Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-20, 16:13   #4591
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Gratuluję! Bardzo ładny
Dziękuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 20:19   #4592
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Treść usunięta
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 21:27   #4593
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-07, 18:56   #4594
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Piękne pierścionki, dziewczyny! Nie mogę się oderwać od tego wątku

Mój jest taki:
IMG_20200305_182216.jpg
w kształcie serduszka, co uważam za mega romantyczne i urocze

Pierścionek jest niemal dokładnie taki, jaki chciałam - jedyne, co się nie zgadza (oprócz niestety rozmiaru), to to, że bardzo podoba mi się białe złoto, ale nierodowane, a w tym sklepie, w którym zamawiał narzeczony, niestety nie uszanowali jego prośby i pokryli pierścionek rodem a jemu bardzo podobał się taki srebrny, więc już go nie zwracał.

Będziemy na pewno oddawać pierścionek do zwężania - zastanawiam się więc, czy poprosić jubilera od razu o zdjęcie powłoki rodu? Z tego co wiem, to nawet przy zwężaniu rozmiaru trzeba to zrobić, następnie pierścionek oddaje się do ponownego rodowania (z którego moglibyśmy zrezygnować).

Z jednej strony ubieram się bardzo często na czarno / z czarnymi dodatkami, więc srebrna biżuteria wg mnie lepiej pasuje, z drugiej - wydaje mi się, że złoto lepiej pasuje do czerwonego kamienia. Dodatkowo białe złoto nierodowane ma taki piękny, srebrno-złoty kolor, który z jednej strony jest wg mnie idealnym kompromisem według srebrnym a złotym właśnie, jak ktoś nie umie się zdecydować jak ja, z drugiej - ten rod to jednak dodatkowa powłoka ochronna dla pierścionka.

Sama nie wiem... Wiem, że to takie trywialne rozterki, ale jak pójdziemy do jubilera, to jakąś decyzję trzeba będzie podjąć.
Pierścionek niestety jest sporo za duży i na serdecznym palcu kompletnie się nie trzyma, co jest o tyle dziwne, że zbieraliśmy rozmiary i niby ten zamówiony przez narzeczonego powinien być ok, a wyszedł za duży Być może to przez nietypowy kształt.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-08, 21:11   #4595
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Piękne pierścionki, dziewczyny! Nie mogę się oderwać od tego wątku

Mój jest taki:
Załącznik 7710090
w kształcie serduszka, co uważam za mega romantyczne i urocze

Pierścionek jest niemal dokładnie taki, jaki chciałam - jedyne, co się nie zgadza (oprócz niestety rozmiaru), to to, że bardzo podoba mi się białe złoto, ale nierodowane, a w tym sklepie, w którym zamawiał narzeczony, niestety nie uszanowali jego prośby i pokryli pierścionek rodem a jemu bardzo podobał się taki srebrny, więc już go nie zwracał.

Będziemy na pewno oddawać pierścionek do zwężania - zastanawiam się więc, czy poprosić jubilera od razu o zdjęcie powłoki rodu? Z tego co wiem, to nawet przy zwężaniu rozmiaru trzeba to zrobić, następnie pierścionek oddaje się do ponownego rodowania (z którego moglibyśmy zrezygnować).

Z jednej strony ubieram się bardzo często na czarno / z czarnymi dodatkami, więc srebrna biżuteria wg mnie lepiej pasuje, z drugiej - wydaje mi się, że złoto lepiej pasuje do czerwonego kamienia. Dodatkowo białe złoto nierodowane ma taki piękny, srebrno-złoty kolor, który z jednej strony jest wg mnie idealnym kompromisem według srebrnym a złotym właśnie, jak ktoś nie umie się zdecydować jak ja, z drugiej - ten rod to jednak dodatkowa powłoka ochronna dla pierścionka.

Sama nie wiem... Wiem, że to takie trywialne rozterki, ale jak pójdziemy do jubilera, to jakąś decyzję trzeba będzie podjąć.
Pierścionek niestety jest sporo za duży i na serdecznym palcu kompletnie się nie trzyma, co jest o tyle dziwne, że zbieraliśmy rozmiary i niby ten zamówiony przez narzeczonego powinien być ok, a wyszedł za duży Być może to przez nietypowy kształt.
Gratulacje!



Też bardzo podoba mi się nierodowane białe złoto, jest nieopatrzone i niebanalne, już zaprzestałam rodowania swojej biżuterii. Moim zdaniem - skoro już i tak wchodzi w grę zmniejszanie, to nie rodować i zobaczyć, jak się będzie złoto zachowywało. Rod sam w sobie niewiele pomoże przy realnym zarysowaniu pierścionka (u mnie na obrączce ścierał się ekspresowo, ale przyznaję, że mam tendencję do obijania się rekami o niemal wszystko ). Ale ostatecznie każde złoto się będzie ostukiwało, ścierało, matowiało (jeśli polerowane) i wyświecało (jeśli matowione).


A jeśli stwierdzisz, że jednak rodować, to i tak zawsze można to zrobić.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 21:39   #4596
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Gratulacje!
Dziękuję!

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Rod sam w sobie niewiele pomoże przy realnym zarysowaniu pierścionka (u mnie na obrączce ścierał się ekspresowo, ale przyznaję, że mam tendencję do obijania się rekami o niemal wszystko ). Ale ostatecznie każde złoto się będzie ostukiwało, ścierało, matowiało (jeśli polerowane) i wyświecało (jeśli matowione).
O, to mega ciekawa i wartościowa dla mnie informacja! Dziękuję! Szczerze mówiąc to nie za bardzo rozumiem, dlaczego wielu producentów z założenia roduje swoje produkty - to powinna być wg mnie opcja dodatkowa, a nie domyślna... Wielu klientów nie jest uprzedzanych o tym, że rod się ściera, a potem są rozczarowani jak się okazuje, że białe złoto nie jest białe... To mi podchodzi trochę pod oszukiwanie i naciąganie klienta, bo m.in. pierścionki zaręczynowe z założenia mają być trwałe i na lata, a nie jest fizycznie możliwe, by cieniutka warstwa rodu utrzymywała się latami... Jeśli więc komuś zależy na trwale srebrnym metalu, to powinni oferować np. stopy z platyną i jeszcze więcej by zarobili, a tak, to rodują te produkty... Prawdopodobnie głównie dla efektu wizualnego :/

Z jednej strony sam rod jest fajnym metalem, ale z drugiej tak mi się wydawało, że w formie cienkiej powłoki nie ma on prawa utrzymywać się latami. Rozumiem, że niektórzy mogą być zachwyceni kolorem rodowanego złota, ale mi osobiście strasznie nie podoba się wizja tego, że pierścionek, który z założenia miał być mega trwały wymaga dużo częstszego odnawiania niż zwykłe biżu właśnie przez ten rod

Pójdę za Twoją radą i go ściągnę... Mam nadzieję, że kolor stopu mi się spodoba i że mnie nie uczuli, bo podobno najczęściej stosowane jest białe złoto niklowe, które jest dużo tańsze i bardziej żółte od białego złota palladowego, ale właśnie ze względu na zawartość niklu może uczulać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-13, 21:22   #4597
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Dziękuję!



O, to mega ciekawa i wartościowa dla mnie informacja! Dziękuję! Szczerze mówiąc to nie za bardzo rozumiem, dlaczego wielu producentów z założenia roduje swoje produkty - to powinna być wg mnie opcja dodatkowa, a nie domyślna... Wielu klientów nie jest uprzedzanych o tym, że rod się ściera, a potem są rozczarowani jak się okazuje, że białe złoto nie jest białe... To mi podchodzi trochę pod oszukiwanie i naciąganie klienta, bo m.in. pierścionki zaręczynowe z założenia mają być trwałe i na lata, a nie jest fizycznie możliwe, by cieniutka warstwa rodu utrzymywała się latami... Jeśli więc komuś zależy na trwale srebrnym metalu, to powinni oferować np. stopy z platyną i jeszcze więcej by zarobili, a tak, to rodują te produkty... Prawdopodobnie głównie dla efektu wizualnego :/

Z jednej strony sam rod jest fajnym metalem, ale z drugiej tak mi się wydawało, że w formie cienkiej powłoki nie ma on prawa utrzymywać się latami. Rozumiem, że niektórzy mogą być zachwyceni kolorem rodowanego złota, ale mi osobiście strasznie nie podoba się wizja tego, że pierścionek, który z założenia miał być mega trwały wymaga dużo częstszego odnawiania niż zwykłe biżu właśnie przez ten rod

Pójdę za Twoją radą i go ściągnę... Mam nadzieję, że kolor stopu mi się spodoba i że mnie nie uczuli, bo podobno najczęściej stosowane jest białe złoto niklowe, które jest dużo tańsze i bardziej żółte od białego złota palladowego, ale właśnie ze względu na zawartość niklu może uczulać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wydaje mi się, że wg złotników, jubilerów i branży -- jeśli ktoś nie bierze żółtego złota, to na pewno chce jak najbardziej "śnieżnobiałe" - co na pewno w jakimś stopniu jest prawdą. Inna prawda jest taka, że rodowana biżuteria lśni jak szalona w sztucznym świetle salonów jubilerskich, więc nietrudno stracić głowę Natomiast nierodowane białe złoto może wyglądać przy rodowanej trochę jak uboga krewna. Tylko że w rzeczywistości kto z nas nosi swoją biżuterię w blasku halogenów...


Z trzeciej strony w sumie rodowanie trwa chwilę, większość renomowanych salonów roduje w nieskończoność obrączki i pierścionki zaręczynowe. Oddajesz na parę dni do złotnika, odbierasz lśniące i wyczyszczone cacko. Po paru latach znów to samo. Da się przeżyć.


Na stopy platynowe pewnie mało kogo stać czasem się okazuje, że sam stop jest droższy niż kamień, którego się chce użyć...


Uczulenie na nikiel nadal jest nie takie popularne, miejmy nadzieję, że obędzie się bez problemów.


Wstaw fotkę, jak będzie po "zabiegu"
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-16, 19:39   #4598
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

A oto i moja perełka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1583697924948.jpg (69,2 KB, 457 załadowań)
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-21, 17:47   #4599
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Śliczny, niebanalny
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 00:00   #4600
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wg złotników, jubilerów i branży -- jeśli ktoś nie bierze żółtego złota, to na pewno chce jak najbardziej "śnieżnobiałe" - co na pewno w jakimś stopniu jest prawdą. Inna prawda jest taka, że rodowana biżuteria lśni jak szalona w sztucznym świetle salonów jubilerskich, więc nietrudno stracić głowę Natomiast nierodowane białe złoto może wyglądać przy rodowanej trochę jak uboga krewna. Tylko że w rzeczywistości kto z nas nosi swoją biżuterię w blasku halogenów...


Z trzeciej strony w sumie rodowanie trwa chwilę, większość renomowanych salonów roduje w nieskończoność obrączki i pierścionki zaręczynowe. Oddajesz na parę dni do złotnika, odbierasz lśniące i wyczyszczone cacko. Po paru latach znów to samo. Da się przeżyć.


Na stopy platynowe pewnie mało kogo stać czasem się okazuje, że sam stop jest droższy niż kamień, którego się chce użyć...


Uczulenie na nikiel nadal jest nie takie popularne, miejmy nadzieję, że obędzie się bez problemów.


Wstaw fotkę, jak będzie po "zabiegu"
W końcu na właściwym palcu

Bardzo długo czekaliśmy, bo do zwężenia wybrałam lokalnego jubilera z bardzo dobrymi opiniami, który najpierw bardzo długo był chory (jak się okazało - miał operację i rehabilitację :O) a potem wybuchła pandemia i zamknięto wszystkie usługi xD Mogłam oddać pierścionek do zwężenia jeszcze przed lockdownem, ale wiedziałam, że niedługo wszystko pozamykają, a nie chciałam zostać bez pierścionka na nie wiadomo jak długo

Była to jednak dobra decyzja - jubiler pomógł fachowo dobrać rozmiar pierścionka - wiedział, że ze względu na kształt będzie on palcu trochę ciaśniejszy niż próbnik. Zrobił tak, że w ogóle nie widać, w którym miejscu pierścionek był cięty, a był zmniejszony aż o 3 rozmiary!

Zapytany o to, czy warto rodować stwierdził, że w tym miejscu (spód obrączki) rod się i tak szybko wytrze, a jak jednak ostateczny efekt nam się nie spodoba, to możemy porodować później albo od razu, jak wolimy (więc też fajnie, że nie próbował nas naciągnąć na dodatkowe koszta, dzięki którym by więcej zarobił, tylko uczciwie powiedział jak jest i zostawił wybór). Zdjął rodu tylko tyle, ile musiał, więc na wierzchu pierścionek nadal jest srebrny, a tylko od spodu złoty... I mi to na razie pasuje, bo nadal nie mogę się zdecydować xD Podoba mi bardzo się i oryginalny kolor białego złota, i porodowana wersja - różnica jest bardziej subtelna, niż myślałam, i zależy od światła (czasem wygląda wg mnie jak srebro, innym razem wyraźnie widać złotawy kolor). Na razie planuję nosić jak jest, a po jakimś roku oddać pierścionek do konserwacji i wtedy zdecydować, czy poprosić o porodowanie, czy może zdjęcie rodu z reszty obrączki. Ogólnie mega polecam białe złoto - ten stop jest śliczny!

Nie wiem też, czym jubiler ten pierścionek wyczyścił, ale świeci się teraz jak psu jajca... Wydaje mi się, że wygląda lepiej, niż jak był nowy - więc coś czuję, że będę regularnie oddawać go do profesjonalnego czyszczenia! Rubin jest teraz taki... Bardziej czerwony? Ciężko uchwycić to na zdjęciu. W każdym razie znowu wróciłam do etapu gapienia się na niego non stop jak sroka w gnat, gdy już zaczęło mi przechodzić xD

Przy okazji jubiler potwierdził też autentyczność kamieni. Bardzo mi ulżyło, że wszystko się zgadza, bo 100x bardziej wolałabym dostać pierścionek z tańszych materiałów, niż żeby mój TŻ zapłacił extra, a został oszukany przy zakupie... To byłaby po prostu mega strata pieniędzy. "Certyfikat", który dostałam, to była po prostu wydrukowana przez producenta karteczka z informacją, że to są kamienie szlachetne o takich i takich parametrach i białe złoto takiej a takiej próby... Pomyślałam sobie, że taką karteczkę może sobie wydrukować każdy, a zwłaszcza jakbym była oszustem, to przecież nie napisałabym klientowi na takiej karteczce parametrów innych niż zamawiał, dołączyłabym też jakąś karteczkę by klient nie nabrał podejrzeń, że coś jest nie tak... A że to nie jest pierścionek znanej firmy jak Apart czy Kruk, to tym bardziej byłam podejrzliwa i zależało mi na drugiej, niezależnej opinii.

Jakby się okazało, że materiały są inne niż zamówione to pewnie i tak bym nie chciała go oddawać (ciężko mi było wytrzymać nawet te kilka dni jak leżał u jubilera) tylko chciałabym, by zwrócili część kasy. Na szczęście wszystko się zgadza i już nie muszę się o to martwić

Minus zwężenia w innym salonie to utrata gwarancji. Stwierdziliśmy jednak, że bierzemy to na klatę i że w przypadku awarii i tak szybciej i wygodniej będzie to zrobić u lokalnego jubilera, niż czekać na uznanie gwarancji, rozpatrzenie, czy uszkodzenie jest objęte gwarancją czy też nie itp. Zależało mi też na tym, by to był ten sam pierścionek, a nie inny, zrobiony od nowa... Chociaż wiem, że to niezbyt racjonalne

IMG_20200519_191810_compress78.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 19:15   #4601
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
W końcu na właściwym palcu

Bardzo długo czekaliśmy, bo do zwężenia wybrałam lokalnego jubilera z bardzo dobrymi opiniami, który najpierw bardzo długo był chory (jak się okazało - miał operację i rehabilitację :O) a potem wybuchła pandemia i zamknięto wszystkie usługi xD Mogłam oddać pierścionek do zwężenia jeszcze przed lockdownem, ale wiedziałam, że niedługo wszystko pozamykają, a nie chciałam zostać bez pierścionka na nie wiadomo jak długo

Była to jednak dobra decyzja - jubiler pomógł fachowo dobrać rozmiar pierścionka - wiedział, że ze względu na kształt będzie on palcu trochę ciaśniejszy niż próbnik. Zrobił tak, że w ogóle nie widać, w którym miejscu pierścionek był cięty, a był zmniejszony aż o 3 rozmiary!

Zapytany o to, czy warto rodować stwierdził, że w tym miejscu (spód obrączki) rod się i tak szybko wytrze, a jak jednak ostateczny efekt nam się nie spodoba, to możemy porodować później albo od razu, jak wolimy (więc też fajnie, że nie próbował nas naciągnąć na dodatkowe koszta, dzięki którym by więcej zarobił, tylko uczciwie powiedział jak jest i zostawił wybór). Zdjął rodu tylko tyle, ile musiał, więc na wierzchu pierścionek nadal jest srebrny, a tylko od spodu złoty... I mi to na razie pasuje, bo nadal nie mogę się zdecydować xD Podoba mi bardzo się i oryginalny kolor białego złota, i porodowana wersja - różnica jest bardziej subtelna, niż myślałam, i zależy od światła (czasem wygląda wg mnie jak srebro, innym razem wyraźnie widać złotawy kolor). Na razie planuję nosić jak jest, a po jakimś roku oddać pierścionek do konserwacji i wtedy zdecydować, czy poprosić o porodowanie, czy może zdjęcie rodu z reszty obrączki. Ogólnie mega polecam białe złoto - ten stop jest śliczny!

Nie wiem też, czym jubiler ten pierścionek wyczyścił, ale świeci się teraz jak psu jajca... Wydaje mi się, że wygląda lepiej, niż jak był nowy - więc coś czuję, że będę regularnie oddawać go do profesjonalnego czyszczenia! Rubin jest teraz taki... Bardziej czerwony? Ciężko uchwycić to na zdjęciu. W każdym razie znowu wróciłam do etapu gapienia się na niego non stop jak sroka w gnat, gdy już zaczęło mi przechodzić xD

Przy okazji jubiler potwierdził też autentyczność kamieni. Bardzo mi ulżyło, że wszystko się zgadza, bo 100x bardziej wolałabym dostać pierścionek z tańszych materiałów, niż żeby mój TŻ zapłacił extra, a został oszukany przy zakupie... To byłaby po prostu mega strata pieniędzy. "Certyfikat", który dostałam, to była po prostu wydrukowana przez producenta karteczka z informacją, że to są kamienie szlachetne o takich i takich parametrach i białe złoto takiej a takiej próby... Pomyślałam sobie, że taką karteczkę może sobie wydrukować każdy, a zwłaszcza jakbym była oszustem, to przecież nie napisałabym klientowi na takiej karteczce parametrów innych niż zamawiał, dołączyłabym też jakąś karteczkę by klient nie nabrał podejrzeń, że coś jest nie tak... A że to nie jest pierścionek znanej firmy jak Apart czy Kruk, to tym bardziej byłam podejrzliwa i zależało mi na drugiej, niezależnej opinii.

Jakby się okazało, że materiały są inne niż zamówione to pewnie i tak bym nie chciała go oddawać (ciężko mi było wytrzymać nawet te kilka dni jak leżał u jubilera) tylko chciałabym, by zwrócili część kasy. Na szczęście wszystko się zgadza i już nie muszę się o to martwić

Minus zwężenia w innym salonie to utrata gwarancji. Stwierdziliśmy jednak, że bierzemy to na klatę i że w przypadku awarii i tak szybciej i wygodniej będzie to zrobić u lokalnego jubilera, niż czekać na uznanie gwarancji, rozpatrzenie, czy uszkodzenie jest objęte gwarancją czy też nie itp. Zależało mi też na tym, by to był ten sam pierścionek, a nie inny, zrobiony od nowa... Chociaż wiem, że to niezbyt racjonalne

Załącznik 7717021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i super Tak, różnica między rodowanym a nierodowanym złotem jest subtelna, raczej chodzi o lekko cieplejszy, słomkowy odcień. Ja najbardziej widzę różnice w kolorze złota, gdy mam pomalowane paznokcie. Np. dla mnie czerwone paznokcie z żółtym złotem to niedobre połączenie, jeśli noszę żółte lub różowe złoto, to wyłącznie z paznokciami saute lub typu jasny beż, stonowana bel. Białe pasuje do wszystkiego w mojej opinii.


Tylko nie oddawaj go za często do polerowania i czyszczenia, bo to dość mocno ścieńcza złoto
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-03, 19:24   #4602
Patrysia9911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II



co o nim sadzicie??

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

mam identyczny tylko w białym zlocie <3

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

mam identyczny tylko w białym zlocie <3
Patrysia9911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 19:37   #4603
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Patrysia9911 Pokaż wiadomość


co o nim sadzicie??

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

mam identyczny tylko w białym zlocie <3

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

mam identyczny tylko w białym zlocie <3
Ładny i fajnie rozmiar dobrany do dłoni!

Gratulacje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 19:57   #4604
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Patrysia9911 Pokaż wiadomość




co o nim sadzicie??

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

mam identyczny tylko w białym zlocie <3

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

mam identyczny tylko w białym zlocie <3
Nie w moim typie, ale to Tobie musi się podobać, bo Ty go nosisz na co dzień.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 17:08   #4605
MsCorleone
Raczkowanie
 
Avatar MsCorleone
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 207
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Hej! Dziewczyny, śliczne macie pierścionki! No i najważniejsze, gratuluję Wam zaręczyn!
Kilka wieczorów mi to zajęło, ale przeleciałam cały wątek Ja z tych czekających, co lubią cieszyć oczy świecidełkami
MsCorleone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 21:02   #4606
alex_xandra
Przyczajenie
 
Avatar alex_xandra
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 9
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Mój najpiękniejszy <3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 120367123_267892731011871_4975777351404065359_n.jpg (38,7 KB, 306 załadowań)
alex_xandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 13:11   #4607
ariciia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 46
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Piekny, Ja tez wybralam rubin, a na okolo diamenty z platyna. Jest robiony na zmowienie, tutaj w wersji woskowej bo jeszcze go nie mam ☺️
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg D9631363-C147-4702-90D1-12C663DB3664.jpg (90,9 KB, 276 załadowań)
ariciia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 16:52   #4608
ariciia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 46
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

A tu juz prawie gotowy, nie moge sie doczekac kiedy go dostane ☺️
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 561C3D70-C056-4D38-9892-D3D636BD5285.jpg (51,2 KB, 218 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg F2416016-1B2A-4ADF-A403-BC4A21CA00EF.jpg (51,9 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg D5203457-7872-4FBB-9E4A-14ABC0B60744.jpg (53,8 KB, 161 załadowań)
ariciia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 17:00   #4609
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez ariciia83 Pokaż wiadomość
A tu juz prawie gotowy, nie moge sie doczekac kiedy go dostane
Piękny, zdecydowanie mój typ, tylko kamień nie ten

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-31, 18:24   #4610
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez ariciia83 Pokaż wiadomość
A tu juz prawie gotowy, nie moge sie doczekac kiedy go dostane
Pokaż koniecznie ostateczną wersję Ale gigant, wow!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 09:09   #4611
mirakozlowska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

co ten rubin taki czarny? ��
mirakozlowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 12:28   #4612
ariciia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 46
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

W rzeczywistosci jest bardziej czerwony, najbardziej cenionym i pozadanym kolorem jest gleboka czerwien krwi o lekko niebieskawym odcieniu, i taki wlasnie chcialam miec, narzeczony bardzo sie postaral
ariciia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 20:29   #4613
mirakozlowska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

rozumiem Czy jestes pewna, ze to nie bedzie syntetyk? Rubin o tych rozmiarach kosztuje jakies 50 000 Euro.
mirakozlowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 23:12   #4614
ariciia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 46
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez mirakozlowska Pokaż wiadomość
rozumiem Czy jestes pewna, ze to nie bedzie syntetyk? Rubin o tych rozmiarach kosztuje jakies 50 000 Euro.
Z tego co sie orietuje wlasnie kosztowal okolo tyle,zamawiany jest z Hatton Gardens w Lonynie wiec bede miala certyfikat
ariciia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 00:20   #4615
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez ariciia83 Pokaż wiadomość
Z tego co sie orietuje wlasnie kosztowal okolo tyle,zamawiany jest z Hatton Gardens w Lonynie wiec bede miala certyfikat
Może spróbuj uchwycić na zdjęciu, jak załamuje światło? Wtedy kolor powinien być lepiej widoczny. Też mam rubin i nie zawsze wygląda ciekawie, bo jak jest słabe światło, to kamień go nie załamuje, wygląda ciemno - dopiero w odpowiednim świetle widać IMO pełen urok kamieni szlachetnych (z diamentami jest zresztą podobnie - w normalnym świetle wyglądają OK, ale jak załamują światło, to wtedy jest efekt wow).

Jeśli mogę spytać, to czy planujesz go nosić na co dzień? Z jednej strony pierścionek zaręczynowy to wg mnie biżuteria użytkowa, z drugiej taką wartościową biżuterię to jednak IMO strach zgubić i nie wiem, czy nie nosiłabym tylko na wielkie okazje (+ może po domu).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 07:03   #4616
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Też bym się bała. Ja mam swój, w porównaniu do tego mały, ale i tak się boję, nie śpię w nim, zdejmuje do mycia itd. Natomiast z obrączką już się tak nie cackam

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 07:13   #4617
mirakozlowska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez ariciia83 Pokaż wiadomość
Z tego co sie orietuje wlasnie kosztowal okolo tyle,zamawiany jest z Hatton Gardens w Lonynie wiec bede miala certyfikat
a swistak siedzi i zawija w sreberka, co?

bo w rzeczywistosci jest to szkielko z cyrkoniami
mirakozlowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 07:17   #4618
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez mirakozlowska Pokaż wiadomość
a swistak siedzi i zawija w sreberka, co?



bo w rzeczywistosci jest to szkielko z cyrkoniami
Jezu laska ale ty jesteś dziwna, naprawdę, siedzisz tutaj żeby każdemu dowalić, może tobie po prostu nikt nigdy nie dał pierścionka, i dlatego tak dowalasz?
Ten za mały, ten za duży, ten podróba

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 10:04   #4619
mirakozlowska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

a co cie obchodzi, nastepna bajkopisarka jestes zapewne. I nie martw sie o moj pierscionek, jest b.ladny , tyle zeja nie oszukuje nikogo, opowiesciami o pierscionku za 200 000 !
mirakozlowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 10:11   #4620
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez mirakozlowska Pokaż wiadomość
a co cie obchodzi, nastepna bajkopisarka jestes zapewne. I nie martw sie o moj pierscionek, jest b.ladny , tyle zeja nie oszukuje nikogo, opowiesciami o pierscionku za 200 000 !
No nie wiem, czy bajkopisarka, mój kosztował jakieś 2,5 tys, już po ślubie
Wrzuć swój, pośmiejemy się

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-16 22:27:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.