Różnica pom. Active C a robionym serum? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-07, 06:50   #1
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660

Różnica pom. Active C a robionym serum?


Najpierw wahałam się pomiędzu Active C, Redermic i Hydracidem Wybrałam w ciemno (bo próbki nie do zdobycia niestety) Active C, ale teraz myślę czy jest jakakolwiek róznica pomiędzy tym kremem a własnorobionym serum (bądź Flavo C). Z pewnością krem dodatkowo nawilża .. ale czy cos więcej? Kremik jest drogi więc nie wiem czy warto. Doradźcie proszę.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 09:56   #2
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Najpierw wahałam się pomiędzu Active C, Redermic i Hydracidem Wybrałam w ciemno (bo próbki nie do zdobycia niestety) Active C, ale teraz myślę czy jest jakakolwiek róznica pomiędzy tym kremem a własnorobionym serum (bądź Flavo C). Z pewnością krem dodatkowo nawilża .. ale czy cos więcej? Kremik jest drogi więc nie wiem czy warto. Doradźcie proszę.
krem dodatkowo nawilża - to fakt - tylko czy tego potrzebujesz? może samo serum pod filtr w zupełności Ci wystarczy?
albo wtedy zamienić filtr na bardziej odżywczy?

używałam Actice c, Flaco-C , Redermica miałam tylko próbki...
moja skóra nie jest w stanie przyjąć kremu z wit. C pod filtr, albo inaczej...nie jest w stanie wchłonąć filtr zapodany na krem
chociaż podobno silikony zwiększają wchłanianie i są dziewczyny których taka kombinacja się sprawdza

pomijając kwestie finansowe (bo w odniesieniu do kosztowych aspektów kuracji - kremy wymienione powyżej przegrywają z kretesem)

kremy te nie robią nic więcej ze skórą oprócz dostarczania jej wit. C i to w małym stężeniu
nie pamietam teraz dokładnie ale LRP mają po 5% witaminy, SVR 3% a Flaco -8% (nie pamietam dokładnie)

we własnorobionym serum - możesz max osiągnąć stężenie 20% (oczywiście nie od razu ) - różnica jest znaczna - nawet jesli wziąśc pod uwagę nietrwałość domowego serum - ale na to tez jest sposób (małe porcje)

jesli chce Ci się bawić w domowe laboroatorium ...to nie widzę sensu wydawania pieniędzy na kremy z wit. C - ceny sa bandyckie (o falvo -C łaskawie nie wspomnę )

chyba, że cierpisz na nadmiar biletów NBP, albo tak bardzo lubisz działanie kremowych nawilżaczy
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 10:33   #3
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Marianno, niech Cię uściskam! Dziękuję Ci, wybiłaś mi skutecznie pomysły na active c. Zaoszczędzę sobie 70 zł Bo witaminę już mam
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 11:01   #4
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Marianno, niech Cię uściskam! Dziękuję Ci, wybiłaś mi skutecznie pomysły na active c. Zaoszczędzę sobie 70 zł Bo witaminę już mam

tylko żebyście mnie dobrze zrozumiały ....to nie są złe kremy...są dobre aczkolwiek w bandyckich cenach

jesli masz witaminę c w domu - to wydaj te 70 zł na coś innego
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 12:09   #5
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

a ja ani witaminki ani innych skladnikow - coz pora wybrac sie na zakupy - wit. C chyba mozna kupić w mazidłach tak? CZy serum poradzi sobie rowniez z rozjasnianiem przebarwień?
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 13:12   #6
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
a ja ani witaminki ani innych skladnikow - coz pora wybrac sie na zakupy - wit. C chyba mozna kupić w mazidłach tak? CZy serum poradzi sobie rowniez z rozjasnianiem przebarwień?
Poradzić sobie w pojedynkę raczej nie poradzi, tutaj trzeba wkroczyć z retinoidami lub kwasami.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 09:50   #7
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Poradzić sobie w pojedynkę raczej nie poradzi, tutaj trzeba wkroczyć z retinoidami lub kwasami.
ale ujednolici koloryt i na pewno w jakims stopniu rozjaśni cerę, to zalezy od tego jakie to sa przebarwienia...mojemu muminkowi sporo przebarwień znikneło - ale ja jeszcze zapodałam jej kurację z niacynamidem..(a muminek nie używa ani retinoidów ani kwasów)
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 00:13   #8
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość

tylko żebyście mnie dobrze zrozumiały ....to nie są złe kremy...są dobre aczkolwiek w bandyckich cenach

jesli masz witaminę c w domu - to wydaj te 70 zł na coś innego
Oczywiście wiem, że nie są złe Ale jakoś nigdy mnie ta "woda" (serum z witaminą c) nie cieszyła - ciężko uwierzyć w jej właściwości, jak się nie jest cierpliwym Po kremie to chociaż czuć nawilżenie...
Odkąd Was czytam, wiem, że lepiej jest używać serum... ale nigdy nie miałam zgromadzonych w jednym miejscu wszystkich argumentów przemawiająch "przeciw" active c
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 06:15   #9
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Ja dalej sie zastanawiam, bo teraz zmieniam avenke na LRP a tn filtr juz nie ma tak nawilzających właciwości, wiec musiałabym nakładać serum + nawilżacz + filtr...hmmm mysle i mysle, chciałam przynajmniej wypróbowac sobie na próbę jak na mnie działa Avtive C (czy nie podrażnia np.) ale nie umiem dostać żadnych próbek niestety..
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 06:53   #10
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Święte słowa Marianno. Mam porównanie serum C+E (C 10%) i active C. Krem wygodniejszy w użyciu ale to jedyna przewaga. I serum i kremu używam na noc. Smaruję się nim parę godzin przed pójściem spać, potem przed snem - jeśli jest taka potrzeba - dosmarowuję się (na serum) kremem typu HOL avene lub avene łagodzący - a ostatnio zwykły nawilżający iwostin i też jest super.
Używam serum z biochemii (kupny zestaw).
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 09:05   #11
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Serum z wit. C też może nawilżać wystarczy ododać hydromanil czy inny humektant. W receptariuszu u Limarii są przepisy na takie sera:

Serum z witaminą C + E, hydromanilem oraz kwasem alfa-liponowym
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=82&Itemid=2

Serum z witaminą C + E, kwasem hialuronowym oraz kwasem alfa-liponowym
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=81&Itemid=2

Serum z witaminą C + E oraz kwasem alfa-liponowym
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=80&Itemid=2
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-06, 07:15   #12
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Zachęcona przez Wizażanki do spróbowania serum z wit. C, zostałam obdarowana tymże i ochoczo spróbowałam. Niestety nie jest to rzecz dla mnie. Piecze, swędzi wokół nosa, ściąga skórę, moje suche poliki nie trawią tego preparatu.
Myślę, że po prostu nie dla każdego wszystko i trzeba spróbować co lepiej służy. Ja tam zdecydowanie wolę Active C - opcja dla skóry suchej.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 09:07   #13
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Zachęcona przez Wizażanki do spróbowania serum z wit. C, zostałam obdarowana tymże i ochoczo spróbowałam. Niestety nie jest to rzecz dla mnie. Piecze, swędzi wokół nosa, ściąga skórę, moje suche poliki nie trawią tego preparatu.
Myślę, że po prostu nie dla każdego wszystko i trzeba spróbować co lepiej służy. Ja tam zdecydowanie wolę Active C - opcja dla skóry suchej.
w jakim stężeniu zrobiłaś serum? może po prostu zrób bez alkoholu? przecież do serum mozna dodać jakieś nawilżacze*- vide post Contax

.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ff; background-image: none; color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 11px; line-height: normal } p { margin: 0px; }
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 09:50   #14
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
w jakim stężeniu zrobiłaś serum? może po prostu zrób bez alkoholu? przecież do serum mozna dodać jakieś nawilżacze*- vide post Contax
Ono było bez alkoholu. A w jakim stężeniu to nie wiem, nie ja je robiłam.

O nawilżaczu pomyślę jak dojdzie paka z mazideł, tymczasem cieszę się Active C. Ale to już chyba na jesień te nowe próby będą.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 10:59   #15
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Różnica pom. Active C a robionym serum?

ja zdecydowanie też wolę active c, mam po nim ładniejszą cerę niż po własnoręcznie robionych serach z wit. c, niewiem czemu tak jest, ale gdyby nie to że kupiłam na spróbowanie krem, pewnie nigdy bym nie użyła juz nic z wit.c.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.