Jak ogłosić zaręczyny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-04, 18:33   #1
Kinga_Ce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1

Jak ogłosić zaręczyny?


Cześć dziewczyny!

Szukam inspiracji na ogłoszenie zaręczyn znajomym i rodzinie mój problem jest taki że moja siostra mieszka daleko ode mnie a mamy bardzo dobry kontakt i nie chciałabym żeby dowiedziała się po prostu przez telefon, tylko w jakiś bardziej szczególny sposób. Myślałam o czymś w stylu czekoladowego telegramu, jednak to sobie troszkę kosztuje. Zwykły telegram niestety został wycofany z oferty poczty. Zależy mi też żeby to było raczej szybkie do zrobienia, tak żeby paczka zdążyła dojść do niej najlepiej na następny dzień od wysłania a jak nie to najpóźniej dwa dni później.

Co do ogłoszenia znajomym myślałam żeby spotkać się z nimi w kawiarni/barze/mieszkaniu i przygotować dla nich ciasteczka z wróżbą typu "niedługo będziecie bawić się na weselu" lub "już prawie słychać marsz mendelsona", jak macie pomysły na jakiś tekst, również chętnie poczytam
Kinga_Ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 13:14   #2
tyna_w0092
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 737
Dot.: Jak ogłosić zaręczyny?

Cytat:
Napisane przez Kinga_Ce Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Szukam inspiracji na ogłoszenie zaręczyn znajomym i rodzinie mój problem jest taki że moja siostra mieszka daleko ode mnie a mamy bardzo dobry kontakt i nie chciałabym żeby dowiedziała się po prostu przez telefon, tylko w jakiś bardziej szczególny sposób. Myślałam o czymś w stylu czekoladowego telegramu, jednak to sobie troszkę kosztuje. Zwykły telegram niestety został wycofany z oferty poczty. Zależy mi też żeby to było raczej szybkie do zrobienia, tak żeby paczka zdążyła dojść do niej najlepiej na następny dzień od wysłania a jak nie to najpóźniej dwa dni później.

Co do ogłoszenia znajomym myślałam żeby spotkać się z nimi w kawiarni/barze/mieszkaniu i przygotować dla nich ciasteczka z wróżbą typu "niedługo będziecie bawić się na weselu" lub "już prawie słychać marsz mendelsona", jak macie pomysły na jakiś tekst, również chętnie poczytam

powiedziałabym normalnie, bez zbędnych cyrków
tyna_w0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 22:53   #3
sarkastyczna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 16
Dot.: Jak ogłosić zaręczyny?

Cytat:
Napisane przez tyna_w0092 Pokaż wiadomość
powiedziałabym normalnie, bez zbędnych cyrków

Dokladnie o tym samym pomyslalam. Jakies takie cyrki robic jakby dla ludzi to mialo jakies wieksze znaczenie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sarkastyczna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-04, 04:30   #4
masa_krytyczna
Przyczajenie
 
Avatar masa_krytyczna
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jak ogłosić zaręczyny?

Ja również podzielam pogląd poprzedników... ogłoszenie zaręczyn nie powinno być aż tak wymyśle..
masa_krytyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 10:22   #5
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Jak ogłosić zaręczyny?

Pomysł z telegramem kiepski, nie wiem po co wymyślać jakieś dziwactwa.
Skoro długo jesteście razem to chyba siostra się spodziewa, że to może nastać wcześniej czy później.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 19:36   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jak ogłosić zaręczyny?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Pomysł z telegramem kiepski, nie wiem po co wymyślać jakieś dziwactwa.
Skoro długo jesteście razem to chyba siostra się spodziewa, że to może nastać wcześniej czy później.

Dokładnie. My zaręczeni od miesiąca a do dzisiaj nikt nie wie. Uważam, że to tylko i wyłącznie nasza sprawa. Pewnie ma wpływ głównie to, że jesteśmy razem 20 lat a mieszkamy ze sobą 18 raczej zaręczyny nikogo nie zdziwiłyby. To tylko takie nasze prywatne święto. Dopiero ślub będzie z udziałem najbliższych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 08:10   #7
tamarrama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 4
Dot.: Jak ogłosić zaręczyny?

ja powiedziałam rodzince zaraz po, ale nie robiłam z tego jakiejś wielkiej pompy
tamarrama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-27, 20:22   #8
olivek_xoxo
Raczkowanie
 
Avatar olivek_xoxo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Jak ogłosić zaręczyny?

Cytat:
Napisane przez Kinga_Ce Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Szukam inspiracji na ogłoszenie zaręczyn znajomym i rodzinie mój problem jest taki że moja siostra mieszka daleko ode mnie a mamy bardzo dobry kontakt i nie chciałabym żeby dowiedziała się po prostu przez telefon, tylko w jakiś bardziej szczególny sposób. Myślałam o czymś w stylu czekoladowego telegramu, jednak to sobie troszkę kosztuje. Zwykły telegram niestety został wycofany z oferty poczty. Zależy mi też żeby to było raczej szybkie do zrobienia, tak żeby paczka zdążyła dojść do niej najlepiej na następny dzień od wysłania a jak nie to najpóźniej dwa dni później.

Co do ogłoszenia znajomym myślałam żeby spotkać się z nimi w kawiarni/barze/mieszkaniu i przygotować dla nich ciasteczka z wróżbą typu "niedługo będziecie bawić się na weselu" lub "już prawie słychać marsz mendelsona", jak macie pomysły na jakiś tekst, również chętnie poczytam
umów się z siostrą na chat z kamerką, powiedz żeby sobie przygotowała winko i razem z TZ powiedzcie o nowinie. A jesli chodzi o znajomych to najlepiej jakieś fajnie zdjęcie na insta lub facebooku
__________________
Uczę się pięknie żyć.
olivek_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 09:22   #9
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Jak ogłosić zaręczyny?

Pomyłka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-09 10:22:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.