Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-28, 00:47   #4801
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Minimalizm w zyciu

My ostatnio to nawet więcej wychodzimy żeby trochę wesprzeć gastronomię. Wiem, że to kropla w morzu potrzeb, ale bez klientów knajpy będą padać i tyle ludzi znajdzie się na bruku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 00:54   #4802
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Dla mnie płacenie za usługi to nie jest minimalizm- mam ochotę na żarcie na wynos czy żeby mi ktoś zrobił paznokcie to nie jest wyrzucanie kasy. Ktoś na tej usłudze zarabia żeby móc żyć. Ok, rozumiem oszczędzanie, ale to z minimalizmem akurat niewiele ma wspólnego.

A w tym tygodniu dużo zamawiamy jedzenia i kupujemy w cukierni żeby wspomóc lokalne biznesy.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:55   #4803
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
O to, żeby nie wydawać pieniędzy na pierdoły.
Dla mnie jedzenie byloby pierdołą tylko wtedy kiedy kupiłabym coś bzdurnego. Np. mam ochotę na dwa cukierki a kupię na wagę kilogram niech leżą.
Jak kupuję jedzenie na obiad to tak tego nie liczę. Np. wczoraj nie miałam nic na obiad bo nie miałam kiedy zrobić zakupów i obiadu. Kupiłam kurczaka z różna za 20 zł, TŻ i ja mieliśmy z niego obiad i z mojej porcji TŻ zabrał sobie jeszcze dzisiaj całą ćwiartkę jako drugie śniadanie do pracy. Czyli jeden obiad wyszedł poniżej 10 zł, to raczej nie jest rozrzutność. Owszem, może mogłabym w tej cenie upiec dwa kurczaki w domu ale jeśli mam się zabijać żeby na siłę ugotować samodzielnie i jeszcze potem zjeść o północy to wolę kupić gotowe i zjeść jak człowiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 10:48   #4804
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Minimalizm w zyciu

Mnie się wydaje, że każdy punkt minimalizmu ma trochę w innym miejscu i to jest według mnie ok. Inaczej robi się taki trochę minimalistyczno/zero wastowy/eko terror.
Ja bardzo dużo gotuję, ze świeżych składników. Jest to dla mnie ważne, bo jestem alergikiem, mąż cukrzykiem. Znajomi z pracy się dziwią po co, przecież mamy super stołówkę. Dla mnie jest w granicach mojej normy, jeśli raz w tygodniu coś jednak zamówimy. Mieści się to w przeze mnie, dla mnie wyznaczonej normie. Ktoś inny może mieć tę normę zupełnie gdzie indziej.
Tak samo segregacja śmieci. Lubię niektóre herbaty, które są w torebkach. Zużyte torebki suszę na balkonie, na słońcu, później zawartość wysypuję do bioodpadków, woreczek do zmieszanych, a karteczkę do papieru. Nie uważam jednak, że tak musi robić każdy, bo w przeciwnym wypadku nie może się nazwać osobą eko. Była tu też dyskusja o szarej wodzie, jedne z nas jej używają, dla innych to za dużo zachodu i dla mnie to jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 11:53   #4805
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Dokładnie, dla mnie ilość gotowych posiłków w tygodniu jest zależna od tego co dzieje się w moim życiu. Bywa że tygodniami gotuję tylko w domu a nagle wpadają dwa kolejne tygodnie z samymi gotowcami bo tylko tak mogę zjeść obiad. I trudno, tak już mam.
Tak samo dla kogoś oszczędność czasu czy własnej pracy może być warta wydania większej kwoty pieniędzy niż przy zrobieniu czegoś samemu. Warto oszczędzać, ale jak nie trzeba to można się nie terroryzować i czasem pójść na ustępstwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 00:12   #4806
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Czy któraś z was robiła "no buy year" / "rok bez zakupów"? Niedawno się przeprowadziłam i uświadomiło mi to ile mam klamotów. Nawet nową walizkę musiałam kupić, żeby pomieścić ubrania.

Nie kupuję już żadnych kosmetyków (oprócz mydeł / żeli pod prysznic), bo miałam dwie skrzynki pełne kosmetyków. Zapasy na ponad rok. Kupowałam wszystko na wyprzedażach jak szalona. Oczywiste, że wszystko zużyję, ale na pewno oduczy mnie to chomikowania kosmetyków.
Ja miałam rok bez zakupów kosmetycznych i ubraniowych. Potem wyszło właściwie 1,5-2 lata bo tak jakoś przdłużyłam sobie. I niewiele też kupiłam innych rzeczy poza tymi kategoriami. Może kilka sztuk.


Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Nie robiłam takiego założenia, że nie będę nic kupować ale miałam czas gdzie musiałam każdy wydawany grosz obejrzeć 4 razy i porządnie zastanowić się czy naprawdę muszę coś kupić. Nie było łatwo, ale ten czas nauczył mnie co jest mi niezbędne a bez czego mogę żyć. Teraz już nie muszę się tak pilnować, ale nadal staram się kupować tylko to czego naprawdę nie kupuję. Oprócz wymiany zużytej bielizny i butów do biegania od dwóch lat nie kupiłam nowych ubrań tylko wyciągam różne zachomikowane zapasy. Kosmetyki też mocno ograniczyłam i nie widzę żeby moja skóra potrzebowała tego wszystkiego czego kiedyś używałam.
klask i:

Jak ja sobie pomyślę ile ja kiedyś kupowałam kosmetyków to mi żal tych wydanych pieniędzy. Bo na pewno nie były tego warte.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Też tak bym to nazwała

Myślałam że autorka pytania myślała o zużywaniu rezerw w przypadku kosmetyków i nie kupowaniu ubrań wcale - naprawie zużytych, zniszczonych ubrań i obuwia.

Jeśli chodzi o takich"rok bez zachcianek" to żyłam tak parę la (realizacja tylko najpilniejszych potrzeb) nie wspominam tego czasu dobrze, ale zrobiłam to świadomie, miałam konkretny cel.
To zależy jak się do tego podejdzie. Ja czułam się na początku okropnie jakbym sobie czegoś odmawiała i żałowała ale koniec końców byłam bardzo zadowolona. Nie wiem ile zaoszczędziłam pieniędzy ale na pewno miałam więcej czasu bo nie trwoniłam go na chodzenie po sklepach i szukanie co by tu kupić w internecie.

A jaka byłam dumna z siebie, że nie produkuję kolejnych śmieci i tym samym wspieram planetę. No i z tego, że jednak jestem rozsądna i zużywam te rzeczy, które mam do końca. Potem mogłam kupić w miejsce starej zużytej/zepsutej rzeczy coś nowego z czystym sumieniem.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 11:15   #4807
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Minimalizm w zyciu

Szukam palety do makijazu wszystko w jednym: cienie, róż i bronzer.co polecacie? Co mi coś mignie to ma same brazy szukam naturalnej palety, ale nie 1 kolor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-05, 18:00   #4808
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Szukam palety do makijazu wszystko w jednym: cienie, róż i bronzer.co polecacie? Co mi coś mignie to ma same brazy szukam naturalnej palety, ale nie 1 kolor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można samemu skompletować w sklepach Inglot.


Z naturalnych kosmetyków polecam tą z Benecos, można kupić też samą paletkę i wkłady, jak w Inglot
https://www.ecco-verde.pl/benecos/it...te-pretty-cold
https://www.ecco-verde.pl/szukaj?key...ecos+It-pieces
https://greenline-sklep.pl/pol_m_Mak...ter_promotion=
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 19:36   #4809
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Można samemu skompletować w sklepach Inglot.


Z naturalnych kosmetyków polecam tą z Benecos, można kupić też samą paletkę i wkłady, jak w Inglot
https://www.ecco-verde.pl/benecos/it...te-pretty-cold
https://www.ecco-verde.pl/szukaj?key...ecos+It-pieces
https://greenline-sklep.pl/pol_m_Mak...ter_promotion=
Dziękuję. Miła alternatywa dla Inglot. Miałam puder do konturowania. I jest to najmniej wydajny produkt w Kamieniu jaki miałam. Bo wystarczał na max 3 miesiące. Inglot mnie nie przekonuje. Bo ma stara formułę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 19:41   #4810
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm w zyciu

Chyba i ja muszę przestać używać kostki Dove, włosy lecą mi garściami
Co prawda winowajców może być paru innych, ale skoro niektóre z Was miały takie przypadki...
A doszedl ktoś może dlaczego tak się dzieje? Jakiś składnik, który to powoduje? Czy może substancje z mydla "oblepiają" skórę głowy i przez to?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 20:30   #4811
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Minimalizm w zyciu

U mnie ciągle najlepsze. Kupiłam w kostce Nature Box i szybciej mi się po nim przetłuszczają włosy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-05, 20:34   #4812
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Chyba i ja muszę przestać używać kostki Dove, włosy lecą mi garściami
Co prawda winowajców może być paru innych, ale skoro niektóre z Was miały takie przypadki...
A doszedl ktoś może dlaczego tak się dzieje? Jakiś składnik, który to powoduje? Czy może substancje z mydla "oblepiają" skórę głowy i przez to?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam głośna fanką kostki i też odstawiłam jakieś dwa-trzy tygodnie temu bo po tym jak zaczęłam używać zachwalanej z masłem shea włosy mi strasznie poleciały, były stale oklapnięte, pozlepiane w strąki i zszarzałe
A ja głupia jeszcze dwie kostki wykonczylam bo nie mogłam uwierzyć że to od tego

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2020-11-05 o 20:35
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 20:38   #4813
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja akurat co kostkę to używam innej wersji - zamiennie klasyczna, shea, argan i sensitive/micellar. No ale niestety mąż zużyje 🤡

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 20:42   #4814
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Dziękuję. Miła alternatywa dla Inglot. Miałam puder do konturowania. I jest to najmniej wydajny produkt w Kamieniu jaki miałam. Bo wystarczał na max 3 miesiące. Inglot mnie nie przekonuje. Bo ma stara formułę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glam Shop też ma paletki i wkłady, ale tych nie znam.

Stacjonarnie dostępne jest Kobo , cienie i pudry fajne, mam ich paletkę, która czeka na ponowne uzupełnienie
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 21:35   #4815
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Chyba i ja muszę przestać używać kostki Dove, włosy lecą mi garściami
Co prawda winowajców może być paru innych, ale skoro niektóre z Was miały takie przypadki...
A doszedl ktoś może dlaczego tak się dzieje? Jakiś składnik, który to powoduje? Czy może substancje z mydla "oblepiają" skórę głowy i przez to?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja używam od dawna i nie widzę żeby włosy nadmiernie wypadały, ale jak coś się dzieje to lepiej odstawić i sprawdzić czy się poprawi.
A tak przy okazji tematu włosowego, czytałam dzisiaj że jak robi się chłodniej to włosy potrafią zacząć mocniej wypadać. Podobno jak się "przeziębi" skórę głowy (w sensie że zmarznie) to włosy mogą zacząć wypadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 21:46   #4816
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Szukam palety do makijazu wszystko w jednym: cienie, róż i bronzer.co polecacie? Co mi coś mignie to ma same brazy szukam naturalnej palety, ale nie 1 kolor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli jeszcze gdzies znajdziesz puste paletki to polecam serie I choose od Wibo (tylko wybrane warianty).

Edytowane przez 77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Czas edycji: 2020-11-06 o 07:42
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 21:49   #4817
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja używam od dawna i nie widzę żeby włosy nadmiernie wypadały, ale jak coś się dzieje to lepiej odstawić i sprawdzić czy się poprawi.
A tak przy okazji tematu włosowego, czytałam dzisiaj że jak robi się chłodniej to włosy potrafią zacząć mocniej wypadać. Podobno jak się "przeziębi" skórę głowy (w sensie że zmarznie) to włosy mogą zacząć wypadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak pisałam, u mnie może być więcej winnych - przesilenie, duzy stres, ogromne dawki leków i hormonów. Faktem jest, że zdarzało mi się okresowe wypadanie włosów, ale nigdy w życiu aż na taką skalę.
Zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 21:56   #4818
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam, u mnie może być więcej winnych - przesilenie, duzy stres, ogromne dawki leków i hormonów. Faktem jest, że zdarzało mi się okresowe wypadanie włosów, ale nigdy w życiu aż na taką skalę.
Zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki żebyś szybko znalazła przyczynę, w sumie dobrze by było żeby to była kostka bo wtedy po jej odstawieniu problem powinien szybko minąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-05, 22:31   #4819
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki żebyś szybko znalazła przyczynę, w sumie dobrze by było żeby to była kostka bo wtedy po jej odstawieniu problem powinien szybko minąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie wróciłam do kostki.

Zachwalany w aptece szampon kojący skórę głowy spowodował u mnie takie swędzenie, że wracam z pokorą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-05, 22:39   #4820
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam, u mnie może być więcej winnych - przesilenie, duzy stres, ogromne dawki leków i hormonów. Faktem jest, że zdarzało mi się okresowe wypadanie włosów, ale nigdy w życiu aż na taką skalę.
Zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdecydowanie obstawiałabym te drugie opcje. Też przez to przechodziłam 4 lata temu. I dosłownie miałam pogrom. Co przy moich cieniutkich i delikatnych włosach wyglądało naprawdę źle. Ludzie się gapili ciągle na moją głowę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-06, 08:25   #4821
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Niestety stres, szczególnie długotrwały bardzo mocno daje w kość włosom. Polecam wcierki z kozieradki ale pachnie się rosołem wtedy

Ja póki co do kostki nie wracam, tzn. mam drugą Isanę ale może użyję jak będę miała więcej czasu.
Mi też wzmogło się wypadanie włosów, może kwestia jesieni, stres jest dużo mniejszy niż kiedyś, w najgorszych latach leciały garściami i miałam łyse placki na głowie ( w sumie mój ojciec był łysy więc )



Tutaj chwaliłam swój give box a już znalazły się dwie babeczki na osiedlu które pismo za zamknięciem napisały, mnóstwo osób z niego korzysta, ale zawsze się znajdą czarne owce którym to przeszkadza
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-06, 10:04   #4822
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Czy któraś z was robiła "no buy year" / "rok bez zakupów"? Niedawno się przeprowadziłam i uświadomiło mi to ile mam klamotów. Nawet nową walizkę musiałam kupić, żeby pomieścić ubrania.

Nie kupuję już żadnych kosmetyków (oprócz mydeł / żeli pod prysznic), bo miałam dwie skrzynki pełne kosmetyków. Zapasy na ponad rok. Kupowałam wszystko na wyprzedażach jak szalona. Oczywiste, że wszystko zużyję, ale na pewno oduczy mnie to chomikowania kosmetyków.
Ja ubrania kupuję, kiedy naprawdę muszę. Nie lubię, kiedy w końcu ubrania mi się zniszczą. W kurtce zimowej chodziłam 5 lat i muszę kupić nową. Nie lubię impulsywnych zakupów bo zawsze się to kończy źle. Muszę daną rzecz obejrzeć kilka razy z rzędu abym była zadowolona, więc pandemia na pewno nie pomoże mi wydać dużo kasy przez internet na ubrania. Kupiłam rok temu ze stylistką płaszcz, ona mnie namawiała i mi się podobał ten płaszcz. Kosztował kupę kasy a ostatecznie nie założyłam go ani jeden raz bo ja się w nim sobie nie podobam.
Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji/ mycia to kupuję bez opamiętania- powinnam to ograniczyć. Ale kolorówki nie kupuję bo przestałam się malować. Jeszcze 5-10 lat temu to było dla mnie nie do pomyślenia aby wyjść z domu bez makijażu.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że każdy punkt minimalizmu ma trochę w innym miejscu i to jest według mnie ok. Inaczej robi się taki trochę minimalistyczno/zero wastowy/eko terror.
Ja bardzo dużo gotuję, ze świeżych składników. Jest to dla mnie ważne, bo jestem alergikiem, mąż cukrzykiem. Znajomi z pracy się dziwią po co, przecież mamy super stołówkę. Dla mnie jest w granicach mojej normy, jeśli raz w tygodniu coś jednak zamówimy. Mieści się to w przeze mnie, dla mnie wyznaczonej normie. Ktoś inny może mieć tę normę zupełnie gdzie indziej.
Tak samo segregacja śmieci. Lubię niektóre herbaty, które są w torebkach. Zużyte torebki suszę na balkonie, na słońcu, później zawartość wysypuję do bioodpadków, woreczek do zmieszanych, a karteczkę do papieru. Nie uważam jednak, że tak musi robić każdy, bo w przeciwnym wypadku nie może się nazwać osobą eko. Była tu też dyskusja o szarej wodzie, jedne z nas jej używają, dla innych to za dużo zachodu i dla mnie to jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow! gratuluję i podziwiam.
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-06, 11:37   #4823
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam, u mnie może być więcej winnych - przesilenie, duzy stres, ogromne dawki leków i hormonów. Faktem jest, że zdarzało mi się okresowe wypadanie włosów, ale nigdy w życiu aż na taką skalę.
Zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak miałam z włosami przy tych dawkach hormonów i innych leków.
To nie jedyni winni... po przejściu z farby na hennę i naturalny szampon nie lecą już w takiej ilości.
Wydaje mi się, że tak samo jak kostka Dove, tak samo drogeryjne szampony bardzo wysuszały mi skórę głowy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-06, 11:53   #4824
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

dziewczyny, ja myślę,że tak jest, że więcej wypada na jesień i wszystko to prawda co opisuje z wypadaniem
-kostka Dove- ja używam zawsze zamiennie, teraz zawzięłam się aby zużyć chociaż 1 szampon- Elseve- zawsze był super, a teraz dramat. Mimo,że stosuje z ziołowym pokrzywowym na zmianę... musze kolejny kartonik Dove otworzyć, bo jak zacznę to zużywamy wszyscy razem i ja co któreś mycie szoruję włosy
- może też być wina ogrzewania CO - czyli przesusza się skóra włosów też i produkuje łój i takie koło zamknięte,
-a zaraz zaczniemy regularnie nosić czapki...
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-06, 14:11   #4825
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Minimalizm w zyciu

Jakie polecacie farby do włosów? Interesują mnie ciemne kolory (ciemny brąz/czarny), takie mam naturalne i od niedawna pojawia się coraz więcej siwych włosów. Próbowałam henny (zbyt ciepły kolor dla mnie) i indygo (wypłukał się po 2 tygodniach). Dalej próbować z ziołami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-06, 14:26   #4826
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Jakie polecacie farby do włosów? Interesują mnie ciemne kolory (ciemny brąz/czarny), takie mam naturalne i od niedawna pojawia się coraz więcej siwych włosów. Próbowałam henny (zbyt ciepły kolor dla mnie) i indygo (wypłukał się po 2 tygodniach). Dalej próbować z ziołami?
Indygo zwykle trzeba położyć więcej niż raz zanim chwyci na dobre.
Ja farbuję z naturalnego blondu na czarno i pierwsze 2 albo 3 razy zrobiłam normalnymi farbami (Castingiem i Garniej Olia), bo na włosy do tyłka musiałabym zużyć chyba kilka kilogramów tego indygo. I tak to nie jest taki do końca czarny, bo nawet farby trochę się wypłukały.
Potem robiłam już tylko odrosty samym indygo albo dwuetapowo czyli najpierw henna a potem indygo. Samo indygo dość szybko się wypłukuje, ale po kilku razach jakoś się tam trzyma nawet bez podkładu z henny. Natomiast z podkładem z henny wypłukuje się do czerwonawych prześwitów. Upierdliwe to jest i zastanawiam się nad alternatywą.
Ostatnio dostałam kilka tubek jakiegoś czarnego tonera Syoss więc chcę to wykorzystać również farbując tylko odrosty.
Chcę jeszcze sprawdzić jak sie sprawuje katam oraz bardziej "ekologiczne" farby chemiczne.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-06, 14:33   #4827
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Minimalizm w zyciu

Od dobrych kilku lat farbuje henna. Mam dużo siwych więc najpierw nakładam Red, i te siwce są, miedziane. Po 1-2 dniach nakładam Czarna. Pierwsze 3 dni są wręcz granatowe, ale po pierwszych myciach robi mi się czekolada ciepła z jaśniejszymi refleksami tam gdzie mam siwe. Już się tak przyzwyczaiłam, że są wielowymiarowe, że nie wiem czy inne bym przyjęła.
Dla mnie na plus henny jest przede wszystkim brak podrażnień, różowej głowy jak świnka Pepa i wypłukiwanie, które jest bardzo naturalne i nie widać takiej masakrycznej różnicy między odrostem a reszta włosów.
Używam Khadi, choć przetestowałam wszystkie na rynku. Odcienie Khadi mi najlepiej podchodzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-06, 16:24   #4828
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Od dobrych kilku lat farbuje henna. Mam dużo siwych więc najpierw nakładam Red, i te siwce są, miedziane. Po 1-2 dniach nakładam Czarna. Pierwsze 3 dni są wręcz granatowe, ale po pierwszych myciach robi mi się czekolada ciepła z jaśniejszymi refleksami tam gdzie mam siwe. Już się tak przyzwyczaiłam, że są wielowymiarowe, że nie wiem czy inne bym przyjęła.
Dla mnie na plus henny jest przede wszystkim brak podrażnień, różowej głowy jak świnka Pepa i wypłukiwanie, które jest bardzo naturalne i nie widać takiej masakrycznej różnicy między odrostem a reszta włosów.
Używam Khadi, choć przetestowałam wszystkie na rynku. Odcienie Khadi mi najlepiej podchodzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja od kilku lat zamawiam tą
https://www.ecco-verde.pl/le-erbe-de...iepla-czerwien
i czasem tą
https://www.ecco-verde.pl/tea-natura...onia-bezbronna
Obecnie robię odrosty tylko, bo henna z włosów mi się nie wypłukuje.
Zdjęcie moich włosów po farbowaniu jest w wątku hennowym
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-06, 16:27   #4829
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Wcześniej farbowałam na rudo czystą henną przez lata i też robiłam tylko odrosty.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-06, 17:07   #4830
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja od kilku lat zamawiam tą
https://www.ecco-verde.pl/le-erbe-de...iepla-czerwien
i czasem tą
https://www.ecco-verde.pl/tea-natura...onia-bezbronna
Obecnie robię odrosty tylko, bo henna z włosów mi się nie wypłukuje.
Zdjęcie moich włosów po farbowaniu jest w wątku hennowym
Ooo tej nie miałam. A podrzuć tego linka hennowego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.