Mikrokawalerki. - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-17, 11:54   #1051
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Obstawiam, że ją sprzedawca na to namówił.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Troche tez ale sama bylam glupia ze majac juz ten jeden telefon poszlam wziac drugi i niepotrzebnie tez z abonamentem. No naiwna a sprzedawca skorzystal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
A dlaczego ma ktoś komentować ten związek, jak Monia pasuje dobrze do tego chłopaka pod względem podejścia do pieniędzy i kariery?

Nie zdziwiłabym się, jakby się okazało, że w jej otoczeniu wszyscy żyją w bardzo podobny sposób, a dopiero tutaj na Wizażu ktokolwiek Monią potrząsa i jej mówi, że to źle. Przecież jej się to podejście z powietrza nie wzięło.

Pewnie żyje w banieczce słabo zarabiających ludzi, którzy nie mają z czego oszczędzać, a jak się czegoś potrzebuje, to się bierze kredyt i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No troche tak jest. Moja przyjaciolka tez ma srednio platna prace, ale sama zaczela niedawno oszczedzac i poleca. Takze mysle ze z nia nie jest zle ale ja musze o to zadbac. Tata akurat jest oszczedny. No ale w domu nie przelewalo sie. Mama byla rozrzutna. Mam to po niej troche (no ale trzeba nad tym pracowac, tak jak piszecie to do wypracowania). Inna kolezanka teraz bez pracy i szuka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88293025]Myślę, że bliższe relacje buduje się pod kątem wspólnych wartości. Nie nawiązałabym z taką osobą bliższej relacji, bo zwyczajnie wiele nas różni i nie jest to tylko kwestia górnolotnej ambicji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No na pewno ludzie sie dobieraja z podobnymi. Ze mna bys nie nawiazala czy z moim chlopakiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 11:55   #1052
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Mikrokawalerki.

Dobra Monia. Powiedz co sobie przemyślałaś i co planujesz zrobić w kwestii np.
- zakupu butów
- abonamentów
- rozmowy z chłopakiem
- rozmowy z tatą
- oszczędzania

Co planujesz dokładnie zrobić? Tylko nie ogólnikami typu 'no postaram się oszczędzać'
Jak widzisz ten miesiąc do kolejnej wypłaty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 11:57   #1053
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Mikrokawalerki.

Z Tobą, koleżeńska bym mogła, ale nie chciałabym słuchać o Twoim związku po prostu. Nie mogłabym zrozumieć, dlaczego jesteś w takim związku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 11:57   #1054
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Mikrokawalerki.

Masz postój, więc ile przez te parę dni i dzisiaj zrobiłaś w celu zmieniania swojej sytaucji?

Piszesz, że rozumiesz, a dalej głupoty masz w głowie. Miną kolejne 2 miesiące i wtedy powiesz znowu: "macie rację, powinnam była przez listopad i grudzień oszczędzić, szukać pracy/pracy dorywczej, poczytać o budżecie domowy, przeanalizować wydatki. No ale trudno, tak bywa, nje zrobiłam tego. Czasu nie cofnę. Za to kupiłam sobie nowa czapkę i będę wynajmować mieskznaie"

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2020-11-17 o 11:59
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 11:59   #1055
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Troche tez ale sama bylam glupia ze majac juz ten jeden telefon poszlam wziac drugi i niepotrzebnie tez z abonamentem. No naiwna a sprzedawca skorzystal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

No troche tak jest. Moja przyjaciolka tez ma srednio platna prace, ale sama zaczela niedawno oszczedzac i poleca. Takze mysle ze z nia nie jest zle ale ja musze o to zadbac. Tata akurat jest oszczedny. No ale w domu nie przelewalo sie. Mama byla rozrzutna. Mam to po niej troche (no ale trzeba nad tym pracowac, tak jak piszecie to do wypracowania). Inna kolezanka teraz bez pracy i szuka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

No na pewno ludzie sie dobieraja z podobnymi. Ze mna bys nie nawiazala czy z moim chlopakiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak się zdarza - wielu z nas wynosi złe wzorce czy to z domu, czy od znajomych. Do tego jeszcze nachalny marketing naganiający do konsumcyjnego życia wokół - łatwo się pogubić.

Grunt, że wydajesz się rozumieć swoje błędy i chcesz zrobić coś, by zmienić się na lepsze... To podstawowy krok, a dużo ludzi na problem nawet z tym, więc tutaj masz plusa
Na pewno jest Ci trudno tyle informacji naraz przetrawić, ale spokojnie - jak sobie twardo postanowisz i wyznaczysz dobre cele, na pewno Ci się uda!
Będę trzymać kciuki za Ciebie i na pewno nie tylko ja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:00   #1056
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Troche tez ale sama bylam glupia ze majac juz ten jeden telefon poszlam wziac drugi i niepotrzebnie tez z abonamentem. No naiwna a sprzedawca skorzystal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia kurde awaryjny telefon kupuje się na olx w momencie jak się obecny nie uruchamia... Czytam i nie wierzę. Dziewczyno nikt nie lubi jak mu się wszystko wali i każdemu chce się wtedy płakać. nie ważne ile będziesz zarabiać będziesz biedna. Taka biedna że nikt nie zasponsorował prawa jazdy a Ciebie nie stać ale 2 telefon "awaryjny" za 200 zł miesięcznie to niezbędny wydatek. Jakieś pół roku bez tego telefonu i miałabyś prawo jazdy. Rezygnując tylko z jednej rzeczy. No ale przecież telefon wolno działa więc znów zamiast kupic coś tańszego za gotówkę wbijesz się w bezsensowny abonament bo przecież na kupno Cię nie stać. A tania karta to 25zl miesięcznie bez limitów. No ale pewnie Cię nie stać. Zawsze będziesz biedna nawet jak zaczniesz zarabiać 4k miesięcznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:01   #1057
wakeupme32
Raczkowanie
 
Avatar wakeupme32
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Tak jakos nieprzemyslanie (dlatego macie zupelna racje ze nie moge dzialac w emocjach tylko musze sie doedukowac i myslec a nie emocjonalnie cos brac). Wtedy jakby emocje wezme i fajnie. To nieodpowiedzialne. Tak to bym faktycznie miala awaryjnie telefon w szufladzie ale bez abonamentu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dziewczyno, musisz w sobie wypracować nawyk "zanim kupię przemyślę konsekwencje". Zrób sobie mocne postanowienie że NIGDY nie kupisz niczego pod wpływem chwili, poza jedzeniem i niezbędnymi rzeczami typu tampony czy szampon. Tylko najdzie Cię chęć wydania kasy na rzeczy typu drugi telefon czy 5 jeansy to zatrzymaj się, daj sobie czas na przemyślenie do jutra, do następnego tygodnia. Przemyśl dokładnie czy aby Ci to potrzebne, jak się wahasz nad wydatkiem większym to nie wiem, taty zapytaj czy przyjaciółki o radę. Inaczej nigdy tego nie opanujesz. A w ten sposob może jak spojrzysz na trzeźwo to się okaże że Ci to jednak nie potrzebne.

dwa abonamenty? Naprawdę? jakim cudem ktoś Cię na to namówił? ja jeszcze rozumiem drugi telefon - mógłby Ci wmówić że jeden się zepsuje to będziesz miał drugi. Ale dwa abonamenty? ten jeden też jest awaryjny? sprzedaj ten jeden telefon, odzyskasz może z 300 zł będziesz mieć chociaż na abonament na miesiąc. Masz nauczkę, mam nadzieję że wyciągniesz z tego wnioski bo jak nie to do końca życia będą Cię wszyscy w bambuko robić.


EDIT: miałaś już próbkę tego przy kawalerce - pod wpływem impulsu prawie się wpakowałaś w kredyt na który Cię nie stać i dodatkowo w jakąś podejrzaną transakcję. Tak samo z wynajmem kawalerki - nie wiem na ile wątek na Ciebie wpłynął, ale też byś coś wynajęła i kupiła pod wpływem chwili na szczęście z tego zrezygnowałaś w jednym i w drugim przypadku

Edytowane przez wakeupme32
Czas edycji: 2020-11-17 o 12:09
wakeupme32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-17, 12:01   #1058
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Mikrokawalerki.

Ja ponawiam pytanie. Dlaczego skoro zarobki Cię nie satysfakcjonują, nie wystarczają na życie, nie masz perspektyw na podwyżkę w najbliższym czasie nie zaczniesz teraz szukać nowej pracy?
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:03   #1059
wakeupme32
Raczkowanie
 
Avatar wakeupme32
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
No tak się zdarza - wielu z nas wynosi złe wzorce czy to z domu, czy od znajomych. Do tego jeszcze nachalny marketing naganiający do konsumcyjnego życia wokół - łatwo się pogubić.

Grunt, że wydajesz się rozumieć swoje błędy i chcesz zrobić coś, by zmienić się na lepsze... To podstawowy krok, a dużo ludzi na problem nawet z tym, więc tutaj masz plusa
Na pewno jest Ci trudno tyle informacji naraz przetrawić, ale spokojnie - jak sobie twardo postanowisz i wyznaczysz dobre cele, na pewno Ci się uda!
Będę trzymać kciuki za Ciebie i na pewno nie tylko ja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



myślę że to jeden z nielicznych wątków na którym prawie wszyscy będą trzymać kciuki za autorkę
wakeupme32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:05   #1060
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88293042]Dobra Monia. Powiedz co sobie przemyślałaś i co planujesz zrobić w kwestii np.
- zakupu butów
- abonamentów
- rozmowy z chłopakiem
- rozmowy z tatą
- oszczędzania

Co planujesz dokładnie zrobić? Tylko nie ogólnikami typu 'no postaram się oszczędzać'
Jak widzisz ten miesiąc do kolejnej wypłaty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Buty kupie na Black Friday czy ogolnie promocji moze nawet za mniej niz 100 zl Abonamenty od dawna sa w toku. Probowalam jak mowie, ale nie da sie nic zrobic. To jest umowa. Musze do kwietnia sie przemeczyc i placic to. Zawsze place terminowo Z chlopakiem odwolalam te kawalerki ale spotkamy sie i pogadamy dzis. Oszczedzac musze, to co zostanie oszczedzam w tym miesiacu. W nastepnych tez zaczne spisywac wydatki i nie bede juz wydawac na zbedne rzeczy typu slodycze, alkohol. Tylko niezbedne i odloze ile tylko moge jak najwiecej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:05   #1061
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja ponawiam pytanie. Dlaczego skoro zarobki Cię nie satysfakcjonują, nie wystarczają na życie, nie masz perspektyw na podwyżkę w najbliższym czasie nie zaczniesz teraz szukać nowej pracy?
Bo może uważa, że na lepszą pracę ją nie stać. W sensie moze ma na tyle niskie poczucie własnej wartości, że uważa, że nikt jej więcej nie zapłaci za te umiejętności jakie posiada. Bo gdzie ma szukać tej pracy, skoro nic więcej nie umie? W kolejnym sklepie, który da jej takie same pieniądze? Może jest na tyle znerwicowaną osobą, że nie jest w stanie wziąć na siebie bardziej odpowiedzialnej pracy. Powodów może być milion pięćset sto dziewięćset.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-17, 12:06   #1062
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88293047]Z Tobą, koleżeńska bym mogła, ale nie chciałabym słuchać o Twoim związku po prostu. Nie mogłabym zrozumieć, dlaczego jesteś w takim związku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Rozumiem. Nie no jasne ze jak oceniasz czyis zwiazek zle to nie chcesz ciagle sluchac i doradzac skoro ta osoba i tak chce byc z ta osoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:06   #1063
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mikrokawalerki.

Przede wszystkim telefon na abonament to zawsze zły pomysł.

Chyba że ktoś ma firmę, gdzieś sobie te koszta odprowadza itd.

Dużo lepiej wziąć nawet na raty w zwykłym elektronicznym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:08   #1064
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Masz postój, więc ile przez te parę dni i dzisiaj zrobiłaś w celu zmieniania swojej sytaucji?

Piszesz, że rozumiesz, a dalej głupoty masz w głowie. Miną kolejne 2 miesiące i wtedy powiesz znowu: "macie rację, powinnam była przez listopad i grudzień oszczędzić, szukać pracy/pracy dorywczej, poczytać o budżecie domowy, przeanalizować wydatki. No ale trudno, tak bywa, nje zrobiłam tego. Czasu nie cofnę. Za to kupiłam sobie nowa czapkę i będę wynajmować mieskznaie"

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Czemu glupoty mam w glowie? Ja po prostu za bardzo emocjonalnie dzialam. Tak jak wtedy tata mnie namawial na to tanie mieszkanie (chcial dobrze ale potem zrozumial ze to zle i ze to nie jest dobra opcja dla mnie) tak teraz przez chwile nakrecilam sie na kawalerke uznajac ze bedzie dobrze, chlopak znajdzie prace. No ale widzicie na szczescie nie poszlam w to i poradzilam sie Was. Takze resztki rozsadku jakies mam. Przeanalizowalam w koncu i jak opadly emocje pomyslalam. Musze bardziej racjonalnie myslec nie dawac do glosu tylu emocji ktore sprawiaja ze robie zle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:09   #1065
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mikrokawalerki.

W sensie kupowanie telefonu z abonamentem.

Abonament rozumiem, ale ja płacę 29zł... a jakbym wzięła z telefonem to bym płaciła 189 przez 3 lata...

To daje mi 5760zł za telefon (po odliczeniu 29zł miesięcznie za usługę, mamy 160 za sam telefon).

Mój telefon kosztował 4 tysiące (4499, ale dostałam 500zł zwrotu, więc 3999)... to jest przebitka o 1760zł!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:09   #1066
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja ponawiam pytanie. Dlaczego skoro zarobki Cię nie satysfakcjonują, nie wystarczają na życie, nie masz perspektyw na podwyżkę w najbliższym czasie nie zaczniesz teraz szukać nowej pracy?
Teraz mi na zycie zazwyczaj wystarczaja dopoki mieszkam z tata. Chcialabym jednak tutaj byc do konca umowy. Nie chce teraz odchodzic w takim momencie i tez ich zostawic z tym. Poszukam dorywczo skoro mam czas to moge sporo dorobic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:10   #1067
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Buty kupie na Black Friday czy ogolnie promocji moze nawet za mniej niz 100 zl Abonamenty od dawna sa w toku. Probowalam jak mowie, ale nie da sie nic zrobic. To jest umowa. Musze do kwietnia sie przemeczyc i placic to. Zawsze place terminowo Z chlopakiem odwolalam te kawalerki ale spotkamy sie i pogadamy dzis. Oszczedzac musze, to co zostanie oszczedzam w tym miesiacu. W nastepnych tez zaczne spisywac wydatki i nie bede juz wydawac na zbedne rzeczy typu slodycze, alkohol. Tylko niezbedne i odloze ile tylko moge jak najwiecej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie w następnym miesiącu - już teraz, od dzisiaj zacznij spisywać co i na co wydajesz. to co że jest połowa miesiąca. na pewno nie odkładaj tego, że zaczniesz od grudnia. do grudnia zapał Ci minie i dalej będziesz to odwlekać. idź na fali i zacznij dzisiaj. tabelkę zrób od dzisiejszego dnia i zapisuj wszystko. oszczędzanie też. widzisz się dzisiaj z chłopakiem - i dobrze. masz szansę ćwiczyć silną wolę. żadnych kaw na mieście, żadnych bezsensownych zakupów itd.
nawet jak on płaci. jego też zmobilizuj do oszczędzania.
łatwiej się wtedy motywować

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-11-17 o 12:12
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:10   #1068
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Czemu glupoty mam w glowie? Ja po prostu za bardzo emocjonalnie dzialam. Tak jak wtedy tata mnie namawial na to tanie mieszkanie (chcial dobrze ale potem zrozumial ze to zle i ze to nie jest dobra opcja dla mnie) tak teraz przez chwile nakrecilam sie na kawalerke uznajac ze bedzie dobrze, chlopak znajdzie prace. No ale widzicie na szczescie nie poszlam w to i poradzilam sie Was. Takze resztki rozsadku jakies mam. Przeanalizowalam w koncu i jak opadly emocje pomyslalam. Musze bardziej racjonalnie myslec nie dawac do glosu tylu emocji ktore sprawiaja ze robie zle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpowiadasz na posty, na to na co Ci jest wygodnie. Clue mojego postu było, co zrobiłaś przez te pare dni, aby polepszyć swoją sytuację? Chyba nic skoro nie chcesz się przyznać, więc dalej twierdzę, że ma w głowie "głupoty" niż skupić się i wziąć się za siebie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:11   #1069
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mikrokawalerki.

Black Friday w Polsce to często ściema.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-17, 12:13   #1070
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Mikrokawalerki.

Monia ja myślę, że możesz tu z nami konsultować swoje wydatki. Jak ani chłopak ani tata nie myślą racjonalnie i nie potrafią Ci doradzić to myślę, że to dobry pomysł. Nawet w kwestii butów czy stanika. Oczywiście jeśli masz ochotę. Myślę, że tutaj Ci doradzimy lepiej niż Twoje otoczenie. Chcemy Ci pomóc.


Np. masz potrzebę zakupienia butów i wrzucasz nam zdjęcia butów jakie posiadasz, my ocenimy czy się nadają czy rzeczywiście istnieje potrzeba ich zakupienia. Wrzucasz też zdjęcie butów, które chcesz kupić i ile kosztują, mówisz ile Ci kasy zostało i jakie masz jeszcze wydatki.
Co 10 głów to nie jedna. I tak mówisz bardzo dużo o sobie, nie wiem czy aż takie zeznania by Ci pasowały, ale my serio chciałybyśmy Tobie pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:13   #1071
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Buty kupie na Black Friday czy ogolnie promocji moze nawet za mniej niz 100 zl Abonamenty od dawna sa w toku. Probowalam jak mowie, ale nie da sie nic zrobic. To jest umowa. Musze do kwietnia sie przemeczyc i placic to. Zawsze place terminowo Z chlopakiem odwolalam te kawalerki ale spotkamy sie i pogadamy dzis. Oszczedzac musze, to co zostanie oszczedzam w tym miesiacu. W nastepnych tez zaczne spisywac wydatki i nie bede juz wydawac na zbedne rzeczy typu slodycze, alkohol. Tylko niezbedne i odloze ile tylko moge jak najwiecej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia nie "co zostanie" bo Ci nic nie zostanie jak co miesiąc. Przecież zaraz się okaże że jeszcze nie masz nowych świątecznych skarpet na tylko 50zl o to przecież niewiele.
Weź DZIŚ kartkę papieru zapisz ile obecnie masz na koncie, co musisz zapłacić co chcesz kupić ile zostaje i ile oszczędzisz. DZIŚ a nie za miesiąc, za dwa, jak już się wyprowadzisz bo za 2 miesiące wątek odzyje znowu tym razem ze mieszkasz w wynajmowanym zapłaciłaś rachunki i nie masz na tampony bo kurde w swetrze wyszła nitka i musiałam kupić nowy za 200.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:18   #1072
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Teraz mi na zycie zazwyczaj wystarczaja dopoki mieszkam z tata. Chcialabym jednak tutaj byc do konca umowy. Nie chce teraz odchodzic w takim momencie i tez ich zostawic z tym. Poszukam dorywczo skoro mam czas to moge sporo dorobic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazwyczaj ci wystarcza, mimo ze tak naprawdę jedynym kosztem stałym jest dla ciebie 300 zł na mieszkanie, które oddajesz ojcu. Nigdy nie zadałaś sobie pytania gdzie rozchodzi się reszta? poza telefonami na abonament? bo to az kłuje w oczy, ze niby biedujesz a zostaje ci (teraz przy nizszej wypłacie) 1800 złotych "na życie", które wydajesz do cna.
Zarabiam znacznie więcej od ciebie a tyle nie wydaję "na życie", mówię poważnie. Nie licze w tym mieszkania, kredytu i takich tam, zeby porównywać 1:1 z twoją sytuacją.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:18   #1073
wakeupme32
Raczkowanie
 
Avatar wakeupme32
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mikrokawalerki.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88293144]Monia ja myślę, że możesz tu z nami konsultować swoje wydatki. Jak ani chłopak ani tata nie myślą racjonalnie i nie potrafią Ci doradzić to myślę, że to dobry pomysł. Nawet w kwestii butów czy stanika. Oczywiście jeśli masz ochotę. Myślę, że tutaj Ci doradzimy lepiej niż Twoje otoczenie. Chcemy Ci pomóc.


Np. masz potrzebę zakupienia butów i wrzucasz nam zdjęcia butów jakie posiadasz, my ocenimy czy się nadają czy rzeczywiście istnieje potrzeba ich zakupienia. Wrzucasz też zdjęcie butów, które chcesz kupić i ile kosztują, mówisz ile Ci kasy zostało i jakie masz jeszcze wydatki.
Co 10 głów to nie jedna. I tak mówisz bardzo dużo o sobie, nie wiem czy aż takie zeznania by Ci pasowały, ale my serio chciałybyśmy Tobie pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


uważam że to dobry pomysł dzięki temu nauczysz się jakoś racjonalniej gospodarować kasą a my naprawdę chcemy żeby Ci się udało. Nikt tu nie chce źle dla Ciebie tylko dobrze pomożemy Ci na ile się da
wakeupme32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:26   #1074
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Mikrokawalerki.

To pytanie juz padlo, ale chyba nie bylo odpowiedzi: Dlaczego twoj tata nie wprowadzi sie po prostu do tej swojej kobiety, skoro tak pilnie musi z nia zamieszkac? Albo nie wynajmie czegoś razem z nią na pół, a ty z chłopakiem zamieszkacie u ciebie i będziecie płacić tacie jak za wynajem, żeby on miał na osobne mieszkanie?

Oraz: rodzicom twojego chlopaka nie przeszkadza to, ze 33-letni koń siedzi na ich garnuszku i nie robi nic w celu usamodzielnienia się? Jak w ogóle u niego z samodzielnością? Wypierze, ugotuje? Żeby się nie okazało, że spod skrzydeł mamusi przejdzie prosto pod twoje.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:29   #1075
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Mikrokawalerki.

Monia ja uważam, że buty za 100zł to za drogie jak na Twoją sytuację. Poszukaj na targu za 50zł.

Wiesz kiedy ja zmieniłam buty a'la adidasy? Jak osiągnęły taki stan. Teraz mam do koszenia trawy na podwórku. Jesteś pewna, że są Ci w tym momencie potrzebne nowe? Załącznik 7733464Załącznik 7733465
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:38   #1076
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Buty kupie na Black Friday czy ogolnie promocji moze nawet za mniej niz 100 zl Abonamenty od dawna sa w toku. Probowalam jak mowie, ale nie da sie nic zrobic. To jest umowa. Musze do kwietnia sie przemeczyc i placic to. Zawsze place terminowo Z chlopakiem odwolalam te kawalerki ale spotkamy sie i pogadamy dzis. Oszczedzac musze, to co zostanie oszczedzam w tym miesiacu. W nastepnych tez zaczne spisywac wydatki i nie bede juz wydawac na zbedne rzeczy typu slodycze, alkohol. Tylko niezbedne i odloze ile tylko moge jak najwiecej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie możesz mówić, że "to co zostanie" zaoszczędzisz. Musisz najpierw zapłacić bardzo podstawowe rzeczy typu rachunki a potem zapłacić sobie, czytaj: oszczędzić, uznać, że tej kasy nie ma, nigdy nie było więc nie możesz jej wydać. Włożyć do słoika, zakleić taśmą, zaryglować i nie ruszać . Z reszty żyć normalnie. Jedzenie - zastanowić się co możesz uciąć - chipsy, czekolada i cola co kilka dni to nie są np. najważniejsze produkty do życia a naprawdę mogą spowodować dziurę w budżecie. Przejrzyj szafę, rozlicz się z tym. Zobacz co możesz wywalić bo nie nosisz od dawna, ale nie nadaje się do sprzedaży. To co możesz sprzedać wystaw na vinted albo olx. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy trochę na nich zarabiając. Książki, które Ci się nie spodobały, nie masz do nich sentymentu itd możesz sprzedać na fejsowych grupach itd.
Zajrzyj do kosmetyczki i zobacz ile masz rzeczy i co Ci jest potrzebne - kolejna szminka nie jest Ci potrzebna. Musisz sobie wszystko uporządkować - w głowie, na kartce, na koncie, w umowach i w szafkach.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:39   #1077
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie w następnym miesiącu - już teraz, od dzisiaj zacznij spisywać co i na co wydajesz. to co że jest połowa miesiąca. na pewno nie odkładaj tego, że zaczniesz od grudnia. do grudnia zapał Ci minie i dalej będziesz to odwlekać. idź na fali i zacznij dzisiaj. tabelkę zrób od dzisiejszego dnia i zapisuj wszystko. oszczędzanie też. widzisz się dzisiaj z chłopakiem - i dobrze. masz szansę ćwiczyć silną wolę. żadnych kaw na mieście, żadnych bezsensownych zakupów itd.
nawet jak on płaci. jego też zmobilizuj do oszczędzania.
łatwiej się wtedy motywować
No ja wiem. Tak od dzisiaj. Jedynie cos kupimy drobnego na miescie jak bysmy byli glodni a akurat nie bedzie nam chcialo sie jechac do domu - spacer gdzies w parku itp. Jednak zadnych zbednych kaw juz nie mam zamiaru kupowac. Zle sie wyrazilam, ale spisywac bede od teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:39   #1078
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mikrokawalerki.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88293192]Monia ja uważam, że buty za 100zł to za drogie jak na Twoją sytuację. Poszukaj na targu za 50zł.

Wiesz kiedy ja zmieniłam buty a'la adidasy? Jak osiągnęły taki stan. Teraz mam do koszenia trawy na podwórku. Jesteś pewna, że są Ci w tym momencie potrzebne nowe? Załącznik 7733464Załącznik 7733465[/QUOTE]Ja uważam buty za 100zł za drogie tak w ogóle.

Sama noszę trampki za 30zł, mam takie fajne żółte z Sinsaya za 39, ostatnio kupiłam w CCC za 29.

Moje ukochane botki dorwałam za 59zł i chodziłam w nich 3 lata, zbierając masę komplementów.

Jasne, mam też Adidasy, New Balance itd.

Ale jakby mnie nie było stać, to akurat z butami można sobie poradzić tanio.

Wiele lat tak robiłam, i dalej tak robię, że chodze do sklepu pod koniec sezonu i kupuję na przyszły coś, co mi się zwyczajnie podoba.

Już nieraz kupiłam buty przecenione ze 160 na 40, bo woleli sprzedać tak, niż wcale.

Żaden to wstyd ani hańba.

Płaszcz i kurtkę wymieniam co 4/5 lat. Bo zwyczajnie na co mi częściej?

Jasne, jak ktoś lubi i go stać, to proszę bardzo.

Jedną z najfajniejszych rzeczy w byciu dorosły jest brak potrzeby kupowania w kółko ubrań, butów i kurtek, bo się wyrosło z poprzednich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:39   #1079
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
My się tutaj produkujemy doradzić, otworzyć oczy, a widać, że to do niej nie dociera. Może faktycznie lepiej to olać i niech Monika sama się przekona. Wtedy będzie już za późno na rady, ale chyba nic innego do Moniki nie dociera.

Ktos dobrze zauważył. Minęły prawie 2 miesiące, a Monika nie jest ani pół kroku dalej....

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
do zobaczenia w tym wątku za kolejne 2 miesiące i w tym samym martwym punkcie...
Monia, to nie ma co ciceć płakać, obwiniac się i pisac po raz n-ty,ze juz rozumiesz i już bedziesz oszczędzac, tylko wyłaczyc wizaz (zwlaszcza watek o koronawirusie ) i wpisac w google rożne zapytania - o szczegóły wynajmu, o metody na oszczędzanie, o tansze zakupy takich droższych rzeczy jak buty itp.



i kurcze, ja nie mam problemów z finansami (tzn. takie srednie mamy) a i tak kurtka za 200 zł mi sie wydawała ciut za droga. W tym roku plaszcz kupilam za 140zł- do kolan, ładny, nowoczesny - w butiku poza CH.



Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
(...)2,5 roku, 5 lat, pół roku na umowie, reszta na zlecenie - nie ma to znaczenia, bo przy takich warunkach jakie miałaś nawet i w 4 miesiące pracy, jakbyś chciała i ustaliła priorytety to byś mogła uzbierać chociażby na tę kaucję.
no niestety- priorytetem było 'bo chcialam kupic nową kurtkę", bo chciałam kupic prezent koleżance itp.
mądre to w takich okolicznościach?

Wez kopnietą mna PW poproś o konkretne porady, moze ci wynajdzie gdzies tanszy stanik na Twoj rozmiar czy buty.


0! widzę niżej propozycje konkretnej pomocy
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-17, 12:43   #1080
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Odpowiadasz na posty, na to na co Ci jest wygodnie. Clue mojego postu było, co zrobiłaś przez te pare dni, aby polepszyć swoją sytuację? Chyba nic skoro nie chcesz się przyznać, więc dalej twierdzę, że ma w głowie "głupoty" niż skupić się i wziąć się za siebie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Tak przez te pare dni nic nie zrobilam. Jednak sa PLUSY wiem juz co i jak z wynajmowanymi mieszkaniami (nie wiadomo, moze kiedys sie to przydac, to tez wiedza). No a teraz zrobie. Znajduje w tym wszystkim plusy tez. Dziekuje za rady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Black Friday w Polsce to często ściema.
Wiem ale na buty moga byc jakies promocje U mnie w miescie mozna kupic buty za okolo 100 zl, a lepsze w malych sklepikach czesto niz w CCC moim zdaniem. No i robia promocje tez czasem sami z siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88293144]Monia ja myślę, że możesz tu z nami konsultować swoje wydatki. Jak ani chłopak ani tata nie myślą racjonalnie i nie potrafią Ci doradzić to myślę, że to dobry pomysł. Nawet w kwestii butów czy stanika. Oczywiście jeśli masz ochotę. Myślę, że tutaj Ci doradzimy lepiej niż Twoje otoczenie. Chcemy Ci pomóc.


Np. masz potrzebę zakupienia butów i wrzucasz nam zdjęcia butów jakie posiadasz, my ocenimy czy się nadają czy rzeczywiście istnieje potrzeba ich zakupienia. Wrzucasz też zdjęcie butów, które chcesz kupić i ile kosztują, mówisz ile Ci kasy zostało i jakie masz jeszcze wydatki.
Co 10 głów to nie jedna. I tak mówisz bardzo dużo o sobie, nie wiem czy aż takie zeznania by Ci pasowały, ale my serio chciałybyśmy Tobie pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Dobrze. Ja buty bede kupowac okolo 24 pazdziernika. Tak jak ten Black Friday. Stanika poszukam na Allegro i moge wkleic. Troche to loteria czy bedzie dobry ale jak kupie na miescie w tych lepszych sklepach to juz nie bedzie tak tanio, a chce zaoszczedzic. Z targu na 2 razy tym bardziej nie chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-14 20:25:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.