Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-16, 17:09   #1
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400

Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy


Z powodów finansowych przekłułam ucho na chrząstce u kosmetyczki, a nie w salonie piercingu. Kolczyki mam tam już ponad 10 tygodni. Na początku było OK, potem ranki zaczęły wyraźnie ropieć i tak jest do tej pory, cały czas mnie trochę bolą, no a trudno jest jakoś tego miejsca nie "urazić". Czy to normalne? Co mam z tym zrobić? Wybieram się do tej samej kosmetyczki po radę, ale może przedtem Wy coś poradzicie?
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 17:19   #2
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: Problem z uchem

mi kiedyś na ranę z ropą na uszku pomógł okład z gotowanej cebuli, okropny zapach no ale pomogło... weź ugotowaną cebulę, np. pół małej i przyłóż na parę godzin, owiń czymś żeby się dobrze trzymało... mi pomogło więc może i Tobie pomoże.
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 19:53   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Problem z uchem

Czy chrząstkę miałaś przekłutą pistoletem?Jeżeli tak to powinnaś jak najszybciej pokazać ucho lekarzowi. Chrząstka nie powinna być przekłuwana pistoletem - w wyniku mocnego uderzenia w czasie takiego przekłucia może dojść do uszkodzenia chrząstki i nawet do martwicy -nie chcę straszyć ,ale to może być poważna sprawa i nie wolno tego zaniedbać.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 21:40   #4
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Re: Problem z uchem

Boże! No, owszem, pistoletem. Poszłam tam, bo koleżanka w owym gabinecie przekłuwała chrząstkę, również pistoletem. W takim razie "świetna " ta kosmetyczka, która zupełnie spokojnie wszystko zrobiła i mnie nie ostrzegła . To do jakiego lekarza mam pójść? Proszę o odpowiedź!
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 21:48   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Problem z uchem

Idź do rodzinnego,lekarz rodzinny zadecyduje czy potrzebna jest konsultacja z chirurgiem.Nie denerwuj się tak bardzo - lepiej dmuchać na zimne.Przepraszam ,że Cię tak wystraszyłam,ale ja dziwię się tej kosmetyczce ,że przekuła Ci chrząstkę pistoletem.To jednak ryzyko.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 23:35   #6
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Re: Problem z uchem

Dziękuję, już się trochę uspokoiłam. Nie rozumiem czemu niby specjalistka, a taki wyskok. Kompletnie nic mi nie powiedziała odnośnie ewentualnych komplikacji, tylko tyle, że w tym miejscu długo i trudniej się goi, ale po 5-6 tyg. mogę wymienić kolczyki. No a ja do tej pory nie mam odwagi ich ruszyć w związku z tym "babraniem".
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-31, 21:23   #7
marga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 15
Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam!
Chcialabym przekłuc sobie ucho u góry tylko niewiem jaki kolczyk mialabym wybrac, czy musi byc zloty czy np. srebrna kuleczka tez moze byc??Prosze o pomoc i z gory dziekuje
Pozdrowienia
marga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-31, 22:27   #8
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Kolczyk... :))

Kosmetyczka która będzie się tym zajmowała, na pewno będzie wiedzi4eć
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-01, 10:07   #9
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Kolczyk... :))

Mi sie wydaje, ze powinnas wybrac zloty kolczyk, a przynajmniej do czasu kiedy Ci sie nie zagoi do konca rana, bo sloto przyspiesza gojenie.

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-01, 10:46   #10
dormonka
Raczkowanie
 
Avatar dormonka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 105
Re: Kolczyk... :))

żadnego złota! Bo od złota ma się często uczulenie.
Oczywiście najlepsze są kolczyki z metalu chirurgicznego, który nie uczula, a skóra goi się bezproblemowo.
No i nie żadne tam wkręty (bo przylegają do ucha, co uniemożliwia gojenie, często ucho ropieje), tylko tzw. kolczyk-sztacherka (tak to się nazywa??), żeby można było swobodnie nim poruszać w trakcie gojenia się.
dormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 21:54   #11
MegOn
Raczkowanie
 
Avatar MegOn
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
Re: Kolczyk... :))

witaj!
ja przebilam uszy 2 miesiace temu [niestety pistoletem ]i do tad mi ropka sie co jakis czas saczyla, czasem z krwia a to dlatego ze nie bylam przyzwyczajona ze cos w uchu jest i zachaczalam. w koncu przedwczoraj kupilam kolczyki wlasnie ze stali wlasnie z mysla o tym by dopielegnowac uszko. zaluje nieco ze szybciej na to sie nie zdecydowalam ale to przez cene bo za jeden zaplacilam 35zl. jesli chodzi o zloto to tez nie uwazam zeby byl to najlepszy pomysl. acha i pamietaj zeby przekluc igla a nie pistoletem. podobno na zachodzie ma byc to zakazane. pozdrawiam.
MegOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-11, 19:27   #12
Aghata
Raczkowanie
 
Avatar Aghata
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 84
Wyślij wiadomość przez ICQ do Aghata
Re: Kolczyk... :))

kurcze a ja zawsze tak myslalam czemu mi ciagle ucho ropieje gdy u kosmetyczki robię bo mam 7 kolczyków w jednym uchu i wlasnie 3 na gorze, z czego dwa robilam u kosmetyczki i mi zawsze pistoletem robila!!!i zlote kolczyki zakladala i ucho ciagle mnie swedzialo i wszistko no i zmienilam po paru dniach na normalny srebny...no ale jeden sobie sama zrobilam na chrzasce u gory iglafajnie przezycie!!
__________________
I'm looking for love. Real love. Ridiculous, inconvenient, consuming, can't-live-without-each-other love...
Aghata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 17:27   #13
Ewka86
Raczkowanie
 
Avatar Ewka86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 213
GG do Ewka86
Wink Kolczyk w uchu !!!

miesiac temu kosmetyczka mi przebila ucho, ale nie tam gdzie przewaznie sie robi na dole ucha tylko wyzej (nie wiem jak to dokladnie napisac mysle ze wiecie o oco mi chodzi) oczywscie na poczatku przemywalam ucho spirytusem. Zmienilam kolczyk. Chcialam kupic srebrny ale nigdzie nie bylo takiego jakiego chcialam tzn taka kuleczke wiec kupilam motylek tylko ze to jest sztuczne srebro. Kiedy wlozylam ten kolczyk po jakims czasie mnie te ucho zaczelo bolec przemywalam czyms sie da ale dalej boli. Czy ja musze zmienic kolczyk czy moze mnie po jakims czasie przestanie bolec?? z gory dzieki za odp
Ewka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:48   #14
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Kolczyk w uchu !!!

Wydaję mi się, że do czasu wstępnego zagojenia nie powinno się zmieniać kolczyka, sztuczne srebro prawdopodobnie podrażniło ranę, uważaj, żeby dziurka nie zaczęła się babrać, i żeby nie wdało się zakażenie, myślę, że warto wyjąć motylka i włożyć z powrotem kolczyk od kosmetyczki, przemywać spirytusem i kręcić kolczykiem, żeby spirytus dokadnie wybił zarazki
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:58   #15
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Kolczyk w uchu !!!

Domyślam się, ze chodzi Ci o tą chrząstkę? Ona goi się dłużej niż ten miękki płatek ucha. Myśle, że powinnaś zminić kolczyc, na ten pierwszy (noś go jeszcze przynajmniej miesiąc) i przymywac kilka razy dziennie, ale nie spirytusem, tylko woda utlenioną (spirutus zminiejsza krzpliwość krwi).
ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 11:35   #16
Ewka86
Raczkowanie
 
Avatar Ewka86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 213
GG do Ewka86
Dot.: Kolczyk w uchu !!!

wlasnie wczoraj zmienilam kolczyk i widzialam ze w uchu mam rope wiec zmienilam na ten co dala mi kosmetyczka, przemywalam czym sie da. To poczekam ten miesiac i zaloze tego motylka dzieki diewczyny za porade pozdrawiam
Ewka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 12:44   #17
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Kolczyk w uchu !!!

nie powinno sie zdejmować kolczyka tego który dała kosmetyczka przez ok miesiąc, najlepiej nie grzeb tam i poczekaj cierpliwie
pozdrawiam!
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 13:10   #18
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Kolczyk w uchu !!!

Można zmieniać kolczyki zaraz po przebiciu ale na metale szlachetne (srebro, złoto, platyna, stal chirurgiczna) Ja przebiłam dziurke w nosie i w 4 godziny po przebiciu zmieniłam kolczyk i nic mi nie było. A nos przecież goi się trudniej
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 16:08   #19
vio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 24
Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

no właśnie. czy mozna przebijac chrzastke w uchu w salonie kosmetycznym, pistoletem, czy moze lepiej jest isc do salonu gdzie wykonuja piercing?? mojej kolezance robila kosmetyczka pistoletem i wszystko bylo ok, choc slyszalam, ze nie powinno sie tak robic..?

prosze o szybkie odpowiedzi, bo jutro chcialabym sie tam wybrac
vio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-28, 18:16   #20
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 290
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Pistoletoem mozna przebijac tylko i wylacznie platek ucha!!!
Idz lepiej do salonu piercingu.
alex19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 18:24   #21
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

hmmmm....ja miałąm u kosmetyczki chrząstkę przebijaną, było to hmmm....5 lat temu, pistoletem i wszystko jest ok
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 19:18   #22
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Ja też przekłuwałam u kosmetyczki i wszystko jest cacy
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 20:06   #23
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 290
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Oczyiwscie ze nie umrzecie(chyba?) po takim zabiegu pistoletem u kometyczki, ale nie jest to dokonca bezpieczne i zdrowe. Poczytajscie sobie w sieci na ten temat. Polecam pocztanie np na stronie www.wildcat.pl .
Kosmetyczka ma przewaznie ukonczony jednio(moze dwu) dniowy kurs i majac papier kluje ludzi. Wszystko fajnie dopuki przebija platki uszu pistoletem, bo do tego to nie potrzeba specjalnie wiedzy miec poza poznaniem samej zasady dzialania pistoletu. Piercer w salonie ma duzo wieksze doswiadczenie w tych kwestjach bo kluje ludzi codziennie i to w roznych miejscach. Dobrze wie jakie kolczyki do czego sie stosuje i jakiemi iglami wykonuje sie zabieg.
alex19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 21:46   #24
vio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 24
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Postanowione- ide jutro do mamy mojej kolezanki ktora robi jej (mama kolezance) kolczyki- jest pielegniarka i ma odpowiednie "narzedzia", tj. igly, srodki znieczulajace zrobi mi
vio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 21:50   #25
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 290
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Zrobisz jak chcesz
Tylko powinnas miec odpowiedni kolczyk. Zadne srebro czy zloto!!! Tytan albo stal chirurgiczna.
Znieczulenie? Nie przesadzaj. Nie sadze zeby to bardzo bolalo.
alex19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 21:55   #26
vio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 24
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Znieczulenie- nie bede protestowac

A co do kolczyka- biore ten ktorym mialam przekluwana dziurke w platku ucha..
vio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 21:56   #27
silvja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 108
GG do silvja
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

......alex19.....
kosmetyczka napisalaś ze ma 1 dniowy kurs , a piercer jak myślisz ilu ma dniowy???-też jednodniowy niestety
__________________
...pozdrawiam Sylwia
silvja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 23:30   #28
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

ja miałam przekuwaną chrząstkę pistoletem u kosmetyczki z 3 lata temu i do tej pory wszystko jest dobrze. w sumie przekłucie nic nie boli tylko potem z 2-3 dni spać po nocach nie mogłam tak balało ale isę wygoiło i jest dobrze

a mam pytanie szukam kolczyka do chrząstki - takiego grubego kółeczka płąskiego (tak jakby otula chrząstke) no wiem jak wytłumaczyć i nigdzie nie moge dostać, a na wielu osobach już widziałam czy ktoś może wie gdzie można kupić taki kolczyk?
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 23:33   #29
silvja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 108
GG do silvja
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

zamów sobie na www.wildcat.pl tam wejdz na sklep online
poszukaj moze cos znajdziesz
__________________
...pozdrawiam Sylwia
silvja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 00:09   #30
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 290
Dot.: Przekłuwanie chrząstki w uchu u kosmetyczki??

Cytat:
Napisane przez silvja
......alex19.....
kosmetyczka napisaleś ze ma 1 dniowy kurs , a piercer jak myślisz ilu ma dniowy???-też jednodniowy niestety
Tak, ale piercer w zakladzie ktory ma juz swoje tradycje ma zapewne duuuuuzo wieksze doswiadczenie w przkluwaniu ciala niz kosmetyczka. Pozatym piercer przewaznie jest tez tatuatorem(lub odwrotnie). Ci ludzie maja jakies podstawy anatomi(medycyny), bo poportostu musza wiedziec co robia.
Kosmetyczka robi to przy okazji zabiegow ktore raczej nie sa grozne dla zdrowia, a jedynie moga zniszczyc czlowiekowi skore.

Pozatym sam pistolet. Czy wiecie jak on dziala??? Mam nadzieje ze tak, ale jak ktos nie wie to mowie: skora jest rozrywana tepym kolczykiem!!! Takie przeklucie nadaje sie tylko do platkow uszu i niczego innego.
Nie mam pewnosci co do jednej rzeczy, ale wydaje mi sie ze pistolet nie jest jednorazowego uzytku, a co za tym idzie nie jest sterylny!!!

Jak tu nikogo do niczego nie zmusze. Udzielam poprostu dobrej rady, a jak ktos nie chce skorzystac, isc do kosmetyczki i miec potem jakies powiklania zwiazane ze zle wyykonanym przekluciem to juz jego sprawa.
alex19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-08 18:09:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.