napój drożdżowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-18, 21:05   #1
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125

napój drożdżowy


Hej dziewczyneczki! Mam nadzieje, ze nie bedziecie na mnie krzyczec, ale nie wiem gdzie umiescic ten watek i czy juz podobnego nie bylo... Jesli tak to wybaczcie!
Otoz przez jakis czas uzywalam tabletek drozdzowych na cere i widzialam znaczna jej poprawe. Niestety nie jest to dla mnie zbyt tanie, zebym uzywala ich bez przerwy, wiec wpadlam na pomysl, aby pic napoj drozdzowy. Nie wiem tylko, czy bedzie on tak samo skuteczny jak tabletki? Jak myslicie? Moze macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane?
Na innym forum czytalam, ze napoj ten wpkywa nawet na znikanie cellulitu!
No i moze ktoras z Was zna dobry przepis na napoj z drozdzy? W jednym miejscu przeczytalam, ze wystarczy drozdze zalac zimna woda, a gdzie indziej napisane bylo, aby zalac je wrzatkiem, bo inaczej sa szkodliwe dla zoladka. To jak to w koncu jest?
Niecierpiwie czekam na jakiekolwiek odpowiedzi. Probuje juz wszystkiego, zeby uporac sie z pryszczami.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 10:26   #2
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: napój drożdżowy

ja pijam i sobie chwalę - myślę że nie ma różnicy czy pożerasz tabl czy drożdże w napoju. ja 1/3 kostki drożdży ucieram łyżeczką z cukrem, a potem zalewam wrzącym mlekiem i wypijam. jest słodkie i da się przełknąć drożdże należy tym wrzątkiem zabić, żeby nie skolonizowały przewodu pokarmowego (podobno). wpływu na cellulit nie zaobserwowałam, ale stan cery poprawiają
__________________
Klik! Wymiankowy

mintle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 10:58   #3
deborkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 54
GG do deborkaa
Dot.: napój drożdżowy

Tematy o drozdzach juz byly-skorzystaj z wyszukiwarki
osobiscie robie sobie z nich maseczki.
deborkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 11:08   #4
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: napój drożdżowy

Wypilam dzis z wielkim trudem szklanke tego napoju, ale z woda, bo dermatolog odradzil mi mleko. No wiec wypilam szklanke tego napoju pierwszy i ostatni raz, byl tak okropny, ze malo co nie zwymiotowalam. Poszlam dzis do apteki i kupilam tabletki, chyba nie pozostaje mi nic innego...
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 12:42   #5
madzia186
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: napój drożdżowy

martusienka nie poddawaj sie !! tez mialam na poczatku takie odruchy jak Ty ale nosek zatkalam i jednym duszkiem wypilam cala szklanke napoju wyobraz sobie ze pijesz kakao potem bylo juz tylko lepiej a i cera jak sie poprawila
madzia186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 13:45   #6
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: napój drożdżowy

Cytat:
Napisane przez madzia186 Pokaż wiadomość
martusienka nie poddawaj sie !! tez mialam na poczatku takie odruchy jak Ty ale nosek zatkalam i jednym duszkiem wypilam cala szklanke napoju wyobraz sobie ze pijesz kakao potem bylo juz tylko lepiej a i cera jak sie poprawila
Dzieki za wsparcie Poki co wykorzystam kupione tabletki...
A mozesz mi powiedziec jak Ty robisz napoj z drozdzy i ile razy dziennie go pijesz? Ja przeczytalam gdzies, ze trzeba pic 3 szklanki dziennie i mysle, ze nie dalabym rady... Ale 1 szklanka to jeszcze nie tak strasznie.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 16:59   #7
LovelyGirl
Raczkowanie
 
Avatar LovelyGirl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 202
Dot.: napój drożdżowy

A dlaczego nie z mlekiem???
LovelyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 17:52   #8
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: napój drożdżowy

Cytat:
Napisane przez LovelyGirl Pokaż wiadomość
A dlaczego nie z mlekiem???
Pisalam wyzej, ze dermatolog odradzil mi mleko i wszelkie jego przetwory.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 12:20   #9
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: napój drożdżowy

o na wodzie to ja bym tego nie łyknęła chyba. szkoda że nie możesz pić mleka, z mlekiem jest lepsze jesli mozna tak powiedziec ). martusienko, wiesz co? mysle sobie ze nie musisz zalewac tych drożdży PEŁNĄ szklaną wody, zalej je 1/3 szklanki, będzie mniej do wypicia. ja w każdym razie tak robię. no i piję nie częściej niż 1 dziennie, ale pewnie można więcej - mi się nie chce przyrządzać. pozdrowienia
__________________
Klik! Wymiankowy

mintle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 12:56   #10
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100
Dot.: napój drożdżowy

Dziewczyny, a po jakim czasie zauważyłyście zbawienny wpływ tego eliksiru na stan cery?
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 12:24   #11
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: napój drożdżowy

Cytat:
Napisane przez Olivka1990 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a po jakim czasie zauważyłyście zbawienny wpływ tego eliksiru na stan cery?
Tez jestem ciekawa. Ja chyba nie bede mogla pic tego napoju, bo ostatnio mialam po nim biegunke A i nie wiem czy surowe mozna jesc...
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-24, 14:18   #12
lilly1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 223
Dot.: napój drożdżowy

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Pisalam wyzej, ze dermatolog odradzil mi mleko i wszelkie jego przetwory.
Martusieńka,możesz rozwinąć ten temat-dlaczego ci odradził?Bardzo mnie to interesuje,ostatnio zaczęłam jeść dużo mleka i jegho przetworów,i bardzo pogorszył mi się stan cery
lilly1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 19:20   #13
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: napój drożdżowy

Cytat:
Napisane przez lilly1984 Pokaż wiadomość
Martusieńka,możesz rozwinąć ten temat-dlaczego ci odradził?Bardzo mnie to interesuje,ostatnio zaczęłam jeść dużo mleka i jegho przetworów,i bardzo pogorszył mi się stan cery
Tak naprawde nie wiem dlaczego mi odradzil... Wiem tyle, ze mleko krowie jest dobre dla cielaka, a nie dla czlowieka, bo jest ciezkostrawne.

Ale z tego, o co mnie lekarz pytal (pytal glownie co jem i jak sie po tym czuje-czyli czy mam wzdecia, biegunki,zaparcia itd) wywnioskowalam, ze lekarz ten wierzy w to, ze wygladamy tak jak sie odzywiamy. Ja rzeczywiscie po serkach homogenizowanych mialam rewolucje w zoladku i dlatego przestalam je jesc. Ten dermatolog polecil mi nawet ksiazke o odzywianiu, w ktorej przeczytalam, ze skoro zle sie odzywiamy, to nasz zoladek, watroba itd. pracuja nie tak jak powinny i to sie moze objawiac m.in. tradzikiem.
Czy to, ze nie pije mleka i nie jem jego przetworow wplywa korzystnie na moja cere? Nie wiem, szczerze do tej pory tego nie zauwazylam, ale moze zbyt krotko stosuje ta diete. Jest natomiast prawda, ze lepiej sie czuje i wydaje mi sie, ze moj organizm funkcjonuje lepiej.
Sama zaczelam wierzyc w to, ze zdrowe odzywianie moze wplynac na stan mojej cery, ale tak jak pisalam, chyba trzeba troche czasu, aby zobaczyc efekty...
Poza unikaniem mleka, "zabronil" mi tez cukru, slodyczy, swierzych owocow (rzeczywiscie po niektorych boli mnie zoladek), a zalecil pare innych rzeczy, ale moze nie bede o tym pisac, bo i tak sie rozpisalam. Jakby kogos to interesowalo to wtedy napisze
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 08:56   #14
lilly1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 223
Dot.: napój drożdżowy

Dzięki Martusieńka,pytałam bo mój tata nie może jeść produktów mlecznych,ja odkąd jem ich więcej mam problemy ze skórą, no i mi sie przypomniało że mi dermatolog mówiła że mam problemy z białkiem-nie pamiętam czy z wchłanianiem,czy z czymś innym więc dlatego pytam.
Dzięki że tak dokładnie mi wyjaśniłaś
lilly1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 17:39   #15
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: napój drożdżowy

Zainteresowałam się tym napojem drożdżowym i od dzisiaj postanawiam zacząć kurację, tylko już sama nie wiem co i jak. W jednym wątku przeczytałam, że należy przygotowywać, to w sumie przez jakieś 2,5 godz., pić min. 3 godz. po posiłku i po wypiciu nie przyjmować żadnych innych płynów przez ok. godzinę, a tutaj widzę, że piłyście od razu po zrobieniu
I ponowie pytanie jednej z Wizażanek - po jakim czasie widać efekty?

Jogurty albo serki jadam codziennie i nie ma dnia/tygodnia, by moja skóra była bez skazy. Zawsze jak jedne wypryski się kończą, pojawiają się następne. Może, to faktycznie przez to? Ale chyba nie umiałabym zrezygnować z tych pyszności...
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 07:43   #16
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: napój drożdżowy

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Zainteresowałam się tym napojem drożdżowym i od dzisiaj postanawiam zacząć kurację, tylko już sama nie wiem co i jak. W jednym wątku przeczytałam, że należy przygotowywać, to w sumie przez jakieś 2,5 godz., pić min. 3 godz. po posiłku i po wypiciu nie przyjmować żadnych innych płynów przez ok. godzinę, a tutaj widzę, że piłyście od razu po zrobieniu
I ponowie pytanie jednej z Wizażanek - po jakim czasie widać efekty?

Jogurty albo serki jadam codziennie i nie ma dnia/tygodnia, by moja skóra była bez skazy. Zawsze jak jedne wypryski się kończą, pojawiają się następne. Może, to faktycznie przez to? Ale chyba nie umiałabym zrezygnować z tych pyszności...
Tyneczka, ja tez myslalam, ze nie potrafie zyc bez moich ulubionych serkow homogenizowanych, a chyba juz od 2 miesiecy ich nie jem i zyje. Jakos mozna sie przyzwyczaic, naprawde... Zwykle mleko zastepuje sojowym (niestety nie pije go zbyt czesto, bo jest dosc drogie). Nie potrafie sie tylko niestety oprzec lodom robionym na mleku/smietanie. Jak zjem duza porcje takich lodow, to czesto nastepnego dnia moja cera nie jest juz tak ladna. Mysle wiec, ze to od lodow z mleka cera troche mi sie pogorszyla. Chyba rzeczywiscie cos w tym jest...
Co do napoju drozdzowego to tez juz sama nie wiem, jak go przygotowac, bo jest wiele opcji i nie wiem ktora najlepsza. Jak juz wczesniej pisalam, napoj ten wywolal u mnie biegunke i chyba nie bede go pic. Ostatnio skonczylam miesieczna kuracje Drominem, teraz lykam cynk w tabletkach od jakiegos tygodnia i poki co moja cera jest ladna. Chociaz to moze od nowego zelu do mycia twarzy? Nie wiem... Pozyjemy, zobaczymy.

Edytowane przez martusienka
Czas edycji: 2007-07-22 o 15:29
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 08:48   #17
Dziwnograj
Raczkowanie
 
Avatar Dziwnograj
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: napój drożdżowy

Zawsze krowie mleko można zastąpić sojowy. Jest są takie rodzaje bez cukru i soli albo light - są niskokaloryczne (chyba 36 kcal/100ml, a krowie mleko 2% ma 50kcal/100ml). Mi baaardzo smakuje z drożdżami i kilkoma tabletkami słodzika (jak ktoś woli to z cukrem czy miodem). Gdyby nie to ,że drożdże to jednak grzyby to bym piła częściej niż raz dziennie

Ja przygotowuję napój tak:
mleko sojowe gotuję w specjalnym, nieprzypalającym się garnku do mleka przez 15-20 minut, później dodaję około 1,5 łyżki (tak z 30g) drożdzy, 2-3 tabletki słodzika i mieszam.
Odstawiam do wystygnięcia na 20-30 minut.

A co do jogurtów, to one chyba są dobre dla naszego układu pokarmowego. Ale mówię tu o jogurtach naturalnych, bo te owocowe są mocno dosładzane, mają mnóstwo barwników i substancji poprawiających smak i aromat. Nie polecam. Już lepiej zrobić sobie samemu jogurt owocowy ze świeżych owoców, miodu i jogurtu naturalnego.
Dziwnograj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.