #1
Castalamare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 154
Smile

Zineryt A Opalanie !!


Używam Zinerytu juz od jakiegos czasu, ale w zwiazku z tym,ze idzie lato to oczywiscie chce sie opalac i niby stosowanie tego smierdzacego kwasem specyfiku nie powinno mi zaszkodzic na skore przez opalanie, ale czy Wy wiecie cos o tym ze mimo wszystko cos sie dzialo ze skora po opalaniu, np odbarwienia itd ? dodam, ze karnacje mam z natury ciemna, opalam sie szybko i bez oparzen, ale skore twarzy mam sklonna do alergii (uczula mnie nawet zwykly krem Nivea a Nivea Soft juz nie )
Wiecie moze cos na ten temat?
__________________

"Wystarczy by smar całkowicie pokrył Twoje dłonie, a natychmiast zaczyna Cię swędzieć nos"




Castalamare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 17:34   #2
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Hmm...ja stosowałam Zineryt przez okrągły rok, ale niestety nie wiem jak to jest z tym opalaniem bo jeszcze nigdy się nie opalałam Serio zawsze bałam się słońca i z domu nie wyjde jeśli nie mam na sobie kremu z filtrem (minimum 15)...Na Twoim miejscu nie ryzykowałabym ze słońcem, po prostu bałabym się jakichś przebarwień czy coś.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:10   #3
Castalamare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 154
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

no własnie ja sie boję, ale nie wytrzymam chowajac sie po cieniach a zreszta trudno by mi bylo, bo np. pojade gdzies nad wode i sama wiesz ze wtedy sie opalasz a nawet nie wiesz kiedy a Zineryt jakby nie bylo, "wsiąka" w skore i nawet gdybym plywala to nie do konca mi sie to zmyje i jak dostane przebarwien to sie zalamie bo i tak juz mam ciemne plamy po bokach , ktore są pozostaloscia po pryszczach jedyne co mnie troche ratuje to to ze lato ma byc dosc deszczowe (niestety)

Durga widze ze meiszkasz we Wroclawiu - ale Ci zazdroszcze, to moje ukochane miasto
__________________

"Wystarczy by smar całkowicie pokrył Twoje dłonie, a natychmiast zaczyna Cię swędzieć nos"




Castalamare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:14   #4
Kasia710
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 176
GG do Kasia710
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Ja używałam Zinerytu latem, często również bezpośrednio przed wyjściem na słońce i nic się z moją skórą nie działo. A skóre mam alergiczną, wrażliwą i mieszaną (jesli taki mix jest wogóle możliwy ). Więc myślę, że nic nie powinno się stać. Z tym, że jak wiadomo Zineryt wysusza skóre, mozliwe, że w połączenie ze słoncem jeszcze bardziej, nie pamiętam...
Kasia710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 15:56   #5
Castalamare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 154
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Wielkie dzieki Kasia710 bardzo mnie uspokoilas
__________________

"Wystarczy by smar całkowicie pokrył Twoje dłonie, a natychmiast zaczyna Cię swędzieć nos"




Castalamare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 14:33   #6
Kasia710
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 176
GG do Kasia710
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Nie ma za co, ciesze się że mogłam się p[opdzielić moją mizerną wiedzą
Kasia710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 14:50   #7
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Kiedy ostatnio byłam u dermatologa (miesiąc temu) powiedział że zmieni mi Tetracyklinę na Zineryt bo przy Zinerycie można się opalać.

Używam tego Zinerytu od miesiąca, przebarwienia zniknely, byłam już kilka razy na solarium i opalałam się na słoneczku i nic się nie stało
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-25, 14:56   #8
Castalamare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 154
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Cytat:
Napisane przez Domina
Kiedy ostatnio byłam u dermatologa (miesiąc temu) powiedział że zmieni mi Tetracyklinę na Zineryt bo przy Zinerycie można się opalać.

Używam tego Zinerytu od miesiąca, przebarwienia zniknely, byłam już kilka razy na solarium i opalałam się na słoneczku i nic się nie stało
dziekuję no to lecę na słoneczko (jak wyjdzie zza chmur )

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, Zineryt górą

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłych kąpieli w promieniach słonecznych
__________________

"Wystarczy by smar całkowicie pokrył Twoje dłonie, a natychmiast zaczyna Cię swędzieć nos"




Castalamare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 11:16   #9
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Castalamare, każdej kuracji dermatologicznej powinna towarzyszyć ochrona przeciw UV. Dotyczy to także antybiotyków stosowanych zewnętrznie, a wszczególności terapii trądziku. Promieniowanie UV zaostrza objawy trądziku, bo naskórek się pogrubia i po przejściowej "poprawie" wyglądu skóry później następuje pogorszenie. Więc Zineryt owszem, ale na dzień filterek. Wtedy i przebarwienia będą szybciej znikać, i stany zapalne szyciej się goić.
Należy też pamiętać o tym, że przebarwienia moga pojawic się na skórze po długim czasie od ekspozycji na słońce. Niektóre substancje są fotouczulające natychmiast i powodują oparzenia. Niektóre natomiast nie dają takiego efektu i myślimy, że "nałozyłam przed wyjściem na słońce i nic się nie stało". Otóż stało się, tylko jeszcze tego nie widać. Będzie widać za parę lat.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 14:41   #10
Castalamare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 154
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Cytat:
Napisane przez Erato
Castalamare, każdej kuracji dermatologicznej powinna towarzyszyć ochrona przeciw UV. Dotyczy to także antybiotyków stosowanych zewnętrznie, a wszczególności terapii trądziku. Promieniowanie UV zaostrza objawy trądziku, bo naskórek się pogrubia i po przejściowej "poprawie" wyglądu skóry później następuje pogorszenie. Więc Zineryt owszem, ale na dzień filterek. Wtedy i przebarwienia będą szybciej znikać, i stany zapalne szyciej się goić.
Należy też pamiętać o tym, że przebarwienia moga pojawic się na skórze po długim czasie od ekspozycji na słońce. Niektóre substancje są fotouczulające natychmiast i powodują oparzenia. Niektóre natomiast nie dają takiego efektu i myślimy, że "nałozyłam przed wyjściem na słońce i nic się nie stało". Otóż stało się, tylko jeszcze tego nie widać. Będzie widać za parę lat.
Dziekuje za odpowiedź i wezmę sobie do serca to co powiedziałas, bo widzę, że duzo wiesz na ten temat

Pozdrawiam
__________________

"Wystarczy by smar całkowicie pokrył Twoje dłonie, a natychmiast zaczyna Cię swędzieć nos"




Castalamare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 15:08   #11
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Castalamar, zachęcam Cię do bliższego zapoznania się z Biochemią Kosmetyczną, wątkami o kwasach i filtrach. Wszystko to nie wyklucza korzystania ze słońca, a skóra jest lepiej chroniona, zdrowsza i ładniejsza
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 17:37   #12
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Ja trzymam sie tego co powiedzial moj dermatolog. Oczywiscie nie wychodzi sie na slonce zaraz po aloeniu preparatu. Ja nakladam Zineryt tylko wieczorem.
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 17:51   #13
Castalamare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 154
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Cytat:
Napisane przez Domina
Ja trzymam sie tego co powiedzial moj dermatolog. Oczywiscie nie wychodzi sie na slonce zaraz po aloeniu preparatu. Ja nakladam Zineryt tylko wieczorem.
Też używam go tylko wieczorem, bo mam wrażenie ze w dzień wszyscy ode mnie czują ten kwaśny zapach
__________________

"Wystarczy by smar całkowicie pokrył Twoje dłonie, a natychmiast zaczyna Cię swędzieć nos"




Castalamare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 18:56   #14
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Cytat:
Napisane przez Castalamare
Też używam go tylko wieczorem, bo mam wrażenie ze w dzień wszyscy ode mnie czują ten kwaśny zapach
Ja też stosuję czasem Zineryt i też głównie na noc
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 10:00   #15
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

Witaj Castalamare
Ja swego czasu też używałam Zineryt i lekarz poradził bym nie używała go opalając się jednocześnie. Jednak mam jasną karnację (może nie najjaśniejszą ale jednak jasną) więc to może dlatego. Przyznam że pare razy poopalałam się a potem użyłam Zinerytu no i po porstu skóra mi schodziła. Ten specyfik ma na celu wysuszyć a słońce samo również bardzo wysusza skórę, więc radzę nie używac Zinerytu gdy się opaliłaś przez kilka dni. Skóra bardzo brzydko się potem łuszczy i nie ładnie to wygląda...
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 10:01   #16
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Zineryt A Opalanie !!

A jeszcze napisze tak: Absolutnie po nałożeniu zinerytu nie można się opalać!!! Ja jak się opalałam to nie miałam Zinerytu na twarzy tylko używałam go wieczorem i przez to schodziła mi skóra.
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.