Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-11, 11:43   #31
dagi80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 26
Re: Jaka cera

Dzieki nie wiedzialam ze jest taki poradnik. Pozdrawiam.
dagi80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 12:36   #32
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Sonia ma rację - herbata trochę może wysuszać - ale co to znaczy dla takiego prawdziwego miłośnika herbaty ja herbatę kocham - dla równowagi kawy nienawidzę - i pijam duzo, i to tylko gorącej bo zimnej nie znoszę, a letnia mnie irytuje. W domu celebruję bardzo parzenie, zwłaszcza od kiedy jestem fanka yoga tea - to taka mieszanka korzenna, którą sie dosypuje do innej herbaty, nadaje jej piękny aromat. W pracy nie mam czasu i najczęsciej pijam wodę albo zwykłego earl greya oraz herbatki owocowe. Bardzo przypadła mi do gustu ostatnio seria herbatek Idylla (herbapolu). Oprócz tego piję od czasu do czasu ziółka, jakiś bratek itd.
Lekarze radzą tym co pracują głosem natłuszczać delikatnie gardło właśnie wit a + e Mi również pomaga np wiesiołek, który jak widaomo tez powleka gardło warstewką ochronną.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 12:50   #33
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Droga Lucille
Ja zawsze chętnie się dzielę swoimi przemyśleniami z innymi wizażankami, tylko staram się nie występować jako ekspert bo nim bynajmniej nie jestem do tej roli może mnei jedynie nieco predestynować koszmarna ilość kosmetyków jakie systematycznie wykańczam

Ale do rzeczy...

Pod krem z kwasem jednak nie powinno się niczego kłaść - tak myślę. Ja nie kładę nic. Jesli kwasy, to odczekać chwilę i na nie można położyć jakiś bardziej odżwyczy krem. Ostatnio znów zaczynam sie złuszczać - lekko bo mam zbytnio uwrażliwiona cerę - ale nie stosuję kwasów co każdą noc, tylko co drugą/trzecią. A serum można też i przecież używać w dzień pod krem dzienny czy filtry

Co do serum nie jestem w stanie tu za dużo doradzić, bo nie znam dokladnie Twojej cery i jej problemów - ja miałam próbki serum Pharmacerisu i bardzo mi sie podobało - mnie nie wysypało, choć przyznaję skład jest niepokojący (nie wiem czemu ale jednak kosmetyki Erisa mi bardzo służą). Myślę że możesz zaryzykować i je kupić

Spray Biodermy jest bardzo dobry - żeby nie powiedzieć rewelacyjny. W moim odczuciu przewyższa mocno popularny Fluide Extreme Antheliosa. Jest bardzo lekki, dość tłustawy - jak większość blokerów, ale świetnie się wchłania, idealnie nadaje się pod makijaż. Musze zamiescić recenzję, dobrze że mi przypomniałaś

Sama używałam Biodermine latem, właśnie pod krem z filtrem. Bardzo dobrze się sprawdzał w tej roli - matuje, u mnie lekko normalizował cerę, na to nieco kremu ochronnego i nie mam uczucia zaduszonej zbyt ciężkimi preparatami skóry

Uściski
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 13:05   #34
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Villemo. napisał(a):
> Dziękuję Wam wszystkim za podpowiedzi trochę mnie podniósł na duchu fakt, że nie tylko ja mam taki problem ( choć jak patrzę na twarze koleżankek z pracy to aż mi się nie chce w to wierzyć....wszystkie jakieś mają takie ładne cery )
> Mam jeszcze dwa pytana dla ścisłości:
> 1.Już wiem że biodermine może wysyszyć ale czy jeśli będę go nakładać razem z innym ( tłustszym ) kremem będzię tak samo??? muszę coś zrobić z zanieczyszczoną cera...np. teraz wyglądam jak pobojowisko - mam na twarzy jakieś grudki i zaczerwienienia -
> 2.Czy podkład tez teraz powinnam kupić dla cery suchej? czy to już nie będzie przesada?czy nie zaczne się z kolei swiecić jak choinka ?? Jakich Wy teraz zimą używacie podkładów?

Biodermine jest przenaczony do tłustej cery, reguluje a co za tym idzie i wysusza lekko. Jesli nie ma się problemu z naprawdę przetłuszczającą się cerą, lepiej się z nim ostrożnie obchodzić. Ja na Biodermine np kładałam filtry - to w dzień. W nocy go nie używałam, wolę albo mocno złuszczające kremy albo bardziej odżwycze. Moze powinnaś rozważyć zakup jakiegoś aptecznego kremu z kwasami żeby oczyścić cerę? Na pewno są skuteczniejsze od Biodermine (który dl amnie mniej oczyszcza a bardziej reguluje).

Co do podkładu - raczej rzadko używam tych do suchej, bo mają dość gęstą i kremową konsystencję i szybko się świecę mimo iż nie mam bardzo suchej skóry. Unikam mocno matujących podkładów teraz, wybieram bardzo lekkie i płynne, chętnie beztłuszczowe. Nie ściągają mi skóry, dobrze wyrównują koloryt, nie świecę sie (tzn dla mnie nie - skóra jest świetlista, ale jeśli ktoś dąży do matu doskonałego, może być niezadowolony). Moje podkładowe hity wypisałam już wcześniej
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 13:38   #35
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

No co Ty Smoczyco - za skromna jesteś. Bardzo cenię Twoją kosmetyczną wiedzę i Twoje opinie Zresztą myślę, że nie tylko ja

Co do mojej cery - to jest naprawdę nieźle zanieczyszczona sporo zaskórników i grudek - i nawet Effaclar nie za bardzo sobie z nią poradził. No a przy tym jest dość mocno skłonna do przesuszeń i podrażnień po tej zimie (eksperymenty z bardzo mocnym peelingiem -okazało się, że jednak mam skłonność do pękających naczynek, stąd między innymi moje pytanie o peelingi enzymatyczne-czy one rzeczywiście są tak samo dobre jak te mechaniczne?). Do tego zmarszczki mimiczne i jedna mini zmarszczka

Kuszą mnie sera (tak się to odmienia ) w postaci olejków niestety na razie względy finansowe mi nie pozwalają na taką inwestycję. Dlatego mam prośbę - jeśli znasz jakieś specyfiki typu serum z niższego przedziału cenowego, które mogłabyś polecić - to bardzo proszę o Twoją opinię. No i o opinię co do tych peelingów

Mam nadzieję, że zbytnio się nie narzucam z moimi problemami

Pozdrawiam
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 15:43   #36
Jennefer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 40
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Dziękuję Smoczycy i Soni za odpowiedz Ja też przepadam za herbatkami różnymi, zwłaszcza zielonymi, a nie piję kawy. Niestety nie mogę pić nic zimnego, zaraz boli mnie gardło dlatego woda odpada, choc pewnie jet najlepsza. Popytam w aptece o wiesiołka jaka to ma formę? i kupię wit. A+E. Laryngolog poleciła mi pić len ale to doprawdy obrzydliwe i rzadko sie zmuszam.
Pozdrawiam
__________________
Jennefer
Jennefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 18:02   #37
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

dzis kupiłam Physiogel zeby nie podraznic jeszcze bardziej twarzy, ale nie wiem czy mnie po nim nie wysypie, ma 2 niezbyt pochlebne opinie, i własnie się wacham
co do Biodermine to tez nie potrafie się przełamać i boje się wysypu, tak sie zastanawiałam i obawiałam się tego wyciągu z drożdzy, ale przeciez maseczka soraya Anty tez ma wyciag z drożdzy i nic mi po niej nie wyskoczyła, a wrecz przeciwnie dobrze działa na moja twarz
zaczełam intensywnie nawilżać, może by tak co drugi dzień na noc, bądz co trzeci nakładać na Benzacne na noc dodatkowo Physiogel?
tak aby nie przedobrzyć z nim bo ja mam raczeej mieszaną twarz
jakie jest prawdopodobieństwo że wysypie mnie po Biodermine badz Physiogelu ?
bo ja sie panicznie teraz boje
Smoczyco wiem ze Ty używałaś obu tych produktów, pomoż mi
mam mieszana cere, która ostanio reaguje pieczeniem i zaczerwienieniem na wiele rzeczy i na wode
rozwiej moje obawy, bo sama nie potrafie podjac decyzji i zaczac uzywac Biodermine( moje czolo okropnie sie swieci) i Physiogel, bo broda i policzki sa okropnie wysuszone i zaczerwienione
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-11, 18:51   #38
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Droga Lucille,

przepraszam, zapomniałam o Twoim pytaniu o peelingi enzymatyczne... faktycznie ja zuzywam ich dość dużo, bo lubię no i ze względu na naczynka jestem ostrożna ze ścierającymi. Powiem szczerze, że dla kogoś kto używał tylko ziarnistych peelingów przeskok na enzymatyczne może być ciężki. Nie ma się takiego uczucia oczyszczenia skóry jak przy ziarnistych. Peeling Pharmaceris miałam kiedyś - nie pamiętam dokładnie moich odczuć, chyba mi średnio pasował wolę peeling drożdżowy Bandi!

Co do olejków - ja właśnie przymierzam się do kupna olejku Dr HAuschki, który poleciła mi Monika T z wizażu - kosztuje ok 70 zł za 30 ml

Co do zanieczyszczonej cery - Effaclar to dość łagodny specyfik, może warto by było sięgnąć po coś silniejszego, np Lysanel Active lub Brevoxyl... no i warto zastanowić się czemu aż tak bardzo zanieczyszcza Ci się cera, może to wina kremów które używasz? Przy delikatnej i wrażliwej cerze warto czasem ograniczyć peelingi na korzyść delikatnej glinki, chętnie białej lub różowej.

Co do zmarszczek - no wiesz... nie ma cuda środków jedyne co możemy zrobić dla naszej cery w celu opóźnienia zmarszczek to całoroczony krem z porządnym stabilnym filtrem chorniący przed UVA i UVB

Nie narzucasz się, skąd ten pomysł?! Ja kocham wizaż i wizażanki, nawiązałam tu wiele cennych przyjaźni, codziennie tu zaglądam a jedyne moje poślizgi w odpisywaniu zdarzają się bo mam dość dużo pracy i nie zawsze mogę tak często zaglądać jakbym chciała...

Ściskam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 19:35   #39
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Smoczyca napisał(a):
> Droga Lucille,
>
> przepraszam, zapomniałam o Twoim pytaniu o peelingi enzymatyczne...

Ależ przecież nic się nie stało Przy tej ilości pytań z mojej strony nawet się nie dziwię

>faktycznie ja zuzywam ich dość dużo, bo lubię no i ze względu na naczynka jestem ostrożna ze ścierającymi. Powiem szczerze, że dla kogoś kto używał tylko ziarnistych peelingów przeskok na enzymatyczne może być ciężki. Nie ma się takiego uczucia oczyszczenia skóry jak przy ziarnistych. Peeling Pharmaceris miałam kiedyś - nie pamiętam dokładnie moich odczuć, chyba mi średnio pasował wolę peeling drożdżowy Bandi!
>

no właśnie - ja zawsze byłam maniaczką mechanicznych peelingów. Ale po ostanich eksperymentach i przy tym przesuszeniu postanowiłam przynajmniej ograniczyć mechaniczne na korzyść enzymatycznych. Do tego może zacznę używać szczoteczki lub gąbeczki do mycia twarzy.

A peelingu BanDi to ja szukam po całym Krakowie - i może w końcu znajdę

> Co do olejków - ja właśnie przymierzam się do kupna olejku Dr HAuschki, który poleciła mi Monika T z wizażu - kosztuje ok 70 zł za 30 ml

Dzięki przyjrzę mu się z bliska


> Co do zanieczyszczonej cery - Effaclar to dość łagodny specyfik, może warto by było sięgnąć po coś silniejszego, np Lysanel Active lub Brevoxyl...

Właśnie zainwestowałam, w Diacneal bo on jest podobno silniejszy.

No proszę miałm dać Ci już spokój a tu nasuwa mi się kolejne pytanie
No nic "raz kozie..." zadaję- najwyrzej z krzykiem uciekniesz:
Czy Brevoxyl podziała jakoś na zmniejszenie ilości zaskórników i grudek? Bo wydawało mi się cały czas, że on raczej na krostki i ropne wypryski

>no i warto zastanowić się czemu aż tak bardzo zanieczyszcza Ci się cera, może to wina kremów które używasz?

Od niedawna stałam się maniaczką analizowania składów - niestety nie jestem jeszcze tak dobra ale już wiem czego powinnam unikać w składach przede wszystkim


Przy delikatnej i wrażliwej cerze warto czasem ograniczyć peelingi na korzyść delikatnej glinki, chętnie białej lub różowej.
>
> Co do zmarszczek - no wiesz... nie ma cuda środków jedyne co możemy zrobić dla naszej cery w celu opóźnienia zmarszczek to całoroczony krem z porządnym stabilnym filtrem chorniący przed UVA i UVB

Wizaż to potęga - przedtem wydawało mi się, że jeśli nie opalam się specjalnie, a tylko spaceruję po słoneczku - to słońce i jego promieniowanie nie ma prawa mi zaszkodzić.
Dobrze, że wizażowe artykuły i wątki wyprowadziły mnie z błędu

>
> Nie narzucasz się, skąd ten pomysł?! Ja kocham wizaż i wizażanki, nawiązałam tu wiele cennych przyjaźni, codziennie tu zaglądam a jedyne moje poślizgi w odpisywaniu zdarzają się bo mam dość dużo pracy i nie zawsze mogę tak często zaglądać jakbym chciała...
>
> Ściskam

Ulżyło mi
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 20:15   #40
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Oczywiście, że najwyżej pisze się przez zet z kropką -gdzie ja mam dzisiaj głowę
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 21:01   #41
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Skrzypovita skład -do Smoczycy i nie tylko

No dobra niepoprawna jestem, ale już widzę koniec moich wszelkich wątpliwości Teraz będę systematyzować wiedzę


Chciałabym jeszcze tylko wiedzieć co sądzisz o składzie tego kremu:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9862
Dziewczyny pieją peany na jego cześć -a ja się jeszcze wacham? Czy on może zatykać pory?
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-11, 21:45   #42
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

lucille, mogę Ci chyba nieco pomóc, jeśli chodzi o peelingi enzymatyczne. Używałam i tego Erisa z serii Pharmaceris N, o którego pytałaś i drożdżowego BanDi wspomnianego przez Smoczycę i podobnie jak ona polecę Ci jednak BanDi. Ten Pharmaceris jest jakiś taki nijaki, jak dla mnie to on bardzo słabo oczyszcza, już lepiej koi, choć z tym kojeniem to też różnie bywa, bo czasem mnie szczypie buźka Generalnie rzecz ujmując, jak tylko go wykończe wracam do BanDi
A peeling Bandi znajdziesz w Krakowie na ul. Gertrudy w sklepie fryzjersko-kosmetycznym Saba. Jak ja go kupowałam to była dostępna i standardowa wersja sklepowa i większa,ekonomiczna dla gabinetów kosmetycznych
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 22:01   #43
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

ja z peelingów enzymatycznych bardzo lubię Dermikę MERITUM
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 23:02   #44
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

MagJa -z nieba mi spadłaś Nie wiedziałam nawet, że taki sklep mamy w Krakowie

Dziękuję na pewno tam zajrzę.
A z Pharmacerisem raczej się wstrzymam

lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 23:05   #45
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Aguś Nie wiedziałam, że Dermika ma w swojej ofercie peelingi, nawet enzymatyczny mają
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 23:07   #46
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

lucille napisał(a):
> MagJa -z nieba mi spadłaś
Ja? Ja znikąd nie spadłam Twardo siedzę na krześle w swoim mieszkanku, bynajmniej nie w niebie.
> Nie wiedziałam nawet, że taki sklep mamy w Krakowie
To już wiesz Sklep w sumie polecam, choć akurat za obsługą w nim nie przepadam szczególnie za Panem, ale jeśli szuka się czegoś z profesjonalnych kosmetyków czy do włosów czy do twarzy warto tam zajrzeć.
Pozdrawiam i życzę udanych łowów

> Dziękuję na pewno tam zajrzę.
> A z Pharmacerisem raczej się wstrzymam
>
>
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 23:21   #47
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

bluegirl napisał(a):
> dzis kupiłam Physiogel zeby nie podraznic jeszcze bardziej twarzy, ale nie wiem czy mnie po nim nie wysypie, ma 2 niezbyt pochlebne opinie, i własnie się wacham
> co do Biodermine to tez nie potrafie się przełamać i boje się wysypu, tak sie zastanawiałam i obawiałam się tego wyciągu z drożdzy, ale przeciez maseczka soraya Anty tez ma wyciag z drożdzy i nic mi po niej nie wyskoczyła, a wrecz przeciwnie dobrze działa na moja twarz
> zaczełam intensywnie nawilżać, może by tak co drugi dzień na noc, bądz co trzeci nakładać na Benzacne na noc dodatkowo Physiogel?
> tak aby nie przedobrzyć z nim bo ja mam raczeej mieszaną twarz
> jakie jest prawdopodobieństwo że wysypie mnie po Biodermine badz Physiogelu ?
> bo ja sie panicznie teraz boje
> Smoczyco wiem ze Ty używałaś obu tych produktów, pomoż mi
> mam mieszana cere, która ostanio reaguje pieczeniem i zaczerwienieniem na wiele rzeczy i na wode
> rozwiej moje obawy, bo sama nie potrafie podjac decyzji i zaczac uzywac Biodermine( moje czolo okropnie sie swieci) i Physiogel, bo broda i policzki sa okropnie wysuszone i zaczerwienione
>


Droga Bluegirl
Każda z nas ma inną cerę, każda inaczej reaguje. Nie da sie ukryć iż wszelkie listy składników komedogennych to sprawa dość umowna - jednym coś zatka a innym nie. Z Biodermine sprawa ciężka, składu nie ma na opakowaniu (nie wiem czemu, wydawało mi się że to obligatoryjne). Mi nic nie zatkało, wprost przeciwnie, uregulował mi cerę. Potem używała go moja siostra z bardzo problematyczną cerą, z bardzo dobrym efektem. Ale to że mi i mojej siostrze nic nie wyskoczyło nie da gwarancji że i Tobie nic nie wyskoczy. Cóż, takie ryzyko... tak naprawdę kosmetyki to taki mini hazard - ja niby wszystko testuję przed zakupem a wpadki zdarzają mi się też! Physiogel potencjalnie może zatykać również (mi nic sie nie dzieje, b. lubię ten krem).

Skoro skóra Ci się czerwieni i piecze, to znaczy że z czymś przesadziłaś. Cały czas stosujesz Benzacne? Na jakiś czas powinnaś odstawić środki drażniące, leki na trądzik, myc czymś delikatnym, smarować również czymś łagodnym. Jak skóra dojdzie do siebie, wtedy Biodermine (on nie podrażni Cię raczej, ale może spotęgować wysuszenie).

Swoją drogą i tu i na portalu gazety obserwuję jakąś istną fobię na punkcie zatykania... Ech histerii mówimy stanowcze nie tak naprawdę każdy, nawet najłagodniejszy krem może zaszkodzić hiperwrażliwej cerze. Albo możemy miec wcale niewrażliwą, a dany składnik nam zaszkodzi - reguł nie ma
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-12, 10:06   #48
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

lucille mają,mają
Oto opis:
Delikatnie działający peeling enzymatyczny z aktywnymi enzymami,przeznaczony do kazdego typu cery łącznie z wrażliwą.Polecany szczególnie do cery delikatnej, z rozszerzonymi naczynkami oraz tłustej i łojotokowej.

Od siebie dodam,ze jest rewelacyjny-delikatny,ale bardzo skutecznie wygładza i zmiękcza skórę
Teraz powoli się kończy,więc może wypróbuję polecany przez Smoczycę drożdżowy BanDi
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-12, 19:02   #49
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Aga BJ napisał(a):
> lucille mają,mają
> Oto opis:
> Delikatnie działający peeling enzymatyczny z aktywnymi enzymami,przeznaczony do kazdego typu cery łącznie z wrażliwą.Polecany szczególnie do cery delikatnej, z rozszerzonymi naczynkami oraz tłustej i łojotokowej.
>
> Od siebie dodam,ze jest rewelacyjny-delikatny,ale bardzo skutecznie wygładza i zmiękcza skórę


Tenkju za cynk Już o nim poczytałam

> Teraz powoli się kończy,więc może wypróbuję polecany przez Smoczycę drożdżowy BanDi

Hihi - a ja wypróbuję oba
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-13, 14:01   #50
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Lato tuż tuz..

zbliza sie lato czas kiedy wylegamy an slonce po to abu zdobyc piekna opalenizne i troche poodpoczywac wygrzac "kosci" no i stad moje pytanko czy znacie dobnre i skuteczne kremy olejki baslamy itp. ktore przyspieszaja proces opalania i takie badz z innych serii ktore sprawiaja ze nasza skora nabiera czekoladowego odcienia?? czekam na odpoweidzi
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 17:17   #51
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

wow !! nie miałam dostępu do netu przez week i co zastałam po powrocie?? pełno odpowiedzi hip hip hura, aż się przez pocztę nie można przekopać Dzięki wszystkim a szególnie Smoczycy, która odpowiedziała na moje pytania
A tak na marginesie Smoczyco... Jaki preparat(krem) oczyszczający byś mi poleciła ? dodam, że mam skłoność do naczynek i jak się nakłada taki krem? tzn. czy na ten krem (który prawdopodobnie wysuszy buzie) moża spokojnie nałożyć na niego inny krem, który zregeneruję( nawilży) buzie??
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 21:37   #52
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

-> Jennefer
Sudocrem, o ile mnie pamieć nie myli, ma działanie wysuszające? Dziewczyny smarują się nim na wypryski?
I na jaki krem z A-dermy masz ochotę? Bo Ducray to firma, A-derma to seria a krem? z ciekawości pytam

ja ze swojej strony do przesuszonej cery trądzikowej (która na dodatek się łuszczy) mogę polecić Octopirox http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3207
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 11:33   #53
Jennefer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 40
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

agnieska napisał(a):
> -> Jennefer
> Sudocrem, o ile mnie pamieć nie myli, ma działanie wysuszające? Dziewczyny smarują się nim na wypryski?
> I na jaki krem z A-dermy masz ochotę? Bo Ducray to firma, A-derma to seria a krem? z ciekawości pytam
>
> ja ze swojej strony do przesuszonej cery trądzikowej (która na dodatek się łuszczy) mogę polecić Octopirox
Może zle zrozumiałam ten wątek z sudocremem, a z A-dermy nie miałam pod ręką tych nazw kremów są dość skomplikowane. Kupiłam już wczoraj Dermalibour i będę testować. Dzięki za podsunięcie Octoprixa, musze tylko przełamać nieufność do Erisa.
Pozdrawiam i sorki za chaotyczny post
Yen
__________________
Jennefer
Jennefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 15:22   #54
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Dermalibour też wysusza.. a przynajmniej nie odżywa już prędzej drugi z tej serii - Epitheliale
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2680
pozdrawiam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 17:34   #55
Jennefer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 40
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

agnieska napisał(a):
> Dermalibour też wysusza.. a przynajmniej nie odżywa już prędzej drugi z tej serii - Epitheliale
> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2680
> pozdrawiam
w opisie jest: regenerujący, kojący, przeciwzapalny. Typowo nawilżający nie jest, więc dokupie jeszcze ten drugi Epitheliale, bo podobno dobrze się uzupełniają.
Dostałam dzis od mojej pani dermatolog próbkę Octopirox, kt. mi poleciłaś, sprawdzę i to, dziekuję i
Pozdrawiam
__________________
Jennefer
Jennefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-15, 12:29   #56
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Coś co doprowadzi moją cerę do porządku - odżywi i zregeneruje !!!!

Villemo chodzi Ci o coś do mycia skóry? Czy raczej krem z kwasami? Chyba o krem z kwasami raczej (takie odniosłam wrażenie). Jesli szukasz czegoś do złuszczacza a masz skłonność do pękająych naczynek to najlepiej siegnij po kwasy BHA (czyli Effaclar) lub kwas azaleinowy (Acne Derm, Skinoren). Unikaj AHA, zwłaszcza w większym stęzeniu (np Glyco A). Ja zawsze nakladam najpierw krem z kwasami, odczekuję chwilę a potem na to jakiś zwykly krem, z reguły bardziej odżywczy
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.