Terminacja ciąży cz. 4 - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-27, 22:50   #3331
Ostatniedni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 148
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ja nie lubię wrzucać nic na gębę i przy trgo typu badaniach jak amniopuncja szukałam statstyk. Z medycznych opracowań określana jest wiarygodność na powyżej 99procent. Jeśli znajdziecie jakiś dokument, publikacje z inną informacja to dajcie znać. Mi się nawet po angielsku nie udało takiej informacji znaleźć. Może piszą że powyżej 99 procent bo jak każda metoda może się wkraść błąd ludzki typu zamiana próbek. Naprawdę nie wiem.
Ostatniedni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 23:39   #3332
iskiereczka_mruga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 68
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Melanie ja chodzę do poradni genetycznej w IPiN na Sobieskiego. Nie mam porównania, ale chyba jest ok.

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

https://www.ipin.edu.pl/?page_id=3842
iskiereczka_mruga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 00:26   #3333
AuriAuri
Przyczajenie
 
Avatar AuriAuri
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Platynowa, Ostatnie dni, proszę na priv o dostęp/hasło do maila, bardzo chciałabym się zaangażować i napisać historię. Miedzy protestami na ulicy próbuje w domu jakoś ochłonąć, ale mi się nie udaje, jestem strasznie wkurzona na rząd, na ludzi, którzy nie rozumieją, na to, że teraz coraz to nowe dziewczyny są w środku tego dramatu i cierpią.
Robię co mogę, chodzę na protesty, wstrzymuje ruch z klaksonem ***** ***, rozmawiam z ludźmi na ulicy, dyskutuję. Ta jedność w nas jest wspaniała. Chciałabym normalnie móc mówić o tym co mnie spotkało, o dramacie, ale, też że to była najlepsza możliwa decyzja. Jeszcze nie umiem, nadal się boję, że poczuję tę niesprawiedliwą chmurę wstydu, kiedy zobaczę ten grymas niezrozumienia na czyjejś twarzy, że nie pytając o nic ktoś mnie oceni i zepchnie na margines. Wiem, że nie powinno tak być. Dlatego chcę takiej Polski, którą zobaczyłam i poczułam od piątku na ulicy, tolerancyjnej, prawdziwej, gdzie dla każdego jest miejsce i nie trzeba się wciąż bronić. Nawet panie i panowie z pisu i jego wyznawcy w nim znajdą swoje miejsce, choć na pewno nie u władzy, i na pewno z dala od polityki, oby. Chciałabym też żeby KK się oczyścił z fanatyków narzucających swoją ideologię i wszechwładztwo, może zobaczą to w tych protestach, że jak nie będą szanować ludzi i będą wchodzić z butami w nasze macice to my też wejdziemy na ich teren i oddamy im te buty, które tak wpychają w nasze życie. Nadal wierzę w Boga, ale chciałabym znów móc powiedzieć o sobie katoliczka.
Kochane, nie składajmy parasolek, damy radę przywrócić normalność.
AuriAuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 08:16   #3334
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 055
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ostatniedni Mi mowili lekarze że jak stwierdzila amnio ZD to jest to na 100%. Wydaje mi sie, ze jak amnio nie stwierdzi choroby to wiarygodnosc jest na 99% bo mie wykrywa jakis drobnych mozaik, czy innych mniejszych mutacji.
Nie mozemy napisac wiarygodnosc 99% bo zaraz beda komentarze że zabilysmy dzieci a mialysmy 1% szansy że amnio sie pomylilo.
Moze nie uzywajmy procentow tylko napiszmy ze amniopunkcja jest badaniem diagnostycznym (nie przesiewowym) i stwierdza lub wyklucza badana wadę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 09:11   #3335
wkurzonanaszpitale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Melanie314 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam za mała zmianę tematu, ale potrzebuję rady. Odebrałam dziś skierowanie do genetyka i chciałabym zapisać się do poradni. Czy możecie polecić jakaś dobrą Poradnię Genetyczną na NFZ w Warszawie? Myślałam o IMiD, ale miałam małe spięcie z szefową tej poradni jak próbowałam sobie załatwić terminację u nich w szpitalu...
Mi skierowanie na T wypisywał prof. Korniszewski (ze względu na wiek udziela wyłącznie teleporady na Waryńskiego 6). Pan zdaje sobie sprawę z trudności przeprowadzenia T i służy pomocą. Zasugerował, że gdybym miała problemy z dostaniem się na oddział, to żebym się z nim skontaktowała.
Nazwisko profesora jest szanowane w środowisku, bo nawet w szpitalach, z których mnie odsyłano z kwitkiem, na widok nazwiska na skierowaniu lekarze się spinali....
wkurzonanaszpitale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 10:00   #3336
Ostatniedni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 148
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Tak mogę napisac że potwierdza lub wyklucza wade przy czym jak się bada metoda mikrzomacierzy to tam wszystko wychodzi. Delecje duplikacje, bodaj 1500 różnych wad. Serio nie wiem skąd jest podane powyżej 99 ale tak jest. Dawajcie więcej punktów. Dzwoniła do mnie Federa, chce to dziś ruszyc. Mam 6 historii.
Ostatniedni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 12:01   #3337
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ostatniedni ja sobie myśle ze warto tez opisać jak wyglada ten zabieg, ze to poród wbolach krzykach wymiotach i biegunce, nie zawsze w intymności, czasem w toalecie. To jest makabryczne ale dobrze jakby poruszyło wyobraźnie. Bo tak właśnie niestety jest - to naprawdę nie jest zabieg kosmetyczny. Żeby nikt nie myślał ze to dostajemy pełne znieczulenie ( sam taki poród jest wg mnie czymś strasznym nikt kto nie musiał nigdy nie chciałby tego doświadczyć). My i tak mamy piekło w szpitalu jak to przechodzimy. Uważam ze każdy kogo stać powinien robić to za granica w sposób normalny ale dobrze było mieć jakakolwiek furtkę w Polsce.

Dobrze podkreślić tez ze przeciągnięcie takiej ciazy do dnia porodu powodować może ze tylko cc wchodzi w grę a każde cc może później ograniczyć możliwość kolejnych ciąż.
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-28, 12:16   #3338
Ostatniedni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 148
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Śmiało możesz to opisać. Ja niestety nie mam czasu żeby sama zająć się wszystkim. Dziś jadę na protest, dwoje dzieci mam a kolejne w brzuchu...
Ostatniedni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 12:53   #3339
an1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 34
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

przeszłam przez to 7 lat temu. Miałam biopsję kosmówki tylko. Wyszła trisomia prosta ZD. Czy ta metoda nie jest wiarygodna? bo zaczynam wariować.
z USG przezierność 3,3, nieprawidłowa kość nosowa i wada serca...
an1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 13:57   #3340
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 055
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Oczywiście ze jest wiarygodna. Jelsi wyszedl ZD to znaczy że chore komorki byly.
Jeśli by wyszlo zdrowe dziecko przy biopsji zwlaszcza dziewczynka istnieje ryzyko że beda badac kariotyp matyki i wyjdzie prawidlowy. Ale jak wyszedl nieprawidlowy to napewno bylo ZD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 15:57   #3341
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Sosna a mi genetyk mówił ze są pomyłki Q dwie strony przy biopsji:/ nie drazylam tematu tylko od razu odpuściłam po tej informacji.
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-28, 15:57   #3342
Meegajra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 6
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Witam, w tym roku również miałam terminacje i chciałabym także opisać swoją historię. Gdzie mam ja wysłać?

Nie udzielałam się tutaj, ale przeczytałam prawie całe forum. Dzięki Wam zobaczylam, że nie jestem sama, jak to wygląda, co wziąć ze sobą do szpitala.
Meegajra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 16:11   #3343
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 055
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Meegajra Pokaż wiadomość
Witam, w tym roku również miałam terminacje i chciałabym także opisać swoją historię. Gdzie mam ja wysłać?

Nie udzielałam się tutaj, ale przeczytałam prawie całe forum. Dzięki Wam zobaczylam, że nie jestem sama, jak to wygląda, co wziąć ze sobą do szpitala.
Prześlij historie na maila kobietypoterminacji@wp.pl

Przykro mi że Ciebie to spotkalo.


Nie chce nikogo wykluczać ale uwazam że nie nalezy podawac hasla do maila dziewczynom ktore dopiero pojawiły sie na forum. Spotkało nas juz duzo ataków roznych trolli i musimy uważać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 16:14   #3344
wkurzonanaszpitale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
Ostatniedni ja sobie myśle ze warto tez opisać jak wyglada ten zabieg, ze to poród wbolach krzykach wymiotach i biegunce, nie zawsze w intymności, czasem w toalecie. To jest makabryczne ale dobrze jakby poruszyło wyobraźnie. Bo tak właśnie niestety jest - to naprawdę nie jest zabieg kosmetyczny. Żeby nikt nie myślał ze to dostajemy pełne znieczulenie ( sam taki poród jest wg mnie czymś strasznym nikt kto nie musiał nigdy nie chciałby tego doświadczyć). My i tak mamy piekło w szpitalu jak to przechodzimy. Uważam ze każdy kogo stać powinien robić to za granica w sposób normalny ale dobrze było mieć jakakolwiek furtkę w Polsce.

Dobrze podkreślić tez ze przeciągnięcie takiej ciazy do dnia porodu powodować może ze tylko cc wchodzi w grę a każde cc może później ograniczyć możliwość kolejnych ciąż.

Zgadzam się. Warto też zaznaczyć, że nawet jeśli kobieta jest zdecydowana na T to w Polsce jej przeprowadzenie wcale nie jest (nie było) łatwe, że często odbijamy się od szpitala do szpitala z odmowami niekoniecznie zgodnymi z przysługującym nam prawem (wskazanie innej konkretnej placówki) i jak już jesteśmy przyjęte do szpitala, to nie zawsze jesteśmy traktowane we właściwy sposób (z godnością).

Przed chwilą przeczytałam, że szpital Bielański już zrezygnował z przeprowadzania T.
wkurzonanaszpitale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 16:26   #3345
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dodałam moją historię na mailu. Pozwalam ją dowolnie edytować, bo wyszło strasznie długo.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 16:41   #3346
Melanie314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 79
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny, dzięki za porady dot. genetyka. Chciałabym zrobić badanie kariotypu. Domyślam się, że to badanie dużo nie zmieni w moim przypadku, ale chcę być pewna, że zrobiłam co w mojej mocy by uniknąć powtórki. Piszę też moją historię, którą również chce umieścić na mailu, ale jeszcze trochę mi zostało do opisania. Mam nadzieje, że zdążę nim to dalej poślecie.

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

A tu jest fajny wywiad do poczytania: https://m.trojmiasto.pl/zdrowie/Maci....html?fbclid=1
Melanie314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 17:34   #3347
Katjus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 33
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Rowniez dodalam swoja historie na mailu. Moja tez wyszla baaardzo dluga ale moze wykorzystacie chociaz fragmenty. Trzymajcie sie 😘
Katjus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 17:42   #3348
loksx33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 27
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny może u którejś z was tez nifty wyszło złe,a amnio wykluczyła wadę ? Jestem załamana w tym momencie nifty wykryło mikrodelecje u mnie , jestem po amnio . Ciagle płacze i boje się...
loksx33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 17:47   #3349
Katjus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 33
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Edytowalam moja historie - zmienilam prawdziwe imie coreczki Ania na Anielka. Chyba nie chce zeby ktos polaczyl mnie z historia...

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Lokx33 trzymaj sie! Nadzieja jest az do wyniku. Trzymam mocni kciuki 😘
Katjus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-28, 17:56   #3350
Marine29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 279
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Przesłałam swoją historię.
Byłam też dziś na usg... pierwszy raz usłyszałam bicie serca mojego 3 dziecka, zaczęłam potwornie się trząść i płakać, zapytałam czy mogę to nagrać na wszelki wypadek, żeby mieć pamiątkę... Chyba kobietom po takich przejściach ciężko już będzie czuć się szczęśliwą i spokojną w ciąży...
Marine29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 18:00   #3351
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 055
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez loksx33 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może u którejś z was tez nifty wyszło złe,a amnio wykluczyła wadę ? Jestem załamana w tym momencie nifty wykryło mikrodelecje u mnie , jestem po amnio . Ciagle płacze i boje się...
A jaka mikrodelecje?
Moze ciaza byla blizniacza i ten chory obumarl i stad ten wynik.
Trzeba czekac na wynik amnio
Niftt jest czule na zepsol downa, i w mniejszym stopniu na ZP i ZE jesli chodzi o mikrodelecje to jego czulosc spada, wiec moim zdaniem jest nadzieja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 18:05   #3352
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny proszę o dane do poczty też prześlę swoją historię tylko jeszcze drobne poprawki wprowadzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 18:07   #3353
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kaaach Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o dane do poczty też prześlę swoją historię tylko jeszcze drobne poprawki wprowadzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłałam ci dane w wiadomości prywatnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 18:08   #3354
loksx33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 27
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Zespół albrighta , właśnie tez nasza genetyk ginekolog mówiła o ciąży bliźniaczej , i fakt miałam dwa jajeczka na początku..
loksx33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 21:17   #3355
Meegajra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 6
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sosnanieradosna Pokaż wiadomość
Prześlij historie na maila kobietypoterminacji@wp.pl

Przykro mi że Ciebie to spotkalo.


Nie chce nikogo wykluczać ale uwazam że nie nalezy podawac hasla do maila dziewczynom ktore dopiero pojawiły sie na forum. Spotkało nas juz duzo ataków roznych trolli i musimy uważać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję. Wysłałam
Meegajra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 21:37   #3356
wkurzonanaszpitale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Katjus Pokaż wiadomość
Rowniez dodalam swoja historie na mailu. Moja tez wyszla baaardzo dluga ale moze wykorzystacie chociaz fragmenty. Trzymajcie sie ��
Myślę, że naszych historii nie da się krótko opisać. Musi być szczegółowo, żeby wszyscy wiedzieli, przez co przechodzimy.

Przed chwilą wysłałam swoją historię ze specjalnie w tym celu utworzonego maila.

Edytowane przez wkurzonanaszpitale
Czas edycji: 2020-10-28 o 21:38
wkurzonanaszpitale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 21:37   #3357
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Również przesłałam swoją historię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 09:25   #3358
Ostatniedni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 148
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Czytam, trzęsę się a łzy ciekną ciurkiem... Nie będę nic zmieniac jedynie skasuje informacje o naszym forum żeby nie nalazło nie potrzebnych ludzi. Dziś zamieszczam nasze historie i będę dodawać kolejne jak coś się pojawi na mailu. To jest wstrząsające...

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Wrzucę wieczorem linka do profilu. Wczoraj nas na demonstracji obrońcy życia zaatakowali, wróciłam o północy padnięta... Brońmy chorych dzieci, a żywych ludzi można napierdalać. O rycerze Chrystusowi
Ostatniedni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 11:31   #3359
Monka33
Raczkowanie
 
Avatar Monka33
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 131
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny chętnie podzielę się swoją historią. T 3 lata temu. Wtedy też ten temat był na tapecie. Nie mogę uwierzyć, że się ziściło. Poproszę hasło login. Nie jestem w stanie przypatrywać się bezczynnie.
Monka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 13:12   #3360
Ostatniedni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 148
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

kobietypoterminacji@wp.pl

Mamy już 13 historii.
Ostatniedni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-14 16:34:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.