nakładanie farby - suche włosy/wilgotne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-14, 10:08   #1
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509

nakładanie farby - suche włosy/wilgotne


Jak na ulotce od farby jest napisane, zeby nalozyc na suche wlosy, a naloze na wilgotne (tak jest wydajniej ) to cos sie stanie? Czy to ma az takie duze znaczenie, probowal ktos? kolor nie chwyci moze tak dobrze?

Mam nadzieje, ze nie bylo takiego watku..
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 10:47   #2
Paula Szyszka
Zadomowienie
 
Avatar Paula Szyszka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 486
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

ja bym nie ryzykkowala skoro na farbie napisane jest ze na włosy suche to lepiej sie zastosować bo moga moze wyjsc nierowny kolorek przynajmniej tak mi sie wydaje
Paula Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 12:49   #3
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

Cytat:
Napisane przez Paula Szyszka Pokaż wiadomość
ja bym nie ryzykkowala skoro na farbie napisane jest ze na włosy suche to lepiej sie zastosować bo moga moze wyjsc nierowny kolorek przynajmniej tak mi sie wydaje
Albo może w ogóle nie złapać ten kolor. Ja bym nie ryzykowała, ale jeśli się zdecydujesz napisz jak wyszło .
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 13:07   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

mozesz sprobowac i sie pochwalic co wyszlo
ja bym sie bala
zawsze nakladam na wlosy suche i juz nie pierwszej swiezosci, bo kiedys czytalam, ze lekka powloczka tluszczu dodatkowo chroni wlosy przed srodkami zawartymi w farbie...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 13:09   #5
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

ja zawsze nakladam na mokre i czyste. na opakowaniu jest napisane ze suche i nieumyte, ale kiedy tak zrobilam farba w ogole nie pokryla tych wlosow brudnych przy skorze (tam gdzie mialam odrost i najbardziej mi zalezlo na koloryzacji). od tamtej pory zawsze robie odwrotnie niz na opakowaniu zaleca producent. nigdy nie zdarzylo mi sie zeby zabraklo farby albo cos z wlosami bylo nie tak. uzywam garniera. kiedys byla paletta ale to zupelnie inna historia
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 13:20   #6
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
zawsze nakladam na wlosy suche i juz nie pierwszej swiezosci, bo kiedys czytalam, ze lekka powloczka tluszczu dodatkowo chroni wlosy przed srodkami zawartymi w farbie...
ja też zawsze kładę na przetłuszczone, bo mniej się niszczą (podobno )

za to moja siostra ma cienkie, ale bardzo gęste włosy - jakby nakładała na suche to by w życiu tego nie rozczesała
dlatego nakładam jej farbę na wilgotne - nic się nigdy nie działo (ewentualnie farba może spływać, ale trzeba tylko zadbać, żeby włosy były rzeczywiście wilgotne a nie mokre )
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 13:56   #7
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

Farbę nakłada się na włosy nieumyte w celu ochrony skóry. Jeśli farbę nałożysz na włosy dopiero co umyte odczujesz pieczenie, gdyż skóra została pozbawiona w trakcie mycia ochronnych substancji. Włosy faktycznie można zwilżyć, wtedy farba gładko rozprowadza się po po czuprynie, ale skóry głowy lepiej przez zabiegiem nie myć.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 14:32   #8
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

A co w sytuacji jesli na farbie pisze "nakladac na suche wlosy", a na te nieswieze, suche wlosy mam nalozona:
a) odzywke
b) pianke
c) HotLiss'a
d) zel w sprayu
wszystko osobno, albo w dowolnym zestawie?

Czy wlosy o luskach "zaklejonych" odzywka, pokryte jakims srodkiem do stylizacji, beda w stanie wchlonac farbe? Czy w takiej sytuacji nie lepiej umyc wlosy i nakladac farbe na lekko wilgotne wlosy, bo tak jest latwiej, albo nawet wysuszyc, a przeciez wtedy tez i skora glowy, i wlosy, pozbawione beda "naturalnego plaszczyka ochronnego".
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 14:55   #9
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

misiapisia ---> Dlatego na większości farb jest napisane, aby na kilka dni przed nakładaniem nie stosowac odżywek i produktów do stylizacji. Chodzi o to aby na skórze zebrała się odpowiednia warstwa substancji tłuszczowych, która chroni cebulki włosów. Umycie głowy i nakładanie na mokre, lub wysuszone włosy daje ten sam efekt, braku ochrony.

Ja zwykle na 3 dni przed farbowaniem nie stosowałam odżywek i farbowałam włosy niemyte tego dnia. Natomiast w trakcie dekoloryzacji w salonie fryzjerskim niepotrzebnie umyto mi włosy i nakładano na wilgotne. Pieczenie było nie do zniesienia i niestety ani rozjaśniacz ani farba nie dały zamierzonego efektu.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 15:05   #10
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

Hmm, jesli prawidlowe przygotowanie wlosow do farbowania wymaga 3 dni bez mycia i stylizacji to... musialabym przed kazdym farbowaniem co najmniej 2 dni siedziec w domu, bo nie wyobrazam sobie wyjscia do ludzi w nieumytych i nieulozonych wlosach.
Wlosy myje codziennie, wiec tak czy siak moje wlosy nie maja ochronki czy je przed farbowaniem umyje/namocze, czy tez nie.
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 15:39   #11
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

3 dni bez nakładania odżywek i produktów do stylizacji. Włosy można myć codziennie, ale nie dnia, w którym się farbuje.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 16:21   #12
xxkaciaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 276
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

kokuryu: Ja uzywam odżywek i produktów do stylizacji codziennie, włosy miałąm myte na 12 h przez wizyta u fryzjera i jedyne co mi powiedział, to, że może pieczeć, ale i tak nic nie poczułam. A na kolor czy stan moich włosów to nie wpłyneło, bo wszystko super wyszło. Więc to i tak chyba indywidalna rzecz jak co itd...

A co do farby, to chyba jedyne co to że farba może ściekać... Chyba, że bd lekko wilgotne to bd ok
xxkaciaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 21:11   #13
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

w przyszlym tygodniu wyprobuje zobaczymy czy wyjdzie wszystko ok Na suche ciezko mi sie naklada bo mam duzo wlosow i krecone do tego

to mnie pocieszylyscie
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 21:19   #14
pasywno-agresywna
Zakorzenienie
 
Avatar pasywno-agresywna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 525
GG do pasywno-agresywna
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

Farbuję włosy tylko profesjonalnymi farbami i zawsze spryskuję je wodą (fryzjerka, która uczyła mnie farbowania, działa w ten sam sposób). Są wtedy wilgotne, ale nie mokre. Kolor łapie idealnie. Inaczej moje włosy piją ogromną ilość farby i kolor przy kończówkach jest ciemniejszy.
pasywno-agresywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 20:55   #15
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

melduje, ze zrobilam i nic sie nie stalo wyszedl kolor normalnie jak przystalo a na wilgotne o niebo lepiej sie nakladalo
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 13:58   #16
micia6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 18
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

Chce i ja pofarbować włosy na wilgotne włosy, które nie były myte z 3 dni Mam nadzieję, że i u mnie ładnie kolor wyjdzie
__________________
~~Micia6~~
micia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 01:13   #17
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: nakładanie farby - suche włosy/wilgotne

Cytat:
Napisane przez yourhairismypassion Pokaż wiadomość
Jako fryzjer nakładam farbę na włosy umyte ( oprócz blondu ) tym bardziej gdy są siwe ponieważ wtedy lepiej farba okleja włos. Jeżeli chodzi o koloryzację to nakładam na włosy umyte, wilgotne z odrobiną olejku arganowego. Śliczny połysk. Olejku możesz również dodać do miseczki z farbą, uwierz, nic się nie stanie Zapraszam na mój blog. W razie pytań, służę pomocą i radą. Pozdrawiam. Damian
Przy farbowaniu na blond można bezpiecznie włosy trochę zwilżyć? Nie ukrywam, że nakładanie farby na włosy suche jest nieco upierdliwe
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:36.