Czy to prawda ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-12, 22:03   #1
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca

Czy to prawda ???


Że kremy firmy Avon zawieraja hormony które "uzależniaja" skórę ?
..gdzieś tu na forum przeczytałam taka opinię i teraz nigdzie nie moge jej znależć (ani tego watku w którym tobyło)
...całkiem niedawno kupiłam sobie serum pod oczy i żel do mycia twarzy... serum jest świetne ale jesli to co wyczytałam jest prawda to moze lepiej je komuś sprzedać ??

Poradżcie kochane, bo nie wiem co robic
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 22:25   #2
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Czy to prawda ???

Milcząca, stosowanie hormonów w kosmetykach jest niedozwolone, to po pierwsze. Po drugie, nie ma czegoś takiego, jak "uzależnienie" skóry od kosmetyków, żadne tam "rozleniwienie" i podobne bajędy. Są składniki, które działają na skórę wyraźnie i po ich odstawieniu wraca ona do stanu poprzedniego, czyli - w ocenie właścicielki - zazwyczaj gorszego.
Jeżeli obawiasz się składu jakiegoś konkretnego kremu, to wpisz go tutaj, wtedy będziemy mogły go przeanalizować i ocenić, co w nim dobrego, a co nie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 22:53   #3
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
...niby masz rację ale ja naprawdę taka opinie znalazłam gdzieś na forum i teraz zupełnie nie wiem co robić....
...jakie głupstwo zrobiłam wyzucając opakowanie (mała półeczka w akademiku)
...i co ja teraz zrobie ....

moge podac nazwę tego (a jutro postaram się poszukać składu w necie, choć watpię eby udało mi się znależć)

ANEW Retroactive +
repair eye system

(jest jeszcze podpisany : "żel naprawczy pod oczy. Zródło młodości")

działał na moje oczka rewelacyjnie ale ja mam dpoiero 23 lata i nie chce zepsuc swojej skóry...a o tym ze kosmetyki z Avonu "uzalezniaja" usłyszałam drugi raz ale ten akurat wziełam sobie do serca do bu raczej doświadczone "wizażanki" piszą
..naprade nie wiem co robic...poprosiłam kolezankę zeby mi poszukała kogos komu moge to odsprzedac ale zawsze moge się rozmyśleć-to takie niezobowiązujace było...
co robic???

to jedyne co narazie znalazłam... jutro poszukam więcej
http://kosmetyki-avon.pl/naprawczy-o...sci-p-844.html
ale tu niestety nie ma składu
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-02-13 o 17:06
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 10:08   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy to prawda ???

A mogę spytać jak "uzależniają"? W jaki sposób i w jakim sensie? Zdaniem tych osób, które się wypowiadały i których wypowiedziami się przejęłaś, oczywiście.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 11:07   #5
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Czy to prawda ???

...nie pamietam sformułowania które było urzyte ale któraś z dziewczyn napisała, ze zawieraja hormony których nie powinno się wogłe stosowac ani które nie powinny byc zawarte w kosmetykach...że taka sztuczke sobie w AVON"ie stosuja żeby "uzaleznić" klijenta od siebie, bo potem sĸora nie radzi sobie bez kosmetyków tej firmy jesli były przez dłuzszy czas stosowane (z racji włąsnie tego nieodpowiedniego składnika)
...a pod tym wpisem znalazł się jeszcze jakiś "potakujacy" że tak to określe...
...ja już naprawde sama nie wiem co z tym zrobic...
wiem-mam świadomosć,ze skóry nie można rozleniwić i ze to jest mit...ale tam była mowa o jakichs hormonach....
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 11:33   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Czy to prawda ???

gdyby zawierały coś niedozwolonego, to nie byłyby dopuszczone do użytku. poza tym, np. fitohormony są jak najbardziej dopuszczone do użytku i używa ich wiele firm. od czasu do czasu stosuję kosmetyki Avonu i gdy mi się kończą, moja skóra radzi sobie świetnie za to czuję, że jest uzależniona od innych kosmetyków (kwasy, filtry)
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 11:54   #7
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy to prawda ???

Używam ich kosmetyków od lat i od żadnego się nie uzależniłam.
Bez problemu i wątpliwości mogę stwierdzić, że żel pod oczy jest dobry, ale mogę bez niego żyć, moja skóra też. Podobnie inne preparaty.

Gdyby były tam jakieś uzależniacze to skóra zawsze czułaby się dobrze po określonych kremach. Tymczasem w wielu lat 19-tu służył mi krem brzoskwiniowy, w wieku 22 seria Solutions, w wieku 28 moja skóra już wcale o nie nie prosiła, o wiele lepszy były zielone Anew; mojej mamie po dwóch latach Accolade okazały się być za słabe - więc coś w tej teori nie pasi.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-13, 11:55   #8
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy to prawda ???

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
Że kremy firmy Avon zawieraja hormony które "uzależniaja" skórę ?
..gdzieś tu na forum przeczytałam taka opinię i teraz nigdzie nie moge jej znależć (ani tego watku w którym tobyło)
...całkiem niedawno kupiłam sobie serum pod oczy i żel do mycia twarzy... serum jest świetne ale jesli to co wyczytałam jest prawda to moze lepiej je komuś sprzedać ??

Poradżcie kochane, bo nie wiem co robic
tego nie wiem - słyszałam, że testują swoje produkty na zwierzętach
to o tyle dziwne, ze na stronie Avonu jest napisane, że od 89 roku zaprzestali testów...

edit- jednak NIE testują - sprawdziłam http://www.saav.org.za/Compassionate...de_Apr2006.pdf
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 17:07   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy to prawda ???

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
edit- jednak NIE testują - sprawdziłam
Nie testują i nie uzależniają!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 17:39   #10
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czy to prawda ???

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
...niby masz rację ale ja naprawdę taka opinie znalazłam gdzieś na forum i teraz zupełnie nie wiem co robić....
...jakie głupstwo zrobiłam wyzucając opakowanie (mała półeczka w akademiku)
...i co ja teraz zrobie ....

moge podac nazwę tego (a jutro postaram się poszukać składu w necie, choć watpię eby udało mi się znależć)

ANEW Retroactive +
repair eye system

(jest jeszcze podpisany : "żel naprawczy pod oczy. Zródło młodości")

działał na moje oczka rewelacyjnie ale ja mam dpoiero 23 lata i nie chce zepsuc swojej skóry...a o tym ze kosmetyki z Avonu "uzalezniaja" usłyszałam drugi raz ale ten akurat wziełam sobie do serca do bu raczej doświadczone "wizażanki" piszą
..naprade nie wiem co robic...poprosiłam kolezankę zeby mi poszukała kogos komu moge to odsprzedac ale zawsze moge się rozmyśleć-to takie niezobowiązujace było...
co robic???

to jedyne co narazie znalazłam... jutro poszukam więcej
http://kosmetyki-avon.pl/naprawczy-o...sci-p-844.html
ale tu niestety nie ma składu
Skoro szkodliwy, to można go wcisnąć komuś, kto nie zdaje sobie z tego sprawy?

Na Plotkowym jest wątek dla konsultantek Avonu. Zapytaj tam, na pewno ktoś udostępni skład i będzie można sprawdzić, co się czai w kremie.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 21:38   #11
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Czy to prawda ???

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Skoro szkodliwy, to można go wcisnąć komuś, kto nie zdaje sobie z tego sprawy?
tego ja nie powiedziałam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
...skoro ja się nie decyduje, to jesli ktos pomimo tego chce kupic, to o co chodzi ????

__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-14, 10:13   #12
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czy to prawda ???

Cytat:
...całkiem niedawno kupiłam sobie serum pod oczy i żel do mycia twarzy... serum jest świetne ale jesli to co wyczytałam jest prawda to moze lepiej je komuś sprzedać ??
No właśnie przeczytałam to co napisałaś i rozmyślam sobie, że zawsze trzeba liczyć tylko na siebie. Różnymi się rzeczami handluje, a sprzedawcom raczej nie chodzi o spełnianie marzeń i uszczęśliwianie nas. Nieważne czy chodzi o papierosy, broń czy mazidła zawierające składniki kancerogenne albo szkodliwe pod innym względem - jeżeli ktoś chce to kupić, to dlaczego mu nie sprzedać? Nie ma problemu.

Pogorszenie wyglądu skóry po odstawieniu kremu może wynikać np. z tego, że miał działanie liftingujące, utrzymujące się tylko podczas stosowania. Stąd może brać się wrażenie pogorszenia stanu skóry i jej uzależnienia od kosmetyku.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 11:57   #13
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Czy to prawda ???

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
No właśnie przeczytałam to co napisałaś i rozmyślam sobie, że zawsze trzeba liczyć tylko na siebie. Różnymi się rzeczami handluje, a sprzedawcom raczej nie chodzi o spełnianie marzeń i uszczęśliwianie nas. Nieważne czy chodzi o papierosy, broń czy mazidła zawierające składniki kancerogenne albo szkodliwe pod innym względem - jeżeli ktoś chce to kupić, to dlaczego mu nie sprzedać? Nie ma problemu.
czuje się naprawde urazona tym co napisałaś !!!!!!!!!!
kto powiedział,ze ja chcę to komuś "wcisnąć" ???????
jeśli ktos zdecyduje się na kupno pomimo tego ,ze będzie wiedział,z jakiego powodu to sprzedaję, to to jest jego wybór!!!
ja nie zamierzam nic ukrywac i poinformowac tę osobe ktora się ewentualnie zdecyduje...
...nie znasz mnie...jestem uczciwym człoiekiem (i przez to wiele w zyciu wycierpiałam)
...no chyba,ze mierzysz swoją miarą....
...nie zamierzam tego wiecej komentowac-cokolwiek byś napisała na ten temat i jakolwiek byc przekręciła moją wypowiedz....
..w każdym razie nie radzę oceniac ludzi w ten sposób-tak szybko-kompletnie ich nie znając...
...to tyle na ten temat w tym wątku-bo on jest na temat serum pod oczy a nie na temat tego jak mnie ktos ocenia....
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 13:16   #14
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czy to prawda ???

To co napisalas wzbudziło we mnie takie a nie inne odczucia. Zadałam pytanie, chyba nawet nie oczekując odpowiedzi na nie i wyraziłam swoje wątpliwości refleksje natury ogólniejszej. Rozumiem, że to jest ta ocena tego jakim jesteś człowiekiem? Ciekawe...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 17:43   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy to prawda ???

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
czuje się naprawde urazona tym co napisałaś !!!!!!!!!!
kto powiedział,ze ja chcę to komuś "wcisnąć" ???????
jeśli ktos zdecyduje się na kupno pomimo tego ,ze będzie wiedział,z jakiego powodu to sprzedaję, to to jest jego wybór!!!
ja nie zamierzam nic ukrywac i poinformowac tę osobe ktora się ewentualnie zdecyduje...
...nie znasz mnie...jestem uczciwym człoiekiem (i przez to wiele w zyciu wycierpiałam)
...no chyba,ze mierzysz swoją miarą....
...nie zamierzam tego wiecej komentowac-cokolwiek byś napisała na ten temat i jakolwiek byc przekręciła moją wypowiedz....
..w każdym razie nie radzę oceniac ludzi w ten sposób-tak szybko-kompletnie ich nie znając...
...to tyle na ten temat w tym wątku-bo on jest na temat serum pod oczy a nie na temat tego jak mnie ktos ocenia....
Proszę spokojnie i bez emocji. Mentha nie chciałą Cie urazić - wyjaśniła już, że po prostu rozmyślała nad tym, iz sprzedaje sie nam przerózne rzeczy i nikt sie nie martwi czy nam to "podpasuje" czy nie. Nie namawiala cię abys "opchnęła" trefny towar komuś innemu.

A wracając do rzeczy - ten krem, ani zaden inny komsetyk nie moze zawuerac hormonów ani innych substanci uzelażniających bo po prostu nie zostałby dopuszczony do obrotu.

Mentha wyjasniła juz, ze pogorszenie stanu skóry po odstawieniu kosmetyku spowodowane jest tym, iz najprawdopodobniej minęło jego działąnie liftingujące - efekt liftingu nie utrzymuje się wiecznie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 19:13   #16
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Czy to prawda ???

...hmmm coś mi tu nie gra
nie moge wejść na temat o AVONie na plotkowym
(tam chciałam zapytać o skład tego serum)
...moze to dlatego ,ze z komputera korzystam w akademiku i on jest w takim stanie ,ze szkoda gadać...nie wszystko da się nim otworzyć
...czy może któraś z was mogłaby zapytać tam o skład serum ?
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 19:32   #17
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy to prawda ???

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
...czy może któraś z was mogłaby zapytać tam o skład serum ?
Zapytałam. Poczekamy - zobaczymy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 21:46   #18
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Czy to prawda ???

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Mentha wyjasniła juz, ze pogorszenie stanu skóry po odstawieniu kosmetyku spowodowane jest tym, iz najprawdopodobniej minęło jego działąnie liftingujące - efekt liftingu nie utrzymuje się wiecznie.
...hmmm tylko,ze ja tego serum zdązyłam uzyc naprawdę kilka razy...moze z 9-10 nie wiecej...dlatego to mnie tak zastanawia
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 15:17   #19
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy to prawda ???

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
...hmmm tylko,ze ja tego serum zdązyłam uzyc naprawdę kilka razy...moze z 9-10 nie wiecej...dlatego to mnie tak zastanawia
Efekt liftingu może pojawić się już po pierwszym użyciu
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.