Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-17, 18:13   #1
DarkGhost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8

Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment


Witam
Przepraszam jeśli w złym miejscu stworzyłam wątek lub istnieje już taki w którym są odpowiedzi na moje pytania.
Planuję przed nowym rokiem szkolnym zrobić sobie niebieskie włosy. Na początku roku robiłam kolorowe włosy u fryzjera ( nie robiłam całych niebieskich choć miałam taki zamiar, fryzjerka namówiła mnie na różowo-fioletowo-niebieskie ombre ). Potem gdy kolor się mocno zmył okazało się, że najbliższy termin jest za dwa miesiące więc postanowiłam sama zająć się kolorem. Zamówiłam tonery Lagoon blue, kupiłam rozjaśniacz, szampon fioletowy. Niestety jedynie końcówki, które były wcześniej farbowane na niebiesko chwyciły. Reszta była turkusowo zielona.

Mam kilka pytań:
1. podobno biały toner służy do rozjaśniania innych tonerów i neutralizowania żółtych włosów, czy to prawda?
2. Używałam rozjaśniacza z Joanny, może macie do polecenia jakiś lepszy?
3. Polecacie jakąś płukankę, która skutecznie wymyje mi żółty pigment z włosów?
4. Jaki szampon powinnam dodać do kąpieli rozjaśniającej? Fioletowy czy jest to obojętne?
5. Dodać do kąpieli rozjaśniającej trochę płukanki?
6. Jakiej firmy tonery są lepsze pravana czy la riche? Oba mają dobre opinie, ceny podobne tak samo jak ilość
7. Podobno ciężko pozbyć się tonerów po dłuższym korzystaniu, to prawda? Jak w razie czego mogłabym się pozbyć tonera?
8. Czarny toner, dobrze się trzyma, na jaki kolor się zmywa, w razie czego łatwo się go pozbyć, dobrze złapie na farbowanych wcześniej na niebiesko? ( mama namawia mnie na włosy pół na pół, czarno niebieskie. Mi też bardzo się podobają, ale nwm czy w razie czego mogłabym wrócić do całych niebieskich )
9. Czy po farbowaniu tonerami dałoby radę zrobić białe włosy?
10. Zastanawiam się czy nie kupić kilku kolorów tonerów, ale nie wiem czy jest sens. Czy jest jakiś tani i dobry dekoloryzator lub sposób na pozbycie się starego tonera żebym mogła nałożyć inny kolor( w wakacje zawsze mam okazję zarobić więc mogę kupić sobie więcej tonerów )
11. Polecacie może jakieś szampony i odżywki pomagające trzymać kolor?
12. Przed nałożeniem tonera podobno powinno się umyć włosy jakimś szamponem, jaki to ma być? Poleci ktoś jakąś konkretną firmę?

Przepraszam, że tak chaotycznie.
Kolejna wizyta u fryzjera odpada, nienawidzę gdy ktoś grzebie mi we włosach, szkoda mi kasy na wizyty po których nie będę w 100% zadowolona, no i zależy mi na zrobieniu włosów przed rokiem szkolnym, a fryzjerzy w moim mieście mają zajęte terminy do października( mam na myśli takich porządnych, a nie takich, którzy nie potrafią nawet przyciąć końcówek ). No i nie chcę żeby fryzjerka znowu namawiała mnie na jakieś mieszanie kolorów.

Edytowane przez DarkGhost
Czas edycji: 2016-08-17 o 19:37
DarkGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 11:32   #2
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment

a co wlasciwie chceszs uzyskac +moze jakies zdjecie tego co masz teraz ?
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 15:31   #3
brozaanka
Anika
 
Avatar brozaanka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment

Dolej do szamponu trochę fioletowej płukanki. Niewielką porcję. To jest pewny rezultat i zdrowe włoski
__________________
Anika
brozaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 17:20   #4
DarkGhost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment

Dziękuję za odpowiedzi ( z doświadczenia wiem, że często pytania na forach zostają bez odpowiedzi )
Niebieskie, zdjęcia swoich włosów nie mam. Niestety nie mam też jak zrobić :/
Możliwe, że jednak fryzjerka będzie mi robić, ale sama muszę załatwić tonery.

I jeszcze czy uzyskam taki kolor po zmieszaniu białego tonera z lagoon blue? Czy jakaś inna mieszanka?
Może uzyskam taki efekt tonerem pravana pastels blissful blue?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 171459-Curly-Blue-Hair.jpg (88,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img-thing.jpg (29,0 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez DarkGhost
Czas edycji: 2016-08-19 o 19:27
DarkGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 18:22   #5
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment

1. On raczej służy do mieszania z intensywnymi odcieniami by był pastel.
2. Wybrałaś najgorszy możliwy. Jeśli sklepowy to Garnier e0, ale lepiej kupić saszetkę alfaparf w hurtowni plus oxydant. Mniejsze zniszczenia.
3. Tonowanie perłowa farba na oxydancie 3%.
4. Najlepiej oczyszczający.
5. Najlepiej kilka kropel gencjany. Sprawdzone, działa super.
6. Wolę la Riche.
7. Święta prawda. A najgorzej niebieskiego. Rozjaśniasz do skutku przez wszystkie odcienie zieleni albo kładziesz coś w czerwieni lub czerwony brąz.
8. Złapie dobrze. Jak schodzi niestety nie wiem.
9. Nie. Trzeba włosy do bieli rozjaśnic praktycznie, potem można np szarym tonerem lekko stonowac.
10. Dekoloryzator nie działana tonery.
11. Szampony bez sls.
12. Nie ma to znaczenia. Po prostu trzeba umyć włosy.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Biel plus niebieski- jasny niebieski, może nawet pastelowy, zależy ile go dasz.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 18:37   #6
k9871
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 341
Dot.: Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment

Cytat:
Napisane przez DarkGhost Pokaż wiadomość
Zamówiłam tonery Lagoon blue, kupiłam rozjaśniacz, szampon fioletowy. Niestety jedynie końcówki, które były wcześniej farbowane na niebiesko chwyciły. Reszta była turkusowo zielona.
I tutaj mamy podstawowy problem. Źle rozjaśnione włosy. Z doświadczenia powiem, że czeka Cię ciężka walka jeśli chcesz wyrównać to samodzielnie. Turkusowo-zielony kolor wychodzi na żółtawych włosach. Większość włosów ma mniej lub więcej żółtego pigmentu, skoro jednak końcówki miałaś ok to znaczy, że jest wykonalnym pozbycie się go z Twoich włosów w trakcie rozjaśniania.
Obawiam się, że domowymi eksperymentami bez wystarczającej wiedzy fryzjerskiej zrobisz sobie na włosach masakrę. Wyrównanie koloru - w szczególności gdy chodzi o radykalne rozjaśnianie - nie jest sprawą prostą i na pewno odbije się to na kondycji włosów.

Co do pytań:
1. Biały toner w większości firm to rozcieńczony fioletowy pigment. Nie opłaca się go używać do rozcieńczania innych. Do neutralizacji żółci lepiej sprawdzi się gencjana.
2. Jest cały wątek o tym
3. NIC nie wymyje żółtego pigmentu, można go tymczasowo zneutralizować. Jakakolwiek fioletowa płukanka bądź gencjana.
4. Obojętne
5. Płukanka nijak nie wpłynie na proces rozjaśniania
6. Elumen ;p
7. Mi niebieski siedzi na włosach do dziś, neutralizowałam go rudą farbą. Trzyma jednak od roku. W międzyczasie próbowałam wszystkiego by się go pozbyć. Niebieskie spierają się często do błękitu bądź zielonego i w takiej formie lubią trwać we włosach przez wieki ;p Dekoloryzacja, rozjaśnianie nic nie dawały
8. Farbowanie rozjaśnionych włosów na czarno ciężka sprawa, toner zejdzie Ci błyskawicznie do niewiadomego koloru (zależy czy ciepła, czy chłodna czerń). Spore ryzyko kupy na włosach
9. Znam jedną osobę, która tego dokonała. Włosy jej się później wykruszyły ;p Recepta na białe włosy to rozjaśnienie + fioletowa płukanka, ale wracamy do problemu z punktu 7
10. Nie znam JAKIEGOKOLWIEK sposobu na pozbycie się niebieskiego tonera z włosów
11. Dedykowane do włosów farbowanych, np. Goldwell Elumen
12. Żadnym silikonowym oblepiaczem
k9871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 23:58   #7
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment

Cytat:
Napisane przez DarkGhost Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi ( z doświadczenia wiem, że często pytania na forach zostają bez odpowiedzi )
Niebieskie, zdjęcia swoich włosów nie mam. Niestety nie mam też jak zrobić :/
Możliwe, że jednak fryzjerka będzie mi robić, ale sama muszę załatwić tonery.

I jeszcze czy uzyskam taki kolor po zmieszaniu białego tonera z lagoon blue? Czy jakaś inna mieszanka?
Może uzyskam taki efekt tonerem pravana pastels blissful blue?
na moje oko to mieszanka tonera niebieskiego,szarego i bieli (dosc sporo szarego). Pokazujesz bardzo profesjonalnie i wielotonowo zrobiony kolor-nie chce Cie demotywowac, ale biorac pod uwage Twoja wiedze fryzjerska i to co masz na glowie do tej pory to naprawde mala szansa,ze wyjdzie Ci na glowie cos takiego-balabym sie,ze rozjasnisz sobie z plamami a tonery nie chwyca rownomiernie -ale jesli juz koniecznie chcesz robic sama, to moze poszukaj jakiegos filmiku na youtube - guy tang robi fantastyczne kolorowe farby i pokazuje czego uzywa moze cos Ci to pomoze

https://www.youtube.com/watch?v=ioD39EIHpK8
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-25, 08:32   #8
Ms_Camille
Raczkowanie
 
Avatar Ms_Camille
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 68
Dot.: Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment

Co do pytania nr 3 - u mnie bardzo pomagają fioletowe szampony, co nadają chłodny odcień włosom. Nie myj nimi po każdym myciu, bo włosy mogą załapać szampon jak płukankę. Ja stosuję taki szampon co 3 mycie. Swój kupiłam u fryzjerki.
Ms_Camille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 14:27   #9
rudakitalisa
Przyczajenie
 
Avatar rudakitalisa
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment

No takie szampony to dobra sprawa. Ja osobiście stosuję 50/50 z normalnym przy każdym myciu
rudakitalisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-19 14:27:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.