Koreanistyka a niepełnosprawność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-21, 21:34   #1
bamko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 7

Koreanistyka a niepełnosprawność


Hej zdałam dobrze angielski, zapisałam się na kurs koreanskiego.Ale mam problem będę musiałą poprawić matematyke której nie zdałąm, ogólnie dobrze zdałam mature oprócz matematyki.Nie wiem czy mam szanse sie dostac na koreanistyke z powodu tej matematyki którą jak uda mi się zdać to pewnie ledwo. Ale mam niepełnosprawność w stopniu lekkim, dwie operacje serca, Chciałabym wiedzieć czy dzieki temu byłoby mi sie łatwiej dostać na koreanistyke?Czy może lepiej pójśc na filologie angielska i liczyc na eramusa zeby wyjechać do korei?Bardzo zależy mi na wyjechaniu do korei chociaż na wymiane albo do pracy. Dostałam się na rok zerowy do angli bo dobrze napisałam test i z tego powodu nie przejmowałąm sie tym że nie zdałam matury ale teraz z powodu brexitu , matura i studia w polsce to moja jedyna opcja. W sumie jestem tym załąmana i czuje sie tak jakbym zmarnowała czas.Czy macie dla mnie jakieśc porady? Przepraszam za błedy mam dyslekcje, pozdrawiam wszystkich
bamko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 11:21   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

Przeczytaj regulaminy rekrutacji na interesujące cię uczelnie, to będziesz wiedziała czy twoja niepełnosprawność coś zmienia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 20:00   #3
bamko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 7
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

Próbowałam znaleść infrormacje na ten temat ale nic nie znalazlam na temat mojej niepelnosprawnosci oprocz pomocy finansowej, jak ktoś był w takiej sytuacji jak ja albo słyszał o takiej sytuacji to może mi podpowiedzieć co zrobić
bamko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 08:24   #4
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

Na znanych mi uczelniach rekrutacja odbywa się na bazie wyników matury (nie licząc pojedynczych kierunków, na które obowiązują dodatkowe egzaminy wstępne).

Niekoniecznie wynik z matematyki musi być w rekrutacji uwzględniany - UAM bierze pod uwagę język obcy (ustny + pisemny rozszerzony) i dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym, którym może być matematyka, ale też historia, geografia albo drugi język obcy. Przy czym progi są przeważnie wysokie. Z Poznania danych akurat nie mam, ale informator UW podaje za rok poprzedni ponad 19 osób na miejsce i próg rzędu 90 punktów na 100 możliwych.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 15:36   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

Na uczelniach państwowych nie ma systemu punktów za niepełnosprawność poza tym podejście jest takie, że studia są dla zdrowych , więc nie, łatwiej dostać się nie będzie. Ale z dysleksją masz prawo do pewnych dostosowań egzaminów i z tego można skorzystać- na pewno na maturze lub na poprawie matur, czy na wstępnych tam, gdzie startujesz- nie wiem, musisz zapytać w sekretariacie danej uczelni. Natomiast łatwiej dlatego, że przez dysleksję jest ci trudniej w Polsce nigdzie mieć nie będziesz. Takie punkty i ułatwienia dla słabszych oferuje system uczelni amerykańskich, ale nie system polski. Co do Korei- to nie jest system przyjazny słabszym. W krajach azjatyckich wymaga się bardzo wysokiej wydajności od wszystkich. Tam ludzi takihc jak ty traktuje się jako zbędny element społeczeństwa. Natomiast przyjazne kraje dla Takich jak ty to np. Finlandia czy USA. I tam mogłabyś się odnaleźć nawet na studiach wyższych.W Polsce można iść na jakąś skandynawistykę i np. po 1 roku czy po 2 roku wyjechać do Skandynawii.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2020-10-03 o 15:38
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 13:46   #6
bamko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 7
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

Dziekuje za odpowiedz nie interesuje sie skandynawia probowałam sprawdzac uczelnie w ameryce bo może tam bylo by wiecej koreanczyków.ale dla nich nie jestem wystarczajaca chora oni wola bardziej widoczna niepelnosprawnosc np gluchoniemych albo inwalidów, nie było zadnych stypendiów dla osób takich jak ja.Wiecie co bym mogła zrobić żeby chociaż pojechać do korei> moze na erasmus nawet jesli nie bylabym na koreanistyce? Umiem dobrze angielski bo mimo wszytko dostałąm sie na te studia do angli chociaz teraz nie moge jechac bo przez brexita bym nie miala wystarczajaca pieniedzy, ucze sie tez koreanskiego ale nie wiem czy to byloby wystarczjace by pracowac w korei

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

I miałam 29 puntow na 30 z ustego z angielskiego 97 procent z podstawoego angielskiego i 64 z rozszerzonego, czy to za mało?
bamko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 14:21   #7
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

Cytat:
Napisane przez bamko Pokaż wiadomość
I miałam 29 puntow na 30 z ustego z angielskiego 97 procent z podstawoego angielskiego i 64 z rozszerzonego, czy to za mało?
Zdecydowanie mało. A jakieś dodatkowe przedmioty rozszerzone?
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-05, 01:07   #8
bamko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 7
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

a nie, tylko rozszerzony angielski byłam na humanistyce
bamko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 18:30   #9
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

64% Z języka to przeciętny wynik, na oblegane filologie to o wiele za mało, poza tym część uczelni wymaga dodatkowego przedmiotu, a przy progach 90/100 nie ma szans dostać się odpuszczając jeden przedmiot.
Poza tym, jak widzę tekst "nic nie pisałam, nic nie umiem, bo byłam na humanie" to mi się nóż w kieszeni otwiera...Przepraszam, ale co w takim razie Ty przez 3 lata robiłaś?
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 20:24   #10
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

Cytat:
Napisane przez bamko Pokaż wiadomość
a nie, tylko rozszerzony angielski byłam na humanistyce
To absolutnie bez szans.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 23:05   #11
bamko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 7
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

Dzieukuje za odpowiedz, bardzo mi przykro,a czy moze chociaz na eramusa koreanskiego albo na filologie koreanska bym sie zalapala? jak ktos jest w temacie to znacie jakies aplikacje z gdzie mozna koreanczykami probowalam tindera koreanskiego, meef i baddo ale wiekszac mila podrobione zdjecia lub ukradzione albo byli zboczencami

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

casus_belli nie bierz tego jako atak, chce opisac moja perpektywe a wiec napisalam podstawowy agnielski na 97 procent a ten rozszrzony na 64, wspominam ze bylam na humanie dlatego zeby powiedziec ze nie mialam geografi czy fizyki wiec zdalam tylko rozszerzony angielski, wtedy myslam ze po prostu zdam test w angli i nie myslam ze przez brexida zostane w polsce, mialam domowe nauczanie nauczyciele rzadko przychodzili mimo to i tak bralam dodatkowe lekcje angielskiego i matematyki,moze robilam za malo ale i tak sie staralam. bardzo mi sie przykro zrobilo z powodu twojej wypowiedzi, Rozumiem ze mam kiepska sytuacje ale chcialam sie zapytac o pomoc , czy ktos wie cos na temat aplikacji do rozmawiania z koreanczykami albo koreanskim eramusem? Wiem ze moglam wczesniej przemyslec, ale prosze mnie nie atakowac, to ze jestemy online nie sprawia ze nie mam uczuc
bamko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 06:52   #12
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Koreanistyka a niepełnosprawność

Jeśli bardzo Ci zalezy, to zostaje gap year i podciągniecie wyniku z angielskiego (sporo, bo do ok. 90%) i dodatkowy przedmiot, przez rok można ogarnąć historię, geografię czy was, z biologią już ciężko, a mat chem fiz zależy od predyspozycji.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-07 07:52:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.