Kolorowo, energetycznie, odważnie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs: Stwórz hipnotyzujące spojrzenie!

Notka

Konkurs: Stwórz hipnotyzujące spojrzenie! Załóż wątek na forum, zrób odważny, eksplodujący intensywnym kolorem, energetyczny makijaż i wygraj!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-08-01, 22:57   #1
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314

Kolorowo, energetycznie, odważnie...


Witam Was serdecznie w moim wątku
I ja znalazłam trochę czasu aby założyć swój wątek i pokazać Wam swoje kolorowe wizje na energetyczne, odważne i hipnotyzujące makijaże.
Myślę, że receptą na stworzenie takiego makijażu jest użycie żywych, świeżych kolorów, a także stosowanie kontrastów i sposób komponowania całości.
Przesłanie jakim się kieruję tworząc odważny makijaż to przykuć uwagę spojrzeniem...


Na pierwszy ogień pójdzie coś szalonego, makijaż nazwałam:

SŁONECZNA NUTA

Taki makijaż wykonałam pod wpływem tej słonecznej pogody jaka obecnie panuje, słońce świeci, a kolory wokół są przez to bardziej intensywne w odbiorze.

Oto on:




A teraz opowiem jak wykonałam ten makijaż:


1.Na powiekę ruchomą nałożyłam bazę, jako bazy użyłam białej miękkiej kredki do oczu, dzięki niej wszystkie kolory użytych cieni są bardziej wyraziste.


2. Zaczęłam od żółtego cienia z drobinkami (Bell) nałożyłam go pędzelkiem języczkowym (FYB) wklepując go na całą powiekę ruchomą, a także na połowę powieki dolnej (od wewnętrznego kącika oka do połowy powieki).


3. Grafitowym cieniem z paletki Sephora zaznaczyłam załamanie powieki, ale bardzo delikatnie- znacząc sobie dalsze pole do działania fioletami.


4. Grafitowy cień roztarłam średnim fioletem z małą ilością świecących drobinek z paletki Sephora pędzelkiem bardziej puchatym (H&M). Aby uzyskać bardziej żywy kolor użyłam jeszcze różowego cienia z paletki Sephora i roztarłam fiolet w górnych granicach.


5. Na dolną powiekę od zewnętrznego kącika oka do środka powieki nałożyłam butelkowy zielony z drobinkami z paletki Sephora, ożywiłam go żółtym (Bell) , którego używałam także wcześniej, dzięki temu kolory (żółty i zielony) swobodnie się połączyły.


6. Obszar pod łukiem brwiowym oraz wewnętrzny kącik oka rozświetliłam cieniem perłowym Fashion & pearly firmy Bell.


7.Dolną linię rzęs zaznaczyłam czarną kredką do oczu z Essence.


8. Na powiece górnej narysowałam dość śmiałą , długą kreskę czarnym eyelinerem z miss sporty.


9. Linię wodną zaznaczyłam niebieską kredką do oczu.


10. Brwi podkreśliłam matowym, brązowym cieniem do powiek w kolorze Maybelline nr 750 Chocolate Chic. Brwi dodatkowo ułożyłam bezbarwnym żelem do brwi Giordani z Oriflame.

11.Wytuszowałam rzęsy czarną maskarą Volume Milion Lashes L’oreal

I gotowe, myślę że taki makijaż jest w sam raz na jakąś letnią, szaloną imprezę . Może plażową... Jak myślicie ?









---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Drugi makijaż jaki przygotowałam nazwałam:

MORSKIE MARZENIA

Mam słabość na punkcie błękitów, turkusów i niebieskości na powiekach, może dlatego, że te kolory podbijają tęczówkę moich oczu. Myślę, że połączenie niebieskości i zieleni czyni taki makijaż interesującym. Kojarzy mi się z moim kochanym morzem.

Obowiązkowym kolorem w tym zestawieniu jest także czarny w postaci podkreślonego załamania powieki i czarna kreska na linii rzęs.

Prezentuje się tak:




Wykonałam go w następujący sposób:

1. Na powiekę ruchomą nałożyłam jako bazę- białą miękką kredkę do oczu, biały pigment kredki świetnie wydobywa kolor cieni.

2. Cienie, których użyłam na powiece pochodzą z paletki Sephora- te w kolorach niebieskich i zielonych są ze świecącymi drobinkami. Cienie zaczęłam nakładać od wewnętrznego kącika oka- w tym miejscu nałożyłam jasny błękitny cień.

3. Następnie pędzelkiem języczkowym (FYB) na 1/4 powieki nałożyłam niebiesko- turkusowy cień, dalej na 2/4 powieki nałożyłam niebieski, następnie 3/4 powieki zajął cień ciemno zielony, a za nim na 4/4 części powieki powędrował jasno zielony. Nakładając poszczególne odcienie starałam się zacierać między nimi granice pędzelkiem z H&M, aby przejścia między kolorami były łagodne.

4. Na połowę powieki dolnej od wewnętrznego kącika oka do połowy powieki położyłam ciemno zielony cień, który ożywiłam jasno zielonym, a na pozostałą część powieki nałożyłam niebieski.

5. Grafitowym cieniem z paletki Sephora zaznaczyłam załamanie powieki i nieco go wyciągnęłam do góry przy zewnętrznym kąciku oka pędzelkiem puchatym (H&M).

6. Obszar pod łukiem brwiowym rozświetliłam jasnym cieniem perłowym Fashion & pearly firmy Bell.

7. Na powiece górnej narysowałam kreskę czarnym eyelinerem z miss sporty, kreska nie jest zbytnio wyciągnięta- jest cienka przy wewnętrznym kąciku oka, a szeroka przy zewnętrznym.

8. Linię wodną rozjaśniłam białą kredką.

9. Brwi podkreśliłam matowym, brązowym cieniem do powiek w kolorze Maybelline nr 750 Chocolate Chic. Brwi dodatkowo ułożyłam bezbarwnym żelem do brwi Giordani z Oriflame.

10. Wytuszowałam rzęsy czarną maskarą Volume Milion Lashes L’oreal.

Uważam, że taki makijaż jest idealny na lato, czyli wtedy kiedy można poszaleć z kolorem, dopełni on całości stylizacji w kolorze szarym lub miętowym lub całkiem kontrastującym...







kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 10:59   #2
Middleton
Raczkowanie
 
Avatar Middleton
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 78
Dot.: Kolorowo, energetycznie, odważnie...

nie widze wgl zdjec

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

sorki juz mam zdjecia, pierwszy bardzooo mi sie podoba
__________________
Nails|Fashion|Life - audreymiddleton.tumblr.co m
Middleton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 23:14   #3
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Kolorowo, energetycznie, odważnie...

Cytat:
Napisane przez Middleton Pokaż wiadomość
nie widze wgl zdjec

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

sorki juz mam zdjecia, pierwszy bardzooo mi sie podoba
dziękuje
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 21:07   #4
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Kolorowo, energetycznie, odważnie...

NADMORSKI ZACHÓD SŁOŃCA

Do stworzenia takiego makijażu natchnął mnie zachód słońca nad morzem. Uwielbiam widok „chowającego” się słońca za wielką wodę. Na niebie wtedy pojawiają się pomarańczowe i koralowe refleksy, woda staje się jakby granatowa. Taki pejzaż chciałam odtworzyć na oku.



A makijaż wykonałam następująco:

1. Powiekę lekko przypudrowałam pudrem w kamieniu Bell 042 Natural pędzlem do pudru FYB.

2. Brwi pomalowałam kremowym cieniem w kolorze jasnego brązu (Sephora). Uczesałam je grzebyczkiem.

3. W załamaniu powieki namalowałam cienką kreskę jasnobrązowym cieniem z Sephora biegnącą na wysokości od kącika wewnętrznego oka do końca brwi (przy brwi kreska lekko unosi się).

4. Kreskę tą roztarłam pędzelkiem z H&M, na roztartą kreskę nałożyłam cień w kolorze koralowym ze świecącymi drobinkami L’oreal Color Infaillible 039 Magnetic Coral. Powyżej koralowego cienia nałożyłam pomarańczowy z paletki Sephora, a na samej górze odrobinę żółtego z Bell nr 23.

5. Na powiekę od linii rzęs do kreski, którą wcześniej namalowałam nałożyłam odrobinę bazy z Essence, wklepując ją palcem.

6. Dla ułatwienia sobie dalszej pracy (nakładania niebieskich cieni w łezkowatym kształcie, ustalenia granic dokąd na sięgać cień) na linii rzęs zrobiłam czarną kredką do oczu Essence kreskę, która sięga od kącika wewnętrznego i wyciąga się ku górze przy zewnętrznym kąciku.

7. Następnie użyłam trzech odcieni niebieskiego ze świecącymi drobinkami z paletki Sephora i naniosłam je na obszar pod kreską brązową roztartą na pomarańczowo (cieniami pokryłam czarną kreskę).

- Najciemniejszy- granatowy nałożyłam od zewnętrznego kącika oka do 1/3 części powieki górnej, a także od wewnętrznego kącika oka do 1/3 części powieki dolnej.
- Niebieski pośredni nałożyłam na 2/3 części powieki górnej oraz 2/3 części powieki dolnej (tuż za granatowym).
- Najjaśniejszy- błękitny nałożyłam na pozostałe 1/3 powieki dolnej, w kąciku wewnętrznym, a także na pozostałe 1/3 powieki górnej.
Granice między poszczególnymi odcieniami niebieskiego roztarłam.

8. Linię wodną pomalowałam białą kredką.

9. Przy górnej linii rzęs namalowałam kreskę czarnym eyelinerem (miss sporty).

10. Rzęsy pomalowałam czarną maskarą Volume Milion Lashes L’oreal.






Makijaż szalony i odważny poprzez użycie kontrastu niebieski- pomarańcz. Takie oczy od razu rzucają się w oczy…
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-05, 12:36   #5
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Kolorowo, energetycznie, odważnie...

MOC ODWAGI, SIŁA KONTRASTU

Mimo, że nie przepadam za kolorem różowym to tutaj sprawdził się on świetnie, muszę stwierdzić, że to właśnie ten różowy popchnął mnie do tego aby stworzyć taki makijaż. Użyłam także niebieskiego, który uwielbiam. Fiolet na dolnej powiece fajnie współgra z kontrastem na górnej powiece. Makijaż ma nowoczesny charakter, a pierwsze skrzypce gra u kontrast niebieski- różowy.



Wykonałam go następująco:

1.
Na powiekę ruchomą nałożyłam białą kredkę jako bazę i roztarłam palcem. Kredkę tą też nałożyłam na dolną powiekę.

2. Brwi podkreśliłam kremowym cieniem w kolorze jasnego brązu z paletki Sephora, przeczesałam je grzebyczkiem.

3. Matowy cień w kolorze niebieskim z paletki Sephora nałożyłam pędzelkiem języczkowym (FYB) na połowie powieki (no troszkę więcej jak połowa- 2/3 powieki), górną granicę cienia nieco roztarłam pędzelkiem z H&M.

4. Na pozostałą 1/3 powieki nałożyłam kolor różowy, bardzo intensywny, wręcz neon (paletka Sephora róż do policzków), wklepałam go pędzelkiem języczkowym, a następnie roztarłam nieco górną granicę.

5. W kąciku oka naniosłam odrobinę jasnego różu (róż do policzków Oriflame Beauty Perfect Blush kolor Fresh Pink).

6. Na dolną powiekę naniosłam matowy cień w kolorze fioletu- paletka MIYO OMG! Eyeshadows Ocean view No 03, który fajnie koresponduje z niebieskim i różowym.

7. Miejsce pod łukiem brwiowym przypudrowałam pudrem w kamieniu Bell.

8. Na górnej linii rzęs zrobiłam kreskę czarnym eyelinerem z miss sporty.

9. Linię wodną pomalowałam białą kredką.

10. Rzęsy pomalowałam czarną maskarą Volume Milion Lashes L’oreal.







Makijaż idealny na lato lub na imprezę, dla odważnych kobiet, sprawia że spojrzenie jest energetyzująco - elektryzujące…

Edytowane przez kasia00_19
Czas edycji: 2013-08-05 o 22:45
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-05, 22:41   #6
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Kolorowo, energetycznie, odważnie...

BAŚNIOWY PAW

Barwy użyte w tym makijażu można znaleźć w ubarwieniu pawich piór, takie połączenie barw przywołuje mi na myśl baśnie, które czytano mi w dzieciństwie.



Jak wykonałam makijaż:

1. Rozpoczęłam od nałożenia bazy pod cienie, w tym wypadku była to biała kredka.

2. Do wykonania makijażu użyłam cieni z paletki Sephora.

- Zaczęłam od nakładania w kąciku wewnętrznym i na początku powieki dolnej jasno zielonego cienia.
- Następnie na górnej powiece naniosłam cień zielony w ciemniejszym odcieniu i roztarłam te dwa odcienie.
- Za zielenią nałożyłam cień w kolorze turkusu, roztarłam z zielenią.
- Dalej pojawił się cień w kolorze niebieskim, roztarłam z turkusem

3. Nakleiłam z taśmy bezbarwnej pasek biegnący od zewnętrznego kącika oka ku zakończeniu brwi.

4. Wcześniej użyte cienie miały świecące drobinki, teraz przyszła pora na cień matowy w kolorze granatowym, zajął on miejsce na końcu powieki (przy zewnętrznym kąciku), taśma była dla niego granicą końcową. Roztarłam go z niebieskim.

5. Następnie użyłam cienia matowego w kolorze ciemnego fioletu i naniosłam go odrobinę na granatowy, roztarłam oraz na załamanie powieki.
- Ciemny fiolet roztarłam jasno fioletowym cieniem z niewielką ilością iskrzących drobinek.

6.
Na dolnej powiece tuż obok jasnej zieleni pojawił się kolejno turkusowy, ciemny fiolet i granatowy.

7. Obszar pod łukiem brwiowym rozświetliłam jasnym cieniem z paletki IsaDora Eye shadow trio 81 cool browns.

8. Brwi zaznaczyłam brązowym cieniem z Sephory.

9. Linie wodną pomalowałam czarną kredką z Essence.

10. Na górnej linii rzęs namalowałam czarnym eyelinerem z miss sporty dość długą, wyciągniętą w kierunku brwi kreskę (kreska biegnie na granicy, którą wyznaczyła taśma).

11. Rzęsy pomalowałam czarną maskarą Volume Milion Lashes L’oreal.






Oczy w takich kolorach są hipnotyzujące i czarujące…


---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

BARWNA PAPUGA

Makijaż nieco podobny do poprzedniego, bo inspiracją do jego wykonania był tak jak poprzednio ptak. Kolory użyte w tym makijażu to zaskakujące połączenie koloru żółtego, zielonego, fioletu i granatu, zupełnie podobne barwy można spotkać w ubarwieniu piór papug, a przynajmniej mnie się tak kojarzy.



Jak wykonałam makijaż:

1. Rozpoczęłam od nałożenia bazy pod cienie - biała kredka.

2. Podkreśliłam brwi brązowym cieniem z Sephora.

3. W wewnętrznym kąciku oka naniosłam odrobinę jasnego cienia z paletki IsaDora Eye shadow trio 81 cool browns (cień ten wchodzi nieco na początek dolnej powieki).

4. Następnie na początek górnej powieki naniosłam żółty cień z Bell.

5. Za żółtym naniosłam odrobinę jasno zielonego cienia z paletki Sephora oraz ciemniejszego zielonego też z tej paletki. Roztarłam.

6. Potem użyłam fioletowego (Sephora) zacierając granicę między fioletem a zielenią.

7. Nakleiłam z taśmy bezbarwnej pasek biegnący od zewnętrznego kącika oka ku zakończeniu brwi- miało to stanowić granicę końcową dla granatowego cienia.

8. Na końcu powieki- przy zewnętrznym kąciku oka naniosłam ciemny granat z iskrzącymi drobinkami. Roztarłam go z fioletem.

9. Na dolną powiekę naniosłam od wewnętrznego kącika- zielony, fioletowy oraz przy kąciku zewnętrznym granatowy.

10. Obszar pod łukiem brwiowym rozświetliłam jasnym cieniem z paletki IsaDora Eye shadow trio 81 cool browns.

11. Linie wodną pomalowałam białą kredką.

12. Na górnej linii rzęs namalowałam czarnym eyelinerem z miss sporty długą, wyciągniętą w kierunku brwi kreskę (kreska biegnie na granicy, którą wyznaczyła taśma).

13. Rzęsy pomalowałam czarną maskarą Volume Milion Lashes L’oreal.



Makijaż barwny jak egzotyczny ptak, na lato w sam raz !
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 11:14   #7
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Kolorowo, energetycznie, odważnie...

bardzo fajne prace
tylko ta niebiesko-różowa nie przypadła mi do gustu, za ostre granice dla mnie
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 18:01   #8
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Kolorowo, energetycznie, odważnie...

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
bardzo fajne prace
tylko ta niebiesko-różowa nie przypadła mi do gustu, za ostre granice dla mnie
dziękuję a ten makijaż różowo niebieski ma taki charakter kontrastowo- geometryczny (bo nietypowo zestawione kolory bardzo kontrastują ze sobą) ale takie było moje zamierzenie czy się podoba rzecz gustu, dziękuję za opinię
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs: Stwórz hipnotyzujące spojrzenie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.