plamy po RetinA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-18, 07:06   #1
EdziaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 13
GG do EdziaM

plamy po RetinA


Proszę Was dziewczyny o pomoc, wyskoczyły mi trzy brązowe duże plamy na twarzy, każda około 4- 5 cm. Wygląda to okropnie. Przypuszczam, ze powodem musiała być kuracja jaką sobie zaaplikowałam Retinem, bo oprócz kremu nawilżającego i filtrów, nie używałam żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych (tabletek anty , także nie zażywam). Kompletnie nie wiem co robić, odstawiłam Retin, ale plamy nie znikają wręcz przeciwnie - nabierają mocniejszych kolorów. Dziewczyny ratujcie, bo wyglądam koszmarnie.
EdziaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 07:55   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: plamy po RetinA

Edzia, jakie filtry stosowałaś?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 08:00   #3
lilly1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 223
Dot.: plamy po RetinA

Ja tez właśnie żaczełam z retinem,ale plam żadnych nie mam tylko baardzo podrażniona skórę
lilly1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 08:36   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: plamy po RetinA

Podrażnienie skóry po Retinie to chyba norma. Obawiam się, że nałożono za małą ilośc filtra przy tak dużym nasłonecznieniu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 08:43   #5
EdziaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 13
GG do EdziaM
Dot.: plamy po RetinA

Filtry stosuję Biodermy 50. Plamy nie są efektem podrażnienia poretinolowego , bo retinA stosuję już od 3-4 miesięcy, plamy pokazały się po wyjściu na słońce.
EdziaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 08:49   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: plamy po RetinA

No to wychodzi na to, że Bioderma nie dała CI wystarczającej ochrony. Zastanawiam się tylko dlaczego - nakładałaś grubą warstwą??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 09:02   #7
EdziaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 13
GG do EdziaM
Dot.: plamy po RetinA

teraz po odstawieniu retinolu z rana nakładam emulsję Biodermy 50 i później Avene 30 koloryzującą, calość lekko matowię Meteorytami i to wszystko, a plamy nadal się powiększają. Mam teraz po jednej pod każdym okiem i w okolicach ust. Już sie zastanawiałam, czy powodem nie są jakieś problemy zdrowotne (może wątroba), ale zawsze byłam bardzo zdrowa i zdrowo się odżywiam. Muszę pójść do dobrego dermatologa, może coś poradzi. Jeśli możecie polecic kogoś we Wrocławiu to bardzo proszę.
EdziaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-18, 10:40   #8
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: plamy po RetinA

Nie powinno laczyc sie filtrow roznych firm poniewaz dochodzi do destabilizacji.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 11:09   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: plamy po RetinA

Cytat:
Napisane przez EdziaM Pokaż wiadomość
teraz po odstawieniu retinolu z rana nakładam emulsję Biodermy 50 i później Avene 30 koloryzującą, calość lekko matowię Meteorytami i to wszystko, a plamy nadal się powiększają.(...)
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie powinno laczyc sie filtrow roznych firm poniewaz dochodzi do destabilizacji.
No to się wyjaśniło. Pozostaje tez kwestia ilości nałożonego filtra, ale przychylam sie do odpowiedzi Hex - dwa filtry z różnych firm destabilizują się. Można mieszać filtry z jednej firmy - tylko i wyłącznie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 11:58   #10
EdziaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 13
GG do EdziaM
Dot.: plamy po RetinA

Dzięki dziewczyny za pomoc, znam już przyczynę, a czy podpowiecie mi co teraz zrobić ze skutkiem takiego namieszania filtrowego, jak dbać o skórę, czy wrócić do wit C i retinolu?
EdziaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 12:18   #11
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: plamy po RetinA

Edziu .....Ja mam podobną sytuację tyle ,że nie po retinie a - a po Renewalu z Neostraty i 20 % wit.c z Mene & Moy system .....Problem polega na tym ,że całą jesień i zimę stosowałam na twarz oba preparaty ....i do stsowania filtrów podchodziłam niestety "lightowo " - nie zawsze je stosowałam i tu pewnego pięlknego dnia (ponad m-c temu ) budzę się a tu pama w zagłębieniu na brodzie , a około 2 tygodni temu (mimo bezwzglednego stosowania już blokerów) jakby ciemniejszy cień na prawym policzku ...Jestem na siebie wściekła...Niestety Polak "mądry po szkodzie"...Teraz mam wręcz fobię na słońce - boję się wręcz wychodzić na zew. w słoneczne dni między 10.00 a 16.00 ....I niestety w obawie ,że plamy bedą sie robić coraz b. widoczne (wskutek namnażania melanocytów ) zdecydowałam się na cosmelan....
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-18, 13:34   #12
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: plamy po RetinA

dziewczyny, czy po AcneDermie tez to jest mozliwe? Smaruje sie nim od kilku dni a filtrem tylko jak bezposrednio wychodze na slonce, jak siedze w domu to jestem bez niczego. Podobno Acne nie jest fotouczulający
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 11:53   #13
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: plamy po RetinA

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy po AcneDermie tez to jest mozliwe? Smaruje sie nim od kilku dni a filtrem tylko jak bezposrednio wychodze na slonce, jak siedze w domu to jestem bez niczego. Podobno Acne nie jest fotouczulający
Acne Derm to kwas azelainowy i ochrona podczas kuracji nim jest tak samo wymagana.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 12:02   #14
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: plamy po RetinA

Cytat:
Napisane przez EdziaM Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za pomoc, znam już przyczynę, a czy podpowiecie mi co teraz zrobić ze skutkiem takiego namieszania filtrowego, jak dbać o skórę, czy wrócić do wit C i retinolu?
Na Twoim miejscu nie kombinowalabym teraz;zostalabym przy filtrach i serum c vit.C pod filtry a na jesien siegnelabym po Skinoren lub Acne Derm aby stopniowo pozbyc sie przebarwien.
Jednak bez porzadnej ochrony sie nie obejdzie.

Cytat:
Napisane przez magdi1 Pokaż wiadomość
Edziu .....Ja mam podobną sytuację tyle ,że nie po retinie a - a po Renewalu z Neostraty i 20 % wit.c z Mene & Moy system .....Problem polega na tym ,że całą jesień i zimę stosowałam na twarz oba preparaty ....i do stsowania filtrów podchodziłam niestety "lightowo " - nie zawsze je stosowałam i tu pewnego pięlknego dnia (ponad m-c temu ) budzę się a tu pama w zagłębieniu na brodzie , a około 2 tygodni temu (mimo bezwzglednego stosowania już blokerów) jakby ciemniejszy cień na prawym policzku ...Jestem na siebie wściekła...Niestety Polak "mądry po szkodzie"...Teraz mam wręcz fobię na słońce - boję się wręcz wychodzić na zew. w słoneczne dni między 10.00 a 16.00 ....I niestety w obawie ,że plamy bedą sie robić coraz b. widoczne (wskutek namnażania melanocytów ) zdecydowałam się na cosmelan....
Slonce to nie tylko godz.10-16 wiele juz bylo pisane na temat promieniowania i dzialania na skore.Polecam przeszparanie Forum
Nie stosujemy nazyw bloker poniewaz on niczego nie zablokuje,to sa preparaty z filtrami.
Niestety wielokrotnie bylo i jest pisane na Forum,ze stosowanie jakichkolwiek preparatow z kwasami,retinoidami itp.to nie zabawa i wlasnie takie "ligtowe" podejscie pokazuje po raz kolejny,ze nie sa to slowa pisane ot tak.

Zawsze podkreslalam,ze nie jestem ortodoksyjna filtromaniaczka ale podczas kuracji jakie przechodzilam i nie bylo zmiluj,warto sie przemeczyc i miec spokojne sumienie dla siebie samej.

Decydujac sie na Cosmelan nie odpuszczaj sobie filtrowania,pamietaj o reaplikacji i unikaj przebywania na bezposrednim naslonecznieniu.Dobrym rozwiazaniem bedzie tez czapka z daszkiem albo jakis kapelusik
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 14:23   #15
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: plamy po RetinA

Hexxana...dzięki za informacje ...Ja niestety to już wszystko wiedziałam zaczynając zabawę z kwasami ....No , ale niestety "wiedzieć " a " czynić" w moim przypadku rozminęło się i stąd ten efekt ....Teraz mam nauczkę do końca życia...
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 15:22   #16
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: plamy po RetinA

EdziaM,mam dokładnie ten sam problem!
Póltora roku temu stosowałam w okresie jesini i zimy Diacneal.Odstawiałm go w lutym,natomiast w kwietniu pojawiły się moje pierwsze w zyciu ogromne przebarwienia -na całym środku czoła i pod nosem.Od tego czasu unikam słońca jak ognia-bo mimo filtra 50+ plamy ciemnieją.Nie udało mi się ich dotychczas zlikwidować.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 15:25   #17
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: plamy po RetinA

Cytat:
Napisane przez magdi1 Pokaż wiadomość
Edziu .....Ja mam podobną sytuację tyle ,że nie po retinie a - a po Renewalu z Neostraty i 20 % wit.c z Mene & Moy system .....Problem polega na tym ,że całą jesień i zimę stosowałam na twarz oba preparaty ....i do stsowania filtrów podchodziłam niestety "lightowo " - nie zawsze je stosowałam i tu pewnego pięlknego dnia (ponad m-c temu ) budzę się a tu pama w zagłębieniu na brodzie , a około 2 tygodni temu (mimo bezwzglednego stosowania już blokerów) jakby ciemniejszy cień na prawym policzku ...Jestem na siebie wściekła...Niestety Polak "mądry po szkodzie"...Teraz mam wręcz fobię na słońce - boję się wręcz wychodzić na zew. w słoneczne dni między 10.00 a 16.00 ....I niestety w obawie ,że plamy bedą sie robić coraz b. widoczne (wskutek namnażania melanocytów ) zdecydowałam się na cosmelan....
Skąd ja to znam.. A dlaczego wybrałaś akurat zabieg Cosmelan?
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 16:38   #18
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: plamy po RetinA

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
EdziaM,mam dokładnie ten sam problem!
Póltora roku temu stosowałam w okresie jesini i zimy Diacneal.Odstawiałm go w lutym,natomiast w kwietniu pojawiły się moje pierwsze w zyciu ogromne przebarwienia -na całym środku czoła i pod nosem.Od tego czasu unikam słońca jak ognia-bo mimo filtra 50+ plamy ciemnieją.Nie udało mi się ich dotychczas zlikwidować.
Niestety plam nabawić się łatwo, a pozbyć, to coś na kształt mission impossible Po przeczytaniu tego wątku wpadłam w lekki popłoch. Ja stosuję na noc Effeclar K zamiennie z Clairial (SVR na przebarwienia), za dnia nakładam LRP Fluide Extreme 50+,dość grubo ale nie w przepisowych ilościach, bo przy mojej tłustej cerze i w upał to mnie przerasta. Teraz się trochę przestraszyłam i zastanawiam, czy jednak nie odstawić kwasów na lato... Ale jeśli odstawić, to czym mogłabym je zastąpić? Mam 33 lata, skłonność do przebarwień i ciągle cerę przetłuszczającą się (za to zero zmarszczek!!!)
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 19:24   #19
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: plamy po RetinA

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam.. A dlaczego wybrałaś akurat zabieg Cosmelan?
Bo to najbardziej skuteczny zabieg na przebarwienia...poczytaj sobie - wiele na ten temat znajdziesz wrzucając w google ,,cosmelan" również tutaj "na wizażu "cosmelan pamiętnik"- dziewczyny dzielą się swoimi wrażeniami na temat tego zabiegu - nie dosyć,że usuwa przebarwienia to rewelacyjnie odmładza skórę , poza tym to jedeny bezpieczny zabieg przy użyciu kwasów w lecie...Choć moje przebarwienia nie są tak właściwie b. widoczne - to obawiam się ,że jeżeli nic z nimi nie zacznę robić to melanocyty tak się namnożą ,że później bedę miała spory problem z ich usunięciem
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.