odwarstwianie paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-22, 10:40   #1
betka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1

odwarstwianie paznokcia


Może ktoś z Was już miał z takim czymś problem. Zawsze miałam problem z zapuszczaniem paznokci ( oprócz tego żadnych problemów) . 3 miesiące temu zdecydowałam się na żele. Po drugiej korekcie zauważyłam że pod paznokciem (serdecznym) pojawiła taka jakby czarno zielona nitka - myslałam że cos weszło pod paznokiec. Przy kolejnej korekcie kosmetyczna zuważyła , że zaczęły się tam rozwija bakterie. Obcięła paznokieć z tym czymś potraktowała płynem do odkażania i nałożyła nowy żel. Teraz ( zmieniłam kosmetyczkę) , babka powiedziała, że ten paznokieć się odwarstwia . Trochę wszystkie skróciła i zrobiła normalną korektę. Efekt taki, ze w sumie nie ma przebarwień ale rzeczywiście mam sporo pustej przestrzeni pod paznokciem - co robić? czy to przyrosnie czy powinnam zacząć czymś to leczyć, a może nie daj Bód odejdzie cały :-0 ? pomózcie
betka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 17:39   #2
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: odwarstwianie paznokcia

jeśli zaczęła się tam rozwijać jakaś choroba to stylistka nie powinna albo co ważniejszego NIE WOLNO jej przedłużyć pazurki. To że obcięła część zmienioną chorobą nie oznacza że pazurek jest już zdrowy.
Onycholiza - bo tak nazywa się choroba o której piszesz może być własnie spowodowana zakażeniem grzybicznym lub bakteryjnym. Osobiście polecam ci ściągnąć żel, tym razem u fachowca, idz do apteki po preparat antygrzybiczny i skontaktuj się z lekarzem.
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 17:53   #3
hania1986
Raczkowanie
 
Avatar hania1986
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gubin - Zielona Góra
Wiadomości: 168
GG do hania1986
Dot.: odwarstwianie paznokcia

aksiczku onycholiza jest urazem mechanicznym -oderwaniem sie płytki od łożyska. Może wystepować owszem przy grzybicy, gdyż płytka wtedy jest krucha i łamliwa.
Betka możesz mieć onycholizę, ona zrośnie o ile nie będziesz "grzebać" pod paznokciem.
Na zielona bakterię (ową zieloną plamkę, októrej piszesz) można położyć żel, jednakże trzeba użyć odpowiednich preparatów, które zablokują dalszy rozwój bakterii. (w SPNie ów preparat nazywa sie antifungus).
Zielona bakteria występuje w wodzie, więc wystarczy małe liftowanie(zapowietrzenie , oddzielenie się żelu od płytki, zazwyczaj przy skórkach) by ją złapać. W takim miejscu jest wilgotno, ciemno, ciepło, ma ona idealne warunki do rozwoju.
__________________
hania1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.