co zakładacie do snu ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-28, 17:50   #31
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: co zakładacie do snu ?

Spie bez biustonosza, ale zawsze musze miec bawelniane figi, bo inaczej nie usne. I zawszw bawelniana pizamka, nie lubie koszul nocnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 17:59   #32
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ale przy jakim obwodzie? Sama literka nic nie mówi o rozmiarze biustu, bo np. miseczka B przy obwodzie 60 ma inny rozmiar niż przy 80.


Ja mam 60F i mam malutki biust.
Tutaj zaoponuję, bo nigdy nie rozumiałam tego, że niby literka nic nie znaczy. To dlaczego istnieją kategorie A-D dla małych biustów, D+ do F dla średnich i G+ dla dużych?
Literka owszem mniej więcej daje pojęcie o wielkości biustu w proporcji do ciała. Cyferka o obwodzie czyli wielkości/tęgości właścicielki.
Chyba nikt się nie będzie sprzeczał, że oznaczenie A i K nic nie znaczy.
Tutaj są przykładowe biusty 60/28F KLIK KLIK KLIK KLIK. To nie są maleńkie biusty tylko raczej średnie. Skoro nazwać 60F maleńkim, to jakie są analogicznie 60B albo C? A na duże biusty to by chyba zabrakło literek w alfabecie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 19:44   #33
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tutaj zaoponuję, bo nigdy nie rozumiałam tego, że niby literka nic nie znaczy. To dlaczego istnieją kategorie A-D dla małych biustów, D+ do F dla średnich i G+ dla dużych?
Literka owszem mniej więcej daje pojęcie o wielkości biustu w proporcji do ciała. Cyferka o obwodzie czyli wielkości/tęgości właścicielki.
Chyba nikt się nie będzie sprzeczał, że oznaczenie A i K nic nie znaczy.
Tutaj są przykładowe biusty 60/28F KLIK KLIK KLIK KLIK. To nie są maleńkie biusty tylko raczej średnie. Skoro nazwać 60F maleńkim, to jakie są analogicznie 60B albo C? A na duże biusty to by chyba zabrakło literek w alfabecie.
Przy obwodzie ok 70 cm mam w biuście 80-81cm co daje miseczkę F/G (przy obwodzie biustonosza 60) no i to jest mini biust, nie mając usztywnianego push up wyglądam jakbym nie miała biustu Gdybym miała obwód biustonosza ciut większy 65 to przy takim samym obwodzie w biuście byłaby miseczka C.


W kilka miesięcy zeszłam z 75H.


Sama sobie właśnie odpowiedziałaś nt literek. Żeby nie brakło literek miseczka A/B przy obwodzie np. 110 jest kilka razy większa niż przy 60.


Jest Pani z obwodem 110, kupuje miseczkę A, która w jej przypadku jest na obwód w biuście ponad 120 cm. Wg Twojej klasyfikacji to mały biust, bo przecież to A
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2020-08-28 o 19:48
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 20:12   #34
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Przy obwodzie ok 70 cm mam w biuście 80-81cm co daje miseczkę F/G (przy obwodzie biustonosza 60) no i to jest mini biust, nie mając usztywnianego push up wyglądam jakbym nie miała biustu Gdybym miała obwód biustonosza ciut większy 65 to przy takim samym obwodzie w biuście byłaby miseczka C.


W kilka miesięcy zeszłam z 75H.


Sama sobie właśnie odpowiedziałaś nt literek. Żeby nie brakło literek miseczka A/B przy obwodzie np. 110 jest kilka razy większa niż przy 60.


Jest Pani z obwodem 110, kupuje miseczkę A, która w jej przypadku jest na obwód w biuście ponad 120 cm. Wg Twojej klasyfikacji to mały biust, bo przecież to A
Piszę o właściwie dobranym staniku a nie o noszeniu obwodu 80 na realne 70.

To jest bardzo duże zaniżenie obwodu. Przy Twoich wymiarach u polskich "uświadomionych" marek wyjdzie Ci 70 A (Effuniaki) albo 70B (Comexim). To są marki o ścisłych obwodach, Effuniak się kiedyś nawet reklamowała jako staniki na prawdziwe wymiary, bo jak powstawała ta marka, to był szał na absurdalne zaniżanie obwodów o 10-15 cm, w przypadku małobiuściastych po pierwsze po to, żeby załapać się w rozmiarowkę marek szyjących na D+, a po drugie u niektórych po to, żeby fajniej się poczuć, bo już nie mam 75B tylko 60 H.

Jedyną opcja która widzę, gdzie rzeczywiście potrzebna jest dużo większa miska niż wychodzi z tabelki, to biust stożkowy, bo on ma szeroką podstawę.
W żadnym razie nie jednak normą, że biust którego jak piszesz prawie nie widać, to jest miska F czyli biust średni.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-08-28 o 20:14
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 21:24   #35
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Piszę o właściwie dobranym staniku a nie o noszeniu obwodu 80 na realne 70.

To jest bardzo duże zaniżenie obwodu. Przy Twoich wymiarach u polskich "uświadomionych" marek wyjdzie Ci 70 A (Effuniaki) albo 70B (Comexim). To są marki o ścisłych obwodach, Effuniak się kiedyś nawet reklamowała jako staniki na prawdziwe wymiary, bo jak powstawała ta marka, to był szał na absurdalne zaniżanie obwodów o 10-15 cm, w przypadku małobiuściastych po pierwsze po to, żeby załapać się w rozmiarowkę marek szyjących na D+, a po drugie u niektórych po to, żeby fajniej się poczuć, bo już nie mam 75B tylko 60 H.

Jedyną opcja która widzę, gdzie rzeczywiście potrzebna jest dużo większa miska niż wychodzi z tabelki, to biust stożkowy, bo on ma szeroką podstawę.
W żadnym razie nie jednak normą, że biust którego jak piszesz prawie nie widać, to jest miska F czyli biust średni.
Nie piszę o obwodzie stanika 80 przy faktycznym 70. Przeczytaj jeszcze raz - obwód 70, w biuście 80. Pojęcie "mały", "średni" jest względny, dlatego nie mówi NIC o rozmiarze podobnie jak sama literka miseczki. Dla mnie mój jest mały, bardzo mały, do tego zupełnie bez jędrności (po 4 ciążach, odciąganiu mleka laktatorem, szybkie schudnięcie 15kg z czego akurat się bardzo cieszę bo przy Hashimoto nie było to proste no i wiek już "nie ten") co jeszcze potęguje jego "małość".


Co do zaniżania, miałam kilka staników 65 i były za luźne. W salonie sprzedawczyni nie chciała wierzyć że przy obwodzie 70cm potrzebuję 60, twierdziła, że się nawet nie zapnę. No cóż, 60 była idealna. Tabele tabelami, ale może wyjść całkiem inaczej niż przewidział producent.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 22:02   #36
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Nie piszę o obwodzie stanika 80 przy faktycznym 70. Przeczytaj jeszcze raz - obwód 70, w biuście 80.
.
To nie odnosiło się do Twoich wymiarów.


Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Pojęcie "mały", "średni" jest względny, dlatego nie mówi NIC o rozmiarze podobnie jak sama literka miseczki. Dla mnie mój jest mały, bardzo mały, do tego zupełnie bez jędrności (po 4 ciążach, odciąganiu mleka laktatorem, szybkie schudnięcie 15kg z czego akurat się bardzo cieszę bo przy Hashimoto nie było to proste no i wiek już "nie ten") co jeszcze potęguje jego "małość".
Czyli idąc tym tropem, jak ktoś ma miskę A to to nic nie mówi i nie można wywnioskować, że to mały biust? Mały w stosunku do proporcji ciała? A jak ktoś ma miskę J, to też to nic nie znaczy?
Polecam bratabase, tam widać, jakich mniej więcej wymiarów jest biust z literka A, D czy H, nieważne jaki obwód przy nich stoi. Większość misek F to właśnie takie biusty, jak linkowałam w poprzednim poście.
Są osoby podtabelkowe i nadtabelkowe, ale to wyjątki. Sama reakcja braffiterki na Twoje zaniżanie o czymś świadczy - o tym, że to jest wyjątek.


Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Co do zaniżania, miałam kilka staników 65 i były za luźne. W salonie sprzedawczyni nie chciała wierzyć że przy obwodzie 70cm potrzebuję 60, twierdziła, że się nawet nie zapnę. No cóż, 60 była idealna. Tabele tabelami, ale może wyjść całkiem inaczej niż przewidział producent.
Bo niektóre marki szyją elastyczne i luźne obwody. W 60 od Effuniak czy Comeximu mogłabyś się nie dopiąć. Obwód 70 Effuniaka jest na realne 70 i mierzy pomiędzy 62-65 cm.

Ja jestem z kolei podtabelkowa, na 72/90 potrzebuję 70B/C, a 65 F czy 60 F zachodzi mi na plecy i powiewa pustką, choćbym nie wiem ile wygarniała. Zresztą w 60 nawet jeśli bym się dopięła, to nie dałabym rady w tym wytrzymać. Już 65 robiły mi krwawe pręgi.
Ale podtabelkowosć to też nie jest norma tylko wyjątek od reguły.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 22:21   #37
ciabol
Wtajemniczenie
 
Avatar ciabol
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 117
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Nie piszę o obwodzie stanika 80 przy faktycznym 70. Przeczytaj jeszcze raz - obwód 70, w biuście 80. Pojęcie "mały", "średni" jest względny, dlatego nie mówi NIC o rozmiarze podobnie jak sama literka miseczki. Dla mnie mój jest mały, bardzo mały, do tego zupełnie bez jędrności (po 4 ciążach, odciąganiu mleka laktatorem, szybkie schudnięcie 15kg z czego akurat się bardzo cieszę bo przy Hashimoto nie było to proste no i wiek już "nie ten") co jeszcze potęguje jego "małość".


Co do zaniżania, miałam kilka staników 65 i były za luźne. W salonie sprzedawczyni nie chciała wierzyć że przy obwodzie 70cm potrzebuję 60, twierdziła, że się nawet nie zapnę. No cóż, 60 była idealna. Tabele tabelami, ale może wyjść całkiem inaczej niż przewidział producent.
A jakich producentów masz staniki? Bo ja mam prawie identyczne wymiary jak Ty: 70 w obwodzie i 81 w biuście i noszę 70b. Ostatnio jeszcze trochę schudłam i w 70A też jest ok. Mam dwa biustonosze 65c to chociaż miska jest idealna, w obwodzie czuję dyskomfort. Muszę je nosić z przedłużaczem obwodu. W życiu nie wcisnęłabym się w obwód 60. Mam staniki głównie z Kingi, Gorteksu i kilku angielskich firm. I zgadzam się, że to jest malutki biust.
ciabol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-29, 11:36   #38
Oliwia_Sat
Przyczajenie
 
Avatar Oliwia_Sat
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 21
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez ciabol Pokaż wiadomość
A jakich producentów masz staniki? Bo ja mam prawie identyczne wymiary jak Ty: 70 w obwodzie i 81 w biuście i noszę 70b. Ostatnio jeszcze trochę schudłam i w 70A też jest ok. Mam dwa biustonosze 65c to chociaż miska jest idealna, w obwodzie czuję dyskomfort. Muszę je nosić z przedłużaczem obwodu. W życiu nie wcisnęłabym się w obwód 60. Mam staniki głównie z Kingi, Gorteksu i kilku angielskich firm. I zgadzam się, że to jest malutki biust.
A u mnie 80 B/C... więc nawet wg niektórych tu przytoczonych klasyfikacji to dużo ... ?? zapewne inaczej byłoby przy wzroście ok 170 cm i poniżej, ja mam 182cm, więc w sumie nie powinien wydawać się duży
Co do firm, to najbardziej mi pasuje Calvin Klein, ewentualnie Etam...
Olivia
Oliwia_Sat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 16:14   #39
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez ciabol Pokaż wiadomość
A jakich producentów masz staniki? Bo ja mam prawie identyczne wymiary jak Ty: 70 w obwodzie i 81 w biuście i noszę 70b. Ostatnio jeszcze trochę schudłam i w 70A też jest ok. Mam dwa biustonosze 65c to chociaż miska jest idealna, w obwodzie czuję dyskomfort. Muszę je nosić z przedłużaczem obwodu. W życiu nie wcisnęłabym się w obwód 60. Mam staniki głównie z Kingi, Gorteksu i kilku angielskich firm. I zgadzam się, że to jest malutki biust.
Zalinkuję najlepszy kalkulator rozmiarów jaki istnieje KLIK. Najlepszy, bo pokazuje kilka różnych rozmiarów, ten najbardziej prawdopodobny oraz alternatywne w zależności od tego, czy chcemy większy obwód czy mniejszy. Przy wymiarach 70/81 pierwszym rozmiarem jest 65C.

Cytat:
Napisane przez Oliwia_Sat Pokaż wiadomość
A u mnie 80 B/C... więc nawet wg niektórych tu przytoczonych klasyfikacji to dużo ... ?? zapewne inaczej byłoby przy wzroście ok 170 cm i poniżej, ja mam 182cm, więc w sumie nie powinien wydawać się duży
Co do firm, to najbardziej mi pasuje Calvin Klein, ewentualnie Etam...
Olivia
Tak wygląda przykładowe 80B KLIK i 80C KLIK
A tak nie powinny wyglądać KLIK. U tej ostatniej pani od razu widać, że jej biust jest spory i nosi o wiele za mały rozmiar. Po prostu miska B przy jakimkolwiek obwodzie to jest mały/bardzo mały biust.

I jeszcze zareklamuję po raz kolejny Effuniaka. To jest 65E KLIK (nie znalazłam 60F, zresztą to rozmiar szyty na zamówienie, niedostępny w regularnej sprzedaży), a to jest 70A KLIK, rzeczywiście maleńki biust, który jednak da się ładnie uformować miękkim stanikiem.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-08-29 o 16:41
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 20:55   #40
ciabol
Wtajemniczenie
 
Avatar ciabol
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 117
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zalinkuję najlepszy kalkulator rozmiarów jaki istnieje KLIK. Najlepszy, bo pokazuje kilka różnych rozmiarów, ten najbardziej prawdopodobny oraz alternatywne w zależności od tego, czy chcemy większy obwód czy mniejszy. Przy wymiarach 70/81 pierwszym rozmiarem jest 65C.

Czyli Hosenka miała rację, jednym z proponowanych rozmiarów (w dalekiej kolejności, ale jednak) jest 60F.

No mnie za nic nie jest w 65C wygodnie. Myślę, że ewentualnie mogłabym spróbować 65D. Zawsze to lepiej brzmi niż 70A

Dziękuję Ci bardzo za link do kalkulatora Niby temat znany i wałkowany często choćby tu na forum a jednak nadal chodzą po świecie takie ignorantki jak ja

Edytowane przez ciabol
Czas edycji: 2020-08-29 o 20:58
ciabol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 22:45   #41
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez ciabol Pokaż wiadomość
A jakich producentów masz staniki? Bo ja mam prawie identyczne wymiary jak Ty: 70 w obwodzie i 81 w biuście i noszę 70b. Ostatnio jeszcze trochę schudłam i w 70A też jest ok. Mam dwa biustonosze 65c to chociaż miska jest idealna, w obwodzie czuję dyskomfort. Muszę je nosić z przedłużaczem obwodu. W życiu nie wcisnęłabym się w obwód 60. Mam staniki głównie z Kingi, Gorteksu i kilku angielskich firm. I zgadzam się, że to jest malutki biust.
Ostatnio kupiłam w Change, w trakcie mierzenia miseczka wypadała F lub G w zależności od modelu.


Mam jeszcze np. Mat 65F kupiony na początku roku przed "drugą falą" schudnięcia i jest za duży.

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez ciabol Pokaż wiadomość
A jakich producentów masz staniki? Bo ja mam prawie identyczne wymiary jak Ty: 70 w obwodzie i 81 w biuście i noszę 70b. Ostatnio jeszcze trochę schudłam i w 70A też jest ok. Mam dwa biustonosze 65c to chociaż miska jest idealna, w obwodzie czuję dyskomfort. Muszę je nosić z przedłużaczem obwodu. W życiu nie wcisnęłabym się w obwód 60. Mam staniki głównie z Kingi, Gorteksu i kilku angielskich firm. I zgadzam się, że to jest malutki biust.
To jak schudłaś, to i obwód pod biustem na pewno się zmniejszył


Z większych miałam np. Ava 65G (jeszcze na początku roku był idealny), Nipplex i Gorteks 70F (rok temu był dobre).




Może faktycznie jest problem ze ścisłością obwodów, bo gdy mierzyłam 65 w Change to były za luźne.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2020-08-29 o 22:51
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-30, 08:32   #42
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: co zakładacie do snu ?

Z tego zaraz wyjdzie, że ja mam źle dobrany stanik, bo mam spory biust i rozmiar 70F Czytam Was z coraz większym niepokojem
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 09:32   #43
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Może faktycznie jest problem ze ścisłością obwodów, bo gdy mierzyłam 65 w Change to były za luźne.
Takie drastyczne zaniżanie miało sens 10 lat temu, ale od tego czasu rynek się zmienił.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Z tego zaraz wyjdzie, że ja mam źle dobrany stanik, bo mam spory biust i rozmiar 70F Czytam Was z coraz większym niepokojem
No bo 70F to jest z reguły spory biust.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 11:40   #44
pro101
Raczkowanie
 
Avatar pro101
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: co zakładacie do snu ?

Jakich firm polecicie koszulki nocne i szlafroki?

Chcialabym kupic sobie coś nowego na dniach, dodam, ze zależy mi tutaj na jakości Zastanawiałam sie nad firma Vanilla. Zależy mi na dobrych materiałach takich jak wiskoza czy jedwab.
Odrzucam poliester.
pro101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 12:10   #45
Miroku
Rozeznanie
 
Avatar Miroku
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Twilight Bay City
Wiadomości: 585
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez StaryPiernik Pokaż wiadomość
ja miałam kiedyś spodenki, ale za bardzo idą do góry w trakcie spania jeżeli kumacie o co chodzi.. wiec kończy się na tym, że zostaje koszula nocna

U mnie tak jest z krótkimi spodenkami do spania

Latem zawsze śpię nieprzykryta niczym, nawet prześcieradła czy poszewki na siebie nie zarzucę i jak śpię w krótkich spodenkach to za bardzo odsłaniają tyłek


Ja śpię zazwyczaj w luźnych t-shirtach(strasznie lubię spać w infantylnych i słodkich), spodniach od dresu lub leginsach. Mam też dwa komplety piżam w których zazwyczaj śpię na wyjazdach
Koszulki nocne na ramiączkach mi się bardzo podobają, ale mnie wkurzają-ramiączka zjeżdżają(i często piersi uciekają bokami), a dół podjeżdża do góry, nie śpi się w tym wygodnie. Z kolei moja mama śpi tylko w takich koszulach nocnych.



Dopóki nie poszłam do liceum to zawsze spałam w staniku, bo miałam mega kompleksy na punkcie mojego biustu i wstydziłam się chodzić bez biustonosza. Później w dyskusji koleżanek większość wyznała, że śpi bez i ja przejęłam tę praktykę.
Różnica kolosalna, teraz nie wyobrażam sobie spać w staniku. Zresztą obecnie stanik zakładam gdy wychodzę do pracy/na zakupy itp. , w domu i obejściu chodzę bez(bo tak mi wygodniej, większość staników mnie uwiera/ przeszkadza/przesuwa się, choćbym nie wiem za ile i gdzie go kupiła), nie mam żadnego problemu otwierać drzwi innym ludziom ze skaczącymi cyckami

Wychodząc jednak wolę go założyć, bo ładnie zbiera i unosi mój szeroko rozstawiony biust-mam 80/85B i wbrew pozorom nie są to małe piersi tylko przez szeroki rozstaw wydają się dużo mniejsze niż są.
__________________
But what's the point of achieving perfection?
There is none. Nothing.
Miroku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 09:26   #46
menidra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 18
Dot.: co zakładacie do snu ?

Ja do snu wybieram luźne ubrania, które są najwygodniejsze. Dla mnie najważniejszy jest komfort snu.
menidra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 11:43   #47
orexa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 95
Dot.: co zakładacie do snu ?

Mnie denerwuje w wielu firmach bieliźniarskich poliester. Moze nie w tych tańszych ale w tych droższych.

Jak mozna reklamować, ze coś jest dobrej jakości, skoro jest wykonane z poliestru? Ostatnio szukam porządnego szlafroczka i w wiekszosci firm oczywiście poliester. Równie dobrze mogę się wybrać do takiego reserved i kupić sobie szlafroczek w cenie 1/5 niższej.
orexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 13:36   #48
sereniusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 22
Dot.: co zakładacie do snu ?

Ja śpię albo w satynowych piżamkach (moje ulubione od Bohomoss, najlepsza jakość z tych co miałam) albo piżama z bawałny (t-shirt i krótkie spodenki)
sereniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 13:56   #49
Kazamate
Raczkowanie
 
Avatar Kazamate
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 34
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez sereniusia Pokaż wiadomość
Ja śpię albo w satynowych piżamkach (moje ulubione od Bohomoss, najlepsza jakość z tych co miałam) albo piżama z bawałny (t-shirt i krótkie spodenki)
Widziałam te koszulki i faktycznie wzory są super, jednak mnie zniechęca ich cena w stosunku do jakości materiału z jakiego są wykonane. No sorry ale kilkaset złotych za koszulkę z poliestru to dla mnie zbyt duzo.
Czym się rózni ta koszulka od poliestrowej koszulki z sieciówki?
Kazamate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-07, 22:20   #50
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: co zakładacie do snu ?

mam jedną i ostatnią piżamkę z bohomoss. nie demonizuję poliestru, ale to jest dalekie od dobrej jakości.
w porównaniu choćby z sieciówką intimissimi (cenowo ta sama półka), to przepaść na korzyść intimissimi
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 08:56   #51
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: co zakładacie do snu ?

Tylko i wyłącznie męskie koszulki XXL. uwielbiam kupować na promkach po 9.99, bo zwykle takie XXL nie mają za bardzo brania.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 12:35   #52
Debski
Raczkowanie
 
Avatar Debski
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 36
Dot.: co zakładacie do snu ?

A jakie polecicie takie lepsze jakościowo firmy bieliźniarskie z koszulkami nocnymi? Zastanawialam sie nad czymś z firmy Vanillia.
Debski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 13:59   #53
sereniusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 22
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez Kazamate Pokaż wiadomość
Widziałam te koszulki i faktycznie wzory są super, jednak mnie zniechęca ich cena w stosunku do jakości materiału z jakiego są wykonane. No sorry ale kilkaset złotych za koszulkę z poliestru to dla mnie zbyt duzo.
Czym się rózni ta koszulka od poliestrowej koszulki z sieciówki?
Te piżamki mają o wiele grubszy materiał od tych z sieciówki przez co są porządniejsze. Przynajmniej od tych co ja miałam. Mam trzy od Bohomoss i z każdej jestem zadowolona, a jak wcześniej kupowałam w H&M np. to zawsze było coś nie tak. Wiem też, że poliester to poliester, ale ja jakoś po prostu je lubię

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
mam jedną i ostatnią piżamkę z bohomoss. nie demonizuję poliestru, ale to jest dalekie od dobrej jakości.
w porównaniu choćby z sieciówką intimissimi (cenowo ta sama półka), to przepaść na korzyść intimissimi
A z Intimissimi masz bawełniane czy jakiś inny materiał? Ja ostatnio trochę się zraziłam do tej marki, mam wrażenie, że szybciej się niszczą te rzeczy niż kiedyś
sereniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 14:01   #54
jagnapik
Raczkowanie
 
Avatar jagnapik
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 149
Dot.: co zakładacie do snu ?

Poliester to nadal poliester czyli najgorszej klasy materiał ze wszystkich. Jest tyle dobrych materiałów, a ta Bohomoss dla oszczędności szyje z tego czegoś. Bazuja jedynie na reklamie i zatrudnianiu celebrytów do reklamowania piżam.
No, ale jak piżama Ci się podoba i dobrze się w niej czujesz, to oczywiście kupuj
Sama bym jednak takiego nieoddychającego materiału na noc na ciało nie założyła.
jagnapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 15:08   #55
sereniusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 22
Dot.: co zakładacie do snu ?

Cytat:
Napisane przez jagnapik Pokaż wiadomość
Poliester to nadal poliester czyli najgorszej klasy materiał ze wszystkich. Jest tyle dobrych materiałów, a ta Bohomoss dla oszczędności szyje z tego czegoś. Bazuja jedynie na reklamie i zatrudnianiu celebrytów do reklamowania piżam.
No, ale jak piżama Ci się podoba i dobrze się w niej czujesz, to oczywiście kupuj
Sama bym jednak takiego nieoddychającego materiału na noc na ciało nie założyła.
A jaką markę polecasz? Może wypróbuje teraz coś innego
sereniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 11:01   #56
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 496
Dot.: co zakładacie do snu ?

Latem śpię nago, przez większość roku - w bawełnianych/satynowych koszulach na ramiączkach, zimą - w luźnej piżamie + skarpetki.
Majtki zakładam tylko wtedy, gdy mam okres, w staniku nie śpię nigdy. W sumie dość często chodzę bez stanika także w ciągu dnia.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-21 11:01:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.