pytanie-kwasy i nawilżanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-12, 11:14   #1
marta..
Raczkowanie
 
Avatar marta..
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 99

pytanie-kwasy i nawilżanie


mam pytanko..chcialabym zaczac kuracje kwasami-dokladnie glyco-A.Stosowalam juz kiedys lysanel-bez wiekszych rezultatow wiec moze glyco zadzialaczy nalezy stosowac kremy nawilzajace podczas kuracji?i kiedy je stosowac?przed nalozeniem kremu z kwasami czy po?(mam na mysli emolient-humektan)aha..i jeszcze jak dlugo powinna trwac kuracja kwasami i w jakim czasie po kuracji mozna zaczac opalanko w solarium? troche tych pytan sie nazbieralo))czekam na odpowiedzi i dzieki z gory!
pozdrowienia
marta.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 15:40   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: pytanie-kwasy i nawilżanie

Generalnie kuracja może trwać tyle ile uznasz za stosowne - dziewczyny zużywają jedno opakowanie, inne stosują kosmetyk przez miesiąc. Na pewno nie powinno to trwac mniej niż 4 tygodnie, bo tyle trwa właściwy cykl odnowy skóry i po takim czasie powinny być widoczne efekty. Najpierw nakładasz kwaski, a potem czekasz parę minut i nakładasz dowolny krem nawilżający. Co do opalania w solarium - na pewno podczas złuszczania nie jest to wskazane, a i przez jakiś czas po na pewno nie swieżo złuszczona skóra jest podatna na przebarwienia. Nie wiem ile dokładnie powinnaś odczekać po zakończeniu kuracji - pewnie też kilka tygodni, ale to kwestia indywidualna. Nie wypowiem sie dokładnie, ponieważ jestem nie lubie solarium ani troszke
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 17:21   #3
Justa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 120
Re: pytanie-kwasy i nawilżanie

Ja stosuję Glyco A chyba dłużej niż miesiąc i jeszcze sporo kremu zostało, pioruńsko wydajny jest, może dlatego, że używam niewielką jego ilość. Najpierw smarowałam buźkę obficie (tak zwykle robię z innymi kremami) i nie mogłam wytrzymać pieczenia. Odłożyłam cudo, zresztą skóra straszliwie zaczęła mi się łuszczyć. Zatęskniłam za kremikiem (tęsknota to chyba niewłaściwe słowo ), jak już wspomniałam, używam specyfiku oszczędnie i nie malretuję nim nochalka; zaopatrzyłam się też w nawilżający krem do cery odwodnionej i jest dobrze. Buźka nieźle wygląda , a przykre niedogodności zniknęły.
pozdrawiam
__________________
Dawniej Niunia...
pozdrawiam )
Justa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.