Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-04, 20:51   #61
julka82
Przyczajenie
 
Avatar julka82
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny, skład szamponu Vichy Dercon jest następujący:

aqua, sodium laureth sulfate, glycerin, coco-betaine, dimethicone, cetyl alkohol, hydroxystearyl cetyl ether, selenium sulfide, salicylic acid, butylparaben, carbomer, DMDM hydantoin, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, PPG-5-ceteth-20, propylene glycol, propylparaben, sodium hypochlorite, sodium methylparaben, parfum


Czy są w nim składniki, przez które nie powinnam używać tego szamponu w ciąży?
julka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 13:40   #62
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez julka82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, skład szamponu Vichy Dercon jest następujący:

aqua, sodium laureth sulfate, glycerin, coco-betaine, dimethicone, cetyl alkohol, hydroxystearyl cetyl ether, selenium sulfide, salicylic acid, butylparaben, carbomer, DMDM hydantoin, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, PPG-5-ceteth-20, propylene glycol, propylparaben, sodium hypochlorite, sodium methylparaben, parfum


Czy są w nim składniki, przez które nie powinnam używać tego szamponu w ciąży?
ja bym go nawet i nie w ciąży nie używała... czy go coś konkretnie w ciąży dyskwalifikuje to nie wiem - opinie będą podzielone, bo tak do końca to nie wiadomo, co jak może się odbić na dzidziusiu. ale w tym vichy jest cała masa konserwantów, które są dość kontrowersyjne i dla świętego spokoju lepiej je ograniczyć (dmdm hydantoin przede wszystkim; co do parabenów to zależnie od źródła...). prócz tego nie poleca się kwasu salicylowego w ciąży, ale tutaj nie będzie go dużo i jako że to jest szampon, to nie działa długo na skórze, więc tu bym nie panikowała...
nie wiem, jak jest z selenium sulfide - to on ma działać przeciwłupieżowo. podobno trzeba z tym składnikiem bardzo uważać, nie stosować na podrażnioną skórę, uważać na oczy - bo jak się dostanie do krwi, to grozi zatrucie (??? tylko podaję, co znalazłam... a ile tego trzeba, żeby faktycznie działało trująco, to ja nie wiem...)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 18:24   #63
behata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 135
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny proszę o analizę tych dwóch kremów:

1. Mizon- All in one snail repair cream

2. Mizon- Snail recovery gel cream


Składy zamieszczam w dołączonych zdjęciach. Czy któryś z nich może zapychać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg snailcreamingredients.jpg (50,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MizonGelIngredients.jpg (106,3 KB, 4 załadowań)
__________________
Moje zdjęcia:
KLIK & KLIK
behata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 18:37   #64
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Bardzo proszę o analizę tego podkładu pod względem jego ewentualnego podrażnienia, działania nawilżającego Nie mogę znaleźć żadnego w miarę taniego delikatnego podkładu, któy w składzie nie będzie miał za dużo chemii, szukam czegoś co nie przyzwyczai buźki o tony silikonów

Pharmaceris F, Fluid matujący z laktoflawiną SPF 20

Skład: E1536 - 1538, Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Triethylhexanoin, Lauryl PEG-9 Polydimethysiloxyethyl Dimethicone, Titanium Dioxide, Methyl Trimethicone, Dimethicone/ PEG-10/ 15 Crosspolymer, Acrylates/ Dimethicone Copolymer, Sodium Chloride, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Sorbitol, Glycerin, Lecithin, Tocopherol, Riboflavin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Dipropylene Glycol, CI 77891,CI 77492, CI 77491, CI 77499.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 16:42   #65
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
co sądzicie o tych składach:
Maybelline bb cream
Skład: Aqua/Water, Ethylhexyl, Palmitate, Glycerin, Octyldodecanol, Slica, Pentylene Glycol, Octyldodecyl Xyloside, Phenoxyethanol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Isohexadecane, Hydroxyethyl, Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate, Copolymer, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Sodium Dehydroacetate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Citric Acid, Polysorbate, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Methylisothazolinone, Chamomilla Recutita Extract, Matricaria Flower Extract, Aloe.


Pat&rub krem kolorzyjąco-nawilżający
Aqua, Triticum Monococcum Extract, Zinc Oxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Isostearate, Polyhydroxystearic Acid, Propanediol, Cetearyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Decyl Cocoate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Althaea Officinalis Root Extract, Betaine, Kaolin, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxide, Argania Spinosa Kernel Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Squalene, Phytosterols, Tocopherol, Tocotrienol, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Stearic Acid, Pongamol, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Xanthan Gum, Bentonite, Sodium Phytate, Parfum

Który wydaje sie byc lepszy, mniej zapychajacy?
z gory dziekuje za odp
zapychanie jest kwestia indywidualna. pod wzgledem skladu zdecydowalabym sie na p&r. ja unikam Ethylhexyl, Palmitate na poczatku skladu- tlusty emolient u mnie sprzyja zaskornikom u ciebie tak nie musi byc
niektore os podraznia

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o informację, czy ten krem może zapychać?

Apis, Bogactwo Miodu, Krem nawilżający z miodem i kozim mlekiem

Skład: Aqua, Glycerin, Grape Seed Oil, Sunflower Oil, Carbomer, Mel (Honey) Extract, Goat Milk, Cetearyl Alcohol & Ceteareth 20, Triethanoloamine, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Parfum, Beta Carotene.
nie jestem eko maniaczka prosze to brac pod uwage czytajac moje opisy

krem na moje oko jest bdb (wgl mam slabosc do marki apis)
zawiera min olej z pestek winogron (nawilza, odzywia, uelastycznia) i slonecznikowy (przyjazne tlustej skorze) poza tym wit , c, e
bdb antyoksydant- spowalnia proces starzenia sie skory, dziala przeciwzapalnie , wyrownuje kolor skory
b fajny codzienny nawilzacz. mnie by nie zapchal

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Avon Anew Vitale krem na dzień

Skład:
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BENZOPHENONE-3, GLYCERIN, PEG-8, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, butyloctyl salicylate, CETEARYL ALCOHOL, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, Behenyl alcohol, DILAURYL THIODIPROPIONATE, PHYTOL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, 1,2-HEXANEDIOL, CARBOMER, CETEARETH-20, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PARFUM, THIODIPROPIONIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, ISOHEXADECANE, DISODIUM EDTA, KAEMPFERIA GALANGA ROOT EXTRACT, POLYSORBATE 60, PANTHENOL, MESYLOXYBENZYL METHOXYETHYL CHLOROBENZAMIDE, PICHIA FERMENT LYSATE FILTRATE, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-10, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LINALOOL, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYLIONONE

Mam cerę trądzikową, tłustą i pojawiającymi się naczynkami dlatego proszę o analize pod tym względem. Z gory bardzo dziekuje
poczatek skladu to filtry , w teorii zapychajacy skladnik (nie musi zapchac) , emolient

nie musi zapchac. w mojej opinii krem nie ma w sobie nic wartosciowego dla skory- mozna znalezc cos lepszego z np antyoksydantami

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tych żeli do mycia twarzy:

Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Żel myjący:

Skład: Aqua (Water), Coco Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Laureth-7 Citrate, Panthenol, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Saccharomyces/Zinc Ferment, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide. (05.03.2011)




Ziaja, Oliwkowa, Żel oczyszczający:

Skład: Skład: Aqua, Coco Glucoside, Dosodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfasuccinate, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Olive Oil PEG-8 Esters, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Sodium Hydroxide



Zależy mi na tym, żeby żele nie wysuszały, bo mam cerę przesuszoną i wrażliwą, skłonną do podrażnień, ale także trądzikową i naczynkową. Jednocześnie chcę, aby produkt dobrze oczyści skórę z codziennych zanieczyszczeń.
pierwszy lagodniejszy, konserwanty typowe dla ziaji, ze swojej strony polecam ci produkt do mycia twarzy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html
zel zmywa idealnie makijaz (pprzynajmniej moj)
zawsze jest przy mnie w czasie kuracji kwasami i retinoidami

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Szukam analizy tego kosmetyku. Dziewczyna w poprzednim wątku pytała o analizę ale nie udzielono odpowiedzi albo wyszukiwarka mnie oszukuje

Joanna, Rzepa, Odżywka wzmacniająca do włosów przetłuszczających się, ze skłonnością do wypadania

Skład:

Skład: aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, peg 20 stearate, stearalkonium chloride, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, peg 40 hydrogenated castor oil, polyquateranium 28, hydrolyzed milk protein, raphanus sativus, alcohol denat, propylene glycol, glycerin, retinyl palmitate, panthenol, tocopheryl acetate, linoleic acid, linolenic acid, biotin, bioflavonoids, pyridoxine hcl, polysorbate 20, parfum, citronellol, linalool, citric acid, [+/ - 2 bromo 2 nitropropane 1, 3 diol, methyldibromo glutaronitrrile, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, dipropylene glycol

Odżywka klik
nikt juz nie udziela odp na to pyt bo odzywka ta zostala zanalizowana juz na kilku watkach
m in na watku dot skladow kosmetykow do wlosow
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1993

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez obłoczek Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę pudru wykańczającego:

P2 Perfect Face
! Finish powder

TALC, SYNTHETIC SAPPHIRE, SILICA, ZINC STEARATE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, ETHYLHEXYL PALMITATE, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL CAPRYLATE, CAPRYLYL GLYCOL, p-ANISIC ACID [+/- CI 77742, CI 77289, CI 77288, CI 77007, CI 42090].

nie wiem pod jakim katem analizowac wiec
poczatek to talk, mika, krzemionka, stearynian cynku, emolienty
sadzac po skladzie puder ma dawac mat i rozpraszac swiatlo dajac optyczny efekt gladkiej skory

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam krem do twarzy w hurtowni kosmetycznej. Dzisiaj natomiast postanowiłam sama zanalizować skład za pomocą różnych stron i to co mnie zmartwiło to Ceteareth-20 i -12 do tego bardzo wysoko. Czy rzeczywiście są bardzo szkodliwe i ten krem nadaje sie tylko do kosza? Ponadto producent zapewnia 24-godzinne nawilżanie, regeneracje, poprawe elastyczności. Czy coś z tego jest prawdą?

Ava, linia profesjonalna, krem z ekstraktem z zielonej herbaty

Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isodecyl Neopentanoate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Glycerin, Soybean Oil, Paraffinum Perliquidum, Butylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Imperata Cylindryca, PEG-8, Butyrospermum Parkii, Dimethicone, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Parfum.
dla mnie Ceteareth-20 i -12 to po prostu emulgatory- fakt gdzies czytalam ze moga podrazniac wrazliwcow lub os z podrazniona czy uszkodzona skora
osobiscie nie kupilabym tego kremu- mnie by zapchal to raz dwa zawiera pochodne formaldehydu
krem nawilzy skore a nawilzona skora to elastyczna skora- nie potrafie sie odniesc do inf o 24 h nawilzeniu

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez eternity6 Pokaż wiadomość
Unia, Alantan Dermoline - Krem ochronny z witaminą A

Aqua, Cetearyl Alcohol and Polysorbate 60, Panthenol and Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Isopropyl Mysristate, Petrolatum, Allantoin, PEG-8, Dimethicone, Ethylparaben, Retinyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben

Bardzo proszę o fachową opinię na temat tego kremu. Krem działa perfekcyjnie, nie zapycha, szybko się wchłania, pozostawia ochronną delikatną warstewkę, idealny na zimę, ale przede wszystkim w mgnieniu oka łagodzi wszelkie podrażnienia, zaczerwienienia, a także pomaga w gojeniu się wszelkich niespodzianek. Krem używam od 6-7 lat. Jednak obecnie zmieniając stopniowo pielęgnację skóry na bardziej naturalną wydaje mi się, że skład jest nie za bardzo naturalny... Jednak ten krem jest dla mnie takim cudem w pielęgnacji skóry, że ciężko mi się z nim rozstać... czy rzeczywiście te parabeny na końcu składu, pegi i pochodne ropy:/ w tym kremie zaszkodzą mi w przyszłości?
skoro krem slzy ci idealnie to dlaczego chcesz go zmienic? w teori moze zapchac- ale zapychanie to tylko teoria . poniewaz nie jestem ''ekomaniaczka'' mi parabeny nie przeszkadzaja. tak krem zawiera pochodne ropy ja bym go nie uzywala poniewaz zrobilby mi wysyp krostek- ale tobie tego nie robi- naprawde nie popadajmu w histerie z tymi kosmetykami. krem ci sluzy to go uzywaj- moze przemysl inwestycje w dobre serum z antyoksydantami? takie ktore ''uzupelni '' ten krem
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-05-08 o 16:44
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 09:18   #66
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
NIVEROSIN (krem do cery naczynkowej)
Nieśmiało się przypominam jeśli ktoś by zechciał
Co prawda już go zamówiłam, ale i tak jestem ciekawa, czy mam na co liczyć. Skład jest na poprzedniej stronie. Dziękuję.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 16:54   #67
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Renia92i Pokaż wiadomość
Witam, czy warto stosować ten podkład na codzień ? Czy będzie zapychał?
Clinique, Pore Refining Solutions, Instant Perfecting Makeup (Podkład do twarzy)





Podkład zawiera ten sam silny kompleks złuszczający, który można znaleźć również w Pore Refining Solutions Correcting Serum marki Clinique. Pore Refining Solutions Instant Perfecting Makeup natychmiast optycznie zmniejsza pory, jednocześnie minimalizując z czasem ich widoczność w miarę stosowania. Lekka, przepuszczająca powietrze formuła gładko i równomiernie rozprowadza się na skórze, zapewniając jej wyraźnie nieskazitelny wygląd.


na fotografii widać skład
osobiście bardzo nie lubię kosmetyków tej firmy- ale starałam się obiektywnie popatrzeć na skład--
niestety w mojej opinii za te pieniądze da się znaleźć dużo lepszy podkład
na poczatku emolient ulatwiajacy rozprowadzenie podkladu, woda, silikon, bglycol, no i alkohol.... osobiście unikam alkoholu w produktach do włosów oraz kremach i podkładach (dopuszczam tylko w serum) ale sama musisz mieć własną opinię nt alkoholi w kosmetykach . obserwuj skore - czy nie zaczyna sie przesuszać (bo będzie się przetluszczac jeszcze bardziej i wpadniesz w błędne koło)
kosmetyk optycznie wygladzi skore , ma jakies tam ekstarakty ale na koncu skladu
nie potrafie odp na pyt czy zapcha Ci pory. Sklaniam sie ku odp ze nie jest zapychaczem

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez luska5 Pokaż wiadomość
DERMEDIC SUNBRELLA SPF +50

aqua, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, hydrogenated polydecene, c12-15 alkyl benzoate, cyclopentasiloxane (and) dimethicol, peg-100 stearate (and) glyceryl stearate, stearyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmethane, titanium dioxide (and) hydroxystearic acid, glycerin, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, polyacrylamide (and) c13-14 isoparaffin (and) laureth-7, propylene glycol, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, equisetum arvense extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, salvia officinalis (sage) leaf extract, tussilago farfara (coltsfoot) leaf extract, melissa officinalis leaf extract, urtica dioica (nettle) extract, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, hydroxy dimethoxybenzyl malonate, stearic acid, allantoin, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone



czy podklad mineralny nie zdestabilizuje tego kremu?
nie znam skladu Twojego podkładu mineralnego więc nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Nie jestem biegła w filtrach ale podzile się tym co wiem:
destabilizowany przez talk i mikę- wiekszość kolorówki także mineralnej
ale są tu też inne filtry , Tinosorb M,
uwaga- krem zawiera polyacrylamide! każdy musi sam sobie wyrobić opinię na ten temat. Osobiście nie używałabym tego kremu.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez 7Paulina7 Pokaż wiadomość
Prosze o analize 2 kosmetyków marki HELEN SEWARD

1)
maseczka nawilżająca
AQUA, CETARYL ALCOHOL , BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, METHOXY PEG /PPG/7/3 , AMINOPROPYL DIMETHICONE, DICAPRYLYL ETHER, GLYCERIN, GLYCERYL LAURATE, CITRUS AURANTIUM DULCIS ( ORANGE) FRUIT EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, ( KIWI) FRIUT JUISE, HYDROXYPROPYLTRIMONIUM HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, MELON JUISE, LEMON EXTRACT, DIMETHYPABAAMIDOPROPYL LAURDIMONIUM TOSYLAE, PROPYLENE GLYCOL, ISOPROPYL ALCOHOL, LAURYL ALKOHOL, PROPYLENE GLYCOL STEARATE, CITRIC ACID, PARFUM, DISODIUM EDTA, LIMONENE
jeśli Twoje podejście do silikonów nie jest ortodoksyjne (maska je zawiera) to warto ją przetestować. maska ułatwi rozczesywanie włosów, bedzie zapobiegała elektryzowaniu, wygładzi, odżywi, zawiera też hydrolizowane bialka-proteiny.
nie zgodna z pielegnacja cg

Cytat:
Napisane przez 7Paulina7 Pokaż wiadomość
termoochronny fluid Helen Seward

AQUA, ALCOHOL DENAT, SILICONE QUATERNIUM - 16 TRIMETHYLSILOXYSILICATE, GRAPE FRUIT EXTRACT, AMODIMETHICONE, INULIN, SILICONE QUATERNIUM -15, PANTHENOL, PEG-40HYDROGENATED CASTOR OIL PPG -1- PEG - 9 LAURYL GLYCOL ETHER, COCETH-7, TRIDECETH -12, UNDECETH -5, BUTYLOCTANOL, UNDECETH-11, C11-15 PARETH -5, C11 - 15 PARETH 9 , CETRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, MALTODEXTRIM, LECITHIN,ALCOHOL, PARFUM, DISODIUM EDTA, METHYLISOTHIAZOLINONE, BENZOIC ACID.
nie wiem czy faktycznie chroni przed ciepłem ale moze wysuszyc włosy
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-05-11 o 16:57
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 21:28   #68
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

chyba sie nie doczekam analizy kremuwidocznie nikt tu nie zagląda;(

Edytowane przez emanuelle2
Czas edycji: 2013-05-13 o 21:30
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 08:30   #69
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
Witambardzo proszę o analizę tego kremu
BeBeauty-multiodżywczy krem regenerujący
INCI-aqua,paraffinum liquidum,glycerin,ceteary l alcohol (and) ceteareth-20,caprylic/capric triglyceride,talc,ribes nigrum,(black currant),seed oil,prunus armeniaca(apricot)kernel oil,olea europaea(olive)fruit oil,persea gratissima(avocado)oil,bu tyrospermum parkii (shea)butter,potassium phosphate,cetyl alcohol,carbomer,sodium hydroxide,disodium EDTA,parfum,citronellol,b enzyl salicylate,hydroxycitrone llal,hexyl cinnamal,butylphenyl methylpropional,hydroxyis ohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde,linalool,a lpha-isomethyl lonone,methylparaben,prop ylparaben,2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol
czy ten krem jest dobry do nawilżania i odżywiania skóry?
czy nie ma w nim jakichś zapychaczy?(mam bardzo dużo zaskórników)
proszę o odpowiedz i dziekuję z góry
spokojna głowa - jeszcze tutaj czasem ktoś zajrzy. ale ja ekspertem nie jestem, a na ten krem nie wiem co powiedzieć... krótko: nie podoba mi się. potencjalnych zapychaczy jest sporo, do tego konserwantów cała gama... a szkoda, bo prócz syfu z początku składu i niezbyt fajnego konserwowania, to fajne oleje wrzucili. ale jak bym miała coś takiego nałożyć na twarz, to chyba bym wolała jednak sobie sama coś zmieszać...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 10:16   #70
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

cloche dziękuję czyli rozumiem,że na twarz sie nie nadaje-na moje zaskórniki;(
a czy na dłonie,stopy lub do ciała mogę go zużyć?
Wiesz ja chętnie bym sobie coś ukręciła-jak czytam co dziewczyny robią fajnego-jakieś sera,toniki,kremy to aż zazdroszczę bo ja jestem zielona w tym temacie i sie nie znam;(
ostatnio jednak myślałam żeby sobie zamówić parę rzeczy minn:żel hialuronowy,jakieś oleje-tylko nie wiem co by było dobre dla mojej cery;(
pozdrawiam
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 10:48   #71
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

możesz zużyć do rąk na przykład, jeśli poza zaskórnikami ci ten krem kuku nie robi
poszukaj wątku o produktach z biochemii urody i spróbuj tam się rozeznać, może dziewczyny coś konkretnego doradzą
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 11:12   #72
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Mydło dziegciowe
Skład: Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Sodium Palmate, Aqua, Betula Tar, Triethanolamine, Diethylene Glycol, PEG-9, Disodium EDTA, Citric Acid, Cellulose Gum, Benzoic Acid, Sodium chloride.

Mydło z ekstraktem z glistnika
Skład: Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Sodium Palmate, Aqua, Parfum, Titanium Dioxide, Citric Acid, Glycerin, Mink Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Chelidonium Majus Extract, Triethanolamine, Diethylene Glycol, PEG-9, Disodium EDTA, Cellulose Gum, Benzoic Acid, Sodium Chloride.

Czy będą wysuszać?
Które będzie miało właściwości bardziej nawilżające
i zarazem zwalczające/zapobiegające niedoskonałościom?

sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 13:59   #73
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
exfoliac - rozszyfruje mi ktoś skład, bardzo proszę?

Mam skłonności do zapychania i nie chcę znowu wyrzucać pieniędzy w błoto. Skład:

Exfoliac (na zanieczyszczoną cerę), producent: Dermatica Exclusiv:

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, BUTYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, Bis-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, MAGNESIUM SULFATE, NIACINAMIDE, TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHICONE, BUTYLPARABEN, CHLORPHENESIN, PARFUM (FRAGRANCE), IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, DIMETHICONOL, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATEX /ALUMINIUM HYDROXIDE, CERAMIDE 3, CERAMIDE 6-II, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, CARBOMER, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, CERAMIDE 1, ALPHA ISOMETHYL IONONE, BENZYL SALYCILATE, CITRAL, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, LINALOOL+/-, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492, CI 77491, CI 77499 (IRON OXIDES).


I jeszcze Sebodiane tego samego producenta (na zapalenie łojotokowe):

MIKROEMULSION: AQUA, NIACINAMIDE, CYCLOPENTASILOXANE, CAPRILIC CAPRIC TRIGLYCERIDE, ARACHIDYL PROPIONATE, GLYCERIN, PPG -15 STEARYL ETHER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, GLYCERETH-26, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PTFE, POLYQUATERNIUM-7, BUTYLENE GLYCOL, CAPYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, LECITHIN, CETYLDIMETHICONE, DIMETHICONOL, PHYTOSPHINGOSINE, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, PHENYL PROPANOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE.

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-05-16 o 14:32
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 14:57   #74
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Szukam kremu z SPF przynajmniej 30, do cery bardzo tłustej, podatnej na zapychanie. W dodatku jestem w ciąży. Który z podanych składów powinien być najmniej szkodliwy?


Uriage, Hyseac, Very High Protection Sun Care for Combination to Oily Skin SPF 50+ (Fluid przeciwsłoneczny do skóry trądzikowej) (wersja z 2012r.)

Skład: Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Nylon-12, C20-22 Akyl Phospathe, Glycerin, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Butylene Glycol, Dimethicone, Xanthan Gum, Chlorphenesin, Parfum (Fragrance), Triacontanyl PVP, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, o-Cymen-5-OL, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Citric Acid, Glycyrrhiza Inflata roqt Extract.


Vichy, Capital Soleil, Emulsion Anti-Brillance Toucher Sec SPF 50, Matująca emulsja do twarzy SPF 50 (wersja 2012r.)

Skład: Water, Homosalate, Silica, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12−15 Alkyl Benzoate, Bis−Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Octocrylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum / Fragrance, Caprylyl Methicone, Acrylates/C10−30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Dimethicone, Disodium EDTA, Inulin Lauryl Carbamate, PEG−8 Laurate, Phenoxyethanol, Poterium Officinale roqt Extract, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale roqt Extract / Ginger roqt Extract (26.07.2012.)


Caudalie Soleil divin SPF 50 Krem do twarzy
Skład: AQUA (WATER), OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE*, ETHYLHEXYL SALICYLATE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, SUCROSE POLYSOYATE*, GLYCERIN*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE*, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, TROMETHAMINE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS*, BISETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PARFUM (FRAGRANCE), TOCOPHERYL ACETATE*, DIMETHICONE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, DECYL GLUCOSIDE*, XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, POTASSIUM SORBATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT*, SODIUM PHYTATE*, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, TOCOPHEROL*, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, GERANIOL, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE. * Plant origin.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 19:15   #75
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Hej, w poprzednich wątkach nie znalazłam analizy, więc proszę o rozłozenie na czynniki pierwsze:

Bielenda Bio Plantacja, Bawełna, Organiczny Balsam do Ust

Skład w załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1180786.jpg (152,0 KB, 10 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 15:19   #76
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

nie mogę sobie poradzić za cholerę z tym składem
Clarena Sensi Regen Cream-krem na noc: Aqua,glycerin,isohexadeca ne,glyceryl stearate,stearyl alcohol,steareth-21,squalane,steareth-2,dimethicone,soluble collagen,cyclomethicone,c entella asiatica extract,proylene glycol,sodium hyaluronate,hydrolyzed wheat protein,hydrolyzed wheat starch,phenoxyethanol,met hylparaben,propylparaben, butylparaben,ethylparaben ,dmdm hydantion,tocopheryl acetate,ascorbyl palmitate,bha,carbomer triethanolamine,aloe barbadensis leaf extract,parfum,hydroxycit ronellal,geraniol,linaloo l,citronellol,hexyl cinnamal,alphaisomethyl lonone

uprzejmie proszę o krótką ale treściwą recenzję.
interesuje mnie: kwestia zapychania, stopień nawilżenia, wpływ na przebarwienia (lepsze niż własnoręcznej roboty mieszanki typu łączenie kwasu arganowego oleju+kwasu ha/d-pantenolu lub innych półproduktów?)
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 15:19   #77
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

To dziwne ale nie znalazłam analizy Ziajki Kozie Mleko .
To tak: Mam 21 lat ale palę fajki i moja buzia potrzebuję większej niż standardowo pielęgnacji. Poproszę ślicznie o króciutką analizę tych kremów - czy nie ma mocnych zapychaczy, czy nie będą źle wpływać na buzię lekko skłonną do zaczerwienień i przede wszystkim czy współgrać będą dobrze z mineralnymi podkładami. Domyślam się jednak,że Ziaja Sopot Spa jest za mocna no i ma mocne silikony...

Plus ślicznie proszę o porównanie do Alterry orchidowej (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-orchidee.html) + do Ziai przeciwzmarszczkowej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rszczkowy.html


Alterra Orchidea krem przeciwzmarszczkowy na noc
(Miałam na dzień tą Alterrę i byłam zadowolona
Teraz ciekawa jestem jak wypadnie ten na noc i ...
ew. czy stosowałyście pod oczy alterrę z tej serii?)

Skład: Aqua, Alcohol, Glycine Soja Oil*, Glycerin, Cera Alba, Glyceryl Stearate, Simmondsia Chinesis Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Vitis Vinifera Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Rhus Verniciflua Peel Cera, Citric Acid, Parfum**, Sucrose Cocoate, Argania Spinosa Kernel Oil*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Ginko Biloba Leaf Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Tocopherol, Geraniol**, Ubiquinone, Vanilla Planifolia Frui Extract.
* z kontrolowanej biologicznie uprawy.
** z naturalnych olejków.

Ziajka KOZIE MLEKO nr 1 - Nawilżanie

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Petrolatum, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Lactobacillus/Milk Solids/Glycine Soja (Soybean) Oil Ferment, Cyclodextrin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Eugenol, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene, Sodium Hydroxide

Ziaja, Bio Olejki, Krem na dzień i na noc do skóry suchej, zmęczonej z olejkiem z awokado

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Isohexadecene, Glycerin*, Sorbitan Sesquioleate*, Diisostearoyl, Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoeleate*, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Persea Gratissima (Avocado) Oil*, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Castor Oil*, Sodium Benzoate*, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Citric Acid*.


Rozszyfrowane
Jak będę mieć czas to Wam naskrobię.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2013-05-28 o 08:25
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:08   #78
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Pytanie o Sodium Hydroxide: jest stabilizatorem pH, zastanawia mnie dlaczego jest uznana za substancję skażającą? Czy ma naprawdę taaaaki duży potencjał podrażniający?

Dodaję skład, bo to chyba ważne gdzie znajduje się dokładnie:

AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL CARBONATE,PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL*, AQUA (WATER)*, SILICA, ALCOHOL*, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, LAURYL LAURATE, ORYZA SATIVA(RICE) HULL POWDER, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXY STEARATE, HORDEUM VULGARE EXTRACT*, MICRO CRYSTALLINE CELLULOSE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, TOCOPHEROL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM PHYTATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID [+/- (MAY CONTAIN) : CI 77019 (MICA), CI 77007 (ULTRAMARINES), CI 77163(BISMUTH OXYCHLORIDE), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES),CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]. * Ingredients from Organic Farming


Dopiero zaczynam przygodę z analizowaniem więc z góry o wyrozumiałość się upraszam .

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2013-05-28 o 08:39
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 21:54   #79
avilka77
Raczkowanie
 
Avatar avilka77
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 253
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

czesc dziewczyny bede ogroooomnie wdzieczna gdyby ktos rzucil okiem na sklad tego kremu, dostalam go niedawno a nigdzie nie moge znalesc opinii o nim ani zadnej informacji

nazwa kremu : SARABEAUTE PARIS
krem z olejkiem arganowym


sklad : AQUA/WATER, GLICERYL STEARATE, DICAPRYLYL CARBONATE , GLICERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM, SORBITOL, PEG-100 STEARATE, CETYL ALKOHOL, ARACHIDYL ALCOHOL, BEHENYL ALKOHOL, BENZYL ALKOHOL, ARGANIA ASPINOSA ( ARGAN) KERNEL OIL , DIMETHICONE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS, ARACHIDYL GLUCOSIDE, PARFUM, XANTAM GUM, DEHYDROACETIC ACID, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYDATE, CITRONELLOL, PENETAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDRICINNAMATE, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPINAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GERAOIL, LIMONENE, [+/-CI 14700, CI 19140]


ufff chyba nic nie przekrecilam z gory dziekuje za pomoc
avilka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 14:46   #80
lukrecja1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 198
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy któraś z was mi pomoże i napisze albo zaznaczy na czerwono jeżeli to możliwe substancje szkodliwe. Podaje skład kremu bb Dr.G - zastanawiam się nad kupnem ale tez nad własnym zdrowiem.
Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc




Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Glycerin, Talc, PEG-10 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methicone, Dipropylene Glycol, Isoeicosane, Arbutin, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Triethylhexanoin, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclomethicone, Acrylates/ Dimethicone Copolymer, Magnesium Sulfate, C12-14 Pareth-3, Zinc Oxide, Iron Oxides, Palmitic Acid, Dimethicone, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Tocopheryl Acetate, Silica, Propylparaben, Betaine, Aluminum Stearate, Aluminum Hydroxide, Sodium Metabisulfite, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Rosa Centifolia Flower Water, Portulaca Oleracea (Purslane) Extract, Glycosyl Trehalose/ Hydrogenated Starch Hydrolysate, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Fragrance, Trimethylsiloxy Silicate, Dimethiconol/ Silsesquioxane Copolymer, Butylparaben, Propylene Glycol, Butylene Glycol.
lukrecja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 17:31   #81
_samantha_
Raczkowanie
 
Avatar _samantha_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 149
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy możecie powiedzieć coś na temat płynu micelarnego Mixa (http://avanti24.pl/moda/1,103638,138...rka__Mixa.html) Kupiłam jakąś nowość z Rossmana zachęcona opisem. Mixa Płyn micelarny optymalna tolerancja Skład: Aqua/Water, hexylene glycol, glycerin, poloxamer 184, dihydrocholeth-30, disodium cocoamphodiacetate, disodium EDTA, panthenol, polyaminopropyl biguanide, rosa gallica extract/rosa gallica, flower extract, parfum/fragrance Płyn ma być odpowiedni do demakijażu skóry wrażliwej Z góry dziękuję za pomoc
__________________

_samantha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:18   #82
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witambardzo bym prosiła o ocenę tych kremów pod względem przeciw zmarszczkowym,ujędrniając ym i odżywiającym skórę:
1-(od prawej)jest to krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc-czy ma jakieś składniki które naprawde działają na zmarszczki?
2
jest to krem energizujący AMINCER na dzień z algami,oligoelementami przeznaczony do cery 40+ i mimo,że nie mam jeszcze tylu lat to moja cera chłonie go jak gąbka
3
krem pod oczy i w okolice ust-czy można go stosować na całą twarz?Krem ten niby zawiera kwas hialuronowy-dużo ma tego kwasu?można go stosować np pod makijaż?nie będą się robiły plamy od słońca?
prosiła bym o ocenę tych kosmetyków i tego jak sie razem uzupełniają w pielęgnacji-głównie chodzi mi o działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające i ujędrniające skórę
z góry dziękuję
przepraszam za jakość zdjęć ale to zdj z komórki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie928.jpg (34,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie930.jpg (47,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie931.jpg (17,0 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie923.jpg (31,2 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie935.jpg (24,7 KB, 1 załadowań)

Edytowane przez emanuelle2
Czas edycji: 2013-06-30 o 16:54
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 17:20   #83
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Chyba faktycznie nie ma juz tu dobrej, znajacej sie na skladach duszy

Ale jesli by sie znalazla to poproszę o rozlozenie na czesci pierwsze skladu podkladu, poniewaz jest tak zachwalany ze az nie moge uwierzyc. Niby super absorbuje sebum poprzez jakas extra formule (przez kaolin? ale mi to odkrycie..), zakrywa niedoskonalosci i niby caly dzien mamy matowa twarz. Ale jak z zatykaniem porow? Silica jest wiec jak mniemam nie jest jakos super?

Immaculate® Liquid Powder Foundation

Isododecane, Cyclopentasiloxane, Methyl Perfluorobutyl Ether, Water, Silica, Butylene Glycol, Polymethylsilsesquioxane, Kaolin, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polysilicone-11, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Dimethicone, Decyl Glucoside, Quaternium-90 Bentonite, Propylene Carbonate, Dimethicone/Methicone Copolymer, Magnesium Sulfate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tribehenin, Glycerin, Leontopodium Alpinum Meristem Cell Culture, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Lavandula Stoechas Extract. May Contain ( +/- ): Titanium Dioxide, Iron Oxides.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 14:53   #84
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

witam - nowość na rynku: Upiększający krem BB SPF (30) marki L'Occitane


INCI: aqua/water, glicerin, vegatable oil/oilus oil, silica, cyclomethicone-cacaprylic/caprilic triglyceride - octyldodecanol - potasium cetyl phoshate - methyl methacrylate crosspolymer - CI 77492/iron oxides - coco-glucoside - cetaaryl alcohol - angelica archaangelica root extract - angelica archangelica root oil - iris florentina root extract - iris pallida root extract - lens esculenta (lentil) fruit extract - simmondsia chinensis (jojoba) seed oil - dicaprylyl carbonate - phenoxyethanol - parfum/fragnace - dimethicone/vinyl, dimethicone crosspolymer - lauroyl lysine - polyglyceryl - 2 caprate - cocount alkohol - dimethiconol - chlorphenesin - alumina - ethylhexylglycerin - sclerotium gum - xanthan gum - sucrose stearate - stearic acid - tocopherol - gliceryl caprylate - squalane - biosaccharide gum-1 - sodium benzoate - potassium sorbate - limonene - CI 77499/iron oxides - CI77491/iron oxides (kopiuję za tym, co podali mi na fejsie

Bardzo proszę o opinię względem skuteczności p/słonecznej
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:54   #85
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: exfoliac - rozszyfruje mi ktoś skład, bardzo proszę?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Mam skłonności do zapychania i nie chcę znowu wyrzucać pieniędzy w błoto. Skład:

Exfoliac (na zanieczyszczoną cerę), producent: Dermatica Exclusiv:

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, BUTYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, Bis-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, MAGNESIUM SULFATE, NIACINAMIDE, TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHICONE, BUTYLPARABEN, CHLORPHENESIN, PARFUM (FRAGRANCE), IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, DIMETHICONOL, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATEX /ALUMINIUM HYDROXIDE, CERAMIDE 3, CERAMIDE 6-II, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, CARBOMER, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, CERAMIDE 1, ALPHA ISOMETHYL IONONE, BENZYL SALYCILATE, CITRAL, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, LINALOOL+/-, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492, CI 77491, CI 77499 (IRON OXIDES).


I jeszcze Sebodiane tego samego producenta (na zapalenie łojotokowe):

MIKROEMULSION: AQUA, NIACINAMIDE, CYCLOPENTASILOXANE, CAPRILIC CAPRIC TRIGLYCERIDE, ARACHIDYL PROPIONATE, GLYCERIN, PPG -15 STEARYL ETHER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, GLYCERETH-26, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PTFE, POLYQUATERNIUM-7, BUTYLENE GLYCOL, CAPYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, LECITHIN, CETYLDIMETHICONE, DIMETHICONOL, PHYTOSPHINGOSINE, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, PHENYL PROPANOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE.
kremu nr 1 nie nałozyłbym na swoją twarz. to silikony oraz wit b3 i e. ponad to moze powodowac podraznienie. nie warto za niego płacić. Nie ma w nim nic wartościowego.

krem nr 2 wit b3 - wysoko ale dużo zapychaczypewnie nie wszystkie zaznaczyłam

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Hej, w poprzednich wątkach nie znalazłam analizy, więc proszę o rozłozenie na czynniki pierwsze:

Bielenda Bio Plantacja, Bawełna, Organiczny Balsam do Ust

Skład w załączniku
yyyy ale ten balsam jest już rozłożony na czynniki pierwsze- łacińska nazwa jest przetłumaczona w nawiasie
ma normalny skład balsamu do ust. nawilży i odżywi

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez avilka77 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny bede ogroooomnie wdzieczna gdyby ktos rzucil okiem na sklad tego kremu, dostalam go niedawno a nigdzie nie moge znalesc opinii o nim ani zadnej informacji

nazwa kremu : SARABEAUTE PARIS
krem z olejkiem arganowym


sklad : AQUA/WATER, GLICERYL STEARATE, DICAPRYLYL CARBONATE , GLICERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM, SORBITOL, PEG-100 STEARATE, CETYL ALKOHOL, ARACHIDYL ALCOHOL, BEHENYL ALKOHOL, BENZYL ALKOHOL, ARGANIA ASPINOSA ( ARGAN) KERNEL OIL , DIMETHICONE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS, ARACHIDYL GLUCOSIDE, PARFUM, XANTAM GUM, DEHYDROACETIC ACID, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYDATE, CITRONELLOL, PENETAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDRICINNAMATE, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPINAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GERAOIL, LIMONENE, [+/-CI 14700, CI 19140]


ufff chyba nic nie przekrecilam z gory dziekuje za pomoc
krem ma w skladzie silikony - zależy jakie jest twoje podejscie do silikonów- dla kogos kto ich nie toleruje sklad jest na nie a dla kogos komu nie przeszkadzaja ok
składniki mogace powodować zaskórniki
alergen , olej ze słodkich migdałów
krem nawilzajacy. moze byc tresciwy - dosyc tlusty


---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez lukrecja1 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was mi pomoże i napisze albo zaznaczy na czerwono jeżeli to możliwe substancje szkodliwe. Podaje skład kremu bb Dr.G - zastanawiam się nad kupnem ale tez nad własnym zdrowiem.
Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc




Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Glycerin, Talc, PEG-10 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methicone, Dipropylene Glycol, Isoeicosane, Arbutin, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Triethylhexanoin, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclomethicone, Acrylates/ Dimethicone Copolymer, Magnesium Sulfate, C12-14 Pareth-3, Zinc Oxide, Iron Oxides, Palmitic Acid, Dimethicone, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Tocopheryl Acetate, Silica, Propylparaben, Betaine, Aluminum Stearate, Aluminum Hydroxide, Sodium Metabisulfite, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Rosa Centifolia Flower Water, Portulaca Oleracea (Purslane) Extract, Glycosyl Trehalose/ Hydrogenated Starch Hydrolysate, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Fragrance, Trimethylsiloxy Silicate, Dimethiconol/ Silsesquioxane Copolymer, Butylparaben, Propylene Glycol, Butylene Glycol.
co to znaczy szkodliwy? chodzi ci o to czy ma substancje które są zakazane na europejskim rynku czy takie które są wyklęte przez ''ekologów'' czy takie które mają złą opinię na wizażu?

pomijając silikony i takie składniki które część wizażanek odrzuca (np parabeny) to w mojej ocenie szkodliwym składnikiem jest przede wszystkim Imidazolidinyl Urea- który moze powodować zmianę białek , podrażnienia, silne alergie ALE są określone dopuszczalne stężenia konserwantów- mam nadzieję że sa przestrzegane. niech cie nie zwiedzie ta masa ekstraktów- ich il jest tutaj śladowa I Urea moze występować w stężeniu mniejszym niż 1 % ale już nie pamiętam jakim chyba 0.5% ?

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
Witambardzo bym prosiła o ocenę tych kremów pod względem przeciw zmarszczkowym,ujędrniając ym i odżywiającym skórę:
1-(od prawej)jest to krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc-czy ma jakieś składniki które naprawde działają na zmarszczki?
2
jest to krem energizujący AMINCER na dzień z algami,oligoelementami przeznaczony do cery 40+ i mimo,że nie mam jeszcze tylu lat to moja cera chłonie go jak gąbka
3
krem pod oczy i w okolice ust-czy można go stosować na całą twarz?Krem ten niby zawiera kwas hialuronowy-dużo ma tego kwasu?można go stosować np pod makijaż?nie będą się robiły plamy od słońca?
prosiła bym o ocenę tych kosmetyków i tego jak sie razem uzupełniają w pielęgnacji-głównie chodzi mi o działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające i ujędrniające skórę
z góry dziękuję
przepraszam za jakość zdjęć ale to zdj z komórki
2 pierwsze zdjęcia są takiej jakości że nic nie widzę.
przeciwzmarszczkowo w ''łatwodostępnych'' kosmetykach działają: filtry (warto pod nałożyć serum antyoksydacyjne np z wit c ), retinoidy i kwasy. pośrednio kwas ha, oleje i nawilzacze ponieważ utrzymuje nawilżenie
w skladzie kremu pod oczy jest zaraz na początku parafina i inne zapychacze także uważaj z tym nakładaniem na całą buzię.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Chyba faktycznie nie ma juz tu dobrej, znajacej sie na skladach duszy

Ale jesli by sie znalazla to poproszę o rozlozenie na czesci pierwsze skladu podkladu, poniewaz jest tak zachwalany ze az nie moge uwierzyc. Niby super absorbuje sebum poprzez jakas extra formule (przez kaolin? ale mi to odkrycie..), zakrywa niedoskonalosci i niby caly dzien mamy matowa twarz. Ale jak z zatykaniem porow? Silica jest wiec jak mniemam nie jest jakos super?

Immaculate® Liquid Powder Foundation
CZYNNIKI PIERWSZE nie wszystkie składniki znam

Isododecane(emolient- da poślizg), Cyclopentasiloxane,(silikon lotny ułatwia aplikację ) Methyl Perfluorobutyl Ether, (? chyba rozpuszczalnik??)Water, Silica,(pochłania sebum, rozprasza swiatło) Butylene Glycol, (humektant)Polymethylsilsesquioxan e(silikon), Kaolin,(mat) Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone,(silikon) Polysilicone-11, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Dimethicone, Decyl Glucoside, Quaternium-90 Bentonite, Propylene Carbonate, Dimethicone/Methicone Copolymer, Magnesium Sulfate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tribehenin, Glycerin, Leontopodium Alpinum Meristem Cell Culture, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Lavandula Stoechas Extract. May Contain ( +/- ): Titanium Dioxide, Iron Oxides.
dalsze składniki to silikony konserwanty zapach
podkład zawsze warto przed zakupem przetestowac
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-06-17 o 20:27
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 07:18   #86
lukrecja1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 198
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Bardzo dziękuję za opis kremu BB Dr. G - gdy pytam o złe składniki to mam na myśli wszystko to co może źle wpłynąć na skórę organizm coś czego lepiej unikać.

Gdybym mogła prosić i będę bardzo wdzięczna za pomoc w rozszyfrowaniu:
Krem Strivectin , którego używam i mam duże wątpliwości co do niego

Skład: aqua , C12-15 Benzoate, sesamum indicum seed oil, caprylic triglyceride, prunus amydalus dulcius sweet almond oil, cetearyl olivate, sorbitan olivate, striadril complex ( consisting of Palmitoyl Pentapeptide - 3 , Phyllanthus emblica extract, polyglyceryl methacrylate, propylene glycol, palmitoyl oligopeptide, glucosamide HCL, algae extract, urea, butylene glycol, hydrocotyl extract, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch, imperata cylindrica (root) extract, bearberry (arctostaphylos uva - ursi) extract, glycerin, ppg - 12 / SMDI copolymer, glyceryl stearate, peg 100 stearate, theobroma cacao seed butter, stearic acid, butyrospermium parkii, tocopheryl acetate, mangifera indica seed butter, mentha piperita oil, methylparaben, xanthan gum, propylparaben, triethanolamine, butylene glycol, DMDM hyndatoin, iodopropynyl butylcarbamate, dosodium edta, retinyl palmitate , tetrahexyldecyl ascorbate. U.S Patent No.6,492,326 WO OO/15188
lukrecja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 12:26   #87
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

lukrecja, jeszcze dodam od siebie na temat tego bb kremu, że arbutin to taki "wybielacz" i jest na europejskim rynku dopuszczony w max stężeniu chyba 0,04% czy coś takiego... no w każdym razie baaardzo znikome ilości, bo jest szkodliwy. na azjatyckim rynku można go stosować w wyższym stężeniu (i tutaj na pewno w wyższym jest) i jest w wielu kremach bb stamtąd, bo azjatki chcą się przede wszystkim wybielać, robić na gejszę ja tam bym świństwa nie tykała...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 08:23   #88
lukrecja1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 198
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

O! i to kolejny powód który utwierdził mnie w przekonaniu, że kremy BB
jak i niektóre kosmetyki nie są dla nas dobre a wręcz szkodliwe.

Właśnie czekam na Dr. G - wystawię go na allegro
lukrecja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 16:17   #89
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

To ja juz sama nie wiem... zabieram sie do kupna Missha M Signature Wrinkle Filler BB Cream SPF37.
Uzywalam paru probek i jestem bardzo zadowolona.
Rzucilby ktos na sklad, ktory jest mega ogromniasty i wyglada bardziej na koktajl do picia niz cos do twarzy

Dajcie znac co myslicie dziewczyny...?

Water, Titanium Dioxide, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Cyclohexasiloxane, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclomethicone, Propylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Zinc Oxide, Dicaprylyl Carbonate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Niacinamide, Glycerin, Fullerenes, Sodium Hyaluronate, Portulaca Oleracea Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Ananas Sativus (Pineapple) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Chrysanthellum Indicum Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Brassica Rapa (Turnip) Leaf Extract, Arnica Montana Flower Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Pelargonium Graveolens Extract, Origanum Majorana Leaf Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower/Leaf/Stem Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Achillea Millefolium Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Thymus Quinquecostatus Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Extract, Mentha Spicata Flower/Leaf/Stem Extract, Selaginella Lepidophylla Extract, Rosa Multiflora Fruit Extract, Phalaenopsis Amabilis Extract, Dendrobium Phalaenopsis Flower Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Impatiens Balsamina Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Hibiscus Rosa-Sinensis Flower/Leaf Extract, Tropaeolum Majus Flower/Leaf/Stem Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Methylpropanediol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Sorbitan Sesquioleate, Dimethicone Crosspolymer, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Glyceryl Behenate, Polyglyceryl-6 Octastearate, Stearic Acid, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Ozokerite, Ethylhexylglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Hydrolyzed Collagen, Ceramide 3, Retinol, Linoleic Acid, Tocopherol, Palmitoyl Isoleucine, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexyl Palmitate, 1,2-Hexanediol, Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide, Cholesterol, Lecithin, Caprylyl Glycol, Squalane, Oleic Acid, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Citric Acid, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Tripeptide-10 Citrulline, Silica Dimethyl Silylate, PVP, Hexylene Glycol, sh-Octapeptide-4, sh-Decapeptide-7, sh-Pentapeptide-19, sh-Oligopeptide-9, Triethanolamine, Adenosine, Carbomer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance, Cl77491, Cl77499.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 18:29   #90
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Bardzo proszę o analizę kapsułek GAL, Olejek do kąpieli z olejem z wiesiołka
Czy są one coś warte?

Skład:

Paraffinum Liquidum, Cetearyl octanoate, PPG-2 Myristyl Ether Propionate, C 12-13 Paraeth 3, Oenothera Biennis (Evening Primorose) Oil, Gelatin, Glycerin, Parfum: (Geraniol, Linalool, Citronellol, Limonene), Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.