Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-09, 19:32   #901
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Snow queen czy silver queen?

Ja też mam z Obi kilka roślin ale nie ma u mnie np. marble queen epi, jest "dżojek" ale on mi sie nie podoba...

Uwielbiam filodendrony
Kupiłam dziś w Biedrze Rojo congo z maleńkimi ciapkami białymi, miałam nadzieję że może to white knight


...

Mam pytanie dla wielbicielek hoj - czy one wszystkie w nocy tak śmierdzą? Moja babcia miała kiedyś i pamiętam jej ciężki zapach, dla mnie to ból głowy murowany...
Snow queen.

Nie kwitły mi jeszcze nigdy, więc nie wiem. Ale przecież jeśli nie chce się, żeby kwitła to można tego uniknąć. Hoje to dla mnie super rośliny, bo są tak bezproblematyczne. Ostatnio pocięłam jedną na szczepki. W tydzień większość mi się ukorzeniła.

Kupiłam kilka tygodni temu takiego czerwonego filodendrona w biedronce. I nie podoba mi się... Wydaje mi się taki niezgrabny. Niby ma się ok, właśnie rodzi nowy cały czerwony liść, ale to jednak nie mój styl. Gdyby nie to, że tak trudno się wymieniać roślinami, to bym wydała.

Edytowane przez 08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Czas edycji: 2022-07-09 o 19:35
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-09, 21:05   #902
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Też wydaję rośliny których nie czuję - zwykle mamie
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-17, 21:41   #903
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Mam dwa pytania:
1) czy uprawia ktos eukaliptusa w doniczce?
2) czy macie sprawdzony patent na ziemiórki? (lepy, czosnek, wymiane ziemi plus wyparzanie doniczek juz przerobiłam)
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-18, 08:07   #904
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Mam dwa pytania:

1) czy uprawia ktos eukaliptusa w doniczce?

2) czy macie sprawdzony patent na ziemiórki? (lepy, czosnek, wymiane ziemi plus wyparzanie doniczek juz przerobiłam)
U mnie zadziałała najprostsza pułapka z wody, octu i płynu do mycia naczyń, to wszystko w żółtym kubku. Stało chyba z 3tygodnie i w końcu wyłapały się wszystkie.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-18, 08:29   #905
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cos mi wlazło do domu, chyba przez otwarte okno i obgryzło mi kwiatka.A potem chyba bezczelnie nażarte wylazło, bo nic nie znalazłam ani na tym obgryzionym ani na innych.


I chwale się maleńkim wilczomleczem, zaszczepiłam od teściówki, przyjął się ładnie i kwitnie cały czas, choć wciąż jest jeszcze wielkości krasnoludka. jaka go przyniosłam był o połowę mniejszy, miał tylko 4 listki i... kwiatek.
Wilczomlecz teściowej to ma prawie metr wielkości i tez kwitnie bez przerwy od lat. Szalona jakaś roślina
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2247.jpg (61,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2249.jpg (102,4 KB, 48 załadowań)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-18, 09:14   #906
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
U mnie zadziałała najprostsza pułapka z wody, octu i płynu do mycia naczyń, to wszystko w żółtym kubku. Stało chyba z 3tygodnie i w końcu wyłapały się wszystkie.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Ooo to zaraz się zabieram do roboty, mam żółtą miskę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Cos mi wlazło do domu, chyba przez otwarte okno i obgryzło mi kwiatka.A potem chyba bezczelnie nażarte wylazło, bo nic nie znalazłam ani na tym obgryzionym ani na innych.


I chwale się maleńkim wilczomleczem, zaszczepiłam od teściówki, przyjął się ładnie i kwitnie cały czas, choć wciąż jest jeszcze wielkości krasnoludka. jaka go przyniosłam był o połowę mniejszy, miał tylko 4 listki i... kwiatek.
Wilczomlecz teściowej to ma prawie metr wielkości i tez kwitnie bez przerwy od lat. Szalona jakaś roślina
Cudniaście wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-18, 15:47   #907
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Mam dwa pytania:
1) czy uprawia ktos eukaliptusa w doniczce?
2) czy macie sprawdzony patent na ziemiórki? (lepy, czosnek, wymiane ziemi plus wyparzanie doniczek juz przerobiłam)
Bros na komary do kontaktu, najlepiej przez tydzień - dwa regularnie plus lepy, powinno zabić te co są i od razu nowe po wykluciu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-18, 23:12   #908
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
U mnie zadziałała najprostsza pułapka z wody, octu i płynu do mycia naczyń, to wszystko w żółtym kubku. Stało chyba z 3tygodnie i w końcu wyłapały się wszystkie.



Oo to kiedys robiłam na owocówki-dzieki wypróbuję tylko poszukam zółtego naczynia


Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Bros na komary do kontaktu, najlepiej przez tydzień - dwa regularnie plus lepy, powinno zabić te co są i od razu nowe po wykluciu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lata tego nie stosowałam, ale urzadzenie gdzies mam...dzieki!
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-21, 14:12   #909
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Mam dwa pytania:

1) czy uprawia ktos eukaliptusa w doniczce?

2) czy macie sprawdzony patent na ziemiórki? (lepy, czosnek, wymiane ziemi plus wyparzanie doniczek juz przerobiłam)
Próbowałaś brosa na owady?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-05, 12:02   #910
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Macie do polecenia jakieś blogi/strony/kanały na YT, którym ufacie w kwestiach pielęgnacji roślin? Chodzi mi głównie o typowe "egzotyczne" rośliny, filodendrony, anturia, alokazje itd. Porady dotyczące ratowania beznadziejnych przypadków mile widziane. Ostatnio jest u mnie dramat roślinny w domu, trochę mi się życie wali, a stan roślin chyba idealnie odzwierciedla mój stan psychiczny xD potrzebuję się za to wziąć na poważnie.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-05, 12:25   #911
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Macie do polecenia jakieś blogi/strony/kanały na YT, którym ufacie w kwestiach pielęgnacji roślin? Chodzi mi głównie o typowe "egzotyczne" rośliny, filodendrony, anturia, alokazje itd. Porady dotyczące ratowania beznadziejnych przypadków mile widziane. Ostatnio jest u mnie dramat roślinny w domu, trochę mi się życie wali, a stan roślin chyba idealnie odzwierciedla mój stan psychiczny xD potrzebuję się za to wziąć na poważnie.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Ja ogólnie bardzo stosuje się do rad z jakie piszą przy każdej roślinie na sklepie zielony parapet. Z ich zaleceń mieszam też podłoże. Fajne rady są te ż na kanale i na stronie sklepu jungel boogie. Oglądam też na insta i na tiktoku Darie Kamińska.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-05, 18:07   #912
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Ja polecam www.forumogrodnicze.info
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-08, 19:08   #913
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Hej! Szukałam takiego wątku, bo ostatnio mam problem z kilkoma moimi roślinkami. Jestem totalną amatorką, więc nie mam pojęcia jak nazywają się te rośliny, ale ostatnio nie mogę sobie z nimi poradzić.
1. Kupiony w Ikea, mam go z 8 lat, a rośnie fatalnie, ale nie widziałam tego kwiatka jeszcze nigdzie pięknego, więc taki może jego los. Schnie i żółknie. Nie wyrzuciłam go z jakiegoś sentymentu, już raz próbowałam go reanimować, ale się nie udało.
IMG_0038.jpg
2. Kupiony w Biedronce, zaczęły się dziać z nim cuda, a pięknie rósł przez jakiś rok.
IMG_0039.jpg
3. Nie wiem co to za kwiat. Zaczęły schnąć liście.
IMG_0040.jpg


Wszelkie rady mile widziane!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 07:09   #914
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Hej! Szukałam takiego wątku, bo ostatnio mam problem z kilkoma moimi roślinkami. Jestem totalną amatorką, więc nie mam pojęcia jak nazywają się te rośliny, ale ostatnio nie mogę sobie z nimi poradzić.
1. Kupiony w Ikea, mam go z 8 lat, a rośnie fatalnie, ale nie widziałam tego kwiatka jeszcze nigdzie pięknego, więc taki może jego los. Schnie i żółknie. Nie wyrzuciłam go z jakiegoś sentymentu, już raz próbowałam go reanimować, ale się nie udało.
Załącznik 7779122
2. Kupiony w Biedronce, zaczęły się dziać z nim cuda, a pięknie rósł przez jakiś rok.
Załącznik 7779123
3. Nie wiem co to za kwiat. Zaczęły schnąć liście.
Załącznik 7779124


Wszelkie rady mile widziane!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przede wszystkim zmniejszyłabym częstotliwość podlewania i ilość wody, bo wygląda na to, że przelewasz. Ale tych liści z czarnymi częściami i tak już nie uratujesz.

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Macie do polecenia jakieś blogi/strony/kanały na YT, którym ufacie w kwestiach pielęgnacji roślin? Chodzi mi głównie o typowe "egzotyczne" rośliny, filodendrony, anturia, alokazje itd. Porady dotyczące ratowania beznadziejnych przypadków mile widziane. Ostatnio jest u mnie dramat roślinny w domu, trochę mi się życie wali, a stan roślin chyba idealnie odzwierciedla mój stan psychiczny xD potrzebuję się za to wziąć na poważnie.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Oglądałam różne filmiki na youtube. Wielu youtuberów ma swoje dziwne teorie w niektórych obszarach a jak oglądasz kilku to je wyłapiesz.

Nnatomiast ja po początkowym zachłyśnięciu się roślinami i ich częstym kupowaniu dochodzę do wniosku, że najlepszą metodą jest:

1) Niekupowanie roślin z Biedronki. Bo wszystkie przelane i jest duża szansa, że padną, mimo, że troszczę się o nie dobrze

2) Niekupowanie zbyt dużej ilości roślin. 2-3 na pomieszczenie, w różnych miejscach to ideał. Bo niestety, jak masz kilka obok siebie to przy jakiejkolwiek inwazji szkodników natychmiast wszystkie rośliny te szkodniki złapią. A opryskiwanie 20 roślin i trzymanie ich w worach jest problematyczne.

3) Niekupowanie kilku sztuk tych samych roślin. Przynajmniej dopóki nie poznasz pierwszej bardzo dobrze.

4) Niekupowanie roślin "kolekcjonerskich". Te kilka, które mam rosną słabo. Istnieje powód, dlaczego popularne rośliny są tak popularne.
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 07:20   #915
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89343291]Przede wszystkim zmniejszyłabym częstotliwość podlewania i ilość wody, bo wygląda na to, że przelewasz. Ale tych liści z czarnymi częściami i tak już nie uratujesz.

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------



Oglądałam różne filmiki na youtube. Wielu youtuberów ma swoje dziwne teorie w niektórych obszarach a jak oglądasz kilku to je wyłapiesz.

Nnatomiast ja po początkowym zachłyśnięciu się roślinami i ich częstym kupowaniu dochodzę do wniosku, że najlepszą metodą jest:

1) Niekupowanie roślin z Biedronki. Bo wszystkie przelane i jest duża szansa, że padną, mimo, że troszczę się o nie dobrze

2) Niekupowanie zbyt dużej ilości roślin. 2-3 na pomieszczenie, w różnych miejscach to ideał. Bo niestety, jak masz kilka obok siebie to przy jakiejkolwiek inwazji szkodników natychmiast wszystkie rośliny te szkodniki złapią. A opryskiwanie 20 roślin i trzymanie ich w worach jest problematyczne.

3) Niekupowanie kilku sztuk tych samych roślin. Przynajmniej dopóki nie poznasz pierwszej bardzo dobrze.

4) Niekupowanie roślin "kolekcjonerskich". Te kilka, które mam rosną słabo. Istnieje powód, dlaczego popularne rośliny są tak popularne.[/QUOTE]

Kurde, podlewam raz w tygodniu, ostatnio nawet rzadziej, bo byłam na urlopie… ta palemka to w ogóle wydawało mi się, że chyba zasuszona...
Czyli radzisz, żeby wyciąć te „czarne” liście czy to nie ma sensu, bo tylko zaszkodzę? I w ogóle jak rozmnożyć tego kwiatka (z Biedronki)? Bo nie wiem jak on się nazywa, a jakoś nie mam pomysłu jak się za niego zabrać…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 07:30   #916
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Kurde, podlewam raz w tygodniu, ostatnio nawet rzadziej, bo byłam na urlopie… ta palemka to w ogóle wydawało mi się, że chyba zasuszona...
Czyli radzisz, żeby wyciąć te „czarne” liście czy to nie ma sensu, bo tylko zaszkodzę? I w ogóle jak rozmnożyć tego kwiatka (z Biedronki)? Bo nie wiem jak on się nazywa, a jakoś nie mam pomysłu jak się za niego zabrać…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dracena fragans?

Wycinanie liści nie ma żadnych negatywnych konsekwencji. Musisz sama zdecydować, czy wolisz mieć te liście z czarnymi wstawkami, czy je wyciąć i czekać na nowe albo nawet odświeżyć roślinę.

Edytowane przez 08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Czas edycji: 2022-09-09 o 07:39
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 07:31   #917
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Kurde, podlewam raz w tygodniu, ostatnio nawet rzadziej, bo byłam na urlopie… ta palemka to w ogóle wydawało mi się, że chyba zasuszona...
Czyli radzisz, żeby wyciąć te „czarne” liście czy to nie ma sensu, bo tylko zaszkodzę? I w ogóle jak rozmnożyć tego kwiatka (z Biedronki)? Bo nie wiem jak on się nazywa, a jakoś nie mam pomysłu jak się za niego zabrać…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaka masz ziemię? Bo może być tak że z wierzchu doniczki masz skorupę a w korzeniach bajorko.
Teraz jest też okres kiedy kwiatki domowe powinni się zacząć podlewać trochę mniej, bo dzień jest już krótszy a i ziemia tak szybko nie przesycha więc łatwiej teraz przelać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 11:59   #918
Pugslove
Raczkowanie
 
Avatar Pugslove
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 274
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Nie jest już raczej czas na przesadzanie, ale... albo przesadzisz do innej ziemi z np. perlitem i keramzytem albo przetrzymasz do wiosny.
Pugslove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 16:29   #919
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Jaka masz ziemię? Bo może być tak że z wierzchu doniczki masz skorupę a w korzeniach bajorko.
Teraz jest też okres kiedy kwiatki domowe powinni się zacząć podlewać trochę mniej, bo dzień jest już krótszy a i ziemia tak szybko nie przesycha więc łatwiej teraz przelać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
W tej palemce uniwersalna, a na dnie kamyczki wymieszane z piaskiem.

Cytat:
Napisane przez Pugslove Pokaż wiadomość
Nie jest już raczej czas na przesadzanie, ale... albo przesadzisz do innej ziemi z np. perlitem i keramzytem albo przetrzymasz do wiosny.
Mówisz o tym z czarnymi listkami?

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89343318]Dracena fragans?

Wycinanie liści nie ma żadnych negatywnych konsekwencji. Musisz sama zdecydować, czy wolisz mieć te liście z czarnymi wstawkami, czy je wyciąć i czekać na nowe albo nawet odświeżyć roślinę.[/QUOTE]

Chyba to ta dracena.
Wolę je wyciąć… nie mogę na nie patrzeć a co to znaczy „odświeżyć roślinę”? Najchętniej bym ją rozsadziła, ale pojęcia nie mam jak się za to zabrać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-09, 16:41   #920
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
W tej palemce uniwersalna, a na dnie kamyczki wymieszane z piaskiem.



Mówisz o tym z czarnymi listkami?



Chyba to ta dracena.
Wolę je wyciąć… nie mogę na nie patrzeć a co to znaczy „odświeżyć roślinę”? Najchętniej bym ją rozsadziła, ale pojęcia nie mam jak się za to zabrać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale to ziemia uniwersalna czy ziemia do roślin zielonych? Ogólnie polecam robić mieszanki. Dodawać włókna czy też perlitu do ziemi. Niestety ale ziemia uniwersalna ma tendencję do zbrylania się u góry a w korzeniach bajoro. Ja odkąd rozluźniam podłoże to wiele kwiatków zaczęło żyć.

A kwiatka jak coś się dzieje to zawsze lepiej przesadzić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 17:20   #921
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Wolę je wyciąć… nie mogę na nie patrzeć a co to znaczy „odświeżyć roślinę”? Najchętniej bym ją rozsadziła, ale pojęcia nie mam jak się za to zabrać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałam kilka roślin, które ucierpiały pod wpływem tego, że na początku przygody z roślinami miałam zwyczaj przelewania. Typu epipremnum, filodendrony. Miałam też jedną hoję, którą kupiłam bardzo tanią na brzydkim paliku sądząć, że te palik będzie można wyjąć, co okazało się niemożliwe.

Wszystkie pociełam na sadzonki, ukorzeniłam i próbuję raz jeszcze Ale to zależy od rośliny, z niektórymi jest trudniej.
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-09, 21:20   #922
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Też miałam tą palmę z IKEA i po kilku latach też mi zżółkła. Chyba ją przelewałam ale wtedy nie chciało mi się bawić w ratowanie i oddałam ją do jakiegoś give boxu.
Też już mi z niektórymi roślinami nie po drodze, już trochę wiem co lubię - coś co widzę że rośnie - philodendrony, syngonia, niektóre alokazje...

Rośliny które kupiłam z półek śmierci do dziś wyglądają na wygryzione, raczej oddam i będę miała miejsce (agleonema, diffenbachia)
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-10, 13:46   #923
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Też miałam tą palmę z IKEA i po kilku latach też mi zżółkła. Chyba ją przelewałam ale wtedy nie chciało mi się bawić w ratowanie i oddałam ją do jakiegoś give boxu.
Też już mi z niektórymi roślinami nie po drodze, już trochę wiem co lubię - coś co widzę że rośnie - philodendrony, syngonia, niektóre alokazje...

Rośliny które kupiłam z półek śmierci do dziś wyglądają na wygryzione, raczej oddam i będę miała miejsce (agleonema, diffenbachia)
Podsypałam jej ziemi, bo okazało się, że miała „luźno” w doniczce Nie wiem czy dobrze zrobiłam czy nie, zobaczymy. Uczę się na błędach.

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89344039]Miałam kilka roślin, które ucierpiały pod wpływem tego, że na początku przygody z roślinami miałam zwyczaj przelewania. Typu epipremnum, filodendrony. Miałam też jedną hoję, którą kupiłam bardzo tanią na brzydkim paliku sądząć, że te palik będzie można wyjąć, co okazało się niemożliwe.



Wszystkie pociełam na sadzonki, ukorzeniłam i próbuję raz jeszcze Ale to zależy od rośliny, z niektórymi jest trudniej.[/QUOTE]

Okazało się, że ta dracena ma takie korzenie, że masakra ! Chciałam ją przesadzić, więc ją wyjęłam, ale raczej na pewno przy wyciąganiu uszkodziłam jej korzenie, poza tym nie miałam nawet świadomości, że tak się rozrosła i nie byłam przygotowana, nie miałam takiej doniczki, do której zmieściłyby się jej korzenie… więc usunęłam zniszczone liście, obcięłam ją i wsadziłam sam czubek do wody. Puści korzenie to wsadzę, nie, to wyrzucę. Lubiłam tego kwiatka, dopóki nie zaczęły czarnieć liście.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ale to ziemia uniwersalna czy ziemia do roślin zielonych? Ogólnie polecam robić mieszanki. Dodawać włókna czy też perlitu do ziemi. Niestety ale ziemia uniwersalna ma tendencję do zbrylania się u góry a w korzeniach bajoro. Ja odkąd rozluźniam podłoże to wiele kwiatków zaczęło żyć.

A kwiatka jak coś się dzieje to zawsze lepiej przesadzić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Taka zwykła, uniwersalna… przesadzałam dziś, ale bajora nie było…
Następnym razem kupię ziemię do zielonych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-10, 16:00   #924
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Taka zwykła, uniwersalna… przesadzałam dziś, ale bajora nie było…
Następnym razem kupię ziemię do zielonych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Do zielonych czy uniwersalna to to samo. Kupujesz ziemię i jeszcze np. worek perlitu i mieszasz. Perlit jest tani, nie waży dużo i starcza na bardzo długo.

"Bajoro" to przenośnia, chodzi o to, że jest długo mokro.

Byłam dzisiaj w Auchanie i widziałam duże fikusy Audrey na 60 zł. Takie drzewka. Niesamowicie mi się podobają. Już szłam z jednym do kasy, ale zauważyłam, że dolne liście robią się żółte w plamki i odpadają. Czyli dokładnie ten sam problem, który zabił mojego fikusa Audrey. Nie mam pojęcia co to jest: może przelanie albo jakaś choroba.

Edytowane przez 08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Czas edycji: 2022-09-10 o 16:05
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-14, 11:46   #925
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Ktoś tutaj pytał o dobre źródła. Niedawno odkryłam Swedish plant guys i to chyba najlepszy kanał, jaki do tej pory poznałam nt. roślin.

Nie powtarzają tego, co wszyscy mówią, tylko dodają swoje konkretne doświadczenia.

https://www.youtube.com/watch?v=u2sV...edishPlantguys
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-15, 20:13   #926
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89344745]Do zielonych czy uniwersalna to to samo. Kupujesz ziemię i jeszcze np. worek perlitu i mieszasz. Perlit jest tani, nie waży dużo i starcza na bardzo długo.

"Bajoro" to przenośnia, chodzi o to, że jest długo mokro.

Byłam dzisiaj w Auchanie i widziałam duże fikusy Audrey na 60 zł. Takie drzewka. Niesamowicie mi się podobają. Już szłam z jednym do kasy, ale zauważyłam, że dolne liście robią się żółte w plamki i odpadają. Czyli dokładnie ten sam problem, który zabił mojego fikusa Audrey. Nie mam pojęcia co to jest: może przelanie albo jakaś choroba.[/QUOTE]
No to do zielonych!
No zaczęłam słuchać Waszych rad, ograniczyłam podlewanie, zobaczymy co z tego będzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 06:49   #927
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89344745]Do zielonych czy uniwersalna to to samo. Kupujesz ziemię i jeszcze np. worek perlitu i mieszasz. Perlit jest tani, nie waży dużo i starcza na bardzo długo.

"Bajoro" to przenośnia, chodzi o to, że jest długo mokro.

Byłam dzisiaj w Auchanie i widziałam duże fikusy Audrey na 60 zł. Takie drzewka. Niesamowicie mi się podobają. Już szłam z jednym do kasy, ale zauważyłam, że dolne liście robią się żółte w plamki i odpadają. Czyli dokładnie ten sam problem, który zabił mojego fikusa Audrey. Nie mam pojęcia co to jest: może przelanie albo jakaś choroba.[/QUOTE]Nie powiedziałabym że to to samo. Uniwersalne to przeważnie zwykly torf który szybko się zbryla i robi skorupę. Nada się do warzyw czy balkonowych ale nie do domowych.
Oczywiście że zależy też jaka do roślin zielonych bo jednak potrafią się dużo różnic w zależnie od firm. Tak samo jak do kaktusów. Mieszkanki bardzo się różnią w zależności od firmy.
Ja np lubię do zielonych z kronen i widać że to jest totalnie inna ziemia niż "uniwersalna"

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 11:34   #928
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Czy w ciętych różach zmienia się wodę? Czy powinny stać w tej samej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 15:09   #929
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Nie powiedziałabym że to to samo. Uniwersalne to przeważnie zwykly torf który szybko się zbryla i robi skorupę. Nada się do warzyw czy balkonowych ale nie do domowych.
Oczywiście że zależy też jaka do roślin zielonych bo jednak potrafią się dużo różnic w zależnie od firm. Tak samo jak do kaktusów. Mieszkanki bardzo się różnią w zależności od firmy.
Ja np lubię do zielonych z kronen i widać że to jest totalnie inna ziemia niż "uniwersalna"

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Przecież sama piszesz, że to zależy od producenta.

Te najpopularniejsze ziemie uniwersalne i "dla roślin zielonych" mają bardzo podobny skład. Głównie torf, plus trochę nawozu, piasku, perlitu lub innego rozpulchniacza.

Ta ziemia do zielonych, którą polecasz według samego producenta też jest na bazie torfu:

https://hipper.pl/ziemia-do-zielonyc...IaAngWEALw_wcB

Mam w tej chwili kilka uniwersalnych w domu i właśnie sprawdziłam: wszystkie są na bazie torfu ale z piaskiem lub perlitem.

Oczywiście ten dodatek to za mało dla roślin doniczkowych. Dlatego poradziłam pytającej, żeby kupiła perlit i mieszała. Można kupić takie mieszanki, ale zazwyczaj są one sporo droższe niż samodzielne zmieszanie.

Edytowane przez 08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Czas edycji: 2022-09-16 o 15:12
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 17:43   #930
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89350980]Przecież sama piszesz, że to zależy od producenta.

Te najpopularniejsze ziemie uniwersalne i "dla roślin zielonych" mają bardzo podobny skład. Głównie torf, plus trochę nawozu, piasku, perlitu lub innego rozpulchniacza.

Ta ziemia do zielonych, którą polecasz według samego producenta też jest na bazie torfu:

https://hipper.pl/ziemia-do-zielonyc...IaAngWEALw_wcB

Mam w tej chwili kilka uniwersalnych w domu i właśnie sprawdziłam: wszystkie są na bazie torfu ale z piaskiem lub perlitem.

Oczywiście ten dodatek to za mało dla roślin doniczkowych. Dlatego poradziłam pytającej, żeby kupiła perlit i mieszała. Można kupić takie mieszanki, ale zazwyczaj są one sporo droższe niż samodzielne zmieszanie.[/QUOTE]Może ty nie widzisz różnicy ale ja widzę że zwykła uniwersalna jest po prostu kiepska. Owszem zależy od producenta ale ja jeszcze nie spotkałam się z tym żeby jakaś uniwersalna sprawdzała mi się lepiej niż nawet najgorsza do zielonych

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-02 08:01:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.