Uczulenie,co radzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-20, 22:33   #1
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244

Uczulenie,co radzicie?


Drogie dziewczynki,mam suchą skórę.Od kilku dni czułam ,że jest coraz bardziej przesuszona.Nie wiem dla czego przecież używam tone kremu.Kupiłam ( bambino) ponieważ jest dla niemowląt więc stwierdziłam,że będzie najdelikatniejszy.Wczoraj na noc nałożyłam go mega dużo,żeby nawilżyć buźkę i rano wstałam ze strasznym uczuleniem.Mam jakby piach pod skórą i na dodatek czerwone masakra.Dodam,że jestem uczulona np na kurz i jakies pyłki ale wtedy tylko kicham.Kiedyś mialam podobny problem to lekarz przepisał mi Locoid krem.Nie wiem co mam zrobić czy uzywać tej maści,chciałabym raz a zawsze pozbyć się tych dziwnych uczuleń doradzcie, czy miałayście kiedyś coś takiego
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 22:44   #2
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Uczulenie,co radzicie?

Ewelinko, jakby nie patrzeć, Locoid jest sterydem i byłabym raczej ostrożna w przypadku takich maści - lista skutków niepożądanych jest bardzo długa, mimo że potrafią one szybko przynieść ulgę. Spróbowałabym jednak ratować się najpierw innymi środkami, a po steryd sięgnąć w ostateczności - i może raczej po słabszą wersję Hydrocortisonum (0,5%). Sama jestem dość uprzedzona do sterydów - chyba z rok leczyłam trądzik posterydowy wywołany Elocomem.
Polecam Twojej uwadze ten wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=114252


__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 23:09   #3
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244
Dot.: Uczulenie,co radzicie?

Rayne-bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, napewno skorzystam z Twoich rad.
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:34   #4
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Uczulenie,co radzicie?

używanie maści sterydowych na twarzy jest bardzo ryzykowne i nie powinno się tego robić na własną rękę. można sobie zrobić nieodwracalną krzywdę! lepiej idź do dermatologa.
radziłabym ci takze porzucić nadzieję, że wyleczysz się z tych alergii raz na zawsze. sama jestem alergikiem i wiem co to znaczy. ciągle próbowałam różnych kremów, chyba już wszystkie firmy mam obcykane i praktycznie każdy mnie uczulał prędzej czy później. i w końcu trafiłam na iwostin - to było moje zbawienie! dobre są też kremy mincera i podstawowa seria AA oraz AA help, ale mniej mi odpowiadają niz iwostin.
w każdym razie każdy musi znaleźć cos dla siebie sam, niestety. powodzenia.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma

Edytowane przez pkawecka
Czas edycji: 2006-09-22 o 12:20
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 23:36   #5
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244
Dot.: Uczulenie,co radzicie?

Dziękuję za odp.Byłam dziś u alergologa i za kiesiąc będę miała testy skórne by dokładnie zlokalizować przyczynę oich uczuleń.Dowiedziałam się ,że obecnie jest wykwit roztoczy więc wszyscy uczuleni na kurz trzymajmy sie jakoś
Dostała tabletki Telfast 120,które podobno są bardzo skuteczne.A krem do twarzy kupiłam w aptece z orion pharm Aqualan L-jest dosyć fajniutki, bezzapachowy i nawilżająco natłuszczjący daje uczucie ukojenia napiętej skóry.Mam nadzieję,że wkrótce mi przejdzie.Dziękuję wszystkim doświadczonym za rady i opinie .
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.