Kremy z filtrami UV pod oczy - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-17, 17:16   #31
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Bloker - korektor pod oczy?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Mam, nabylam i od dwoch dni stosuje. Jak dla mnie rewelacja, nic wreszcie mnie nie piecze i nie podraznia w okolicach oczu. Konsystencja jest gesta, tlustawa ale daje sie latwo rozprowadzic nawet bardzo gruba warstwa (tylko tak stosowalam). Odkad stosuje balsam Hauschki pod oczy, jestem juz troche obyta z nakladaniem na te okolice tlustych specyfikow.
Kolorek - lekko rozowawy bez (nie zbyt ciemny, a juz na pewno, jak to gdzies czytalam - nie ciemnoczerwony! Raczej bez ale lekka rozowawa poswiata jest). Nareszcie mam korektor i ochrone w jednym!
tlusty i ciezkawy pod oczy, no to jak to wyglada? ja sie boje tlustej powloki pod okiem, ktora u mnie uwydatnia zmarszczki. jak to u ciebie wyglada?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 20:36   #32
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Bloker - korektor pod oczy?

Wyglada ja zabarwiony balsam Hauschki Jest tlusty ale czy ciezki - tlusty jak krem z filtrem a ciezki - jesli chodzi o napigmentowanie to tak i jesli chodzi o wyduszenie z tubeczki, tez . Latwo sie rozsmarowuje, nie jest tepy.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:14   #33
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Unhappy Poważny problem - filtr pod oczy

Od kilku miesięcy stosowałam pod oczy Biodermę (fluid), czasem co nieco Avene (spray). Do pewnego czasu było OK. Niestety, ostatnio oczy mi się tak zbuntowały, że przez dwa dni praktycznie nie mogłam normalnie funkcjonować - zapalenie spojówek, suchość albo łzawienie, nadwrażliwość na wiatr, światło, na wszystko Ja w ogóle mam oczy wrażliwe i kapryśne, więc początkowo nie zwalałam tego na filtr. Ale odstawiłam na tydzień wszystko - filtry, kremy, kolorówkę. Przeszło - oczy wróciły do stanu użyteczności No więc zaczęłam tropić winowajców i po kilku próbach mam juz pewność, że to wina filtrów - każdy filtr, zarówno fluid Biodermy w starej lub nowej wersji (mam obie), jak i spray Avene oraz FE LRP, powodują masakrę moich oczu. Nie ma tego problemu po nałożeniu zwykłego kremu pod oczy i wykonaniu pełnego makijażu - cienie, tusz. Więc to ewidentnie wina filtró. Dzisiaj idę do okulistki, zapytam się jej, czy mogła być inna przyczyna tego stanu. Ale wątpię.
Pomocy! Okolice oczu mam najbardziej podatne na powstawanie przebarwień, jak odpuszczę filtry, to za tydzień będę w plamy
Wiem, że jest tu wiele "ocznych wrażliwców" - co robić? Może jakieś sztyfty do szczególnie wrażliwych okolic? Bioderma już wycofała swój krem pod oczy, chociaż pewnie bym go jeszcze dorwała w jakiejś zapyziaej aptece... Ale on ma tylko SPF 30, nie wiem jakie PPD...
Help
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:34   #34
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Erato ja mam ten sam problem. Praktycznie wszystkie filtry powodują u mnie podraznienie oczu, a w szczególności filtry Biodermy. I zauważyłam, że im lżejszy filtr, tym szybsza jego migracja do oczu.
Z Avene łagodna dla oczy jest emulsja SPF 50+, no i łosoś.
Ja jeszcze używam filtra Avene z serii mineralnej (biała tubeczka) SPF 50 do okolic szczególnie wrażliwych i on jest najlepszy.

link do KWC http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11308
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:44   #35
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

tak na szybko znalazłam dwa produkty polecane pod oczka:

avene spf 50
http://www.allegro.pl/item105348422_...50_apteka.html

bioderma spf 30
http://www.kosmetykionline.pl/produc...oducts_id=1984

ale osobiście nie próbowałam..póki co toleruję odrobinę dyskomfortu przy oczkach (choć czasem to irytuje)
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:01   #36
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Contax, obca, dzięki Ha, żeby to był "lekki dyskomfort" Ja nie mogłam otworzyć oczu!
Co do Avene, to miałam mleczko i ono mnie szczypało bardzo wyczuwalnie. Spray niby nie, ale po jakimś czasie oczy wyglądały fatalnie. Ten w białej tubce to jest mineralny, prawda? Czy on nie robi białych plam wokół oczu? A czy jest ktoś, kto uzywał tę podoczną Boidermę?
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:08   #37
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Cytat:
Napisane przez Erato
. Ten w białej tubce to jest mineralny, prawda? Czy on nie robi białych plam wokół oczu? A czy jest ktoś, kto uzywał tę podoczną Boidermę?
Ten z Avene to jest mineralny,ale on jest tonujący więc nie zostawia białej powłoki .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 10:14   #38
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Ooo, Paula, ta informacja to mi umknęła (o tym, że jest tonujący) Od razu się przyznaję, że nie czytałam KWC

... już sobie zajrzałam. Dziewczyny, a ten? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11308 recenzje na KWC są bardzo zachęcające, czy ktoś go aktualnie ma? Myślę, że będę szukać w Avenkach, względnie spróbuję znaleźć tę Biodermę pod oczy. Aveny nie powinny się "gryźć" z innymi, bo na twarz to jednak... siakoś mi nie pasują
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:30   #39
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Cytat:
Napisane przez Erato
Co do Avene, to miałam mleczko i ono mnie szczypało bardzo wyczuwalnie. Spray niby nie, ale po jakimś czasie oczy wyglądały fatalnie.
Mnie mleczko też podrażnia oczka.

Cytat:
Napisane przez Erato
Ten w białej tubce to jest mineralny, prawda? Czy on nie robi białych plam wokół oczu? A czy jest ktoś, kto uzywał tę podoczną Boidermę?
Podałam ci linka w moim poprzednim poście. Ja go z powdzeniem używam z przerwami od początku roku.
Tak mineralny, w malutkiej białej tubeczce - ona są dosyć tanie, oczywiście jak na filtry - ok. 28,00 złotych.
Białych plam nie robi, ma kolor podobny do łososia. Ale jak to filtry mineralne nie wchłania się i pozostawia b.tłustą warstwę, która może powłazić w zmarszczki.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:55   #40
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

gdzieś na Wizażu przemknęła mi informacja, że najbardziej delikatna dla oczu jest emulsja Avene.. może warto byłoby zdobyć próbkę i sprawdzić.. to jednak wychodzi troszkę bardziej ekonomicznie niż kremik 15 ml
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:28   #41
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Contax, dzięki Już odrobiłam lekcje i przeczytałam KWC. Chyba spróbuję Avenki, ale na początek tej w małej tubce dla szczególnie wrażliwych okolic. Albo zainwestuję w duuuże okulary z dobrym filtrem Chociaż krem z pewnością wyjdzie taniej Dzisiaj mam Biodermę starannie odmierzoną cm od oka i zero na górnej powiece - stamtąd najbardziej spływa Przyklepane podkładem i na razie jeszcze widzę Jak przestaniecie rozumieć moje posty, to znaczy, że mam filtra w oku i ne widzę, co piszę
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 12:03   #42
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Ja też mam bardzo wrażliwe oczy i miałam kłopot z filtrami, bo bardzo mnie szczypały w oczy. Avene spray niby przeznaczony dla dzieci, ale po pierwszej próbie smarowania pod oczami dałam sobie spokój, łzy leciały mi strumieniami. Cieszę się tylko, że wypróbowalam na sobie, a nie na dziecku. Kupiłam krem do szczególnie wrażliwych miejsc Avene i jest bardzo dobry, nic nie szczypie, tylko ten dziwaczny różowy kolor, ale jakoś sobie z tym radzę.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 13:28   #43
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Do oczu wrażliwych moge polecic jeszcze SVR 50+, jest to filtr mineralny, barwiony ( może być za ciemny). Jest gesty i dzięki temu nie przedostaje się do oczu, a nawet jak się do nich dostanie to praktycznie nie podrażnia. Inne filtry SVR też pewnie są łagodne dla oczu ale nie stosowałam ich na tyle długo by to stwierdzić. Natomiast Bioderma to chyba najgorszy filtr dla moich oczu, pieczenie jest nie do wytrzymania.
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 14:39   #44
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

No czyli wniosek byłby taki, że najbezpieczniejsze pod oczy są filtry mineralne. Co dla mnie oznacza tyle, że będę się musiała paciać czym innym pod oczy, a czym innym na resztę gęby I minimalizm szlag trafi
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 14:57   #45
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Cytat:
Napisane przez Erato
No czyli wniosek byłby taki, że najbezpieczniejsze pod oczy są filtry mineralne. Co dla mnie oznacza tyle, że będę się musiała paciać czym innym pod oczy, a czym innym na resztę gęby I minimalizm szlag trafi
Jeszcze jest jedno wyjście, z Avene krem tonujący (w pomarańczowym opakowaniu). Obecnie używam go pod oczy, jest gęsty więc nie migruje do oka i kolor tuszuje moje sińce, i największa zaleta - nie ma tak niskiej ochrony jak minerakne avenki .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:28   #46
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Paula - ja próbowałam z avenką tonującą pod oczami - wyglądałam jak pomarańczowa panda (na reszcie twarzy miałam filtr niebarwiony), mam jednak tak jasną (od filtrów i kwasów) cerę, że ten wariant u mnie się nie sprawdził, a też sobie kombinowałam, że mi cienie zakryje . Zakrył, aż zanadto.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:39   #47
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Mi również łzawią oczka, jak na razie od mleczka Avene i DP. Dzisiaj wypróbowałam albinosa i na niego trochę tonującej (od kochanej Pauli ) i nic mi nie podrażniło
Eratko próbowałaś tych filterków? Sama tonująca może rzeczywiście dziwnie wyglądać tylko pod oczami, ale może albinos będzie dobry
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 17:07   #48
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Sama mialam niezly problem ze swoimi mega wrazliwymi oczetami i....najgorzej wspominam kontakt z Vichy,LRP;emulsja i mleczko Avene odpadlo bardzo szybko za to krem SPF 50+ spisuje sie na medal-tak jak wersja lososia lososiowego jak i albinosa dla moich oczu stala sie super przyjazna
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 20:34   #49
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Paula z avenką tonującą w okolicach oczu trzeba uważać, raczej nie jest dla nich przyjazna.

Erato jak masz ochotę sprwadzić Avene do okolic szczególnie wrażliwych to mogę Ci podesłać zrobioną próbeczkę.

Hexxa dobrze, że wspomniałaś o albinosie, czyli jeszcze jeden przyjazny dla oczu filterek. Muszę go przetestować.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 21:02   #50
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Też wspomniałam wyżej o albinosie, także jak już nas dwóch nie podrażnia to coś w tym jest
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:47   #51
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Z albinosa miałam próbkę, wiec maznęłam się tylko dwa razy. Było OK, ale problem polega na tym, że z Biodermą było OK przez trzy miesiące! I dopiero ostatnio mnie zmasakrowała Okulistka dzisiaj powiedziała mi, że mam typowe objawy alergiczne. I dziwiła się, że nie mam kataru siennego ani żadnych reakcji na skórze
Wydaje mi się, na podstawie Waszych relacji, że chodzi przede wszystkim o to, żeby krem był gęsty. Takie płynne lejące konsystencje bardziej migrują. Chyba
Contax, dziękuję Ci bardzo za propozycję , ale nie chcę Cię narażać na kłopot. Tak czy inaczej muszę się zaopatrzyć w coś awaryjnego, więc te 20-parę zł za Avene mnie nie zrujnuje. Najwyżej będę smarować czubki uszu jak pójdę pożeglować (spiekłyście sobie kiedyś czubki uszu? Boże, jak to boli )
Wszystkim wielkie dzięki za odpowiedzi
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:48   #52
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Mnie łosoś trochę szczypał w oczy, raz mniej, raz bardziej, ale jednak.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:56   #53
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Erato coś Ty, to żadem kłopot. Jakby co to pisz PW.

A co do uszu to mi się to przytrafiło po wycieczce rowerowej i jeszcze przyjarał mi się przedziałek na główce - to dopiero piecze, bo ani się uczesać, ani rozwiązać kucyka - koszmar. Ale ja z tych co się szybko przypiekają na słońcu ze wszystkimi negatywnymi skutkami - czrwona skóra, pęcherze, krostki itp. Dlatego też unikam słońca bez odpowiedniej ochrony od niepamiętnych czasów.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 22:33   #54
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Ja aktualnie mam wypalone oczy - zasługa FE i kremu Biodermy
Leczę się mineralną avenką, mleczko w białej tubce, lub SVR.

Kurczę, czy oni całkiem poszaleli, że do kosmetyków, które wali się pod oczy, wsadzają alkohol?!

Erato, bardzo na czasie wątek muszę odpocząć od LRP, niestety, bo już nie mogę funkcjonować - nawet soczewki mają dość, denat im nie służy
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 09:08   #55
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja aktualnie mam wypalone oczy - zasługa FE i kremu Biodermy
Leczę się mineralną avenką, mleczko w białej tubce, lub SVR.

Kurczę, czy oni całkiem poszaleli, że do kosmetyków, które wali się pod oczy, wsadzają alkohol?!

Erato, bardzo na czasie wątek muszę odpocząć od LRP, niestety, bo już nie mogę funkcjonować - nawet soczewki mają dość, denat im nie służy
Ha ha, nie "wali się", tylko nie które dziwolągi walą A producenci robią te kosmetyki dla "normalnych ludzi", co to się smarują tym na plaży i na pewno nie pod oczami
Dziś sobie "walnęłam" mleczko SVR (dostałam próbeczkę od Dobrej Duszy Wizażowej), na calą twarz i pod oczy też, ale nie tak całkiem, zostawiłam sobie "pandę". Co w przypadku SVR-a widać - toż to ma konsystencję pasty do zębów Ale muszę przyznać, że makijaż mi na tym wyszedł świetnie. Ale kto to nazwał "mleczkiem"
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:31   #56
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Cytat:
Napisane przez Erato
Wiem, że jest tu wiele "ocznych wrażliwców" - co robić? Może jakieś sztyfty do szczególnie wrażliwych okolic? Bioderma już wycofała swój krem pod oczy, chociaż pewnie bym go jeszcze dorwała w jakiejś zapyziaej aptece... Ale on ma tylko SPF 30, nie wiem jakie PPD...
Help
Erato, ja mam bardzo wrażliwe oczyska. A to zatoki, alergia albo coś...
Pod oczy używam tylko i wyłącznie kremu albo mleczka avene, żądnego alkoholu, żadnych sprajów. Wszystko inne mnie podrażnia. Z tego co napisałaś, Ty używasz głónie kosmetyków w formie spraju, albo tych które zawierają alkohol.

Avene ma taki specjalny krem do okolic bardzo wrażłiwych, np pod oczy, 50+.


PS. A czy nosisz soczewki??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:35   #57
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja aktualnie mam wypalone oczy - zasługa FE i kremu Biodermy
Sandija, i FE nie zrujnował CI soczewek?? Ja musiałam wyrzucic obie, bo FE wlazł mi do oczu i odbarwił mi soczewy na mleczno-biało. Widoczność zerowa, można nie trafić w drzwi
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:38   #58
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

L_V, wczoraj prawie od razuzdjęłam soczewy, bo łzy mi leciały ciurkiem a za to zamglenie maksymalne na szczęście, jeszcze ich nie zdążył zniszczyć - a to już mi sie kiedys zdarzyło. Zniekształcił soczewki - "postrzępił" je!
W zeszłym roku używałam FE, ale tylko wtedy, kiedy miałam okulary na sobie - resztę spożytkowałam na dekolt.

Erato, to nie jest tak:
Cytat:
Napisane przez Erato
A producenci robią te kosmetyki dla "normalnych ludzi", co to się smarują tym na plaży i na pewno nie pod oczami
Akurat FE LRP czy krem Biodermy jest do używania na plaży i przede wszystkim - na twarz (!). To jest absurd. Przecież jak ktoś jest na plaży, to stosuję filtry na całą twarz (nieważne, jaką ilość itd., ryzyko migracji do ocząt istnieje).
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 13:35   #59
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Cytat:
Napisane przez L_V
Erato, ja mam bardzo wrażliwe oczyska. A to zatoki, alergia albo coś...
Pod oczy używam tylko i wyłącznie kremu albo mleczka avene, żądnego alkoholu, żadnych sprajów. Wszystko inne mnie podrażnia. Z tego co napisałaś, Ty używasz głónie kosmetyków w formie spraju, albo tych które zawierają alkohol.

Avene ma taki specjalny krem do okolic bardzo wrażłiwych, np pod oczy, 50+.


PS. A czy nosisz soczewki??
Mleczko Avene odpada - reakcja oczu była natychmiastowa i zdecydowanie nie taka, jakiej bym sobie życzyła Nie używam sprayów - mam tylko spray Avene, czyli bezalkoholowy, który używam sporadycznie na twarz. Podrażnienie nie jest związane z zawartością alkoholu, ponieważ zaobserwowałam je podczas długotrwałego używania fluidu Biodermy w starej wersji, czyli bezalkoholowej. Na podstawie dotychczasowych odpowiedzi dziewczyn doszłam do wniosku, że do oczu migruje mi wszystko, co ma zbyt wodnistą konsystencję.
PS. Soczewek nie używam, bo mam zbyt podrażnione oczy Błędne koło.

Sandijuś, no przecież żartowałam... Ale tak czy inaczej, w moim przypadku nie chodzi o zawartość alkoholu. Bioderma mi zrobiła kuku w wersji bezalkoholowej, a najciekawsze jest to, że to była taka "krecia robota" - przez dłuższy czas nic, a potem zeżarło mi oczy
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 13:58   #60
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Poważny problem - filtr pod oczy

Cytat:
Napisane przez Erato
Mleczko Avene odpada - reakcja oczu była natychmiastowa i zdecydowanie nie taka, jakiej bym sobie życzyła
Erato mnie mleczko 50 także podrażnia, ale spf 40 z dzieciaczkiem wogóle, u mnie super spisuje w okolicach oka, nie tylko za brak podrażnienia ,ale takze za silne włsciwości odzywcze .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.