Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-16, 17:08   #1
samsonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 23

Biochemia w ciąży - ZBIORCZY


kochana Beatko i wizażanki! czy można używac w ciązy kremów z kwasami np. effaclar k albo lysanel active! bardzo prosze o odpowiedz! mam bardzo gruba skore, przed ciążą cierpiałam na trądzik i chciałabym jakos zapobiedz jego nawrotom po urodzeniu maluszka. nie wiem tylko czy te kawsy maja wpływ na maleństwo. pomóżcie!!!
samsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-16, 20:52   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: ciąża i krem z kwasami

Jeśli do tej pory stosowałaś kosmetyki z kwasami to uważam ,że w czasie ciąży także możesz je używać, jeśli miałyby to być eksperymenty to wypróbuj kosmetyki dopiero w jakiś czas po porodzie. Teraz, w czasie ciąży skóra może być bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Na dziecko te kosmetyki nie mają wpływu. Zabiegów w gabinecie kosmetycznym z wyższym stężeniem kwasów nie powinnaś teraz robić - zbyt duże ryzyko podrażnienia skóry.Kremy do pielęgnacji domowej możesz bez obaw stosować (pod warunkiem ,że służą Twoje cerze)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-16, 22:20   #3
sistar
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: ciąża i krem z kwasami

Jeśli można, podłączę się do pytania [img]icons/icon7.gif[/img] Chodzi mi o stosowanie Effaklaru, ale podczas karmienia - czy można ? Nie chodzi mi nawet o jakieś podrażnienia skóry, ale czy nie ma to wpływu na dziecko?
Aha, i czy mogę zrobić sobie w gabinecie zabieg z kwasami, żeby wygładzić cerę(mam trochę śladów po trądziku), czy lepiej zaczekać aż przestanę karmić piersią?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-01, 09:35   #4
pamietka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2
Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam serdecznie,
chciałabym zapytać czy sa jakies przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegów kwasem glikolowym u kobiety w ciąży?

pozdrawiam,
pam

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-12 o 15:09
pamietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 00:03   #5
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: tretinoina a ciąża

Dziewczyny mam problem - od pewnego czasu stosuję Zorac. Wszystko jest ok, natomiast nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji na temat wpływu stosowania tretinoiny na planowaną ciążę. Na forum spotkałam się ze sprzecznymi opiniami - niektórzy mówią o konieczności odczekania 2 latach po stosowaniu, inni o 2 miesiącach, jeszcze innni, że właściwie nie wolno stosować tretinoiny tylko w trakcie ciąży i laktacji.

Może więc ktoś fachowy wypowie się na ten ważny temat, bo wcale nie mam ochoty urodzić za jakiś czas dziecka z wodogłowiem ...
Myślę, że ta kwestia jest ważna nie tylko dla mnie, stąd wątek.

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-12 o 15:07
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 15:30   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tretinoina a ciąża

zorac to nie tretinoina.
mówimy tylko o preparatch stosowanych na skórę, tak?
rzeczywiście, nie widziałam danych o kumulacji tretinoiny stosowanej zewnętrznie. na wszelki wypadek planując ciążę należy odstwić tretinoinę.
są za to dane dot. Zoracu (tarazotene)- przenika (trochę) do krwioobiegu i kumuluje sie w skórze- na pewno jest przeciwwskazany w ciąży, również przy planowaniu ciąży.
dane dot 2 lat odnoszą się do retinoidów doustnych,np. isotretinoina w Roaccutanie (a właściwie odnosiły się, bo obecnie producent złagodził te ograniczenia)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 17:34   #7
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: tretinoina a ciąża

Cytat:
Napisane przez moniga
Dziewczyny mam problem - od pewnego czasu stosuję Zorac. Wszystko jest ok, natomiast nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji na temat wpływu stosowania tretinoiny na planowaną ciążę. Na forum spotkałam się ze sprzecznymi opiniami - niektórzy mówią o konieczności odczekania 2 latach po stosowaniu, inni o 2 miesiącach, jeszcze innni, że właściwie nie wolno stosować tretinoiny tylko w trakcie ciąży i laktacji.

Może więc ktoś fachowy wypowie się na ten ważny temat, bo wcale nie mam ochoty urodzić za jakiś czas dziecka z wodogłowiem ...
Myślę, że ta kwestia jest ważna nie tylko dla mnie, stąd wątek.
Ogólnie zaleca się odstawienie Zoracu czy Retinu ok. 2-3 miesiące przed planowaną ciążą, dotyczy to stosowania zewnętrznego.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 22:06   #8
bride
Przyczajenie
 
Avatar bride
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 18
Piękna cera tylko w ciąży?

9 miesiecy temu urodziłam dziecko. Nadal karmie piersia, choc wrocilam do pracy. A cera robi mi sie coraz gorasza, tzn wraca do swojej normy sprzed ciazowej.
Wrocily zaskorniki, grudki na twarzy, przebarwienia, przetluszczanie sie strefy T i nadwrazliwe policzki, mam tez drobne linie- zmarszczki na czole, pod oczami i na szyi, wlosy wypadly juz chyba w polowie...
cere mam b. jasne ale o dziwo po tym jak zaaplikowalam sobie paru miesieczna kuracje sokiem marchewkowym nabrala ona troszke koloru.

Co robic ?
Czy nie mam szans na piekna zdrowa cera jak w ciazy- nie bedac w ciazy??
Nie mam czasu wglebiac sie w forum ale bardzo Was prosze o rade, co mam stosowac, kiedy? Tz. jakie kremy, filtry, makijaż?
Obecnie myje twarz kostką Clinica, tonik tez Clinic do cery o typie 2, krem na dzien Eris Y&U, na noc sporadycznie Line Peel Biothermu.
Używam tez podkladu Diora i korektora pod oczy Lancome.
bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:53   #9
bride
Przyczajenie
 
Avatar bride
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 18
Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

halo?
dziewczyny, pomóżcie!
bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 23:00   #10
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

Cytat:
Napisane przez bride
halo?
dziewczyny, pomóżcie!
Bride , po pierwsze jak jeszcze karmisz nie możesz zbytnio poszaleć w pilęgnacji cery, tzn. chodzi mi o złuszczanie itd.
także podczas karmienia zalecane jest uzywanie tylko filtrów mineralnych, poniewaz chemiczne przenikają do pokarmu matki.
Z filtrów mineralnych dostępne są: z svr 50- kolor beżowy, tuszuje niedoskonałości jak fluid, jednak ciężko go nałożyć w przepisowej ilości. Ale lepiej używac filtra w nieprzepisowej ilości niż wogóle .
Jeszcze z serii mineralnych jest Avene w białych opakowaniach, tylko one pobielają twarz, poniewaz filtry mineralne nie wsiąkają tylko pozostają na skórze , aby odbijać promienie słoneczne. Jeszcze minusem serii mineralnej z Avene jest niskam ochrona UVA, a o nią najbardziej chodzi.

Najlepiej jakbyś pochodziła po aptekachi poprosiła o próbki tych filtrów i wtedy wypróbowałąbyś na sobie.

Na noc najlepiej jakis preparat normalizujący skórę, niestety kwasów nie możesz stosować, dopiero jak skończysz karmić piersią.
Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to Dr Hauschki olejek normalizujący. Jeszcze mozesz uzywać słabszych postaci retinolu.

Na dzień pod filtr wskazana jest wit. C, którz rozjaśnia cerę i wspomaga działanie filtrów, możesz kupić z LRP - Activ c lub zrobić sobie serum z wit. C i wody destylowanej ,ale wit C musiałabyś zamówić przez internet.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 03:45   #11
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

Ze mną i wieloma moimi znajomymi było podobnie, pogorszenie cery, wypadanie włosów i na dodatek człowiek nie ma czasu z tym nic zrobić .
Dobrze byłoby zrobić sobie wszechstronne badania, tj. morfologię, poziom androgenów - poradź się swojego ginekologa przy okazji.
Mnie po porodzie poziom androgenów bardzo skoczył, wielokrotne przekroczenie norm, przyczyn na razie nie widać, czekają mnie dokładniejsze badania. W każdym razie problemy skórne zniknęły wraz z przejściem na hormony (yasmin). Włosy i skóra ok, plecy, dekolt gładziutkie.

Do tego konsekwentna pielęgnacja wizażowa, czyli kwasy, filtry i jest dobrze.
Niestety nie było tak od razu, dopiero w 14 miesiecy po porodzie mogłam zająć się sobą - skończyłam karmić, znalazłam wizaż, niedawno gin zlecił badania, zaordynował hormony.

Co prawda to prawda, w ciązy człowiek wygląda super, po porodzie jak zombi. Teoria, że ciąża i poród likwidują problemy z cerą w moim przypadku nie miała nic wspólnego z rzeczywistością. Gospodarka hormonalna miast się unormować - zwariowała zupełnie.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-30, 12:06   #12
bride
Przyczajenie
 
Avatar bride
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 18
Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

Cytat:
Napisane przez Paula07
Z filtrów mineralnych dostępne są: z svr 50- kolor beżowy, tuszuje niedoskonałości jak fluid, jednak ciężko go nałożyć w przepisowej ilości.
Jeszcze mozesz uzywać słabszych postaci retinolu.
ech, dzieki za odpowiedź, mam jednak pytania, co oznaczją przepisowe ilości filtra?
i co to są słabsze postaci retionolu?
bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 12:34   #13
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

Cytat:
Napisane przez bride
ech, dzieki za odpowiedź, mam jednak pytania, co oznaczją przepisowe ilości filtra?
i co to są słabsze postaci retionolu?
Słabsza forma retinolu to jest Pro-retinol, poczytaj sobie na końcu strony:
http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosme...mina_a_cz2.php


Przepisowa ilośc filtra to jest sama twarz: 1,8 ml., a twarz+szyja:2,5 ml. , pewnie masz jakies miarki od syropów czy lekarstw w domu , więc możesz sobie sprawdzić ile to jest - a nie jest tego mało .

Jeszcze sobie przypomniałam, że mogłabys stosować z AA seria Young tonik antybakteryjny i krem antybakteryjny, na pewno przyspieszy gojenie się wyprysków .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:50   #14
bride
Przyczajenie
 
Avatar bride
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 18
Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

A jakie kosmetyki kolorowe można stosować?
Czy podkład Dior Skin Eclat Satin, którego używam jest o.k.?
Mam jeszcze jeden problem: okropne ramiona i uda, podrapane osobiście przeze mnie, blizny , przebarwienia i ślady jak po ospie.
Babrze ni się to bardzo a im bardziej drapię tym bardziej mi się babrze.
no i te okropne ślady.
czym moge to załAgodzić teraz, kiedy karmię?
POMOCY!
bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 18:37   #15
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

Cytat:
Napisane przez bride
A jakie kosmetyki kolorowe można stosować?
Czy podkład Dior Skin Eclat Satin, którego używam jest o.k.?
Mam jeszcze jeden problem: okropne ramiona i uda, podrapane osobiście przeze mnie, blizny , przebarwienia i ślady jak po ospie.
Babrze ni się to bardzo a im bardziej drapię tym bardziej mi się babrze.
no i te okropne ślady.
czym moge to załAgodzić teraz, kiedy karmię?
POMOCY!
Kosmetyków kolorowych używasz takich jak zawsze .
W tej chwili to co mogłabyc uzyc na uda i ramiona to Sudocrem, pewnie w domu masz jak masz małe dziecko, No i nie drapać!!!, A jesli cię to swędzi to polecam krem z Oceanica - Ocerin, krem do skóry wrazliwej z odczynem zapalnym, do kupienia w aptekach (50 ml - 24 zł.).
Jeszcze są fajne kremy z A Derma - też do kupienia w aptekach.
A po skończeniu karmienia mogłabyś stosować 'Acne Derm na te miejsca z przebarwieniami i bliznami i jeszcze jakiś balsam z kwasem salicylowym .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 11:05   #16
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Question Biochemia w ciazy ...

Szukalam watku o takiej tematyce ale nie znalazlam ,oczywiscie biore pod uwage swoja nagla slepote ...


Przygode z biochemia zaczelam jakies miesiac temu ,jestem pod ogromnym wrazeniem ,diametralnie zmienily sie moje poglady na temat kosmetykow oraz dbania o siebie i chcialam za to podziekowac WSZYSTKIM ktorzy tak chetnie dziela sie swoimi wiadomosciami ...mam lat 30 wiec czas najwyzszy zaczac skutecznie pielegnowac urode...w kazdej wolnej chwili pochlaniam wiedze zawarta na tym forum chociaz ze skrucha przyznaje ze do przeczytania wszystkich watkow jeszcze mi daleeeeeko
Do sedna ...w najblizszym czasie planujemy powiekszenie rodziny i tutaj zaczyna sie problem bo jak pomysle ze przez najblizsze lata ( karmienie piersia tez wliczam )bede mogla tylko sobie czytac o witaminach oraz innych cudenkach to wlos mi sie jezy i chce mi sie .
Kochane moje bardzo prosze o rady co wolno w ciazy a czego nie ...

Teraz pozwalam sobie uzywac rano serum z wit C od Basi na to po jakims czasie krem ìntensywnie nawilzajacy SPF20 PPD14 Iwostin ( jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego dla mnie wyzszego filtra)raz w tyg .peeling enzymatyczny z ananasa oraz maseczka z aspiryny ( nie tego samego dnia oczywiscie )oraz dwa razy w tyg.wit E plus wit Q10 , czasami hialuronian cynku lub panthenol w ramach nawilzenia ,wieczorem na zmiane co drugi dzien lotion 2% od Pauli oraz super antioxidant concentrate .
Wlasciwie nic konkretnego nie uzywam pod oczy a ten teren chcialabym troszke poprawic bo sie z lekka marszczy ...Leza i kusza kremy od Avene diroseal i ystheal+ ,czytalam ze nie powinno uzywac sie w ciazy myslicie ze gdybym kladla tak tyci tyci na zmarchy oczne to takze by zaszkodzilo
Chcialabym takze pomoc swojej skorze lykajac jakies witaminki ...

mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 12:07   #17
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Biochemia w ciazy ...

ja bym odstawiła retinoidy i wszelkie pochodne (po co ryzykować?), kwasy, filtry tylko mineralne.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 14:16   #18
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w ciazy ...

A do łykania - Anti Age (pycnogenol) Tylko nie wiem jak z łykaniem tego w czasię ciąży, ulotka już dawno zaginęła. Może omega3, jesl masz suchą skóre??

Rownież uważam, ze z retinoidami muisz poczekac az przestaniesz karmic, zdrowie dziecka wazniejsze. I jeszcze jedno - w czasie ciąży filtry MINERALNE, jak pisała Justa.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 17:30   #19
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: Biochemia w ciazy ...

To mam problem.Jestem w ciąży i zmasakrowało mi ryjek paskudnie. Ogromna plama na czole i śliczne bananki pod oczami.Wylazło pomimo Avenki. Dotego syf, syfa, syfem pogania twarz, przedramiona i plecy.Skóra pod oczami niemiłosiernie sucha, zmarszczki galopujące.Włosy totalne siano czyli katastrofa hormonalna. Co robić z tą twarzą. Jakie filtry skoro maja byc mineralne a bez tapety nigdzie do ludzi nie wyjde.Mam Lieraca na plamy ale sama juz nie wiem czy to kłaść na noc czy nie. Co tu robić z tym wszystkim!
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-19, 17:44   #20
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez kiciamała
To mam problem.Jestem w ciąży i zmasakrowało mi ryjek paskudnie. Ogromna plama na czole i śliczne bananki pod oczami.Wylazło pomimo Avenki. Dotego syf, syfa, syfem pogania twarz, przedramiona i plecy.Skóra pod oczami niemiłosiernie sucha, zmarszczki galopujące.Włosy totalne siano czyli katastrofa hormonalna. Co robić z tą twarzą. Jakie filtry skoro maja byc mineralne a bez tapety nigdzie do ludzi nie wyjde.Mam Lieraca na plamy ale sama juz nie wiem czy to kłaść na noc czy nie. Co tu robić z tym wszystkim!

Kicimała, to są zaburzenia hormonalne, ja na przykład w ciązy miałam tak piękną cerę i włosy jak nigdy w zyciu, a u ciebie jest odwrotnie.
Możesz kupić sobie z AA seria Young - tonik antybakteryjny i krem antybakteryjny, naprawdę skuteczne i tanie . Możesz uzywać na twarz, plecy , dekolt, na wszytskie obszary skóry z jakimi masz problemy.

Na wypryski masć ichtiowa, Effaklar A.I. - co wolisz i masz sprawdzone.
Jeszcze pomocny może być Dr Hauschka olejek normlizujący.
Jeśli masz dużo rzeczy do przykryca polecam svr50 - filtr mineralny, tonujący, kryje lepiej niż fluid.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 13:54   #21
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Dzięki Paula, zakręce się koło tego SVR .Ale mój problem sie pogłebia bo zaczeły mi szwankować naczyńka.Pogoda się poprawiła i upały chyba zaczynaja mi dawać w kość.A wiekszosc tych cudów jest na alkoholu,jak nie urok to ... robaki.
Przyjdzie mi w worku na głowie chodzić( to też jakiś filtr). Swoja drogą nie myślałam że taka może być migracja składników z kosmetyków. Z drugiej strony nie sa one testowane na kobietach w ciazy wiec nikt nic nie wie jak to tam jest. A z mineralnych mam cudo Lirene 61 SPF
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 16:19   #22
Matylda_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 26
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Kiciamala, czy dobrze zrozumialam, stosujesz filtr mineralny Lirene? Ja tez jestem w ciazy i szukam dobrego filtra (wiem o Avene i SVR ale mi osobiscie nie za bardzo pasuja), nie wiedzialam, ze Lirene ma cos takiego. Mozesz powiedziec cos wiecej?
Ja akurat nie mam problemu z wypryskami ale dla wygladzenia skory stosuje Effaclar K na noc, moim zdaniem on bardzo dobrze dziala na skore rowniez problemowa (uzywalam tez w okresie kiedy pojawialy mi sie jakies wypryski). A na dzien stosuje serum z witamina C no i probuje tez filtr na to.
Matylda_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 07:38   #23
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Uffff czyli sa jednak tutaj dziewczyny w ciazy juz sie martwilam ze dalam plame i uslysze ze to nie to forum
Kiciamala takze bym prosila o wiecej informacji na temat filtra

Matylda_7 napisalas ze stosujesz Effeclar ,gdzie zasiegalas informacji czy kwasy nie sa szkodliwe w ciazy ?Ja uzywam lotionu od Pauli i wlasnie tam wyczytalam ze kwasy nie maja wplywu na ciaze ale chetnie uslyszalabym potwierdzenie z innego zrodla ,takze uzywam serum z wit C ,na razie juvit ale chce zamowic kwas askorbinowy ,tutaj jest chyba najtanszy http://www.centro-chem.pl/kontakt.html,chce takze zaczac przygode z glinka oraz ziemia wolkaniczna ...chyba nie zaszkodzi
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 08:55   #24
Matylda_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 26
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Mona, zapytalam gdzies na forum czy mozna stosowac Effaclar w ciazy, jedna z dziewczyn napisala, ze kontaktowala sie z firma LRP mailowo i odpowiedzieli jej, ze tak, pytalam tez dermatologa. Tez zamowilam sobie kwas askorbinowy ale w firmie Mazidla, tam maja poza tym wszystkie "akcesoria pomocnicze" Co do filtrow mineralnych to juz wyczytalam gdzies, ze filtry Erisu nie sa stabilne (sklad), chyba zostane na razie przy Avene z bialej serii, zastanawiam sie tez nad Avene dla dzieci (mineralne i chemiczne).
Matylda_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 13:38   #25
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Matylda_7
Mona, zapytalam gdzies na forum czy mozna stosowac Effaclar w ciazy, jedna z dziewczyn napisala, ze kontaktowala sie z firma LRP mailowo i odpowiedzieli jej, ze tak, pytalam tez dermatologa. Tez zamowilam sobie kwas askorbinowy ale w firmie Mazidla, tam maja poza tym wszystkie "akcesoria pomocnicze" Co do filtrow mineralnych to juz wyczytalam gdzies, ze filtry Erisu nie sa stabilne (sklad), chyba zostane na razie przy Avene z bialej serii, zastanawiam sie tez nad Avene dla dzieci (mineralne i chemiczne).
Cała seria pomarańczowa z Avene są to filtry mineralno-chemiczne, natomiast seria biała tylko mineralne.
Co do Effeclaru ogólnie nie wolno używac żadnych kwasów, retinali, retinoidów, tylko Pro-retinol, czyli słabsza wersja retinolu.
Ogólnie decyzja należy do was, ja jestem zdania,że lepiej dmuchać na zimne i zamiast kwasów używac np: olejków normalizujących, wit. C, róznych serów (oprócz niacinamide) .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 15:11   #26
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Paula07 skad dowiedzialas sie o tym ze nie powinno sie stosowac kwasow ?Ja powoli zaczynam miec metlik wolno ...nie wolno ...czy Basia moze kiedys pisala na taki temat ?To moze by pomoglo mi podjac decyzje bo teraz to juz naprawde nie wiem
Co to za olejki normalizujace jesli mozna zapytac ?
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 15:59   #27
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Przepraszam, że się wtrącę, nie jestem i nie byłam w ciąży, ale skąd Paula taka informacja, że kwasy niedozwolone są w ciąży? Pochodne witaminy A przenikają do krwi, natomiast nigdy nie czytałam o takich właściwościach kwasów - one operują tylko na naskórku
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 23:08   #28
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez mona812
Paula07 skad dowiedzialas sie o tym ze nie powinno sie stosowac kwasow ?Ja powoli zaczynam miec metlik wolno ...nie wolno ...czy Basia moze kiedys pisala na taki temat ?To moze by pomoglo mi podjac decyzje bo teraz to juz naprawde nie wiem
Co to za olejki normalizujace jesli mozna zapytac ?
Tak, Basia pisała o pielęgnacji w ciąży.
Olejek normalizujący Dr. Hauschka.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 07:26   #29
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Dzieki Paula
Lece szukac tego olejku
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 07:46   #30
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez mona812
Dzieki Paula
Lece szukac tego olejku
W sprawie Effaclar jest to kwas działający bardzo delikatnie i jesli naprawdę mamy w tragicznej sytuacji stan skóry na twarzy,że wstydzimy się wyjść do ludzi, to co parę dni można smarować się na zmianę , np: z olejkiem Hauschki.
Tak szczeże nie słyszałam o przeprowadzanych badaniach, czy zarejestrowanych wynikach z używalności kwasów kopbiet w ciąży. Chyba szaleniec odwazyłby się na przeprowadzenie takich badań .
Ale były przeprowadzane badania na kobietach karmiących, tzn. analizowano pokarmy matek i jak się okazało w pokarmie nawet były substancje czyszczące, których matka uzywała do mycia podłóg itd.
Więc wbrew pozorom będąc w ciąży i podczas karmienia nalezy uważać nie tylko na to co się je, ale takze na reszte innnych czynników, które wpływają na nasz organizm i co za tym idzie także dziecka.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.