Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-28, 10:14   #3001
Jerzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Hej Kasandra!
Jeśli chodzi o ból jajników to ja miałam tak samo, zwijałam się z bólu i robiło mi się słabo no i oczywiście okazało się że była to torbiel. Natomiast co do śliny to takiego czegoś sobie nie przypominam. Jednak pamiętaj, że to co spotkało mnie lub inne kobiety na tym forum to wcale nie znaczy że spotka również Ciebie. Najlepiej zrobisz jeśli udasz się z tym do ginekologa i to najlepiej do dwóch nawet trzech żeby potwierdzić co tak naprawdę jest przyczyną. Polecam ci żebyś odwiedziła kilku lekarzy dlatego, iż ze swojego własnego doświadczenia wiem, że nie każdy przejmuje się losem pacjentki. Jedni uważają że nic ci nie jest drudzy od razu kierują cię na stół operacyjny a jeszcze inni twierdzą że można to wyleczyć lekami. Tak więc nie czytaj tych wszystkich forum dopóki nie dowiesz się co tak naprawdę ci jest bo tylko nie potrzebnie będziesz się denerwować Daj znać jak już będziesz znała diagnozę Trzymam kciuki.
Jerzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 18:15   #3002
ingemona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 205
Dot.: Torbiel jajnika :-(

czesc dziewczyny
Moze mi pomozecie, poniewaz ja juz nie wiem, co mi jest. A wiec tak: 23.02 powinnam dostac okres, nie ma go do dzis, czyli 02.03. Zrobilam 2 testy ciazowe, oba negatywne (ten 2 dzis rano). Brzuch mnie boli jak na okres od 3 dni, piersi tez dopiero od 3 dni daja o sobie znac. Normalnie mam i piersi nabrzmiale i obolale i brzuch przed okresem jakis tydzien. Teraz jest inaczej. Mialam biegunke przez 2 dni ale nie jakas wielgachna. Czy to moze byc torbiel? Skoro nie ciaza, to tylko to zostaje przeciez. Sama juz nie wiem. Nigdy nie mialam torbieli, wiec nie wiem czy objawy mam dobre, hmm znaczy odpowiadajace. Acha, zaznacze ze mam tez i wzdecia itd ale to mam zawsze wiec nie traktuje jako objawu, tak samo jak rozdraznienie.
z Gory dzieki za pomoc i rady

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

zapomnialam dodac, ze nie moge przyjmowac zadnych lekow hormonalnych. czy farmakologia przewiduje takie sytuacje w leczeniu torbieli?
ingemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 20:06   #3003
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez ingemona Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
Moze mi pomozecie, poniewaz ja juz nie wiem, co mi jest. A wiec tak: 23.02 powinnam dostac okres, nie ma go do dzis, czyli 02.03. Zrobilam 2 testy ciazowe, oba negatywne (ten 2 dzis rano). Brzuch mnie boli jak na okres od 3 dni, piersi tez dopiero od 3 dni daja o sobie znac. Normalnie mam i piersi nabrzmiale i obolale i brzuch przed okresem jakis tydzien. Teraz jest inaczej. Mialam biegunke przez 2 dni ale nie jakas wielgachna. Czy to moze byc torbiel? Skoro nie ciaza, to tylko to zostaje przeciez. Sama juz nie wiem. Nigdy nie mialam torbieli, wiec nie wiem czy objawy mam dobre, hmm znaczy odpowiadajace. Acha, zaznacze ze mam tez i wzdecia itd ale to mam zawsze wiec nie traktuje jako objawu, tak samo jak rozdraznienie.
z Gory dzieki za pomoc i rady

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

zapomnialam dodac, ze nie moge przyjmowac zadnych lekow hormonalnych. czy farmakologia przewiduje takie sytuacje w leczeniu torbieli?
spokojnie, nie wygląda to na torbiel bo przynajmniej z tego co czytałam opisy innych dziewczyn biegunka i bół piersi raczej nie były objawem. Może jakiś stres masz ostatnio większy niż zawsze albo diete inną?
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 22:23   #3004
ingemona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 205
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Kurcze, no właśnie nic z tych rzeczy. Nie brałam antybiotyków, nie zmieniałam klimatu, ani diety, stres ten co zwykle. Strasznie się boje, że jednak to wielgachna torbiel rośnie mi na jajnikach. Gdyby nie ten bół piersi to pewnie odrazu pomyśłąłąbym o torbieli a ciąże wykluczyłam poprzez 2 testy robione z przerwa 2 dni. Do gina nie dostane wizyty przed weekendem niestety a stres mnie zabije. I tym razem faktycznie nerwy moga byc winne . Hormonów nie moge brac pod zadna postacia, wiec oby to nie torbiel.
ingemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 12:06   #3005
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Ale czemu w ogóle uważasz że to torbiel? Nie musi to od razu być torbiel ale chociażby np. nadżerka. A zapisalaś się do ginekologa?
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 20:39   #3006
ingemona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 205
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Teraz juz wiem, ze to nie torbiel. Cale szczescie, uff. Ani ciaza, ani dieta, ani zmiana klimatu, ani stres. Choinka wie, co to bylo. Dostalam sie do gina przed weekendem (co graniczylo z cudem), zrobila mi usg dopochwowe i wykluczyla torbiele. Mialam sie zglosic we wtorek po recepte w wypadku gdyby miesiaczka wciaz nie pojawila sie ale w niedziele w nocy przyszla. Oj bardzo bolesnie sie pokazala . Zawsze mam bolesne miesiaczki ale to .... k...a m..c bylo straszne. Oby to sie nie powtorzylo wiecej a bede bardzo szczesliwa.
ingemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 20:57   #3007
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Torbiel jajnika :-(

No to cieszę się, że wszystko jest ok
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 21:28   #3008
Lidia2003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 28
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Kobietki, znowu mam problem. niestety niedawno pisałam że miałam torbiel 5 cm, brałam luteine i regulon przez 2 miesiące. poszłam na kontrole i super okazało sie że torbieli nie ma. lekarz powiedział że mam przyjść na kontrole za pół roku. ale niestety krwawienia znowu nie dostałam(przypomne że w grudniu pierwszy raz nie dostałam, potem po regulonie dostawałam z odstawienia)spóżnia mi sie 4 dzień, ale nawet nie zapowiada sie żebym dostała. zawsze kilka dni przed bolały mnie jajniki a teraz nic tylko taka biała lepka mazia sie pojawia. myślicie że to kolejny torbiel???? pomocy
Lidia2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 08:03   #3009
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez Lidia2003 Pokaż wiadomość
Kobietki, znowu mam problem. niestety niedawno pisałam że miałam torbiel 5 cm, brałam luteine i regulon przez 2 miesiące. poszłam na kontrole i super okazało sie że torbieli nie ma. lekarz powiedział że mam przyjść na kontrole za pół roku. ale niestety krwawienia znowu nie dostałam(przypomne że w grudniu pierwszy raz nie dostałam, potem po regulonie dostawałam z odstawienia)spóżnia mi sie 4 dzień, ale nawet nie zapowiada sie żebym dostała. zawsze kilka dni przed bolały mnie jajniki a teraz nic tylko taka biała lepka mazia sie pojawia. myślicie że to kolejny torbiel???? pomocy

jesli nie dawno odstawilas tabletki to moze cykl sie rozregulowac. udaj sie do lekarza, my nie wywrozymy
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 17:34   #3010
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cześć !

Wróciłam wczoraj od ginekologa i jestem załamana

2 tyg. temu dostałam Doksycyklinę, ponieważ pojawił się płyn w zatoce Douglasa, przy lewym jajniku. Pani gin uspokajała że to być może torbiel pękła i po antybiotyku to zniknie.
Ale nie znikło! Teraz cały jajnik już pływa a ona nie wie co mi jest Dostałam badania na anty-hiv, marker nowotworowy... może potem też pakiet badań na chlamydię. Dziewczyny jestem pos**ana ze strachu, czy któraś z Was miała coś podobnego?
Pani doktor powiedziała że to może być też krwawienie wsteczne i wtedy grozi endometriozą ja już nie wiem co mam myśleć
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 22:26   #3011
Kate3788
Przyczajenie
 
Avatar Kate3788
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Czesc dziewczyny! Pamiętacie mnie jeszcze?
Długo nie pisałam ale ponieważ już zapadła decyzja postanowiłam wrócić- torbiel po trzech miesiącach hormonów ma 78x42 mm
22 marca idę na laparotomie( z cięciem poprzecznym, nadlonowym). Boje sie trochę...
Prosze was, opowiedzcie mi coś o tej operacji i waszych przeżyciach
Kate3788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 07:51   #3012
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Nie bede ukrywac. Rozowo nie jest. Dzien przed operacja ost posilek.potem lewatywa. Ankieta z anestyzjologiem. Rano lewatywa,cewnik. wenflon,Kaftan zastrzyk.ja usnelam na stole. to jest moment,budzisz sie.to wyglada jakbys zniknela na minute.albo bedziesz swiadoma wyciagania rurki intubacyjnej albo jak ja obudzisz sie w sali. Dren. Bol brzucha.wymioty po narkozie-u mnie byly co jakis czas przez 6 godzin. Spacer pod reka, bylam sgarbiona, szwy szczypaly. Na drugi dzien czyli dzis chodzilam prosto juz tylko po czasie odezwaly sie szwy. .7 dni operacji sie niby wychodzi.

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Jestem w 2 dobie po operacji. W 1 dzien wyciagaja dren i cewnik. potem moglam jesc i pic. Kanapki,obiad owoce. Wode,kawe,herbate. Zdziwilam sie ze nie bylo kaszek i zup mlecznych. Jajniki zostawili,mialam 2 torbiele na obu.bol po operacji jak bolesna miesiaczka.chodzenie z dnia na dzien lepsze. Lepiej zebys usunela jak miala ew raka.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 07:59   #3013
Kate3788
Przyczajenie
 
Avatar Kate3788
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dziękuje za pomoc
Ale mam jeszcze pytanie: jaka masz blizne? Wzdłuż czy w poprzek? Ile ma cm?
Kate3788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 10:49   #3014
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

10 cm?pozioma tj w poprzek
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 12:44   #3015
Kate3788
Przyczajenie
 
Avatar Kate3788
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Moze to dziwne pytanie- ale czy bielizna zasłania cięcie(mówię tu o normalnej, nie dla babć )?
Kate3788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 17:34   #3016
Kate3788
Przyczajenie
 
Avatar Kate3788
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14
Minilaparotomia przy torbieli jajnika!

Witam, mam prośbę - czy możecie przybliżyć mi zabieg minilaparotomii przy torbieli jajnika? Moze ktoś przeszedł? Byłabym rownież wdzięczna za odpowiedz p. doktora.
Jak wyglada blizna, gdzie jest, ile ma cm, ile dni wraca sie do zdrowia???
Prosze o odpowiedzi
Kate3788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 17:49   #3017
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Ja też miałam operowaną torbiel poprzez laparotomię, nacięcie poprzeczna nad łonowe. Ja ogólnie byłam przyjęta i miałam mieć laparoskopię, ale jak się wybudziłam to poinformowano mnie że jednak byłam cięta fakt podnoszenie się z łóżka i chodzenie na początku nie było łatwe ani przyjemne w szczególności z cewnikiem i redonem ale z pomocą bliskich powolutku i z dnia na dzień sama wstawałam choć miesiąc po dopiero całkiem bezboleśnie się to odbywał. A dzień przed zabiegiem golenie, można to zrobić samemu, ja przynajmniej wolałam potem dostałam olejek rycynowy do wypicia(na przeczyszczenie) rano lewatywa a potem na zabieg uśpili mnie w momencie i obudziłam się już po i zostałam przewieziona na salę a potem byłam na kroplówkach dopiero po dwóch dniach woda i sucharki i trzeciego dnia po trochu jedzenia już mogłam, ale do trzeciego dnia to już było lepiej. Co do samo poczucia po to nie byłam ani ospała ani nie wymiotowałam, owszem osłabiona byłam ale to norma i bólu nie czułam tylko przy chodzeniu szwy ciągnęły. A jak już po tygodniu wróciłam do domu to miałam długo nabrzmiały wzdęty brzuch i nie miałam w czym chodzić jedynie luźne dresy i bielizna z wyższym stanem. Więc powiem szczerze że mnie do tej pory jest nie wygodnie w niższych majtkach bo akurat ocierają o szwy a to nie jest przyjemne i choć zabieg miałam w listopadzie do dziś wolę nieco wyższe majteczki bo skóra nadal jest swędząca i wrażliwa... Ale każdy zapewne ma różne odczucia
__________________
synek
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 18:49   #3018
Kate3788
Przyczajenie
 
Avatar Kate3788
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Agateczka*, mam do ciebie takie samo pytanie- ilu centymetrowe masz cięcie? Ja podobno mam mieć małe- około 5,6 cm ale to nie jest pewne...
Kate3788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 20:54   #3019
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Kate ja mam bliznę ok 10 cm, ale myślę że to wszystko jest uzależnione od lekarza który będzie cię operował, od budowy ciała jak i ułożenia torbieli, ale to moje spostrzeżenia wszystko się okaże... za bardzo nie bierz wszystkiego do siebie i nie panikuj bo ja tak właśnie miałam i aż ryczeć mi się chciało jak mnie na operacyjną wzięli ale szybko uśpili i już było po wszystkim....
__________________
synek
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 09:37   #3020
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Mialam torbiele czekoladowe.okaze sie dalej co bedzie
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 10:07   #3021
justyna800717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Niepotrzebnie weszłam żeby poczytać...
16.02 poszłam do gina,bo 3 testy wyszły mi pozytywnie,co prawda to był dopiero 6tc,ale bardzo bolało mnie podbrzusze, taka cała wzdęta byłam, ogólnie źle się czułam, zupełnie inaczej jak w 1 ciąży. Dostałam luteine na podtrzymanie,bo miałam do tego leciutkie plamienia, takie brązowawe. Po 3 dniach zaczełam plamić na czerwono,a zaraz zaczęło ciurkać,ale słabiej jak @. Pojechałam do szpitala, poronienie. Nie czyścili mnie. Chyba stwierdzili,że tak wczesna ciąża to samo wszytsko zleci. Nie wiem. Przyczyna poronienia nieznana. W między czasie ból potworny lewego jajnika, podbrzusze strasznie boląca, chodziłam zgięta w pół,bo nic nie pomagało. Wczoraj byłam na kontroli po szpitalu. I co?? Mam torbiel dwukomorową "nieopodal jajnika" 80mm x 50 mm Dostałam antybiotyk w czopikach i mam przyjść po @. Oczywiście osrana jestem jak nie wiem co. W międzyczasie mam zrobić markery. Tym bardziej się boję,bo moja ciocia i mama mają raka piersi, babcia miała usuwany cały dół. Przeszło rok starań o 2 dzidzię i taki finał. Aż odechciewa się wszystkiego...
justyna800717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 10:21   #3022
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Justyna współczuję. Dziwne, że wcześniej nikt tak dużej torbieli nie wykrył. U mnie lekarka po badaniu na fotelu wykryła torbiel która miała chyba 40mm na 15 a u Ciebie taka duża i nikt nic nie wykrył...
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 11:43   #3023
justyna800717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Justyna współczuję. Dziwne, że wcześniej nikt tak dużej torbieli nie wykrył. U mnie lekarka po badaniu na fotelu wykryła torbiel która miała chyba 40mm na 15 a u Ciebie taka duża i nikt nic nie wykrył...
wychodzi na to,że zrobiła się po poronieniu. Może gdzieś coś się zawieruszyło? Jakiś skrzepek,czy coś? Może błędem było nieczyszczenie? Teraz modlę się o szybką @ i żeby to zleciało
justyna800717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 12:54   #3024
megi16
Przyczajenie
 
Avatar megi16
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Strasznie brzmi to co piszesz paollino. Trzymam kciuki że jednak bedzie dobrze Daj znać co tam po tych badaniach.
megi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 14:02   #3025
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

W czwartek byłam po wyniki badań.

Anty Hiv ujemne Marker nowotworowy jajników - 14.42 przy normie 0 -35, więc też dobra nowina
pakiet na te bakterie kosztuje 250 zł więc postanowiłam że przed zrobieniem go skonsultuję się jeszcze u takiego jednego pana profesora...
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 17:53   #3026
witaminkaccc
Zadomowienie
 
Avatar witaminkaccc
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 134
Dot.: Torbiel jajnika :-(

dawno mnie tu nie bylo i postanowilam napisac

szpital na Przyrodniczej -porażka i tragedia... w zyciu nie chce sie juz tam zjawic... salowa to kat, inne maja cie gdzies, pytasz- zero odp... lekarz ktory mnie przyjmowal- za✂✂✂iscie niesympatyczny, nic nie chcial pow. ... najpopularniejsze slowo - w swoim czasie sie Pani dowie... maskara

mimo iz zabieg mialam 07.02 do dzim mam 3 mega blizny po laparo w okolicach intymnych, jedynie ta na pępku się zagoiła...

i przyznaje iż cykl po jest owocny, gdyz jestem tego dobrym przykładem


wiem, ze endometrioza to choroba na cale zycie... pozostaje nam tylkko - badania, badania i badania... nie rzadziej nizco pol roku


pozdrawiam inne dziewczyny i zycze aby bylo tu nas jak najmniej
__________________

kolejna wizyta ---> 23.09 08:00 USG ----> 19.09 13:00

22t 4d - 422 gramy miłości
30t 1d - ?
witaminkaccc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:48   #3027
dolores233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witam po raz pierwszy.
Pięć lat temu miałam laparoskopię.Przy kontrolnej wizycie (usg dopochwowym) wyszło że mam torbiel na jajniku, nie miałam z tego tytułu żadnych boleści .Lekarz zalecił cilest .Zjadłam ich 3 opakowania ale nie było poprawy,niewiele ale jednak powiększała się.Ostatecznie przy wielkości 4 cm musiałam iść na operację. trochę strachu było ale wszystko zakończyło się ok.
Niecałe 2 miesiące temu zaczęłam przedterminowo krwawić.Na wizytę na kasę chorych musiałabym czekać 1,5 miesiąca więc poszłam prywatnie i dobrze zrobiłam. Lekarz zrobił mi usg i co? I znów torbiel ok. 3cm. Przepisał mi cilest. Wczoraj (po zjedzeniu 1,5 opakowania tabletek) miałam kontrolne usg i .....dobre wieści torbiel zniknęła, wchłonęła się .
Torbiele mają to do siebie ,że mogą się odradzać, ale całe szczęście , że nie trzeba było znów operować.
Pozdrawiam i bądźcie dobrej myśli.
dolores233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 02:15   #3028
kyah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: Torbiel jajnika :-(

W zeszłym tygodniu robiłam bilans do szkoły (mam 17 lat) i na usg wyszło mi, że mam torbiel 12cmx12cm, od razu do ginekologa, po dwóch dniach do szpitala. Z racji mojego wieku nie chcieli mnie ciąć i na razie miałam robioną punkcję, zobaczymy czy sie wchłonie, wyciągnęli mi ponad 300ml płynu dodam, że nigdy nie brałam tabletek anty ani nie zostały mi teraz takie przepisane.
kyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 16:48   #3029
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Distreptaza na torbiel na jajniku..

Mam brac od 2 d.c. do 15 a potem luteine 10 dni.. torbiel mam 3x3 cm, mam go ponad rok (14 miesiecy) przy wykryciu w lutym rok temu mial 8x8 cm, bralam luteine i sie zmniejszyl do 1,5 na 2 cm i moja gin powiedziala ze mam o nim zapomniec.
teraz poszlam do gina (do innego) zeby zalozyc spiralke antykoncepcyjna (jestem nieródka jak co) i sie zgodzila, ale przy badaniu zauwazyla torbiel, ktory teraz ma 3x3 cm i powiedziala,ze do spirali nie moze byc w ogole torbiela.
Bralyscie te czopki distreptaza na cos? przeraża mnie, ze tak rozrzedza krew bo mam skłonność do krwawień z nosa mam też stan przedcukrzycowy i boje sie ze moze to miec wplyw na cos.. do diabetologa nie zdaze sie dopchac na dniach..
jak sie czulyscie po tym leku?
krwawiłyscie skądś ?

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

a i przepraszam jak temat juz był, ale cos nie mogłam znaleźć a bardzo interesuja mnie reakcje uboczne po tym leku
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 20:10   #3030
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Distreptaza na torbiel na jajniku..

uppp

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

nikt tego nie brał ?
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.