Kilka pytań odnośnie leku Nezyr - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-31, 16:41   #1
masseur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 54

Kilka pytań odnośnie leku Nezyr


Cześć.
Mam 23 lata i problem z łysieniem. Byłem u dermatologa, który zapisał mi lek Nezyr. Powiedział, że skutki uboczne to ból jąder, problemy z erekcją, mniejszy apetyt na seks. Niestety nie dopytałem go o wszystko, w związku z czym chciałbym popytać tutaj.

1. Czy szansa, że którykolwiek z wymienionych skutków ubocznych wystąpi jest duża? Lekarz wspominał coś o 3 przypadkach na 1000, tylko nie wiem, czy to oznacza, że tylko 3 osoby na 1000 odczuwają jakiekolwiek skutki uboczne, a pozostałym osobom NIC nie dolega, czy, że lek ten u każdego zmniejsza popęd seksualny, ale tylko te 3 osoby na 1000 odczuwają ZNACZĄCE zmiany, a pozostali odczuwają tylko niewielkie zmiany, które nie wpływają negatywnie na ich jakość współżycia?
2. Czy jeśli lek będzie niekorzystnie wpływał na moją potencję, ale mimo to będę go używał przez rok, to czy po tym roku, gdy już go odstawię, potencja zacznie wracać do normy? Jeśli tak to po jakim czasie w pełni wróci?
3. Czy jeśli po roku leczenia odstawię ten lek, to włosy znów zaczną mi wypadać? Jeśli tak to po jakim czasie?
masseur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 22:04   #2
zielonooka_p
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: zza winkla ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Kilka pytań odnośnie leku Nezyr

Witaj
Lysienie androgeniczne niestety jest nie uleczalne o ile faktycznie na nie cierpisz. Leki maja za zadanie utrzymanie wlosow na miejscu jak najdluzej sie da. Nie wiadomo czy doswiadczysz jakichkolwiek skutkow ubocznych, bo wystepuja one bardzo rzadko i nie wiadomo jak moze byc w Twoim przypadku.
W kazdym razie nie zniechecaj sie do leczenia i nie zadreczaj skutkami ubocznymi lekow, gdyz nie ma zadnej pewnosci, ze jakikolwiek z nich u Ciebie wystapi. Badales poziom androgenow? Jakie robiles badania? Jak objawia sie Twoja utrata wlosow? Badz dobrej mysli, wielu facetom leki pomagaja na dlugo i ciesza sie ladnymi wlosami. Powodzenia.
zielonooka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 07:24   #3
masseur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 54
Dot.: Kilka pytań odnośnie leku Nezyr

Czyli mam przez to rozumieć, że gdy przestanę przyjmować Nezyr, to włosy znów zaczną mi wypadać i będzie jak przed przyjmowaniem leku? Po jakim czasie od odłożenia leku włosy zaczną wypadać?
Cytat:
W kazdym razie nie zniechecaj sie do leczenia i nie zadreczaj skutkami ubocznymi lekow, gdyz nie ma zadnej pewnosci, ze jakikolwiek z nich u Ciebie wystapi.
Z możliwych skutków ubocznych mógłbym wymienić zmniejszenie erekcji, podczas porannego wstawania, ale to pojedyncze przypadki, więc nie mogę na 100% stwierdzić, że to przez lek. Ciężko mi w ogóle sprawdzić, czy lek rzeczywiście wywołuje u mnie jakieś skutki uboczne związane z potencją, bo jeszcze nie współżyję.

Edytowane przez masseur
Czas edycji: 2018-06-01 o 07:33
masseur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 09:11   #4
zielonooka_p
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: zza winkla ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Kilka pytań odnośnie leku Nezyr

Niestety po odstawieniu leku wlosy zaczna znow wypadac, poniewaz poziom androgenow wroci do tego sprzed leczenia. Gdyby jednak pojawily sie skutki uboczne, to koniecznie skonsultuj sie z lekarzem. Na jakiej podstawie stwierdzono u Ciebie lysienie androgeniczne?Jakie robiles badania? Czy ten lek Ci pomaga i wypadanie zmniejszylo sie albo ustalo?
zielonooka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 14:56   #5
masseur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 54
Dot.: Kilka pytań odnośnie leku Nezyr

Po jakim czasie od odstawienia zacznę je zauważalnie tracić?

Nie robiłem żadnych badań. Po prostu udałem się do dermatologa. Pani zajrzała mi we włosy i stwierdziła, że to łysienie androgeniczne. Tak samo zrobił Pan, do którego udałem się kilka tygodni później. Obaj przepisali mi nezyr, ale Pani dodatkowo zapisała mi Minovivax 5% oraz Alpicort E do stosowania na skórę głowy, których również używam.

Nie potrafię jeszcze stwierdzić czy leki pomagają, bo stosuję je dopiero drugi tydzień.



Szkoda, że ten Nezyr działa tylko chwilowo :/. Będę musiał chyba z niego zrezygnować, bo koszt 80 zł miesięcznie na ten lek to dla mnie za dużo.
masseur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 15:04   #6
zielonooka_p
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: zza winkla ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Kilka pytań odnośnie leku Nezyr

Rozumiem. Nie bede wchodzic w kompetencje dermatologa ale leczenie bez badan jest bez sensu, poniewaz przyczyny nadmiernego wypadania wlosow sa rozne i nie koniecznie jest to nadwrazliwosc mieszkow wlosowych na androgeny.
Jesli rzeczywiscie tak jest to schemat leczenia jest jak najbardziej prawidlowy i ja bym z niego nie rezygnowala. Substancja czynna Twojego leku to finasteryd (nie mylic ze sterydem dla pakreow z silki) i sa rowniez inne leki z ta sama substancja czynna a w przystepniejszej cenie.
To dziala tak dlugo do puki przyjmujesz leki, pod warunkiem, ze nie masz skutkow ubocznych na tyle powaznych, ze uniemozliwiaja dalsze leczenie. Wypadanie moze powrocic niestety dosc szybko, jak tylko poziom androgenow powroci do tego sprzed przyjmowania Nezyru, dlatego nie poddawaj sie tylko ciesz ladnymi wlosami jak najdluzej sie da.
Jesli masz watpliwoasci to skonsultuj sie z innym lekarzem, zrob badania. Masz lupiez albo lojotok? Jakich uzywasz kosmetykow? Masz jakies inne problemy zdrowotne?

Finsteridum to nie jest zaden steryd stosowany przez sportowcow w celu zwiekszenia poziomu testosteronu a co za tym idzie, masy miesniowej. Nie powoduje wiec zadnych skutkow ubocznych typu uszkodzenia watroby, bol jader, zaburzenia erekcji, itp.
Ma on za zadanie zablokowanie aktywnosci enzymu 5-alfa reduktazy, ktory przeksztalca testosteron w DHT, glownego sprawce lysienia u mezczyzn. Poniewaz jest to lek (np. Nezyr, Propecia, itp) producent przed dopuszzeniem do sprzedazy ma obowiazek udowodnic jego dzialanie i podac w ulotce wszystkie mozliwe skutki uboczne, poniewaz zobowiazuja go do tego przepisy.

Edytowane przez zielonooka_p
Czas edycji: 2018-06-06 o 15:34 Powód: Dopisek
zielonooka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-06 16:04:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.