Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-12, 21:30   #1
Kattarynnka
Raczkowanie
 
Avatar Kattarynnka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59

Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli


Dziewczyny, co z tym zrobić? Wiadomo, że na początku karmienia sutki są podrażnione, u mnie była kompletna masakra. Ale mój synek ma już dwa miesiące, a u mnie nadal większość karmień z zaciśniętymi zębami, takie mam obolałe brodawki. Na trochę się poprawia, a potem znowu jest tak źle, że nie jestem w stanie karmić, muszę odciągać pokarm laktatorem i podawać w butli. Mam co prawda bardzo fajną butelkę z Chicco do łączenia karmienia piersią i butlą, ale boję się że jeśli przestanę dzieciaka pzystawiać na tydzień (czy ile tam potrwa doprowadzenie się do ładu na 100%), to nawet najlepszy sprzęt nie pomoże i będzie koniec z cycusiowaniem
Czy ktoś jeszcze był w takiej sytuacji? Co zrobić? Mogę liczyć na to, że się zagoi nawet jeśli będę karmić? Proszę, pomóżcie.
Kattarynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 21:35   #2
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Moze zle przystawiasz małego,tzn za plytko chwyta piers.Jak masz mozliwosc to skorzystaj z pomocy doradcy laktacyjnego lub poloznej,na pewno pomoga ci sie uporac z problemem.
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 05:52   #3
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Cytat:
Napisane przez Kattarynnka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co z tym zrobić? Wiadomo, że na początku karmienia sutki są podrażnione, u mnie była kompletna masakra. Ale mój synek ma już dwa miesiące, a u mnie nadal większość karmień z zaciśniętymi zębami, takie mam obolałe brodawki. Na trochę się poprawia, a potem znowu jest tak źle, że nie jestem w stanie karmić, muszę odciągać pokarm laktatorem i podawać w butli. Mam co prawda bardzo fajną butelkę z Chicco do łączenia karmienia piersią i butlą, ale boję się że jeśli przestanę dzieciaka pzystawiać na tydzień (czy ile tam potrwa doprowadzenie się do ładu na 100%), to nawet najlepszy sprzęt nie pomoże i będzie koniec z cycusiowaniem
Czy ktoś jeszcze był w takiej sytuacji? Co zrobić? Mogę liczyć na to, że się zagoi nawet jeśli będę karmić? Proszę, pomóżcie.
może faktycznie źle przystawiasz Małego? pomysł z doradcą laktacyjnym jest dobry tylko trafić na dobrego doradce, to cud...

a może po prostu masz (hmmm jakby to ująć... sorry za określenie,ale inne nie przychodzi mi do głowy o 7 rano) "nieodpowiednie" brodawki? Moja siostra tak miała i nie było mowy o karmieniu, tak ją bolały... do momentu aż kupiła sobie kapturki wiem, że wiele położnych je odradza, ale u mojej siostry się sprawdziły

a masz jakiś krem na pękające brodawki? teraz sporo firm ma kremy, których nawet nie trzeba zmywać przed karmieniem (choć ja pewnie i tak bym zmywała)... ja miałam krem z ziaja, ale oddałam go kuzynce, bo w sumie "bolesne karmienie" trwało u mnie kilka pierwszych dni...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 12:34   #4
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Na pewno jak dziecko wyczuje butle to cycka nie będzie chciało możesz spróbować kupić kapturki silikonowe osłonki piersi , polecam też krem purelan medeli jest nie samowity już w parę godzin leczy podrażnione piersi, ale też przychodzi mi do głowy, że może dziecko źle chwyta pierś, spróbuj też karmić dziecko z pozycji z pod pachy i najlepiej połóż malucha na jakiejś poduszce i przed podaniem piersi spłasz ją palcami i jak dziecko otworzy bardzo mocno buzie to wtedy go przystaw, ma tyle złapać sutka aby bylo widać tylko otoczkę, możesz też spróbować tego kremu i kapturków, a jak po paru dniach nie będzie poprawy no to musisz się wybrać do poradni laktacyjnej
powodzenia
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 21:04   #5
Kattarynnka
Raczkowanie
 
Avatar Kattarynnka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Dzięki
Z tego co mówiła położna i co sama obserwuję, to dobrze przystawiam do piersi, to chyba raczej kwestia tego, że mały ssie z mocą odkurzacza przemysłowego Krem medeli mam, cośtam pomaga, ale żeby naprawdę podziałało muszę rezygnować z przystawiania.
Myślę o tych kapturkach, ale powiedzcie, czy to się kupuje obojętnie jakie, czy są jakieś rodzaje albo rozmiary? Możecie polecić jakieś dobre?
Kattarynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 21:17   #6
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Cytat:
Napisane przez Kattarynnka Pokaż wiadomość
Dzięki
Z tego co mówiła położna i co sama obserwuję, to dobrze przystawiam do piersi, to chyba raczej kwestia tego, że mały ssie z mocą odkurzacza przemysłowego Krem medeli mam, cośtam pomaga, ale żeby naprawdę podziałało muszę rezygnować z przystawiania.
Myślę o tych kapturkach, ale powiedzcie, czy to się kupuje obojętnie jakie, czy są jakieś rodzaje albo rozmiary? Możecie polecić jakieś dobre?
miałam podobny problem z córką. bardzo mocno ssała i ostatnie kilka tygodni bólu (do łez) miałam około 6 miesiąca karmienia. później już było w porządku. mnie ratowały muszle laktacyjne. noszone praktycznie cały czas. no i maść bephanten.

używałam przez chwilę kapturków Medeli, ale tutaj musisz sama sprawdzić na sobie co będzie Wam pasować. u nas akurat źle się sprawdzały, bo córka przez nie niedojadała. przybierała na wadze minimalną dopuszczalną ilość. po ich odstawieniu skoczyła z wagą.
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 12:47   #7
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Sprawdziłabym wędzidełko, może być za krótkie przez co dziecko mimo prawidłowego przystawiania, źle chwyta brodawkę.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-14, 22:21   #8
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Dziecko mojej siostry nie chciało ssać przez nakładki.
A bobasowi koleżanki zrobiły się ranki na podniebieniu.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 22:31   #9
Calineczka 27
Zakorzenienie
 
Avatar Calineczka 27
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 622
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Mnie też bardzo długo bolało. Świeczki stawały mi w oczach ze 3 miesiące.
Kapturki z medeli ( jak wszystko tej firmy) warto polecić. Mają różne rozmiary, zależy od wielkości brodawek. Mnie pomogły, a potem powoli, powoli odstawiałam i było lepiej. Powodzenia.
Calineczka 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 23:31   #10
SylwiaSP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 18
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Jeśli masz możliwość, koniecznie spotkaj się z doradcą laktacyjnym. Nie każda położna umie dobrze ocenić czy dobrze przystawiasz. Ja już w szpitalu zgłosiłam problem z karmieniem i każda pielęgniarka, każda lekarka miała inny pogląd na ten temat, a pomogła mi certyfikowana doradczyni. Jako jedyna poleciła mi karmienie przez nakładki silikonowe. Dała mi Philips Avent i dla mnie są super, ale mówiła, że nie ma większej różnicy między firmami. Kremu używałam tylko Maltan i pomagał bardzo szybko.
Jedyny problem jest taki. Że jak już zaczniesz karmić przez kapturek to dziecko może potem nie chcieć gołego cyca u mnie tak jest, że nie ruszam się z domu bez nakładek, bo maluch czując w buzi skórę krzywi się i wypluwa ale u mnie nakładki są od samego początku.
I jeszcze jedno - mnie bolało nawet przez nakładki jak się czasem za mocno zassał. Wtedy wkładałam palec w kącik ust, wyciągałam i przystawiałam od nowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SylwiaSP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 11:16   #11
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Cytat:
Napisane przez monika 1985 Pokaż wiadomość
Na pewno jak dziecko wyczuje butle to cycka nie będzie chciało)
Oj niekoniecznie.
Ja również mam wielkiego ssaka (tak, tak, odkurzacz przemysłowy), dla którego żadna różnica czy ssie pierś, pierś przez kapturek czy smoczek od butelki. Sssie wszystko co mu w usta wpadnie.
Z pierwszym dzieckiem 4 mce się męczyłam z bolącymi piersiami i zrezygnowałam z kp (ciągły ból, mały nie przybierał na wadze).
Teraz walka trwa dopiero miesiąc. Co prawda jest lepiej bo obyło się bez krwi, ale boli nadal. Plusem jest fakt, że mała przybiera na wadze bardzo ładnie.

Wypróbowałam prawie wszystko (teraz chcę jeszcze muszli laktacyjnych zacząć używać) -kapturki, setki maści. Po wizytach w poradniach laktacyjnych o złym przystawianiu nie ma mowy, wędzidełko też w porządku.

Przez kapturki też boli, ale mam wrażenie, że te dziąsełka aż tak nie maltretują bezpośrednio skóry co może dać ukojenie.
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-20, 12:44   #12
mamiagi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 62
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

A sprawdzałaś silikonowe osłonki z Chicco? Widzę, że masz już butlę tej firmy. U mnie się sprawdziły a miałam to samo co Ty. Kilka godzin musiałam się przestawić, ale jak już z synkiem załapaliśmy o co chodzi to było o wiele lepiej Są fajne, bo od góry są trochę wycięte i młody czuł noskiem moją skórę a nie kawałek plastiku :p także polecam te osłonki
mamiagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 13:02   #13
Kattarynnka
Raczkowanie
 
Avatar Kattarynnka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Co zrobić - po dwóch miesiącach karmienie piersią ciągle boli

Dzięki za pomoc Dziewczyny zwłaszcza Mamiagi, bo mnie namówiłaś na te osłonki z Chicco i faktycznie to jest to Już parę dni przez nie karmię, i piersi mi wreszcie doszły do jako takiego porządku. Bałam się, że Małemu ciężej będzie ssać, ale jest ok, ma taką moc że daje radę, mam nadzieję że osłonki nie wciągnie
tak szczerze mówiąc, to bałam się, że to będzie mega niewygodne, ale jest ok, te nakładki są miękkie i dobrze leżą na piersi, no i to wycięcie na nosek to ktoś dobrze wymyślił.
Kattarynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-25 14:02:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.