Bąblujący french - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-08, 08:01   #1
prospera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 87
GG do prospera

Bąblujący french


Mam problem ze swoim żelem do frencha, gdyż albo robią się na nim bąble podczas utwardzania w lampie, albo nie utwardza się porządnie i schodzi podczas przecierania cleanerem. Wczoraj usiadłam z nim, wzięłam pare tipsów i kombinowałam z różnymi ilościami żelu nakładanego na tipsy (albo jedna grubsza i taką najlepiej mi się nakłada, albo kilka cieńszych). Nie ma ogólnej zasady, że jak grubiej nałoże, to zbąbelkuje, gdyż czasem wyszło dobrze, a czasem z jednej strony wyszedł bąbelek. Jeśli chodzi o słabe utwardzanie - nie ma problemu z żelem clear, utwardza się prawidłowo, więc nie podejrzewam lampy. Eksperymentując wczoraj z białym, utardzałam go raz krócej (tak jak clear), raz dłużej, ale i tak się nie uwardził do końca. Czy to bąblowanie to ewidentnie wina żelu, czy ja coś robię nie tak? Zdarza się, że sobie zrobię 10 paznokci i jest ok, a jak mam zrobić komuś, to na 3 z 5 paznokci robią się pęcherzyki (już w lampie, przed włożeniem jest ładnie, gładziutko i równiutko).
prospera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 08:17   #2
Ann80
Raczkowanie
 
Avatar Ann80
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kraina wielkich jezior;)
Wiadomości: 208
Dot.: Bąblujący french

a moze ciapiesz za bardzo ten zel jak go nakładasz?? moga sie wtedy pojawic babelki.
hmmm a moze na poczatek napisz jakiego zelu uzywasz moze to pozwoli rozwiac wszelkie watpliwosci
Ann80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 08:23   #3
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: Bąblujący french

Cytat:
Napisane przez prospera Pokaż wiadomość
Mam problem ze swoim żelem do frencha, gdyż albo robią się na nim bąble podczas utwardzania w lampie, albo nie utwardza się porządnie i schodzi podczas przecierania cleanerem. Wczoraj usiadłam z nim, wzięłam pare tipsów i kombinowałam z różnymi ilościami żelu nakładanego na tipsy (albo jedna grubsza i taką najlepiej mi się nakłada, albo kilka cieńszych). Nie ma ogólnej zasady, że jak grubiej nałoże, to zbąbelkuje, gdyż czasem wyszło dobrze, a czasem z jednej strony wyszedł bąbelek. Jeśli chodzi o słabe utwardzanie - nie ma problemu z żelem clear, utwardza się prawidłowo, więc nie podejrzewam lampy. Eksperymentując wczoraj z białym, utardzałam go raz krócej (tak jak clear), raz dłużej, ale i tak się nie uwardził do końca. Czy to bąblowanie to ewidentnie wina żelu, czy ja coś robię nie tak? Zdarza się, że sobie zrobię 10 paznokci i jest ok, a jak mam zrobić komuś, to na 3 z 5 paznokci robią się pęcherzyki (już w lampie, przed włożeniem jest ładnie, gładziutko i równiutko).

jezeli po utwardzeniu bialego zelu wyskakuja ci takie jakby grudki to wyszedl pigment (bylo go wiecej w tym miejscu).
Wystarczy blokiem przytrzec te babelki i bedzie piekny i gladki.
Zele biale nalezy utwardzac dosc dlugo gdyz promienie UV musza przebic sie przez pigment (ja utwardzam okolo 5 min - nakladam zelik naprzemiennie i do lampki potem jeszcze dodatkowo na 2-3 min do lampki obie lapki).
Mam nadzieje ze pomoglam
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 10:49   #4
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: Bąblujący french

Rzadkie żele do frencha mają duzo pigmentu stąd dluzej się je utwardza i mają niestety tendencję do bąblowania.Ja osobiście pracuję na średniogęstych żelach french i nie mam z nimi problemów a nakladam jedną warstwę i świetnie kryją.
A co do przemywania frencha to nie bardzo rozumiem po co to robisz?
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 10:54   #5
Helka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 126
Dot.: Bąblujący french

Mnie też na początku robiły się pęcherzyki na białym żelu ale potem stwierdziłam, że to była moja wina, gdyż mieszając żel sama zrobiłam te bąbelki których nie było widać. Dopiero po utwardzeniu wyszły na wierzch. Teraz mieszam delikatnie i jest ok. A co do utwardzania go w lampie to trzeba przytrzymać dłużej. Nie zawsze to co pisze w spisie się sprawdza. Ze mną też tak było, ale wypróbowałam ile czasu mi potrzeba do utwardzenia tego konkretnego żelu i tak długo trzymam ile potrzeba. Trzeba również patrzyć czy klientka wkłada całe ręce do lampy, bo jeżeli je wysunie to też się nie utwardzi. Pomocne jest również aby klientka miała rozchylone palce, gdyż promienie UV odbiją się od lusterka na dnie lampy i dotrą w każde miejsce.
Helka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 15:42   #6
prospera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 87
GG do prospera
Dot.: Bąblujący french

Dzięki, dziewczyny za odpowiedzi. Jeśli chodzi o żel, to używam od Dobrejrady (nie robię paznokci klientkom, bawię się raczej na swoich paznokciach, ew. bratowej) i wiem, że dziewczyny używające tego żelu nie mają takich problemów (już kiedyś o to pytałam na innym forum, ale słyszałam głównie, że u dziewczyn jest ok, że coś źle robię i że za krótko utwardzam). Jeśli chodzi o mieszanie, to nie mieszam żelu przed użyciem i nie paćkam - nabieram na pędzelek określoną ilość żelu, nakładam na pazonokieć i delikatnie rozprowadzam ku brzegom tipsa (nie naciskam pędzelkiem, raczej "rozciągam" żel po tipsie). Frencha przemywałam wczoraj na tipsie (na palcu do ćwiczeń), w celu sprawdzenia, czy się utwardził, czy zejdzie razem z wacikiem (zwykle częściowo schodził).
Spróbuję jeszcze raz, przytrzymam tipsa dłużej w lampie (spróbuję te wypróbowane 5 minut) oraz pościeram blokiem pęcherze.
prospera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 15:05   #7
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: Bąblujący french

tez mam ten problem z tymi bablami ;/ jak naloze to jest ok a jak wyjme z lampy to wyskakuja nieraz one sa duze wiec jak zmatuje to zostaje dziurka w bialym i juz mi to przeszkadza bo kolor sie rozni minimalnie ale ja to widze ;/
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 17:53   #8
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Bąblujący french

przeczytajcie w wątku o żelach z mojego sklepu - tam napisałam własnie jakie czary mary przeżyłam z testowaniem białego żelu
może to coś wyjasni... lampa utwardza ale nie wszystko
tam napisałam co i jak....

a co do żeli białych mocno kryjących:
dajemy cieniutkie warstwy w ilości 2-3
utwardzać naprzemiennie a potem jeden raz dłużej (dokładnie tak jak tu już jest opisane przez Patkę)
jak się mimo wszystko nie najlepiej utwardza: sprawdzić żarówki - może są już żużyte
można zawsze zmieszać taki żel z odrobiną jakiejkolwiek jednofazówki.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 09:06   #9
ITAKA1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: Bąblujący french

Ja używam żelu firmy La Femme żel french żadki śnieżnobiała i jestem bardzo zadowolona nic sie z nim nie dzieje ,nie zapowietrza się ,nie bąbelkuje ,świetnie sie nakłada, a efekt jest taki, że pazurki wychodzą bosko. polecam. buziaki i powodzenia.
ITAKA1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.