Uciążliwy sąsiad z chorobą psychiczną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-27, 14:16   #1
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138

Uciążliwy sąsiad z chorobą psychiczną


Mieszkam w bloku. W mojej klatce mieszka Pan, który ma problemy psychiczne. Niedawno zmarła żona, która się nim zajmowała i został sam. Bardzo pogorszył się jego stan - z mieszkania ciągle słychać wrzaski, wyzywa sąsiadów na klatce. Uderza jakimiś przedmiotami o ściany i podłogi, zalał mieszkającą pod nim rodzinę, wiesza sąsiadom jakieś brudne szmaty na klamkach, bardzo głośno słucha muzyki. To wszystko dzieje się również w godzinach nocnych.

Grzeczne rozmowy nie pomagają, bo z tym Panem praktycznie nie ma kontaktu. Poza tym nikt raczej nie ma odwagi złożyć mu wizyty. Boimy się, że wpadnie mu do głowy jakiś "genialny" pomysł i np. kogoś zaatakuje, odkręci gaz... Wiem od sąsiadów, że był już kiedyś na leczeniu zamkniętym.

Kompletnie nie mam pomysłu co z tym zrobić, gdzie zgłaszać... Staram się zachować wyrozumiałość, bo choroba nie wybiera, ale nie ukrywajmy - takie sytuacje są uciążliwe.

Edytowane przez chitrv
Czas edycji: 2020-11-03 o 10:40
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 14:44   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Uciążliwy sąsiad z chorobą psychiczną

a policja albo mops?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 17:54   #3
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Uciążliwy sąsiad z chorobą psychiczną

U mnie w bloku mieszkała pani która też tak szalała, z tym że jej stan się pogarszał jak była po alkoholu, bywały dni gdy w miarę przyjaźnie sie zachowywała, ale do starszych sąsiadek była w wiecznym zatargu. Wyrzucała rzeczy przez okno, wszystko co wpadło jej w ręce Sama mówiła że ma żółte papiery i nikt jej nic nie zrobi. Wiem że sąsiedzi z wyższych pięter wzywali policję, ale to trwało lata , chyba rzeczywiście nic jej nie mogli zrobić. Potem zmarł jej partner i bardzo sie uspokoiła, po roku chyba nagle jej się pogorszyło i zabrali ją do jakiegoś zakładu, syn sprzedał mieszkanie.

Bez bliskiej osoby takim chorym się raczej pogarsza, być może wezwania policji trochę tego pana utemperują, ale tego nie wie nikt na pewno.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 18:19   #4
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Uciążliwy sąsiad z chorobą psychiczną

Po wezwaniu policji przynajmniej zostanie jakiś dowód, a jeżeli jest niebezpieczny to lekarz pogotowia może zadecydować o badaniu psychiatrycznym i przewiezieniu do szpitala. W obecnych warunkach raczej trudne...
Niestety pozbyć się go z życia nie będzie łatwo i już szybsza będzie wyprowadzka. Nie jest to niemożliwe, ale przepisy nie ułatwiają, a sprawy toczą się latami
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 10:40   #5
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: Uciążliwy sąsiad z chorobą psychiczną

UPDATE: Przyjechała policja, pogotowie i straż pożarna. Siłą otworzono mieszkanie i Pan został zabrany. Nie wiem dokładnie, jak dokładnie do tego doszło, bo ze swojej strony wysłałam tylko maila do dzielnicowego.
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 15:09   #6
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Uciążliwy sąsiad z chorobą psychiczną

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
UPDATE: Przyjechała policja, pogotowie i straż pożarna. Siłą otworzono mieszkanie i Pan został zabrany. Nie wiem dokładnie, jak dokładnie do tego doszło, bo ze swojej strony wysłałam tylko maila do dzielnicowego.
Całe szczęście.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 21:17   #7
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Uciążliwy sąsiad z chorobą psychiczną

Dopiero wątek się zaczął, a tu takie akcje ze strony służb już się rozkręciły...
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-03 22:17:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.