Odchudzanie psa, otyłość - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-19, 17:53   #61
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Odchudzanie kundelka

Mój psiak jest w trakcie odchudzania.Dostaje 110g karmy royal obesity i jak narazie waga spada.Waga początkowa 13,9po miesiącu 13,1kg.Pies jest starszy za 2msc będzie miał 13lat,ma przeogromne problemy ze stawami dlatego musi schudnąć.
Jeżeli chodzi o ruch to spaceryyyy.Na początku króciutko bo pies nie chciał chodzić,teraz daje rade przejść 60min.Wg weta musi zrzucić jeszcze min 2kg a super fantastycznie by były 3.
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 08:18   #62
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Odchudzanie kundelka

Cytat:
Napisane przez paulinag24 Pokaż wiadomość
No ja myślę, że w wypadku mojego psa chodzi o coś innego. On nie jest dokarmiany. Zadnych ciasteczek,przysmaków psich nie zje. Dostaje posiłek raz dziennie. Byłam z nią u weterynarza i spytałam co zrobić,ale konkretnie nic mi nie powiedział. Uzyskałam odpowiedź, że widocznie ona tak ma. Esfira skład tej kiełbasy to wołowina 50%, wieprzowina , otręby i wit A, D,E i 2%popiołu.

ale pisałaś że dostaje odpady z obiadu ,pewnie tłuste i kaloryczne przecież skóra z kurczaka jest bardzo tłusta
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 08:58   #63
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Odchudzanie kundelka

Ja tam bym nie dawała psu jakiegoś "czegoś" tylko dlatego, że kolega tam pracuje i karmi tym swoje psy Bywają psy, które nawet na byle jakiej diecie mają się nieźle, dobrze wyglądają itp. Bywają też psy, którym identyczna dieta zaszkodzi.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 17:19   #64
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: Odchudzanie kundelka

Ciężko Ci będzie odchudzić psa domowym sposobem, zwłaszcza, że w tej chwili macie problem z ułożeniem dobrej diety.
Po pierwsze - proszę, odstaw ta kiełbasę dla psa... choćby i pół związku kynologicznego miało nią żywic swoje psy. Twój pies nie jest psem wystawowym, za to ma problem zdrowotny - jest za gruba. Poza tym... pomyśl... co wchodzi w skład tych tzw. kiełbas dla psów? Odpadki rzeźniane, takie, które nie nadają się do spożywania przez ludzi...mogą byc mimo wszystko gorsze nawet mikrobiologicznie, nie wspominając o zwykłych walorach organoleptycznych. Gdyby to było dobre "mięso", to zwykła ekonomia sprawiłaby, że poszłoby do konsumpcji dla ludzi (oczywiście za odpowiednio wyższą cenę),niż dla zwierząt. poza tym.. widziałam sporo psów trzymanych na takich karmach właśnie z problemami z wagą
Wątróbka - wysokokaloryczna, odpada. jeśli nie możesz psa przestawić na suchą karmę (na odchudzanie), to przerzuć ją na mięso z indyka - niższa kaloryczność, a mimo wszystko zdrowsza niż ta wątróbka.

Kilka spraw:
-piszesz, że suka dostaje 1 raz dziennie karmę, ale jednocześnie piszesz, że wątróbka stała w misce od rana... czyli jak długo jest ta karma wystawiona?
-jesli psina nie chce jeść, bo ta wątróbka tam stoi i stoi i nic... to znaczy, że nie jest głodna.
-pies, który nie jest przyzwyczajony do suchej karmy, może w ogóle nie wiedzieć, że to coś służy do jedzenia. tak więc najpierw, stopniowo dorzucasz trochę granulek karmy do jej codziennego jedzenia (początkowo namaczając, żeby przyzwyczaiła się do nowego smaku) i stopniowo zwiększasz udział tych granulek w jej dziennej dawce jedzenia. Dopiero jak się przyzwyczai do tego, namaczasz karmę coraz mniej, żeby w końcu zaczęła jeść już suche chrupki;
-jeśli postępujesz tak jak opisałam powyżej, a mimo tego suka nie chce jeść przez 3 dni, to "przeczekujesz". Zdrowy pies, gdy jest głodny chwyci się wreszcie tego, co ma w misce (oczywiście codziennie musi to być świeża porcja). Aha. 3-dniowa głodówka jeszcze zdrowym psom nie zaszkodziła (piszę psom - bo z kotami jest zgoła inna sprawa);
-jeśli suka woli sobie zapolować, to chodzi na spacery w kagańcu.
- jesli jednak planujecie spróbować ją odchudzić jedzeniem "domowym" - to" mało mięsa (tym bardziej podrobów), trochę ryżu, ale generalnie zwiększacie udział warzyw, ewentualnie możecie dodać otrąb. Przewód pokarmowy ma mec wypchany, ale kaloryczność musi być mniejsza.
- nie żadne odpadki z obiadu, tylko gotowane chude mięso. Jeśli suka nie chce tego jeść, to znaczy, że nie jest głodna. Ja też wolałam 9bo już mięsa nie jadam) schabowego niż gotowanego kurczaka, bo był po prostu smaczniejszy, ale kiedy jesteśmy głodni, to dobrze wiemy, że nawet suchy chleb jest najsmaczniejszy pod słońcem (wciąż porównuje do zdrowego psa, pamiętajcie).

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Jednak... mimo wszystko łatwiej jest odchudzić psa specjalną sucha karmą (choćby tym royalowskim Obesity) z tego powodu, że tam kalorie itd. są dokladnie przeliczone. W żywieniu domowym jest to nierealne wręcz, bo ciężko jest zbilansować wszystko to, co suka dostaje do jedzenia.

Druga sprawa - ruch. Bez tego się nie obejdzie.
Pytanie - dlaczego suczka ucieka do domu? Czy nie zaczyna kuleć albo nadmiernie sapać? Może ma problem z układem ruchu albo choćby krążeniem, dlatego za ruchem nie przepada? Jeśli wykluczycie te elementy i zostanie Wam jedynie lenistwo, to:
- uczycie chodzenia suczki na smyczy;
- wyjeżdżacie z nią gdzieś dalej, aby był to dłuższy odcinek niż normalnie, nawet jeśli ma go pokonać tylko w drodze do domu. albo idziecie z nią w teren, którego nie zna, dzięki czemu nie ucieknie Wam, bo nie będzie wiedziała dokąd ma iść (gdzie jest jej dom).


Ostatnia sprawa- niedoczynność tarczycy. Jeśli suczka jeszcze przed sterylizacją miała tendencje do tycia, to wypadałoby mimo wszystko zrobić testy w tym kierunku. Pytanie - z jakiego powodu była sterylizowana? Prewencyjnie czy może przyplątało się ropomacicze?

Z jamnikami (i "pochodnymi" jamników) dość często zdarzają się problemy z otyłością. Jednak nie znaczy to, że nie można tego problemu rozwiązać. Jedyny problem - to właściciel i zmiana postawy właściciela.
Najgorsze jest albo dokarmianie, albo ładowanie do miski ile się da i udawanie przed sobą samym i innymi, ze pies je mało, bo tylko 1 raz dziennie. Ok, jeden raz... ale ile? I czy ta dawka jest odpowiednia dla wieku, rasy i TRYBU życia psa.

Klika rzeczy, o których napisałaś wskazuje na to, że raczej suczka dostaje za dużo jedzenia. To to, że ma "iście królewskie maniery", że byle czego nie zje i ze trzeba jej wszystko kroić na drobne kawałki. Głodny pies jest sobie sam w stanie pogryźć i nie wybrzydza. Glodny pies nie zostawia w misce niezjedzonego jedzenia (patrz: wątróbka). Wreszcie - pies dostaje 1 raz dziennie karmę (psią ze sklepu). Ok. to kiedy dostaje te resztki z obiadu? Następnego dnia rano zamiast psiej karmy ze sklepu? Czy jednak tego samego dnia po obiedzie (czyli robi się z tego już drugi posiłek dziennie). Dostaje same mięso!!! Żadnego "wypełniacza". Porównaj sobie kalorycznośc schabowego z choćby wymienionym przeze mnie indykiem. Albo z marchewka czy pietruszka (gotowaną).
Jestem pewna, że odpiszesz, że sunia takiego jedzenia nie ruszy, bo woli schab... więc znowu powtarzam... problem jest we właścicielu. Masz mieszańca jamnika, a jamniki potrafią postawić na swoim. Jeśli będziesz dawała sobą rządzić, to swojego psa nigdy nie odchudzisz.
Pozdrawiam

Edytowane przez marcjannak
Czas edycji: 2014-02-22 o 17:27
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 10:57   #65
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Odchudzanie kundelka

Mój psiak pięknie schudł w pierwszy miesiąc na obesity royala a w drugim miesiącu tylko 100g.
Zobaczymy jak będzie teraz,ważenie 10 kwietnia
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 23:32   #66
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Exclamation musimy sporo schudnąć

witam
moja sunia jest po sterylizacji i bardzo przytyła dla jej zdrowia bardzo bym chciała aby schudła. Od jutra zaczynamy chodzić na dłuższe spacerki ale potrzebuje dobrej karmy. Cena nie gra roli. Musi schudnąć przynajmniej z 5-6 kg waży 15-16 kg.

Wet polecił ROYAL obesity dużo na temat tej karmy czytałam i wydaje mi się że nie jest to żadna rewelacja szczególnie po składzie patrząc to płaci się kupę kasy za napis ROYAL. Owszem mogę wydać tyle na karmę ale chce aby ta karma była dobra a nie żeby tylko była firmowa.

Pozatym podpadło mi to że mimo tego że mówiłam że nie jestem przekonana do tej karmy wet mi ją wciskał i chciał abym ją od niego kupiła koniecznie tak naciskał jak poprosiłam o inna propozycje cały czas mówił że ta jest najlepsza że nie ma lepszej karmy że to jest górna półka i na innej pies nie schudnie. Pewnie ma podpisaną jakąś umowę z tą firmą i dlatego ją wpycha wszystkim.

Granulki karmy muszą być spore ponieważ małe łyka i wymiotuje po nich.

Na dogomanii czytałam że po tym royalu często występują biegunki nie znalazłam nigdzie na wagę tego a jak mam kupić 6 kg za ok 150 zł pewnie lekko to chyba sama będę ją jadła.

Proszę pomóżcie bo już nie mogę patrzeć na to jak jej ciężko z tym brzuchem...
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 12:51   #67
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: musimy sporo schudnąć

Cytat:
Napisane przez optymistka_ Pokaż wiadomość
witam
moja sunia jest po sterylizacji i bardzo przytyła dla jej zdrowia bardzo bym chciała aby schudła. Od jutra zaczynamy chodzić na dłuższe spacerki ale potrzebuje dobrej karmy. Cena nie gra roli. Musi schudnąć przynajmniej z 5-6 kg waży 15-16 kg.

Wet polecił ROYAL obesity dużo na temat tej karmy czytałam i wydaje mi się że nie jest to żadna rewelacja szczególnie po składzie patrząc to płaci się kupę kasy za napis ROYAL. Owszem mogę wydać tyle na karmę ale chce aby ta karma była dobra a nie żeby tylko była firmowa.

Pozatym podpadło mi to że mimo tego że mówiłam że nie jestem przekonana do tej karmy wet mi ją wciskał i chciał abym ją od niego kupiła koniecznie tak naciskał jak poprosiłam o inna propozycje cały czas mówił że ta jest najlepsza że nie ma lepszej karmy że to jest górna półka i na innej pies nie schudnie. Pewnie ma podpisaną jakąś umowę z tą firmą i dlatego ją wpycha wszystkim.

Granulki karmy muszą być spore ponieważ małe łyka i wymiotuje po nich.

Na dogomanii czytałam że po tym royalu często występują biegunki nie znalazłam nigdzie na wagę tego a jak mam kupić 6 kg za ok 150 zł pewnie lekko to chyba sama będę ją jadła.

Proszę pomóżcie bo już nie mogę patrzeć na to jak jej ciężko z tym brzuchem...
Ona nie schudnie od tego ze jej karme zmienisz tylko musisz jej zmniejszyc porcje. Nie dokarmiaj, odmierzaj specjalna miarka, I absolutnie nie dawaj jej resztek bo z tego co slysze to psy zazwyczaj tyja kiedy sa wlasnie karmione resztkami poza tym resztki to nie jest jedzenie dla psa. No i oczywiscie wiecej ruchu, pileczka na kazdy spacer, albo wspolne bieganie, albo agility.
Swoja droga ja karmie Royalem i nigdy zadnych biegunek nie bylo . Koopa jest dokladnie taka jak powinna. Tyle ze nie wiem co to znaczy na wage . Na wage nie kupuje bo nie wiem czy to co dostane na pewno Royal'em jest... kupuje w workach 2 kg albo 4kg.
Na opakowaniu jest napisane ile powinno sie dawac. Popros sprzedawce o miarke. I dawaj jej o 3-4 jednostki mniej... zalezy jaka jest jej idealna waga?

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2014-04-03 o 12:53
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 16:23   #68
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: musimy sporo schudnąć

nigdy nie karmiłam psa resztkami i nie zamierzam

chce po prostu kupić jej karmę light gdzie są dobrze dobrane składniki do diety i żeby pies nie chodził głodny, jak jej zmniejszyłam porcje chodziła głodna i szukała jedzenia na dworze. Wiem co robię i nie mogę jej zmienić tylko dawkowania jedzenia. Moi znajomi też mają sunię po sterylizacji i na karmie light trzyma wagę nie chodzi głodna ale jest to mały piesek i je karmę z małymi granulkami.
Nawet przy dużej ilości ruchu latem moja sunia przytyła 1 kg. a wcale dużo nie je.

Chcę jej kupić karmę ale po tym co przeczytałam to już na 100% nie dam jej royala.

http://swiat-yorkow.blogspot.com/201...yal-canin.html

a sklep mam na tyle sprawdzony że wiem co kupuję na wagę

Edytowane przez optymistka_
Czas edycji: 2014-04-03 o 16:38
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 16:01   #69
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: musimy sporo schudnąć

Cytat:
Napisane przez optymistka_ Pokaż wiadomość
witam
moja sunia jest po sterylizacji i bardzo przytyła dla jej zdrowia bardzo bym chciała aby schudła. Od jutra zaczynamy chodzić na dłuższe spacerki ale potrzebuje dobrej karmy. Cena nie gra roli. Musi schudnąć przynajmniej z 5-6 kg waży 15-16 kg.

Wet polecił ROYAL obesity dużo na temat tej karmy czytałam i wydaje mi się że nie jest to żadna rewelacja szczególnie po składzie patrząc to płaci się kupę kasy za napis ROYAL. Owszem mogę wydać tyle na karmę ale chce aby ta karma była dobra a nie żeby tylko była firmowa.

Pozatym podpadło mi to że mimo tego że mówiłam że nie jestem przekonana do tej karmy wet mi ją wciskał i chciał abym ją od niego kupiła koniecznie tak naciskał jak poprosiłam o inna propozycje cały czas mówił że ta jest najlepsza że nie ma lepszej karmy że to jest górna półka i na innej pies nie schudnie. Pewnie ma podpisaną jakąś umowę z tą firmą i dlatego ją wpycha wszystkim.

Granulki karmy muszą być spore ponieważ małe łyka i wymiotuje po nich.

Na dogomanii czytałam że po tym royalu często występują biegunki nie znalazłam nigdzie na wagę tego a jak mam kupić 6 kg za ok 150 zł pewnie lekko to chyba sama będę ją jadła.

Proszę pomóżcie bo już nie mogę patrzeć na to jak jej ciężko z tym brzuchem...
Absolutnie nie musi być Royal. Popatrz na inne firmy zajmujące się produkowaniem karm weterynaryjnych. Ja osobiście bardzo cenię firmę Trovet, może ona będzie Ci odpowiadała? Na pewno Hills jeszcze ma w swojej ofercie karmę dla psów sterylizowanych, ale musisz pamiętać, że ruch to jedna sprawa, ważną kwestią jest również to ILE tej karmy jest sypane Czyli trzeba się trzymać stricte rozpiski, która znajduje się na opakowaniu karmy, bo inaczej cały ten proceder będzie psu na budę

Ewentualnie, w zależności od tego jak się czuje i zachowuje można zastanowić się, czy ta otyłość nie ma podłoża chorobowego. To wszystko musisz wziąć pod rozwagę.
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 16:26   #70
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: musimy sporo schudnąć

Hills ma w ofercie podobno bardzo dobrą karmę weterynaryjną odchudzającą http://www.hillspet.pl/pl-pl/weight-...bolic-dog.html
Ważne jest dawkowanie karmy- na opakowaniu jest tabelka i daje się psu dawkę karmy obliczoną na stratę wagi, a nie na jego obecną wagę.
Nie radzę kupować karmy na wagę, bo nie wiesz, kiedy był otwarty worek, może pół roku temu
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 21:11   #71
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: musimy sporo schudnąć

Obesity royala działa.Mój pies chudnie.
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-12, 17:40   #72
gina164
Przyczajenie
 
Avatar gina164
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: gorzów wlkp
Wiadomości: 17
Dot.: musimy sporo schudnąć

żądna karma light nie nadaje się dla psa! psy nie tyja od tłuszczu a od węglowodanów. w karmach light zmniejszono ilośc białka i tłuszczu a na to miejsce wepchnięto wypełniacze które predzej czy później rozwala układ pokarmowy psa a obecnie rozleniwiają go (coś jak my po nie zdrowym posiłku ).
jak chcesz zdrowo psa odchudzić poczytaj o barfie, ewentualnie z braku mozliwosci masz karmy bezzbożowe z dużą iloscia białka. na niej psy zamienią tłuszcz na mięśnie. pies będzie miał wiecej energii, będzie zdrowszy. łatwiej będzi mu podjąć jakiś wysiłek.
zresztą wpisz w google: "taste of the wild odchudznie" i sprawdź sama
gina164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 17:47   #73
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: musimy sporo schudnąć

no właśnie chciałam napisać, że zamiast kupować light należy się zainteresować bezzbożowymi karmami super premium. Może taste of the wild, wolfsblut, ziwi peak?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:11   #74
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: musimy sporo schudnąć

Ja po latach karmienia najlepszymi gotowcami - przeszłam na gotowane + witaminy wysokiej jakości, enzymy trawienne i inne suplementy; Moja U. ma bardzo dobre wyniki krwi, udało nam się schudnąć - nie wiem, dlaczego tak późno podjęłam tę decyzję...naiwnie wierząc, że im więcej wydam na karmę, im jej skład będzie lepszy - tym mój pies będzie zdrowszy... pomyliłam się bardzo, bo gotowce nie są dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na zdrowiu i długim życiu psa...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 17:41   #75
V88
Rozeznanie
 
Avatar V88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: M.
Wiadomości: 678
Dot.: Odchudzanie psa, otyłość - WĄTEK ZBIORCZY

Nawet nie wiedziałam, że istnieją jakieś odchudzające karmy dla psów. Kiedy mój labrador wydawał mi się troszkę za bardzo "okrąglutki", po prostu zapewniłam mu więcej ruchu. Jadł nadal praktycznie to samo co wcześniej (mokra karma, czasem trochę suchej, nie będę podawać jakiej firmy, bo dostanę bana za reklamę :P ), ale codziennie zabierałam go na długie spacery, a oprócz tego starałam się, by "wybiegał" się na przydomowym podwórku. I spokojnie zszedł z wagi bez jakichś cudów. I teraz pięknie mieści się w wagowych limitach.Z labradorem jest o tyle problem, że to wszystkożerny stwór i trudno byłoby mu ograniczyć "korytko", bo zawsze sam sobie coś znajdywał do jedzenia kiedy był głodny.
__________________
Walczę
64-63-.....-58,1 - ... -53
V88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 08:44   #76
AnLipread
Raczkowanie
 
Avatar AnLipread
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 138
Dot.: Odchudzanie psa, otyłość - WĄTEK ZBIORCZY

Moja sunia jest w trakcie odchudzania. Jak ją wzięłam ze schroniska ważyła 4,3 kg (nie była wychudzona, była normalna), a półtora roku później podczas wizyty u weterynarza okazało się, że waży 7,9 kg!!!
Od razu przeszliśmy na dietę. Przez pierwsze 3 dni prawie nic nie jadła, bo karma Royala średnio jej smakowała. No, ale polubiła chrupki i chrupie je do dziś Po 5 miesiącach zeszła do wagi 5,6 kg, co jest dla nas ładnym wynikiem, bo nie same chrupki wcina, czasem coś jej ze stołu spadnie
AnLipread jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 17:44   #77
Tashia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 36
Dot.: Odchudzanie psa, otyłość - WĄTEK ZBIORCZY

U nas było podobnie. Wcześniej karmiona mokrą karmą, po przejściu na chrupki jadła niechętnie. Przez pierwsze dni odchudzania dosłownie jadła parę sztuk, aż jej w brzuszku burczało. A mi było jej żal Schudła, a w tym momencie chrupki uwielbia
Tashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 21:30   #78
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Odchudzanie psa, otyłość - WĄTEK ZBIORCZY

Jak myślicie, 2,5kg dla suni Chihuahua to faktycznie tak dużo, że trzeba już natychmiast ją odchudzać ?
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 23:11   #79
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Odchudzanie psa, otyłość - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anna_wawa Pokaż wiadomość
Jak myślicie, 2,5kg dla suni Chihuahua to faktycznie tak dużo, że trzeba już natychmiast ją odchudzać ?
Zależy od budowy psa przede wszystkim. Mam pekińczyka, dla którego 8kg to za mało i wygląda jakbym ją glodziła (ma bardzo rozbudowane mięśnie i one robią taką wagę). Znowu drugi waży 5kg i jest idealny.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-12, 15:00   #80
karolake
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 6
Dot.: odchudzamy psa :)

U nas akurat Bozita Light się świetnie sprawdza, dostaje odmierzone porcje, wprowadziliśmy więcej ruchu i już widać pierwsze efekty, ważne jest też, aby pies nie podjadał między posiłkami.
karolake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 17:32   #81
tomnr2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: odchudzamy psa :)

Cześć Wam,

Pozwolę sobie trochę odkopać wątek. Jesteśmy w trakcie odchudzania naszego psa - po prostu ograniczyliśmy mu karmę i zaczęliśmy wspólnie biegać.

Dzisiaj u weterynarza usłyszałam, że nadwaga w połączeniu z aktywnością fizyczną może skutkować problemami ze stawami. I tu pytanie - czy powinnam psu podać coś na stawy czy nie ma takiej konieczności?

Pozdrawiam
tomnr2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 13:21   #82
kjablonska517
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: odchudzamy psa :)

Cytat:
Napisane przez tomnr2 Pokaż wiadomość
Cześć Wam,

Pozwolę sobie trochę odkopać wątek. Jesteśmy w trakcie odchudzania naszego psa - po prostu ograniczyliśmy mu karmę i zaczęliśmy wspólnie biegać.

Dzisiaj u weterynarza usłyszałam, że nadwaga w połączeniu z aktywnością fizyczną może skutkować problemami ze stawami. I tu pytanie - czy powinnam psu podać coś na stawy czy nie ma takiej konieczności?

Pozdrawiam
Im mniej chemii tym lepiej... Zamiast tabletek, lepiej jest kupić w sklepie kurze łapki - mają w sobie dużo żelatyny, która działa zbawczo na stawy. Ugotować i podać razem z tą rosoło-żelatyną psu. Miałam kiedyś labradora i weterynarz mówił, że to okazało się dla niego zbawcze
kjablonska517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 14:31   #83
Wioolcia90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 29
Dot.: Odchudzanie psa, otyłość - WĄTEK ZBIORCZY

sa karmy dla psób z otyłością, u nas weterynarz kazał dawać bozita light i pomaga, do tego więcej wychodzimy i karmimy tylko dwa razy dziennie
Wioolcia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-08, 12:27   #84
Marta828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 6
Dot.: odchudzamy psa :)

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
1. co to jest zabawa w agility?
2.obawiam sie ze dlatego, ze lubi
tzn dostaje czasem chude miesko typu gulaszowego, ale zanim waćpanna to zje to musi wyschnac na wiór.
w przeciwnym wypadku przylepi sie jej do wlochatej brodyy, a tego Sonia nie lubi
tak samo z psim jedzeniem z puszki.
my w ogole malo inteligentnie ją karmimy, bo miska z karma stoi dostepna caly czas.
ale wepsica nie je jak normalny pies, tylko bierze jedno ziarenko, wytarza sie w nim 2 razy, powrzuca gdzie sie da(pod meble, dywan) po czym pozera od niechcenia w ramach zabawy.

na zmiane trybu zywienioweg juz zdecydowanie za pozno, dziecko juz ma ponad 7 lat. ja wiem ze jest rozpuszczone jak dziadowski bicz, ale wzielismy ją jak miala pol roku i dosc trudne dziecinstwo

dodam tez, ze jakies 2 lata temu miala urojona ciąze, od tamtego czasu zaczela tyc, cieczke ma tylko raz w roku obecnie, wiec gospodarka hormalna tez zachwiana jest.
poza tym uwielbia slodycze, mimo ze nie powinna.
Zabawa w agility to zabawa sprawnościowa polegająca na przeprowadzeniu psa przez tor przeszkód. Twój pies ma pokonać przeszkody w takiej kolejności w jakiej Ty chcesz, aby to zrobił. A sam przeszkody to mogą być tunele, drążki do przeskoczenia, slalom z tyczek itd. itp,
A o odchudzeniu psa możesz poczytać tutaj
https://wyspapupila.pl/blog/jak-odchudzic-psa
Marta828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 13:04   #85
mawolniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 12
Dot.: Odchudzanie psa, otyłość - WĄTEK ZBIORCZY

Jak chcecie odchudzić pieski to najłatwiej na suchą karmę przestawić, zdrowe przekąski ale nie dużoo i jakąś fajną piłkę kupić żeby zmobilizować do biegania
mawolniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 14:23   #86
Seba23213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: Odchudzanie psa, otyłość - WĄTEK ZBIORCZY

Wydaje mi się, że konieczna jest wizyta u weterynarza. Aby przewieźć zwierze w samochodzie przyda Ci się pokrowiec do samochodu. Takie akcesoria możesz kupić np. ze sklepu https://www.animalzoone.pl/pokrowiec...ortu-zwierzaat
Seba23213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-24 15:23:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.