Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-04, 13:39   #1
brownayes
Raczkowanie
 
Avatar brownayes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 491

Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...


Dzień dobry dziewczynki Po raz kolejny potrzebuję waszej pomocy. Mam problem z makijażem. Generalnie ponoć jestem typem chłodnym, latem. Mam piwne oczy z natury ciemne blond włosy i teraz właśnie na taki farbuje. Zimą mam bardzo niefajną cere, taką bladą. Przez wiele lat używałam mimo to ciemnego podkładu, bo tak się dobrze czułam. Po przeczytaniu kilku rad pożegnałam ten podkład, wybrałam jaśniejszy i na to delikatnie bronzer. Jednak nie czuje się w tym dobrze. Chciałabym mieć brązowo buźkę, ale jednocześnie nie wyglądać jak w masce.. Co robić? Jasna twarz mi nie pasuje bo mam strasznie ciemne oczy. Może jakieś sensowne rady?
brownayes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 13:48   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

Nakladanie za ciemnego pudru to nie jest dobry pomysl. Napewno wygladasz smiesznie i groteskowo. Jesli chcesz miec ciemniejsza skore to po prostu uzyj samoopalacza.
Ja mam praktycznie biala skore. Oczy mam brazowe. Mimo to nie wygladam zle. Mozliwe, ze po prostu nie umiesz sie malowac.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-02-04 o 13:50
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 13:55   #3
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

tez mi się wydaje, że podkreślenie odpowiednie oczu - może masz zbyt jasna ich oprawę, skoro naturalnie masz niezbyt ciemne włosy - może dać dobry efekt, ew podkreślenie polików/wymodelowanie, da trochę życia twarzy
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 14:45   #4
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

nie wiem, kto ci powiedział, że ciemne oczy nie pasują do jasnej cery, ale nie powinnaś go więcej słuchać, bo to straszne bzdury
typ urody lato z reguły po prostu ŹLE wygląda z ciemną, opaloną cerą. A jeżeli już tak koniecznie chcesz mieć ciemniejszą skórę to, jak pisze Jamestown, użyj samoopalacza, bo podkład ma być dopasowany do koloru cery.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:04   #5
brownayes
Raczkowanie
 
Avatar brownayes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 491
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

No dobra to jak według was powinno malować sie lato? Bo oczy tak jak mówiłam są ciemne nie tyle piwne co nawet mocno brązowe, ale brwi już są jasne. Oczy podkreślam czarną kredką i czarnym tuszem. Możliwe, że sie nie umiem malować dlatego pisze
brownayes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:39   #6
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

Cytat:
Napisane przez brownayes Pokaż wiadomość
No dobra to jak według was powinno malować sie lato? Bo oczy tak jak mówiłam są ciemne nie tyle piwne co nawet mocno brązowe, ale brwi już są jasne. Oczy podkreślam czarną kredką i czarnym tuszem. Możliwe, że sie nie umiem malować dlatego pisze
Wstaw swoje zdjecie. To, ze Twoj typ to lato to troche malo.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:57   #7
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

wg mnie to to tylko kwestia twojej psychiki- w rzeczywistości nie wyglądasz wcale śmiesznie. znam kilka kobiet, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez podkładu o kilka tonu ciemniejszego niż skóra, ale czy to jest ładne , to kwestia dyskusyjna..

kup sobie róż- cera będzie wyglądać promiennie i swieżo. może spodoba ci się to bardziej niż bronzer.

chyba pozostaje ci się tylko przyzwyczaić do nowego wizerunku albo wrócić do starego jak ci z nim dobrze i olać opinie wizażanek.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 21:14   #8
brownayes
Raczkowanie
 
Avatar brownayes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 491
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

Ok wstawiam zdjęcie. Mina głupia, tylko mnie nie zbojkotujcie i proszę o jakąś radę. Ps. różu i tak używam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie0199.jpg (122,8 KB, 268 załadowań)
brownayes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 21:20   #9
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

ja bym zapuściła trochę brwi i malowała oczy bardziej poziomo/kocio, a mniej okrągło,
ale ładna jesteś, w typie takiej laleczki/lolity i masz świetna cerę, więc wiele ujdzie Ci na sucho

i tak jak wczesniej, troche pokonturowac twarz, policzki, nosek czymś ciemniejszym deko
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 21:49   #10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

Czy to wina cienia czy twarz jest ciemniejsza i bardziej rozowa od szyi?
Masz posklejane rzesy. Brzydko to wyglada.
Obrysowujesz kredka cale oko. Zupelnie niepotrzebnie.
Brwi wolaja o pomste do nieba.

Jestes ladna dziewczyna. Wydaje mi sie, ze tym makijazem i brwiami odejmujesz sobie urody.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 22:20   #11
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

masz śliczną buzie, no i super cerę-pozazdrościć.
Duże ciemne oczy to zdecydowanie zaleta, wystarczy dobrać odpowiedni makijaż. Ta kreska dokładnie okalająca oko zdecydowanie ci nie pasuje, zrezygnuj z niej na rzecz dokłądniej pomalowanych i rozdzielonych rzęs lub jakoś optycznie wyciągnij je do góry (pociągnij kreske ku górze albo ciemniejszym cieniem zaakcentuj zewnętrzne kąciki ). Jakbyś miała gęstsze (zdecydowanie mniej wyskubane) i ciemniejsze brwi, stanowiłyby piękną oprawę dla Twoich dużych oczek.
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 17:29   #12
brownayes
Raczkowanie
 
Avatar brownayes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 491
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

Dziękuje za krytykę trochę postawiła mnie do pionu Co do brwi to macie rację, że może za bardzo wyskubane. Jak już je naprawie to malować na czarno czy brązowo? No i tak brwi mogę trochę zapuścić, ale gęstsze to one nie będą bo są właśnie rzadkie i delikatne dlatego je tak wyskubałam. Z natury są bardzo jasne. Według was źle podkreślam oczy, czy zrezygnować z dolnych kresek czy z górnych czy jak to zrobić bo nie wiem co to znaczy bardziej poziomo. No i podsumowując jasny podkład i na to delikatnie brązer, ale nakładać tylko na policzki nos brode i czoło? Obecnie używam stosunkowo jasnego odcienia, ale moze powinnam jeszcze ton w dół? zawsze bałam się bladej twarzy, bo miałam wrażenie że pasuje to tylko kobietom z jasnymi oczami, ale widocznie złe myślenie. Dziękuje za wszelkie rady
brownayes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 18:28   #13
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

Cytat:
Napisane przez brownayes Pokaż wiadomość
Dziękuje za krytykę trochę postawiła mnie do pionu Co do brwi to macie rację, że może za bardzo wyskubane. Jak już je naprawie to malować na czarno czy brązowo? No i tak brwi mogę trochę zapuścić, ale gęstsze to one nie będą bo są właśnie rzadkie i delikatne dlatego je tak wyskubałam. Z natury są bardzo jasne. Według was źle podkreślam oczy, czy zrezygnować z dolnych kresek czy z górnych czy jak to zrobić bo nie wiem co to znaczy bardziej poziomo. No i podsumowując jasny podkład i na to delikatnie brązer, ale nakładać tylko na policzki nos brode i czoło? Obecnie używam stosunkowo jasnego odcienia, ale moze powinnam jeszcze ton w dół? zawsze bałam się bladej twarzy, bo miałam wrażenie że pasuje to tylko kobietom z jasnymi oczami, ale widocznie złe myślenie. Dziękuje za wszelkie rady
jak masz rzadkie brwi, możesz je nieco "podmalować" matowym cieniem, w możliwie neutralnym kolorze, niezbyt ciemnym, coś jak kawa z mlekiem na przykład
z malowaniem oczu "bardziej poziomo" chodzi o to, że jak obrysujesz je kredką, oko wydaje się okrągłe. musisz róznicować grubość kreski. i radziłabym to robić tak: na górnej powiece linia cienka od wewnętrznego kącika do mniej więcej połowy linii rzęs, dalej (blizej zewnętrznego kącika) grubsza; możesz ja nieco wyciągnąć w bok (na zewnątrz). na dolnej powiece radziłabym kredkę nakładać od połowy oka do zewnetrznego kącika i nie na linii wodnej, tylko na linii rzęs. oczywiście kredkę zawsze rozcieramy Możesz spokojnie używać ciemnobrązowej kredki, będzie wyglądać naturalniej niż czarna.

rzeczywiście jesteś ładniutka, ta czarna krecha okalająca oko w połączeniu z cienkimi brwiami odbierają ci uroku i sprawiają, że wyglądasz nieco sztucznie, trochę jak postać z kreskówki, takie mam odczucie musisz po prostu potrenować nad naturalniejszym makijażem oka
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2011-02-05 o 18:32
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 19:28   #14
KlaudiPL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 97
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

Ale masz super urodę, jak laleczka

Moim zdaniem fajny masz makijaż, chociaż ja zrezygnowałabym z mocnej dolnej kreski, ewentualnie kredka ciemnobrązowa ale roztarta, żeby nie było ostrej linii na dole. Absolutnie nie nakładaj ciemnego podkładu, fajnie możesz też wyglądać z różem na tzw. jabłuszkach czyli puckach na twarzy

Naprawdę jesteś śliczna
__________________
Ubrania na wymianę!
KlaudiPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 20:44   #15
brownayes
Raczkowanie
 
Avatar brownayes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 491
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
jak masz rzadkie brwi, możesz je nieco "podmalować" matowym cieniem, w możliwie neutralnym kolorze, niezbyt ciemnym, coś jak kawa z mlekiem na przykład
z malowaniem oczu "bardziej poziomo" chodzi o to, że jak obrysujesz je kredką, oko wydaje się okrągłe. musisz róznicować grubość kreski. i radziłabym to robić tak: na górnej powiece linia cienka od wewnętrznego kącika do mniej więcej połowy linii rzęs, dalej (blizej zewnętrznego kącika) grubsza; możesz ja nieco wyciągnąć w bok (na zewnątrz). na dolnej powiece radziłabym kredkę nakładać od połowy oka do zewnetrznego kącika i nie na linii wodnej, tylko na linii rzęs. oczywiście kredkę zawsze rozcieramy Możesz spokojnie używać ciemnobrązowej kredki, będzie wyglądać naturalniej niż czarna.

rzeczywiście jesteś ładniutka, ta czarna krecha okalająca oko w połączeniu z cienkimi brwiami odbierają ci uroku i sprawiają, że wyglądasz nieco sztucznie, trochę jak postać z kreskówki, takie mam odczucie musisz po prostu potrenować nad naturalniejszym makijażem oka

Dziękuje Ci, że mniej więcej wyjaśniłaś o co chodzi z tymi kreskami, spróbuje nad tym popracować, bo w sumie żadnych kursów malowania nie kończyłam stąd moja niewiedza. Czyli zarówno na dole jak i górze brązowa kredka?

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez KlaudiPL Pokaż wiadomość
Ale masz super urodę, jak laleczka

Moim zdaniem fajny masz makijaż, chociaż ja zrezygnowałabym z mocnej dolnej kreski, ewentualnie kredka ciemnobrązowa ale roztarta, żeby nie było ostrej linii na dole. Absolutnie nie nakładaj ciemnego podkładu, fajnie możesz też wyglądać z różem na tzw. jabłuszkach czyli puckach na twarzy

Naprawdę jesteś śliczna
Ciemny podkład już pożegnałam, ale z tym różem na pućkach to raczej odpada bo ja mam właśnie takie pućkowe poliki ;p
brownayes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 08:12   #16
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

ale ejstes sliczna!
te ciemny oczy pieknie wspolgraja z Twoja sliczna jasna cere swoja droga zazdroszcze Ci takiej

ja tez bym podkreslila brwi i troche zmienila makijaz oka,poza tym faktycznie uroda lalki
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 12:25   #17
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

Moim zdaniem powinnaś popracowac nad brwiami
nie skub ich tak
wpisz sobie choćby w youtube regulacja brwi i zobacz jak je regulować... do tego powinnas je podkreślać jakimś matowym cieniem... możesz przejrzeć kwc w poszukiwaniu jakiejś paletki do brwi

poza tym myśle, że lepsza będzie ciemno brązowa kredka do oczu... i maskara, która nie skleja tak rzęs... do tego brązer... i tutaj również polecam youtube... wpisz sobie jak konturować twarz to zobaczysz co i jak

jeszcze, zobacz sobie tak poglądowo ile brwi zmieniaja w ogólnym wyglądzie twarzy:

http://www.youtube.com/user/pixi2woo#p/u/8/gEFJBjwQJkg

Edytowane przez mon88
Czas edycji: 2011-02-07 o 12:34
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 15:43   #18
brownayes
Raczkowanie
 
Avatar brownayes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 491
Dot.: Bronzer czy podkład i jasna twarz lub maska grr...

Cytat:
Napisane przez mon88 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinnaś popracowac nad brwiami
nie skub ich tak
wpisz sobie choćby w youtube regulacja brwi i zobacz jak je regulować... do tego powinnas je podkreślać jakimś matowym cieniem... możesz przejrzeć kwc w poszukiwaniu jakiejś paletki do brwi

poza tym myśle, że lepsza będzie ciemno brązowa kredka do oczu... i maskara, która nie skleja tak rzęs... do tego brązer... i tutaj również polecam youtube... wpisz sobie jak konturować twarz to zobaczysz co i jak

jeszcze, zobacz sobie tak poglądowo ile brwi zmieniaja w ogólnym wyglądzie twarzy:

http://www.youtube.com/user/pixi2woo#p/u/8/gEFJBjwQJkg

Brwi zazwyczaj podkreślałam taką brązową kredka specjalnie do brwi, ale może rozejrzę się za tymi cieniami. Co do rzęs to akurat na tym zdjeciu są pomalowane Maxfactorem False Lash efect wiec sadziłam, że jest w miarę ok.. Brązer używam już na co dzień i trenuje z tym poziomym malowaniem oczu i nawet mi się podoba ale na razie czarną kredką nie wszystko naraz ;p W ogóle to mam wrażenie, że mam taka delikatną urodę, a zawsze na siłe chciałam ja zmieniać
brownayes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.