Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?-ZBIORCZY- - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-10, 08:37   #1
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769

Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?-ZBIORCZY-


Chciałabym zacząć stosować kwasy, ale nie wiem od jakiego kosmetyku zacząć. Chciałabym zacząć od czegoś stosunkowo najdelikatniejszego dla skóry, aby jej zbytnio nie podrażnić. Proszę Was od radę.
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 09:05   #2
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Jeśli wrzucisz w wyszukiwarkę "kwasy" będziesz miała lektury na długi czas i nie raz było poruszane od czego zacząć .
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 09:44   #3
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Jeżeli to Twoja pierwsza przygoda z kwasami to zacznij np. od Effaclaru K, jest bardzo lagodny, a później dopiero przejdź do czegoś mocniejszego. Broń Boże nie zaczynaj od Glyco-A, Lysanelu Active, to mocno działające środki i nie są odpowiednie na nieprzygotowaną wcześniej skórę czymś słabszym. I zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki było już mnóstwo postów na ten temat .
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 11:13   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

To zależy, jaką masz skórę. Generalnie zgadzam się z Gwiazdeczką - Effaclar jest łagodny i zawiera tylko BHA, więc nie podrażni np. cery naczynkowej.
Ale jeśli zamierzasz stosować AHA, to mi się wydaje, że lepiej poczekaj do jesieni, bo teraz zaraz zacznie się ostre wiosenne słońce, więc w sumie miałabyś tylko ok. miesiąca czasu na kurację - to może być za mało, jeśli np. chcesz usunąć jakieś większe przebarwienia. Lepiej nawet mimo filtrów nie ryzykować podrażnień.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 20:00   #5
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Kupiłam Lysanel Active i sądzę, że opinie na jego temat są trochę przesadzone. Nie wydaję mi się, aby to był taki niby mocny krem. Po tygodniu stosowania absolutnie żadnych podrażnień, wysypu czy szczypania, tylko skóra jest ładniejsza
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 17:41   #6
majashih
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 345
GG do majashih
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

eifersucht ja tez zamierzam zaczac od svr mysle ze jeszcze jest czas przed latem. Jak tam buzka?
__________________
07.06.2009
majashih jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 13:48   #7
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Witam,

Ja zaczelam od effaclaru K i mysle, ze to byl idealny wybor Nie jestem bowiem zwolenniczka rewolucyjnych metod 'pomaganie' skorze ;-)
Procz kremu stosuje tonik z tej samej serii, a kiedy czuje sie mocno 'zanieczyszczona' - zel do mycia twarzy. Z tym ostatnim jednak nalezy uwazac, gdyz to dosc agresywny specyfik i moze podraznic.
Efekty sa widoczne - cera jest gladsza, rozjasniona a przede wszystkim mniej zanieczszczona. Przy tym, nie sa to moje autosugestywne oceny ;-) Krem stosuje od miesiaca - tymczasem zadnych niespodzienek w postaci wysypu wypryskow czy innych niepozadanych wykwitow. Naturalnie pojawialy mi sie tu i owdzie pryszczyki, zwlaszcza miedzy 1. a 2. tygodniem stosowania.
Procz kremu pozwalam sobie dwa razy w tygodniu na peeling guerlaina i jego maseczke oczyszczajaca, jako odzywienie maseczka Jose Eisenberg (swietna).

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 11:31   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

[QUOTE=adria21]Witam,

Ja zaczelam od effaclaru K i mysle, ze to byl idealny wybor Nie jestem bowiem zwolenniczka rewolucyjnych metod 'pomaganie' skorze ;-)
QUOTE]
Popieram. Radze zacząć od Effacalru K, ponieważ zawiera 1,5% BHA - kwasu który działą bardzo łagodnie i długopfalowo, tzn nie zrobi Ci rewolucji na twarzy w miesiąc, tylko bedzieszmmusiala stosować go długo i ssytematycznie, ale nie martw się swoje zrobi. Ponadto, jest to chyba najbezpieczniejszy kwas, zwłaszcza kiedy kurację zaczyna się na wiosnę i ma zamiaw kontynuowac latem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 14:16   #9
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Adria, mówisz o Issimie? Ja bym ograniczyła się z pillingami, raz na tydzień w zupełności wystarczy. Kwasy same w sobie usuwają naskórek, po co stosować jeszcze tak inwazyjne metody, jak pilling. Może sobie podrażnić buzię,no a poza tym - słońca mamy coraz więcej
Jeśli chcesz jeszcze dodatkowo się pillingować, radziłabym Ci maseczkę aspirynową: oczyszcza+łagodzi podrażnienia (BHA), a oprócz tego, przez te drobinki, delikatnie masuje i pillinguje buzię.
A maseczkę możesz spokojnie stosować nawet co dzień, sama lubię tę serię.

A w ogóle, to tak jak L_V już napisała, Effaclar to świetny wybór i jako pierwszy kwas, i jako kwas na terez

Eifersucht, żebys się nie sparzyła - wszyscy przez pierwsze dwa tygodnie używania Lysanelu myślą, że on taki delikatny, a potem wychodzi, ze jednak nie. Może byś się ograniczyła do uzywania go co drugą noc? Bo jak Ci się buzia zbuntuje po takim jej męczeniu, to w ogóle będziesz musiała się pożegnać z AHA, a chyba lepiej stosować z mniejszą częstotliością, niż w ogóle nie stosować? A efekty też będą
Filtrujesz sie, oczywiście?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 15:00   #10
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Adria, mówisz o Issimie?
Tak o issimie. Powiadasz, ze jeden raz w tygodniu wystarczy ciezko mi bedzie sie ograniczyc bo uwielbiam ten peeling przy calej swiadomosci wszelakich negatywnych skutkow scrubowania twarzy w ogole ;-) Ale sprobuje, zwlaszcza, ze

Cytat:
Napisane przez Sandija
AdriaJeśli chcesz jeszcze dodatkowo się pillingować, radziłabym Ci maseczkę aspirynową: oczyszcza+łagodzi podrażnienia (BHA), a oprócz tego, przez te drobinki, delikatnie masuje i pillinguje buzię.
A maseczkę możesz spokojnie stosować nawet co dzień, sama lubię tę serię.
O jakiej maseczce piszesz? O tej 'made by myself' czy o jakiejs serii gotowych kosmetykow?

I ostatnie pytanie a propos stosowania kremow z filtrem. Jesli nie wychodze z domu, ale pracuje niemal caly dzien przy komputerze - blisko okna - stosowac filtry czy nie?

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 15:59   #11
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Promienie UV przenikają przez szyby, wiec tak.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 20:37   #12
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Adria co do filtrów, to Ci Shadi już odpowiedziała - dla promieniowania UV okno to nie przeszkoda Może na poczatku będziesz się dziwnie czuła filrując się w domku, ale, wbrew pozorom, jest to tak samo ważne, jak filtrowanie się, kiedy wychodzisz z niego Ja też pracuję w domu przy komputerze, a nie wyobrażam sobie nie filtrować się. Zwłaszcza przy kwasach

Natomiast mówię o maseczkach aspirynowych, właśnie samoróbkach. 4,5 aspirynek Bayera, łyżka jogurtu i/lub 1/2 łyżeczki wody, i na 15-20 minut na paszczę. A że zmywa się trochę ciężko - ale nie tak, jak glinki - to drobinki aspiryny od razu pillingują paszczę. Tylko wczęśniej się nie pillinguj.
Natomiast oczyszczającą Issimę możesz spokojnie stosować i napawać się odstresowującym aromatem różyczek
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 00:01   #13
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Stosuje Effaclar K juz drugi dzien i jestem zadowolona
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 15:08   #14
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez eifersucht
Chciałabym zacząć stosować kwasy, ale nie wiem od jakiego kosmetyku zacząć. Chciałabym zacząć od czegoś stosunkowo najdelikatniejszego dla skóry, aby jej zbytnio nie podrażnić. Proszę Was od radę.
Ja zaczynałam od Diacneala. Jednak mnie nie zależało na 6% Aha tylko na 0,1% retinalu Teraz zaś dorzucę BHA, włąśnie dziś zakupilam Effaclar K. Z tego co czytałam o nim jest łagodny, ale działa bardzo dobrze.

PS. Ja również przypominam o wysokich i fotostabilnych filtrach, ponieważ UVA mogą bardzo zaszkodzić skórze, jeśli nie będziesz jej przed nimi chronić. Dla nich chmury, szyba oraz naskórek to pestka. Wnikają perfidnie do skóry właściwej i siają tam spustoszenie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 15:44   #15
omniama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 245
GG do omniama
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Też zaczynałam od Effaklaru i choć mam skórę dobrze znoszącą męki, jakie jej zadaję, to nie odważyłabym się zaczynać od Lysanelu. Moja siostra porwała się na niego i przez pierwsze dni była zadowolona, a po kilkunastu wyrzuciła go so kosza! Naprawdę z kwasami trzeba uważać.
omniama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 12:34   #16
Teeta
Anomalia
 
Avatar Teeta
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 165
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

hm. przeczytałam trochę topików o tych kwasach. co one dają, konkretnie?
ten łagodny kwas - Effaclar K - jest dosyć drogi około 40 zł, więc co on daje?
dla jakiego wieku on jest?
Teeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 13:09   #17
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez Teeta
hm. przeczytałam trochę topików o tych kwasach. co one dają, konkretnie?
ten łagodny kwas - Effaclar K - jest dosyć drogi około 40 zł, więc co on daje?
dla jakiego wieku on jest?
Według producenta (piszę na temat Effaclar K) odnawia powierzchnię skóry, precyzyjnie i dokładnie ją złuszcza i przy tym nie powoduje podrażnień znaczy powinień wygładzić i oczyścić cerę, a także zwęzić pory Ja dzisiaj kupiłam go za 29,49 Sadzę, że wiek nie ma większego znaczenia, a stan Twojej cery
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 14:49   #18
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez Teeta
hm. przeczytałam trochę topików o tych kwasach. co one dają, konkretnie?
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php

w skrócie: zwężenie porów, zmniejszenie przetłuszczania skóry, rozjaśnienie przebarwień, poprawa wchłaniania i wykorzystania przez skórę innych kosmetyków, spłycenie zmarszczek, AHA w dużym stężeniu stymuluje również syntezę kolagenu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 16:39   #19
Teeta
Anomalia
 
Avatar Teeta
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 165
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

w sumie zachęcająco to brzmi, kiedyś jak będę miała odwagę to w końcu kupię, mam super wrażliwą cerę na kosmetyki, więc na razie mam "dosyć" kupowania i próbowania różnych kremów, peelingów i innych "cudów"
Teeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 19:47   #20
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Dziewczyny jesteście pewne,że stosowanie kwasów w wieku kilkunastu lat, to jest dobra decyzja?
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 20:20   #21
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Dziewczyny jesteście pewne,że stosowanie kwasów w wieku kilkunastu lat, to jest dobra decyzja?
ROZ-ter-KO.
Decyzję taką podejmowałabym na podstawie stanu skóry, a nie wieku.
I naprawdę wiele dałabym za to, żeby w wieku tych kilkunastu lat mieć dostęp do takich specyfików, a nie słuchać rad często niestety niedouczonych dermatologów. Myślę, że nie tylko ja.

Lepiej dbać inteligentnie o skórę w młodym wieku z początkującymi problemami niż później z wiele większymi, do których doprowadziła nas niewiedza.

Pozdrawiam!
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 20:58   #22
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Co do niewyedukowanych dermatologow to mam przyklad Moj do ktorego chodze, bo jest za darmo jako lekarz publiczny w sensie nie prywatnny :P na twarz z problemami takimi jak pojawiajace sie pryszcze zapisuje oczywiscie leki (tylko dlatego do niego chodze) Oprocz tego radzi duzo sie opalac w dodatku bez zadnego filtra, zadnego kremu na twarz. Ma byc sucha - jak to okreslil. To stary dziadek i jak to slysze to mi sie wszystko przekreca. Lepszy rak skory chyba wg niego.

A te kwasy to chyba wyprobuje do zlikwidowania przebarwien skoro sa takie dobre

pozdrrr
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 00:10   #23
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez Myszi
ROZ-ter-KO.
Lepiej dbać inteligentnie o skórę w młodym wieku z początkującymi problemami niż później z wiele większymi, do których doprowadziła nas niewiedza.

Pozdrawiam!
Ja myśłę ,że stosowanie kwasów w wieku kulkunastu lat, to nie jest inteligentne dbanie o skórę.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 06:49   #24
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez frik frik
Co do niewyedukowanych dermatologow to mam przyklad Moj do ktorego chodze, bo jest za darmo jako lekarz publiczny w sensie nie prywatnny :P na twarz z problemami takimi jak pojawiajace sie pryszcze zapisuje oczywiscie leki (tylko dlatego do niego chodze) Oprocz tego radzi duzo sie opalac w dodatku bez zadnego filtra, zadnego kremu na twarz. Ma byc sucha - jak to okreslil. To stary dziadek i jak to slysze to mi sie wszystko przekreca. Lepszy rak skory chyba wg niego.

pozdrrr
Aż strach pomyśleć ile młodych osób przestrzega takich "dobrych" rad dermatologa
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 07:35   #25
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Ja myśłę ,że stosowanie kwasów w wieku kulkunastu lat, to nie jest inteligentne dbanie o skórę.
Dlaczego nie? Moim zdaniem kwasy, stosowane madrze wraz z wysokimi i fotostabilnymi filtrami anty-UV to bardzo dobre rozwiazanie dla skóry. Lepiej przyswaja ona składniki odżywcze dzięki regularnemu złuszczaniu, a poza tym kwasy są bardzo pomocne przy tradziku i przebarwieniach. Faktem jest jednak, ze nie wszystkie cery mogą stosować wszystkie kwasy. Do cery naczynkowej nie nadają sie AHA.

Mnie osobiście bardziej zalezy na pochodnych wit. A -> retinal, ponieważ jak Baisa pisała na BU, "głównym zadaniem retinoidów nie jest złuszczanie, ich działanie jest bardziej kompleksowe".

Takie jest moje zdanie, szanuję jednak Twoje. Pozdrawiam serdecznie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 11:06   #26
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Ja myśłę ,że stosowanie kwasów w wieku kulkunastu lat, to nie jest inteligentne dbanie o skórę.
Hmmm...
A w takim razie co nim jest?

Inteligentne - miałam na myśli wytłumaczalne, medycznie uzasadnione, biochemicznie uzasadnione.

Mi niestety w wieku nastu lat nie proponowano nic oprócz dużej ilości słońca, mycia buzi mydłem z wodą, a nawet solarium oraz ciągłego gderania, że trądzik sam przejdzie, a problemy ze skórą znikną na pewno jak urodzę dziecko - chyba nie muszę tego komentować.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 12:07   #27
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez Myszi
Hmmm...
A w takim razie co nim jest?

Inteligentne - miałam na myśli wytłumaczalne, medycznie uzasadnione, biochemicznie uzasadnione.

Mi niestety w wieku nastu lat nie proponowano nic oprócz dużej ilości słońca, mycia buzi mydłem z wodą, a nawet solarium oraz ciągłego gderania, że trądzik sam przejdzie, a problemy ze skórą znikną na pewno jak urodzę dziecko - chyba nie muszę tego komentować.
Mi tez. I dopiero w wieku 20 lat nabralam swiadomosci, m.in. dzieki Wizazowi i pomocnym Wizazankom Dobrze, ze nie jest za pozno...
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 12:30   #28
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez Myszi
Hmmm...
A w takim razie co nim jest?

Inteligentne - miałam na myśli wytłumaczalne, medycznie uzasadnione, biochemicznie uzasadnione.
dokładnie co Twoim zdaniem jest odpowiednie na takie blizny, ROZ-ter-KO?
dodam tylko że mam naście - 18 - lat, z trądzikiem walczę od podstawówki, a kwasów używałam już 2 lata temu

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2010-06-05 o 20:47
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 17:13   #29
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Dziewczyny jesteście pewne,że stosowanie kwasów w wieku kilkunastu lat, to jest dobra decyzja?
założę się, że sama używasz kosmetyków z kwasami, nie będąc tego świadoma. wiele kosmetyków do cery mieszanej czy tłustej zawiera kwasy, tyle, że w niewielkim stężeniu. my używamy tych skuteczniejszych a np. trądzik leczy się m.in. za pomocą retinoidów. tak - również u nastolatków.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 00:08   #30
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Kwasy - od jakiego kosmetyku zacząć?

Cytat:
Napisane przez agnieska
dokładnie co Twoim zdaniem jest odpowiednie na takie blizny, ROZ-ter-KO?
dodam tylko że mam naście - 18 - lat, z trądzikiem walczę od podstawówki, a kwasów używałam już 2 lata temu
Chyba nienajlepszych miałaś lekarzy skoro , takie efekty są na skórze
Cytat:
Napisane przez justa79
założę się, że sama używasz kosmetyków z kwasami, nie będąc tego świadoma. wiele kosmetyków do cery mieszanej czy tłustej zawiera kwasy, tyle, że w niewielkim stężeniu. my używamy tych skuteczniejszych a np. trądzik leczy się m.in. za pomocą retinoidów. tak - również u nastolatków.
Justa ja bardzo jestem świadoma, dokładnie wiem czego używami i w czym zawierają się kwasy tyle ,że ja mam 50 lat.

Moja wypowiedź dotyczyła stosowania kwasów przez nastolatki w procesie zwykłego programu pielęgncyjnego. Bo zauważyłam w kilku wątkach takie wypowiedzi.

Chyba nie ma się co dziwić mojemu przekonaniu skoro jak napisałaś kwasy powodują:
Cytat:
Napisane przez Justa79
w skrócie: zwężenie porów, zmniejszenie przetłuszczania skóry, rozjaśnienie przebarwień, poprawa wchłaniania i wykorzystania przez skórę innych kosmetyków, spłycenie zmarszczek, AHA w dużym stężeniu stymuluje również syntezę kolagenu
Generalnie młoda skóra sama wykonuje wszystkie te czynności w naturalnym procesie odnowy i u nastolatek nie ma potrzeby wspomagania go. W procesie dbania o urodę nie należy zatracać zdrowego rozsądku.
Nie sądzę aby szczególnie nastolatce potrzebne było spłycanie zmarszczek, poprawa wchałaniania czy wspomaganie syntezy kolagenu.
Krem nawilżający czy chroniący przed zanieczyszczeniem środowiska to wszystko , co jest potrzebne przeciętnej nastoletniej skórze.
Między innymi dlatego w dalszym ciągu uważam,że kwasy dla nastolatki są złym wyborem. To bardzo agresywne działanie dla skóry. Dlatego tak się ona buntuje.

Wiem ,że przy problemach dermatologicznych kwasy moga być stosowane nawet do młodziutkich cer i zalecane są przez dermatologów, chociaż jest to tylko bardziej likwidacja skutków, bo przyczyny trądziku leżą w metaboliźmie.

Myszi mój post dotyczył wypowiedzi , w której nie pisano o większych probemach ze skórą, a kwasy nastolatki zamierzały raczej stosować jako kosmetyki , li tylko pielęgnacyjne.
__________________
WYMIANA Pearl mancera

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2006-05-20 o 00:44
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.