Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-04, 00:13   #91
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Ciężko mi uwierzyć, że ktoś może na serio pisać takie rzeczy.

Wiesz od czego też można dostać depresji? Od śmierci męża/matki/ojca/brata, zarażonych przez ludzi "bo ja nie lubię za długo siedzieć w domu".

Od utraty pracy i oszczędności życia, bo recesja trwa 3x dłużej niż mogłaby przez ludzi, którzy nie potrafią przez kilka tygodni dostosować się do nowych zasad i rozsiewają wirusy na swoich spacerach i zakupkach.

Od pogarszających się problemów zdrowotnych, którymi lekarze przytłoczeni ilością ofiar nie są w stanie się zająć.

Mojej przyjaciółce przełożono operację onkologiczną przez brak personelu na bliżej nieokreślony termin, ale nie śmiałabym stwierdzić, że komfort psychiczny Finlory jest mniej ważny, śmiało, idź na kolejny spacer. Tylko tym razem zastanów się nad jego długofalowymi konsekwencjami.
Ok, ale do pracy mogę chodzić? W dodatku na piechotę, bo nie chcę jeździć komunikacją?
Tu nikogo nie narażam? Czym to się różni od mojego wyjścia na spacer? Wyjścia podczas którego praktycznie z nikim się nie spotykam, a jak kogoś widzę, to przechodzę na drugą stronę albo idę najdalej jak tylko się da. A w pracy spotykam się z ludźmi i to jest Twoim zdaniem ok?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:14   #92
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że nie zawsze znajdziesz takie miejsce. Ludzie chcieli iść do lasu, a okazywało się, że wiele innych osób też wpadło na ten pomysł. Inne kraje też nie wprowadzają izolacji dla zabawy. Po prostu takie spacerowanie w lesie jak są tam też inni ludzie w sporej ilości jest ryzykowne. No chyba, że ktoś mieszka na wsi i są tam odludne tereny to inna sprawa.
Trzeba wiedzieć gdzie chodzić.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:14   #93
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że nie zawsze znajdziesz takie miejsce. Ludzie chcieli iść do lasu, a okazywało się, że wiele innych osób też wpadło na ten pomysł. Inne kraje też nie wprowadzają izolacji dla zabawy. Po prostu takie spacerowanie w lesie jak są tam też inni ludzie w sporej ilości jest ryzykowne. No chyba, że ktoś mieszka na wsi i są tam odludne tereny to inna sprawa.
Jak nie znasz, to nie idziesz. Ja mimo, że mieszkam w centrum spokojnie bym takie miejsca znalazła.
Nie chodzę, bo nie czuję potrzeby, ale ja codziennie z domu wychodzę i jeżdżę dużo na rowerze.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:18   #94
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Golteria jak trzeba iść do pracy to trzeba. Nie jest idealnie i wiadomo, że nie da się tak, żeby każdy miał wolne. Sama do niedawna chodziłam do pracy, dopiero do niedawna nie i gdyby nie to, że są zamknięte galerie handlowe i że jakiś czas potem po 4-5 dniach jeżdzenia i pracy na zamkniętym sklepie okazało się, że już nie można, to też bym musiała jeździć. No ale to jest wtedy konieczne i też człowiek musi zachowywać zasady bezpieczeństwa. Od razu jednak po pracy wracałam do domu i zakupy robiłam rzadko tylko wtedy gdy trzeba.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Trzeba wiedzieć gdzie chodzić.
Może i tak, ale jeżeli dostaniesz mandat, to też się nie zdziw. Mogę się zapytać gdzie idziesz jak będziesz daleko i długo spacerować. Po coś te zasady są. U mnie w mieście szczerze mówiąc to nawet jak idę do sklepu to w sytuacji, gdy jest mało ludzi, to i tak czasem jest sytuacja, że ktoś nagle wyskoczy i nie zachowa odległości. Nie można się czuć całkiem bezpiecznie. Park zamknięty to nie poszłabym tam, a to by było jedyne pewnie puste miejsce (o ile ludzie trzymaliby się zakazów). No ale pewnie inni pomyśleliby podobnie i pusto by nie było. Nie sądzę, że przy takiej liczbie ludności każdy znajdzie puste miejsce do spacerowania bez narażania się po drodze. No chyba, że ktoś ma samochód i będzie jeździł i kombinował.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87721023]Jak nie znasz, to nie idziesz. Ja mimo, że mieszkam w centrum spokojnie bym takie miejsca znalazła.
Nie chodzę, bo nie czuję potrzeby, ale ja codziennie z domu wychodzę i jeżdżę dużo na rowerze.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No mi by było ciężko znaleźć takie miejsce. Nie mam też gwarancji, że jednak inni ludzie też tam przyjdą. Nie wiadomo czy tylko ja bym wpadła na ten pomysł. Nie boisz się, że dostaniesz mandat? Jakieś dłuższe wycieczki rowerowe tak jak trenowanie chyba też są zabronione.
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:20   #95
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Golteria jak trzeba iść do pracy to trzeba. Nie jest idealnie i wiadomo, że nie da się tak, żeby każdy miał wolne. Sama do niedawna chodziłam do pracy, dopiero do niedawna nie i gdyby nie to, że są zamknięte galerie handlowe i że jakiś czas potem po 4-5 dniach jeżdzenia i pracy na zamkniętym sklepie okazało się, że już nie można, to też bym musiała jeździć. No ale to jest wtedy konieczne i też człowiek musi zachowywać zasady bezpieczeństwa. Od razu jednak po pracy wracałam do domu i zakupy robiłam rzadko tylko wtedy gdy trzeba.
A na czym te zasady bezpieczeństwa mają polegać?
Nie mów mi o rękawiczkach, bo to śmieszne. Ludzie przebywają w tym samym pomieszczeniu, dotykają tych samych rzeczy. Nie ma szans, że przez 8 h nie dotknie się twarzy, oczu. Chyba nikt nie ma takiej silnej samokontroli.
A tu wprowadzają jakieś debilne 2 metry od siebie jakby to cokolwiek miało pomoc. I wiadomo, że w pracy nikt się do tego nie stosuje, bo sensu żadnego to nie ma.
Niektóre te zakazy to.paranoja.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Golteria jak trzeba iść do pracy to trzeba. Nie jest idealnie i wiadomo, że nie da się tak, żeby każdy miał wolne. Sama do niedawna chodziłam do pracy, dopiero do niedawna nie i gdyby nie to, że są zamknięte galerie handlowe i że jakiś czas potem po 4-5 dniach jeżdzenia i pracy na zamkniętym sklepie okazało się, że już nie można, to też bym musiała jeździć. No ale to jest wtedy konieczne i też człowiek musi zachowywać zasady bezpieczeństwa. Od razu jednak po pracy wracałam do domu i zakupy robiłam rzadko tylko wtedy gdy trzeba.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------





Może i tak, ale jeżeli dostaniesz mandat, to też się nie zdziw. Mogę się zapytać gdzie idziesz jak będziesz daleko i długo spacerować. Po coś te zasady są. U mnie w mieście szczerze mówiąc to nawet jak idę do sklepu to w sytuacji, gdy jest mało ludzi, to i tak czasem jest sytuacja, że ktoś nagle wyskoczy i nie zachowa odległości. Nie można się czuć całkiem bezpiecznie. Park zamknięty to nie poszłabym tam, a to by było jedyne pewnie puste miejsce (o ile ludzie trzymaliby się zakazów). No ale pewnie inni pomyśleliby podobnie i pusto by nie było. Nie sądzę, że przy takiej liczbie ludności każdy znajdzie puste miejsce do spacerowania bez narażania się po drodze. No chyba, że ktoś ma samochód i będzie jeździł i kombinował.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------





No mi by było ciężko znaleźć takie miejsce. Nie mam też gwarancji, że jednak inni ludzie też tam przyjdą. Nie wiadomo czy tylko ja bym wpadła na ten pomysł. Nie boisz się, że dostaniesz mandat? Jakieś dłuższe wycieczki rowerowe tak jak trenowanie chyba też są zabronione.
Do pracy mam 25 km w jedną stronę. Także przejezdzajac 50 km w ciągu jednego dnia mam solidny trening. ; )

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:23   #96
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ok, ale do pracy mogę chodzić? W dodatku na piechotę, bo nie chcę jeździć komunikacją?
Tu nikogo nie narażam? Czym to się różni od mojego wyjścia na spacer? Wyjścia podczas którego praktycznie z nikim się nie spotykam, a jak kogoś widzę, to przechodzę na drugą stronę albo idę najdalej jak tylko się da. A w pracy spotykam się z ludźmi i to jest Twoim zdaniem ok?
Naprawdę nie widzisz błędu logicznego w swoim rozumowaniu? Skoro można chodzić do pracy to równie dobrze można robić cokolwiek? Każde kolejne obostrzenie pomaga na swój ograniczony sposób. Twoja argumentacja to "skoro ja mogę chodzić do pracy to po co zamykali kina". Nie ma żadnego sensu.

Nie wiemy ile wirus utrzymuje się w powietrzu. Według ostatnich doniesień do kilku godzin. Twój spacer to nie jest kwestia tylko przejścia pustą ulicą i nie zostawienia po sobie żadnego śladu, nie mówiąc już o tym, że nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć kogo i w jakich okolicznościach spotkasz.

Główny powód dla którego kraje azjatyckie tak szybko poradziły sobie z wirusem są surowe kary dla takich januszo-grażyn, którzy myślą, że wiedzą lepiej niż eksperci. Na przykładzie Włochów i Hiszpanów widać jak kończy się puszczanie ludzi samopas i liczenie na to, że wykażą się zdrowym rozsądkiem, u nas lepiej niestety nie będzie. Szkoda, że konsekwencje mogą i spotkają każdego z nas, nie tylko takich ludzi jak ty.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:30   #97
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Naprawdę nie widzisz błędu logicznego w swoim rozumowaniu? Skoro można chodzić do pracy to równie dobrze można robić cokolwiek? Każde kolejne obostrzenie pomaga na swój ograniczony sposób. Twoja argumentacja to "skoro ja mogę chodzić do pracy to po co zamykali kina". Nie ma żadnego sensu.

Nie wiemy ile wirus utrzymuje się w powietrzu. Według ostatnich doniesień do kilku godzin. Twój spacer to nie jest kwestia tylko przejścia pustą ulicą i nie zostawienia po sobie żadnego śladu, nie mówiąc już o tym, że nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć kogo i w jakich okolicznościach spotkasz.
Aha, czyli jak idę do pracy na piechotę (np pół godziny w jedną stronę) to jest ok (i też nie wiadomo kogo spotkam), bo muszę. Ale jak idę na spacer (taki sam, pół godzinny i też nie wiadomo kogo spotkam), bo chcę, to już nie jest ok. Logika.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-04, 00:31   #98
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Praca to czasami konieczność. Nie zawsze da się zamknąć zakład. Wiem, że ciężko też zachować środki bezpieczeństwa, ale warto chociaż się starać. Ja wcześniej miałam duży problem z dotykaniem twarzy nawet tak bezwiednie czy tarłam oczu. No ale ostatnio zmobilizowałam się i myślę, że robiłam to rzadko. Pracuję w sklepie obuwniczym, coś zaczęły mi się podrażniać ręce od kartonów, więc założyłam rękawiczki. Osobiście były momenty, że byłam trochę bliżej kogoś niechcący, ale tak poza tym byłam raczej daleko np ja robiłam coś na jednej stronie sklepu koleżanka na drugiej lub ona na sklepie a ja na magazynie. Mało rozmawiałam, tylko tyle ile trzeba, bo przy mówieniu teoretycznie też może być wirus. Chociaż rozumiem, że nie w każdej pracy tak się da. Nie wypełniałam może tych zasad idealnie, ale ile mogłam. Jeździłam samochodem z tatą, gdy jechać też do Warszawy, tylko raz jechałam komunikacją, ale na szczęście jadę tylko 10-15 minut i tam też uważałam, później od razu dezynfekowałam ręce.

Finlora wiesz chodzi o odpowiedzialność. Praca może być konieczna do wykonania, ale żeby bez potrzeby nie narażać ludzi, skoro nie trzeba wychodzić.

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-04-04 o 00:32
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:31   #99
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Niektórzy to pewnie nawet marzą o tym, żeby zabronić chodzenia do pracy. : )

Moja nie jest konieczna. Mogłabym wszystko zdalnie robić. Ale szefostwo się nie zgodzilio. I co zrobię jak nic nie zrobię.
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2020-04-04 o 00:33
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:33   #100
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Aha, czyli jak idę do pracy na piechotę (np pół godziny w jedną stronę) to jest ok (i też nie wiadomo kogo spotkam), bo muszę. Ale jak idę na spacer (taki sam, pół godzinny i też nie wiadomo kogo spotkam), bo chcę, to już nie jest ok. Logika.
Czyli nie rozumiesz.

Nie, nie jest ok, ale niektóre zawody muszą jeszcze funkcjonować, żeby gospodarka nie padła. I dlatego trzeba minimalizować ryzyko w innych obszarach, NA PRZYKŁAD spacerach dla samego spacerowania.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:33   #101
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87721043]Niektórzy to pewnie też marzą o tym, żeby zabronić chodzenia do pracy. : )

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja mam zabronione, wcale mnie to nie cieszy

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-04, 00:35   #102
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87721043]Niektórzy to pewnie nawet marzą o tym, żeby zabronić chodzenia do pracy. : )

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

To nie o to chodzi, ale strach jest. Z galeriami dobrze zrobili, ja bałam się przychodzić do pracy. No wiesz akurat miałyśmy mało klientów, ale mogłoby być zupełnie inaczej np weekend mogłoby się zacząć tak, że byłoby ich dużo jak zazwyczaj na wiosnę, wtedy w sklepie nawet nie ma czym oddychać, jest bliski kontakt i na pewno byłaby to zbyt ryzykowna praca. Mimo że to jest trudne dla gospodarki to musieli tak zrobić. Wszystko zależy jaką kto ma pracę. W biurach niektórzy pracują zdalnie i też i praca jest wykonana w miarę możliwości, więc tutaj ta zaleta dla firm i jest się w domu. Golteria współczuję, że się nie zgodzili skoro jest możliwość, ale wiesz zależy od sytuacji. Wiele osób też wzięło opiekę na dzieci, jeżeli mają dzieci i inne. O urlopie nie piszę, bo wiem szef może się nie zgodzić, może stwierdzić, że robota nie może stać w tym czasie.

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-04-04 o 00:36
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:39   #103
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
To nie o to chodzi, ale strach jest. Z galeriami dobrze zrobili, ja bałam się przychodzić do pracy. No wiesz akurat miałyśmy mało klientów, ale mogłoby być zupełnie inaczej np weekend mogłoby się zacząć tak, że byłoby ich dużo jak zazwyczaj na wiosnę, wtedy w sklepie nawet nie ma czym oddychać, jest bliski kontakt i na pewno byłaby to zbyt ryzykowna praca. Mimo że to jest trudne dla gospodarki to musieli tak zrobić. Wszystko zależy jaką kto ma pracę. W biurach niektórzy pracują zdalnie i też i praca jest wykonana w miarę możliwości, więc tutaj ta zaleta dla firm i jest się w domu. Golteria współczuję, że się nie zgodzili skoro jest możliwość, ale wiesz zależy od sytuacji. Wiele osób też wzięło opiekę na dzieci, jeżeli mają dzieci i inne. O urlopie nie piszę, bo wiem szef może się nie zgodzić, może stwierdzić, że robota nie może stać w tym czasie.
Ja sobie nie współczuję, bo nie czuję się zagrozona. Zarazić się można gdziekolwiek albo nigdzie, kwestia szczęścia albo raczej nieszczęścia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:41   #104
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87721050]Ja sobie nie współczuję, bo nie czuję się zagrozona. Zarazić się można gdziekolwiek albo nigdzie, kwestia szczęścia albo raczej nieszczęścia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Wiem, ale siedząc w domu albo wychodząc bardzo rzadko minimalizuje się to ryzyko. Jak trzeba kupić coś ze sklepu to np mój tata kupuje, a ja mu oddaje pieniądze, czasem ja też kupuję. Była też sytuacja, że miałam coś w paczkomacie np zamówione rękawiczki i wtedy odebrałam. No może też wtedy jakieś ryzyko jest, ale małe. To nie jest dłuższy spacer, gdzie mogę ludzi widywać tylko szybkie wyjście jak do sklepu. Skrytkę otworzyłam zdalnie przez aplikację, opakowanie wyrzuciłam, ręce zdezynfekowałam i żadna krzywda nie powinna się stać. Jeżeli można pomóc starszej osobie w zakupach to też dobrze. Starsze osoby są najbardziej zagrożone. Mój tata robi babci zakupy, zawozi jej pod drzwi i jedzie. Rachunki też opłacamy sobie i babci obecnie przez Internet (chociaż to raczej standard w tych czasach, ale babcia jak to często starsza osoba wolała sama opłacać na poczcie, ale tutaj ją przekonaliśmy, żeby wysłać pieniądze przelewem). Wiesz w biurze to jeszcze można powiedzieć, że na szczęście masz małe ryzyko, bo pewnie widujesz się na szczęście z mała liczbą ludzi. W niektórych biurach ogólnie ograniczają liczbę ludzi przychodzących do pracy. Nie widzę powodu, by nie minimalizować ryzyka skoro się da.

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-04-04 o 00:45
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:44   #105
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Wiem, ale siedząc w domu albo wychodząc bardzo rzadko minimalizuje się to ryzyko. Jak trzeba kupić coś ze sklepu to np mój tata kupuje, a ja mu oddaje pieniądze, czasem ja też kupuję. Była też sytuacja, że miałam coś w paczkomacie np zamówione rękawiczki i wtedy odebrałam. No może też wtedy jakieś ryzyko jest, ale małe. To nie jest dłuższy spacer, gdzie mogę ludzi widywać tylko szybkie wyjście jak do sklepu. Skrytkę otworzyłam zdalnie przez aplikację, opakowanie wyrzuciłam, ręce zdezynfekowałam i żadna krzywda nie powinna się stać.
Na ten moment wolę pracować i mieć większą szansę na zarażenie.
Niż być na bezrobociu, ale z mniejszą szansa zlapania wirusa.
Pracując wiem, że mam jakąkolwiek szansę przetrwać ten kryzys. Dla mnie to przywilej.

Teraz zazwyczaj jest albo albo.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2020-04-04 o 00:46
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:45   #106
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Kurcze, dobrze, że jeszcze nie zakazali wychodzenia z psem, bo bym chyba moje musiała uczyć sikać przez balkon
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:47   #107
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Kurcze, dobrze, że jeszcze nie zakazali wychodzenia z psem, bo bym chyba moje musiała uczyć sikać przez balkon
Albo kuweta.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:47   #108
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

To prawda. Ja też nie wiem co będzie z moją branżą, chociaż raczej postój powinni wypłacić w takiej sytuacji. Co będzie później to nie wiem. Mam nadzieję, że tak czy siak uda się epidemię w miarę szybko opanować. Ja wolałam zdrowiem i tak nie ryzykować, bo pod koniec lutego byłam tydzień na L4 i brałam antybiotyk i miałam dość mocny kaszel (nadal mam lekkie pozostałości, ale już się kończy, niestety wychodzi na to, że mój kaszel trwał te 5-6 tygodni czyli tyle ile może maksymalnie niestety trwać), do tego ogólnie w styczniu i lutym ciężko chorowałam. Czasem przychodziłam do pracy chora czego żałuję, bo to nikomu się nie przysłuży, więc dobrze, że teraz mogę się chronić.

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-04-04 o 00:48
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:48   #109
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87721060]Albo kuweta.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Chętnie zaprosiłabym pana premiera czy innego ministra, żeby pokazał mi jak to zrobić
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-04, 00:53   #110
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
To prawda. Ja też nie wiem co będzie z moją branżą, chociaż raczej postój powinni wypłacić w takiej sytuacji. Co będzie później to nie wiem. Mam nadzieję, że tak czy siak uda się epidemię w miarę szybko opanować. Ja wolałam zdrowiem i tak nie ryzykować, bo pod koniec lutego byłam tydzień na L4 i brałam antybiotyk i miałam dość mocny kaszel (nadal mam lekkie pozostałości, ale już się kończy, niestety wychodzi na to, że mój kaszel trwał te 5-6 tygodni czyli tyle ile może maksymalnie niestety trwać), do tego ogólnie w styczniu i lutym ciężko chorowałam. Czasem przychodziłam do pracy chora czego żałuję, bo to nikomu się nie przysłuży, więc dobrze, że teraz mogę się chronić.
No może chociaż tyle z tego wirusa będzie, że ludzie nie będą przychodzić chorzy do pracy.
Ja tez niestety zawsze chodziłam. Po terminy, bo przecież to mój projekt, więc ja to tylko ogarnę, bo zginą beze mnie itd.
A przecież wiadomo, że nie ma ludzi niezastąpionych.
No ale tak sobie teraz mówię, zobaczymy jak to w rzeczywistości będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 00:56   #111
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87721067]No może chociaż tyle z tego wirusa będzie, że ludzie nie będą przychodzić chorzy do pracy.
Ja tez niestety zawsze chodziłam. Po terminy, bo przecież to mój projekt, więc ja to tylko ogarnę, bo zginą beze mnie itd.
A przecież wiadomo, że nie ma ludzi niezastąpionych.
No ale tak sobie teraz mówię, zobaczymy jak to w rzeczywistości będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Dokładnie. Ja poszłam na zwolnienie lekarskie pierwszy raz od 2 lat, wcześniej pracowałam dorywczo.

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-04-04 o 03:38
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 01:49   #112
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Nowe godziny otwarcia biedronek na plus, wpadłam po 23 i już chyba do po świętach mam spokój z zakupami. Na sklepie max 15 osób.
Oczywiście słabo z owocami, cytryn i bananów brak. Ale ananasy były i to w promocji, okaże się jak się sprawdza.
Ja tam jestem nudna w jedzeniu, jak mam płatki i mleko, ze dwa różne proste obiady, jakiś owoc, kawałek czekolady, jajka, miód i wodę mineralna to jest wystarczające. Quarantine friendly Kupuje co prawda też dla osoby która bez kanapki sobie dnia nie wyobraża więc koszyk wygląda trochę bardziej rozbudowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 03:23   #113
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Co/jak kupowac w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja nawet nie wiem.
na 4 osoby co jakiś zcas kupuje zgrzewkę 16 rolek i starcz ana dosyc długo.
Nie wiem ile, ale częsciej jak raz w miesiacu nie kupowałam, nawet raczej żadziej.


Ale też sa róne papiery, ja kupuję cienki półszary- z Lidla ten Eko- jest go duzo na rolce, a rolki sa duze.
czasami jak patrze na białe papiery w malutkich luźno nakręconych rolkach, to moze i faktyczne taki, to by wyszła rolka dziennie.

2 osoby.


Kupiłam 16 rolek Velvet w sierpniu.


Mamy jeszcze 4.

---------- Dopisano o 03:23 ---------- Poprzedni post napisano o 03:11 ----------

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Widzę, że inni tak mają, bo widzę jak histeryzują, ale DLA MNIE jest to dziwne, nie da się chyba jaśniej.
A jak prowadzi to jeszcze do szwendania się po mieście w trakcie pandemii to jest po prostu niebezpieczne.

Ekstrawertycy cierpią, bo są zamknięci w domu.


A introwertycy cierpią, bo są zamknięci z innymi ludźmi w domu.


Gdybym była sama, to mogę tu siedzieć pół roku. Ale mieszkam z facetem w kawalerce, która w ogóle nam nie przeszkadza, bo mamy takie prace, że każdy miał wcześniej dzień dla siebie minimum raz na tydzień. A teraz pupa.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 05:55   #114
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co/jak kupowac w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87719339]No ale trochę padłam

Cytat: "CZEGO NIE MA SENSU KUPOWAĆ NA ZAPAS?
Kosmetyków, odświeżaczy powietrza, płynów do prania, płukania, kostek do toalety, szamponów, odżywek, zmywaczy do paznokci, tuszy do rzęs. Będę zajmować sporo miejsca albo szybko przestaną nadawać się do użycia. Ostatecznie – dasz spokojnie radę bez nich."

Serio? Jakoś mam wrażenie, że akurat pogrubione dość długo się trzymają w przydatności, a nie wyobrażam sobie - że zrobię zapas żarcia, ale za to braknie mi szamponu czy płynu do prania i łażę brudna i śmierdząca z pewnością musi to robić świetnie na samopoczucie przy zamknięciu.

Do włosów używam czarnego mydła agafii, mam połowę używanego obecnie, i 2 pudełka zapasowe (pudełka po 500ml, jedno - przy prawie codziennym myciu głowy + ze 2x w tygodniu córkom - starcza na 3 miesiące spokojnie). Mam też kilka odżywek do włosów, żeli do mycia - ale już na bank jak mąż pojedzie po duże zapasy ciężkich rzeczy to musi wziąć środki do prania.

[/QUOTE]

Kto te liste wymyslil, zwlaszcza ten wspomniany tusz do rzes zajmuje tak strasznie duzo miejsca Poza tym tez dlugo polezy, chyba ze ktos kupi 10 roznych i otworzy wszystkie naraz.
Plynow do plukania i kostek do toalety nie uzywam, a plyn do prania na szczescie starcza na dlugo (kupujemy taki w duzej 4-litrowej butli). Chociaz akurat nam sie konczy, pasowaloby kupic jutro.
Co do kosmetykow, to ostatnio troche przycebulilam i kupilam tanszy szampon i odzywke, bo szkoda mi tych po $30, skoro nie wychodze z domu i nie susze ani nie ukladam wlosow. Idac tym samym tropem rowniez sie nie maluje i nie maluje paznokci kolorowymi lakierami, ale z kolei nakladam odzywki z Essie, ktore sa delikatnie barwiace, wiec co 4-5 dni je zmywam i nakladam od nowa no i zmywacz jednak sie przydaje.
Sciagnelam hybryde z paznokci u stop, tez nakladam odzywke, przynajmniej moje paznokcie beda super zdrowe, kiedy za pare tygodni/miesiecy wszystko wroci do normalnosci
Poza tym innych kosmetykow pielegnacyjnych uzywam normalnie jak zwykle.
Do mycia ciala uzywam mydel w kostce, biorac prysznic 2 razy dziennie kostka wystarcza mi na ponad miesiac, mam kilka mydel kupionych ostatnio, wiec tutaj sie brakami w sklepach nie przejmuje. Kosmetykow pielegnacyjnych do twarzy tez mi nie zabraknie raczej, troche tego mam.

[1=bfca8d39b0c33d1e642320d 525f11dd69d86e6d3_6578f56 ebc91f;87720989]Dla mnie umilaczem są Przyjaciele Niestety wlasnie skończyliśmy ostatni sezon i trzeba znalezc cos innego.
Co do zakupów, to dzisiaj pierwszy raz zamówiłam warzywa z dostawą do domu. Jutro dowioza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Polecam Gilmore girls, przez grudzien i styczen siedzac w domu przez pozary i dym odswiezylam sobie wszystkie sezony i serial podobal mi sie bardziej, niz te 15 lat temu, kiedy ogladalam go pierwszy raz.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
2 osoby.


Kupiłam 16 rolek Velvet w sierpniu.


Mamy jeszcze 4.


---------- Dopisano o 03:23 ---------- Poprzedni post napisano o 03:11 ----------




Ekstrawertycy cierpią, bo są zamknięci w domu.


A introwertycy cierpią, bo są zamknięci z innymi ludźmi w domu.


Gdybym była sama, to mogę tu siedzieć pół roku. Ale mieszkam z facetem w kawalerce, która w ogóle nam nie przeszkadza, bo mamy takie prace, że każdy miał wcześniej dzień dla siebie minimum raz na tydzień. A teraz pupa.
Jak to robicie? My kupujemy opakowania po 20 rolek i takie opakowanie w czasie, kiedy obydwoje pracujemy (czyli spedzamy srednio 9-10h dziennie poza domem) wystarcza nam na dwie osoby na okolo 6 tygodni. Teraz ja siedze od tygodnia praktycznie caly czas w domu i juz widze roznice w zuzyciu. Do tego szkola mojego meza od poniedzialku bedzie zamknieta (w czwartek i tak mialy sie zaczac dwutygodniowe wakacje, ale podobno caly kolejny semestr bedzie oparty na nauczaniu w formie zdalnej, czyli maz bedzie w domu przez co najmniej 12 tygodni), wiec taka paczka wystarczy nam pewnie na mniej, niz miesiac.

A co do bycia w zamknieciu z innymi ludzmi, to juz dwa razy to przerabialismy - za pierwszym razem dlugie letnie wakacje w 2017 roku, kiedy moja wiza nie pozwalala mi na zadna prace, nawet wolontariat, a za drugim razem w konczace sie wlasnie lato, kiedy siedzialam w domu od listopada do lutego, a maz mial przez grudzien i styczen wakacje. Jeszcze sie nie rozwiedlismy ani nie pozabijalismy, wiec chyba bedzie dobrze. Chociaz faktycznie w kawalerce mogloby nie byc tak wesolo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 06:20   #115
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Co/jak kupowac w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jak to robicie? My kupujemy opakowania po 20 rolek i takie opakowanie w czasie, kiedy obydwoje pracujemy (czyli spedzamy srednio 9-10h dziennie poza domem) wystarcza nam na dwie osoby na okolo 6 tygodni. Teraz ja siedze od tygodnia praktycznie caly czas w domu i juz widze roznice w zuzyciu. Do tego szkola mojego meza od poniedzialku bedzie zamknieta (w czwartek i tak mialy sie zaczac dwutygodniowe wakacje, ale podobno caly kolejny semestr bedzie oparty na nauczaniu w formie zdalnej, czyli maz bedzie w domu przez co najmniej 12 tygodni), wiec taka paczka wystarczy nam pewnie na mniej, niz miesiac.
Prawie nas nie ma w domu, tak bez pandemii.

A teraz, w zamknięciu, Limonek jest facetem, więc wiele nie używa, a ja, skoro jestem w domu, to często wolę się podmyć, bo czuję się nieświeżo po samym papierze.

Ale korekta, bo kłamałam. Sprawdziłam w budżecie, kupiliśmy dwie paczki. Czyli 28 rolek, 4 zostały.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 06:22   #116
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Co/jak kupowac w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
A co do bycia w zamknieciu z innymi ludzmi, to juz dwa razy to przerabialismy - za pierwszym razem dlugie letnie wakacje w 2017 roku, kiedy moja wiza nie pozwalala mi na zadna prace, nawet wolontariat, a za drugim razem w konczace sie wlasnie lato, kiedy siedzialam w domu od listopada do lutego, a maz mial przez grudzien i styczen wakacje. Jeszcze sie nie rozwiedlismy ani nie pozabijalismy, wiec chyba bedzie dobrze. Chociaz faktycznie w kawalerce mogloby nie byc tak wesolo.
No ja wariuję od jego muzyki. On słucha jakiegoś... elektro to się chyba nazywa?

Ja jestem człowiekiem k-popu i musicali. Jak ja dawno nie śpiewałam, bo on mi się pałęta po mieszkaniu... Tak samo nie mogę robić koncertów w samochodzie, bo nigdzie nie jeżdżę. Tragedia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 08:40   #117
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Co/jak kupowac w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ekstrawertycy cierpią, bo są zamknięci w domu.


A introwertycy cierpią, bo są zamknięci z innymi ludźmi w domu.
Ekstrawertyk i introwertyk, to nie jest określenie stopnia towarzyskości.
Można być ekstrawertycznym samotnikiem,
a można introwertycznym człowiekiem stadnym.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 09:36   #118
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Dziewczyno, milion zarażonych, kilkadziesiąt tysięcy martwych, a pewnie więcej, a Ty grozisz samobójstwem, bo Ci rząd kazał siedzieć na tyłku przez dwa tygodnie dla bezpieczeństwa całego narodu. Zastanów się nad sobą.

Pomyślał co 5 Polak, dlatego i tego w końcu zakazują.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 09:36   #119
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co/jak kupowac w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Prawie nas nie ma w domu, tak bez pandemii.

A teraz, w zamknięciu, Limonek jest facetem, więc wiele nie używa, a ja, skoro jestem w domu, to często wolę się podmyć, bo czuję się nieświeżo po samym papierze.

Ale korekta, bo kłamałam. Sprawdziłam w budżecie, kupiliśmy dwie paczki. Czyli 28 rolek, 4 zostały.
28 rolek to tez maksymalnie polowa z tego, co u nas by bylo zuzyte, a bardziej realistycznie moze z 1/3.
A co do podmywania, to marzy mi sie bidet, niestety jak na razie go nie mam i podmywam sie jedynie w naprawde dramatycznych przypadkach. Jesli nie ma tragedii, to jedynie ida w ruch chusteczki nawilzane.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No ja wariuję od jego muzyki. On słucha jakiegoś... elektro to się chyba nazywa?

Ja jestem człowiekiem k-popu i musicali. Jak ja dawno nie śpiewałam, bo on mi się pałęta po mieszkaniu... Tak samo nie mogę robić koncertów w samochodzie, bo nigdzie nie jeżdżę. Tragedia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio odkrylam k-pop i ciagle maltretuje kilka zespolow na spotify
Elektro czy inne dubstepy tez by mnie doprowadzaly do szalu, kompletnie nie "moja" muzyka
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 09:43   #120
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Ja wczoraj sobie zrobiłam wieczór karaoke z queen, jaki Freddy jest boski, uwielbiam go. Ale taki kpop kompletnie nie moja bajka. Jakby mi coś kazali słuchać po koreańsku to ała. W ogóle osobiście mam duży problem z oglądaniem czegokolwiek w językach innych niż polski, francuski i angielski. A już w jakimkolwiek azjatyckim języku to nie ma mowy. Jak nie ma dubbingu to nie ma szans. Kiedyś puściłam na netflix film, okazało się, że w hindi bodajże. Musiałam wyłączyć, kompletnie nie mogłam się skupić. Nie wiem dlaczego tak mam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-09 11:09:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:59.