Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-07, 21:25   #1
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362

Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje


Cześć dziewczyny i chłopaki

Zakładam wątek dla wszystkich chcących skonsultować swoją rutynę pielęgnacyjną, dowiedzieć się czy dobrze pielęgnujecie swoją cerę, co możecie zmienić, co dodać, co wyrzucić aby cieszyć się piękną i promienną skórą

Jeżeli chcecie skonsultować swoją rutynę pielęgnacyjną:

Opisz jaki masz typ skóry - sucha/tłusta/mieszana, czy występuje problem z przebarwieniami/trądzikiem/zmarszczkami/bliznami itp, jak długo utrzymują się problemy
Czy jesteś w trakcie kuracji dermatologicznej obejmującej okolicę twarzy?
Jak wygląda Twoja pielęgnacja - poranna, wieczorna oraz okazjonalna (peelingi, maseczki) - wszystko dokładnie, wraz z nazwami produktów oraz częstotliwością stosowania

Postaram się bywać na wątku jak najczęściej się da aby służyć pomocą i dobrą radą - z wykształcenia jestem kosmetologiem, ze specjalizacją z medycyny estetycznej więc postaram się kompleksowo pomóc z wątpliwościami

Zachęcam do dyskusji wszystkie uczestniczki naszego forum!
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-13, 18:14   #2
Meidx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 77
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Hej, może uda Ci się mi pomóc? Mam 22 lata i uznałam, że to czas by zacząć dbać o swoją cerę. Mam cerę normalną, bez wyprysków z tendencją do przesuszania się. Co mogę zrobić by uniknąć lub w przyszłości zminimalizować widoczność zmarszczek. Zaczęłam myśleć o dobrej pielęgnacji twarzy, dobrym nawilżeniu... Czy kosmetyki z nie naturalnym składem są złe? Mam na myśli takie nie 100% naturalne np. Clinique, Biodermal czy może lepiej używać naturalnych kosmetyków? Jeśli tak to jakich? Mogłabyś mi doradzić? Bo jest tyle marek... I opinii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Meidx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 19:06   #3
Czarnaam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Cześć
Ja mam cerę mieszaną - tłuste czoło bardzo suche policzki. kremy z gliceryna ja zapychają i świece się po nich jak latarka. Lekkie kremy zaś mało ja nawilżają
Rano używam tylko tonik ziaja dla cery tłustej i mieszanej z ogórkiem i lekki krem sylveco. Potem makijaż który i tak po dwóch godzinach się swieci :/
Wieczorem zmywam makijaż żelem sylveco potem tonizuje i smaruje olejkiem tamanu. właśnie jestem podczas kuracji leczenia łzs i mam pełno wyprysków na szyi żuchwie. Smaruje na noc maścią.
Ogólnie cera jest w strasznej kondycji także proszę o help!
Czarnaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 19:07   #4
Czarnaam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Cześć
Ja mam cerę mieszaną - tłuste czoło bardzo suche policzki. kremy z gliceryna ja zapychają i świece się po nich jak latarka. Lekkie kremy zaś mało ja nawilżają
Rano używam tylko tonik ziaja dla cery tłustej i mieszanej z ogórkiem i lekki krem sylveco. Potem makijaż który i tak po dwóch godzinach się swieci :/
Wieczorem zmywam makijaż żelem sylveco potem tonizuje i smaruje olejkiem tamanu. właśnie jestem podczas kuracji leczenia łzs i mam pełno wyprysków na szyi żuchwie. Smaruje na noc maścią.
Ogólnie cera jest w strasznej kondycji także proszę o help!
Czarnaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 14:50   #5
Nimfadora_
Raczkowanie
 
Avatar Nimfadora_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 53
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Hej mam problem ze skóra. Ogólnie mam cerę mieszana, z tendencją do przetłuszczania w strefie T.

Gdy przestałam brać antykoncepcję, udało mi się wyjść na prostą (nigdy nie miałam dużych problemów ze skórą, ale zawsze z zaskórnikami): miałam gładką cerę, małe pory, używałam:

2x w tyg the ordinary krwawy peeling (przestałam używać mechanicznych peelingów)

1x w tyg nawilżająca maseczka

Żel do mycia twarzy AA (łagodny)

Krem do twarzy laroche posay effaclar duo

Przestałam używać zapychajacych podkładów

Przestałam wyciskać wągry

Za to miałam okropny problem z trądzikiem na plecach.



Teraz wróciłam do tabletek antykoncepcyjnych i zniknął mi trądzik na plecach i dekolcie oprócz zaskórników (?) zamkniętych (Dodam zdjęcie, to takie małe białe plamki, nie mam pojęcia co to jest, nie da się tego wycisnąć, rozjaśnić ani nic).

Na twarzy co się porobiło, dodałam zdjęcia. Rozszerzone pory, pryszcze, na brodzie to nawet nie wiem co to jest, na nosie pełno wagrow, mogę je usunąć a następnego dnia znowu są.

Broda cała w wągrach, policzki zaskórniki zamknięte i otwarte. Nawet na płatkach uszu są.

Pielęgnacja:

1x tyg the ordinary krwawy peeling

1x w tyg peeling enzymatyczny tolpa

Makijaż zmywam nivea płyn micelarny

Rano i wieczorem pianka do mycia soraya plante,

Tonik barwa siarkowa (ale wiem ze to gowno, inne działają tak samo zreszta )

Krem rano i wieczorem larocheposay effaclar duo



Używałam kiedyś serii całej barwy siarkowej i nic się nie zmieniło oprócz tego że śmierdziałam.

Próbuje tego wszystkiego nie wyciskać ale jak widzę czarne kropki to mam ochotę albo sięgnąć po peeling z kawy albo wyciskać, żeby tylko trochę mieć gładsza skore. Zapychajace skore bazy wygładzające tylko pogarszają sprawę.



Hormony pomagają i nie, nie mam trądziku na plecach ale co z tego, skoro znowu nie mogę używać podkładów rozświetlających tylko mat i krycie. Nie mam już 15 lat, więc wolałabym celować już w kosmetyki odmładzające niż całe życie przeciwtrądzikowe.



Co robić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 646E2871-96E3-40EE-BC6D-B220CFCF167D.jpg (106,0 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AE7F46B2-1FC7-49CB-B74F-53BF5B27A635.jpg (88,8 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg B0BC49A5-31C4-4895-811B-632559B642B3.jpg (69,0 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5B760D38-AA9F-4E2D-A667-A1416772F852.jpg (93,1 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0311E6E4-3F73-4537-9308-2C5AB09E9582.jpg (115,5 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2C50494D-1789-42C2-AF6A-A602C561E8FF.jpg (118,1 KB, 34 załadowań)
__________________
Baby, you're all that I want
I want you all to myself
Oh, but you know me too well
Nimfadora_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 16:54   #6
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Masz tak dużo przebarwień słonecznych na skórze? Polecam pójść do dermatologa na dermatoskopię, obejrzenie przebarwień pod kątem nowotworów. I zacząć używać filtrów przeciwsłonecznych, przydadzą się i są skutecznym anti agingiem
Przy okazji też dostaniesz od derma garść porad na trądzik, może receptę.

Bez filtrów zresztą ciężko zaczynać działać cokolwiek na trądzik czy zaskórniki. Niektórzy dermatolodzy w ogóle odmawiają leczenia przez większość roku jak ktoś nie używa filtrów UV lub może mieć problem z ich używaniem. Jeszcze niektórzy o wszystkich swoich pacjentach zakładają, że pacjenci nie umieją lub używać kremów z filtrem lub zbagatelizują, będą zapominać.

Na zaskórniki lepiej przytulić coś dobrego z kwasem salicylowym, ale to też uwrażliwia dodatowo na słońce.

Te białe miejsca to mogą być blizny, np. potrądzikowe, po zadrapaniach.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 11:43   #7
Nimfadora_
Raczkowanie
 
Avatar Nimfadora_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 53
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Mam piegi
__________________
Baby, you're all that I want
I want you all to myself
Oh, but you know me too well
Nimfadora_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-08, 15:45   #8
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Do oczyszczania skóry przy otwartych zaskórnikach bardzo polecam Foreo Lunę, tylko to dermatolog powinien zdecydować, czy możesz jej używać przy trądziku. Chociaż na pewno lepsze to niż rozoranie sobie twarzy mechanicznym peelingiem.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 10:23   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Cytat:
Napisane przez Nimfadora_ Pokaż wiadomość
Hormony pomagają i nie, nie mam trądziku na plecach ale co z tego, skoro znowu nie mogę używać podkładów rozświetlających tylko mat i krycie. Nie mam już 15 lat, więc wolałabym celować już w kosmetyki odmładzające niż całe życie przeciwtrądzikowe.



Co robić?
Jak długo bierzesz te tabletki?
Niestety pielęgnacją niewiele się zdziała na zmiany o podłożu hormonalnym, a to wydaje się być właśnie ten przypadek. Zwłaszcza że pielęgnację masz w sumie dobraną świadomie.
Może pomogłaby zmiana preparatu albo poczekanie, jak dalej skóra twarzy będzie reagować (zależy, jak długo to już trwa).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 10:34   #10
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

A cera tłusta? Może niacynamid pomógłby ograniczyć przetłuszczanie (jak się skóra przetłuszcza, oczywiście), bo od nadmiernego przetłuszczania mogą się rozszerzać pory. Tylko to stosowany dłużej, od razu nie ma takiego działania.

SVR ma taką linię Sebiaclear, gdzie są 2 produkty z 4% niacynamidem w połączeniu z 14% glukonolaktonu, takie połączenie nie powinno dodatkowo uwrażliwiać na słońce i ma papiery (w sensie badania) na działanie przeciwtrądzikowe.

Jest takie zielone serum i krem-żel Active. Ten krem ma bardzo dziwną konsystencję, mnie dość ciężko było nauczyć się go używać - najpierw miałam krem, teraz serum i z serum jestem bardziej zadowolona, bo mniej mnie denerwuje właśnie ta trudna konsystencja
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 12:26   #11
a7ddcac04ae73535ba11ab11f44c0a8674c66114_64a4a4728e626
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 14
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Witam, posiadam cerę mieszaną, nie mam jednak żadnych problemów z trądzikiem czy przebarwieniami. Moja pielęgnacja na tę chwilę wygląda tak:
- codziennie rano oczyszczam twarz woda micelarną Garnier do cery mieszanej, nakładam krem Avon 2-fazowy na okolice oczu oraz krem na dzien Oceanum firmy Faberlic. Dodatkowo stosuję ochrone przed słoncem La Roche-Posay Anthelium SPF50.
- codziennie wieczorem zmywam makijaż, jeśli takowy nałożyłam. Oczyszczam twarz pianką z enzymami Faberlic Expert. Nakładam wcześniej wspomniany krem na okolice oczu Avon oraz krem-maskę na noc Oceanum firmy Faberlic
- peeling twarzy zamieniłam kilka miesięcy temu na silikonową szczotęczkę elektryczną do twarzy, której uzywam 2 razy w tyg. Po pierwszym takim oczyszczaniu nakładam na twarz 3-stopniowy program Faberlic do karboksyterapii (stosuję go od niedawna, byłam ciekawa efektu, jednak nie planuje kupowac tego zestawu ponownie), po czym wklepuję serum Avon z wit C i dalej jak przy wieczornej pielegnacji.
Drugi peeling w ciagu tyg - po nim nakladam maseczkę z glinki rozowej francuskiej, nastepnie wspomniane serum z wit C od Avon i reszta pielęgnacji - peelingi zawsze robie wieczorem.

Ciesze sie, ze trafilam na ten watek, poniewaz zblizam sie do 30stki (stad ochrona przed promieniowaniem; mam zamiar stosowac ja przez caly rok) i powaznie zastanawialam sie nad zmianami w pielegnacji i m.in. zakupem dermo rollera. Jestem także zainteresowana 3-stopniowa pielegnacją Faberlic Expert z kwasami AHA, ale nie mam pojecia, jak pogodzic te wszystkie zabiegi i szczerze mowiac nawet nie jestem pewna, czy ich wszystkich potrzebuje. Zalezy mi na pracy nad moja cera, abym za kilka lat nie pomarszczyla sie, niczym sliwka:P:P
Mój główny problem - pale papierosy od prawie 10 lat; w tym momencie nie zauwazam jeszcze strasznych zmian na twarzy, moze lekkie zmarszczki pod oczami. Ciezko jest jednak sie oceniac, gdy codziennie patrzymy na swoje twarze, a dodatkowo wyobraznia miesza nam w glowach, dlatego bede bardzo wdzieczna za wszelkie wskazowki i porady Pozdrawiam Serdecznie
a7ddcac04ae73535ba11ab11f44c0a8674c66114_64a4a4728e626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-14, 14:53   #12
Dar28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Dzirn dobry

Ja mam glownie problem z zaskornikami, i z doborem srodkow do czyszczenia zauwazylam ze gliceryna mnie zapycha i nie znam kosmetykow do oczszczania zele pianki itd ktore jej nie maja, po uzyciu zelu pianki czegokolwirk z gliceryna to po godzinir od oczyszczenia twarzy na wagrach mam same blyszczace kropki. Prosze o pomoc
Dar28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-14, 18:55   #13
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

W jaki sposób doszłaś do takich wniosków, że sam żel do mycia twarzy zapycha i to tylko przez glicerynę? Coś tu się nie klei
Używasz obecnie czegokolwiek na zaskórniki?
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-15, 10:11   #14
Dar28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Stosuje tylko kosmetyki naturalne, gdy w skladzie kosmetyku do oczyszczania twarzy czy peelingu nie ma gliceryny nic takiego nie ma miejsca zaskorniki sa wyciszone. Gdy tylko pojawi sie gliceryna powstaje taki efekt
Dar28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 11:08   #15
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Nadal pozostaje pytanie, czy stosujesz coś na zaskórniki?
Żel i peeling to jedyne kosmetyki, których używasz? Bo ciężko winić sam żel do mycia, jeśli używasz też jakiegoś kremu, serum, podkładu, pudru, etc.

Myślę, że takie rozumowanie to raczej efekt błędnych założeń, efekt działania mitów kosmetycznych. Jakbyś nie znała mitu u niby zapychającej glicerynie, to pewnie nie wpadłabyś na takie wnioski. Generalnie sprawa jest bardziej złożona niż obczajanie składu czy jest gliceryna gdziekolwiek w środku czy jej nie ma...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 06:53   #16
Dar28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Prosiłam tylkoo polecenie czegos bez gliceryny tyle. Dziekuje

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

Stosowalam wiele produktow na zaskorniki od wielu lat nic z nimi nie zrobily, oczyszczanie u kosmetyczki twarzy pomoglo tylko na ok dwa tygodnie. Produkty typowo do zaskornikow(zel, pianka, tonik, krem) czesto podraznialy mnie wyswiecalam sie jak bombka brokatowa i powodowaly wysyp bolacych wypryskow ktore dlugo sie goily. Gdy mam zele olejki bez gliceryny to zaskorniki sa wyciszone jasniejsze itd. Maluje sie raz na rok. Potrzebuje tylko zel pianke itd bez gliceryny jesli ktos zna moze polecic super jesli nie dziekuje.
Dar28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 08:42   #17
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Próbowałam dać znać, że złapałaś mylny trop, że nie o glicerynę tu chodzi. Bo nie ma jak

Ani kosmetykami, ani u kosmetyczki nie idzie pozbyć się zaskórników raz na zawsze. To kwestia regularności, one będą się formować. Skóra jest jaka jest, są rozszerzone pory tam gdzie są, jest w nich miejsce na zaskórniki - tego się nie zmieni.
Tu też próbowałam się po prostu rozeznać, czy masz coś adresującego problem zaskórników w regularnej pielęgnacji. Bo bez tego sam żel (jak dobrze wybrany by nie był) to za mało. To tylko mycie, mycie to za mało na zaskórniki.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 11:06   #18
Dar28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Stosuje oczyszczanie dwuetapowe, nie maluje sie ale po takim oczyszczaniu poprostu moje zaskorniki sa najasniejsze ale ogolnie nie moge oczyscic porow wciaz te czarne kropki sa

stosuje peeling raz w tygodniu papilio naturals, zbyt czestt peeling powoduje ze moja skora przetluszcza sie bardziej,

potem hydrolat mieta lub kocanka,

na zmiane serum amino complex biosoma lub serum z witamina c i kwasem felurowym z biosomy,

raz na dwa tygodnie robie sobie maseczke z mocznikiem

, a na twarz na noc co drugi dzien krem sliwka z papilio naturals, a na dzien narazie mam krem argan od biosomy ale stosuje go bardzo niewiele, ogolnie nie lubie czuc warstwy kremu na buzi.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Posiadam cere mieszana z zaskornikami, sporadyczne wypryski bolace glownie przed miesiaczka, moja cera przetluszcza sie w strefie t ale czasami przy nietorych produktach podraznia sie glownie na poloczkach oraz czole
Dar28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 12:40   #19
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Pamiętasz przy czym miałaś podrażnienia?

Ten peeling papilio to rozumiem scrub? Taki mechaniczny, drobinkowy? Zaskórniki siedzą głębiej niż da się drobinkami dodrapać, peelingi kwasowe/chemiczne mają tę przewagę, że trochę głębiej działają
Próbowałaś może kwasu salicylowego? Lub innych kwasów złuszczających? Salicylowy mógłby ładnie pomóc oczyścić skórę z zaskórników otwartych, podtrzymywać taki efekt - bo zaskórniki jednak będą się robić same, taka natura.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-18, 17:17   #20
Dar28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Przy hydrolacie manufaktura natura malina-aloes, przy hydrolacie cynamonowym tutaj wystapily typowe reakcje alergiczne pieczenie skory na poloczkach i czole, a przy peelingu veoli botanica i wszystkich mocno scierajacych z twardymi drobinakami nawet jesli nie pocieram mocno wystarczy masaz delikatny nimi i odrazu buzia jest pozdrazniona i czerwona.



Tak papilio ma w sobie drobinki z migdalow

A jakie produkty z kwasami moglabym wyprobowac?

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

W tonikach on sie kiedys przewijal itd ale teraz nie. A jakie produkty Z kawsem salicylowym moglyby pomoc chodzi o konrektne marki i produkty i najlepiej zeby byly zmywalne, nie do zostawienia na noc mam trojke malych dzieci (5latke i 1,5 roczne blizniaki) wiec za duzo sie tulimy itd zebym mogla stosowac cos do trzymania na twarzy na cala noc
Dar28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 20:42   #21
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Aj, możesz masz pecha i mieć alergie na niektóre rzeczy...
Takie "uroki" naturalnych kosmetyków, że gromadzą naturalne alergeny. Akurat na cynamon alergia nie jest tak znowu rzadka, na aloes wbrew pozorom też. Czasem hydrolaty bywają jeszcze konserwowane i można mieć problemy z tymi konserwantami - to sama przerabiałam
Popatrzyłam na te konkretne i zdaje się nie są konserwowane, więc może to rzeczywiście kwestia alergii na pewne składniki roślinne...
Z tym cynamonem to może być tak, że można dostać alergii skórnej mimo że się nigdy nie miało alergii pokarmowej jak się jadło szarlotkę Takie alergie trochę inaczej funkcjonują.

Dobrze znany, popularny jest taki produkt z 2% kwasem salicylowym z Paula's Choice:
https://cosibella.pl/product-pol-157...owym-30ml.html
W zaleceniach jest, żeby nie spłukiwać. Ale dużo osób stosuje takie rzeczy na chwilę i zmywa i zdąży podziałać, też widzę efekty po krótkim stosowaniu (kwadrans, pół godziny, coś takiego). Dodatkowo przed zmyciem można zrobić maseczkę glinkową, bardzo lubię tę metodę Odeślę do osoby, która zasłynęła z tej metody
https://www.instagram.com/stories/hi...3691657184489/
U myskinstoryy ogólnie sporo można się poduczyć pielęgnacji skóry z zaskórnikami.

Jak lubisz bardziej naturalne kosmetyki, to kojarzę jeszcze taki tonik z A.Florence:
https://cosibella.pl/product-pol-192...nem-150ml.html
Ogólnie w naturalne kosmetyki słaba jestem, za dużo tego nie znam

Jeśli na policzkach nie masz problemów z zaskórnikami, to można policzki omijać i stosować takie rzeczy tylko w strefie T, tylko tam gdzie występują zaskórniki - pomocne zwłaszcza jak policzki są wrażliwe.

Na zamknięte zaskórniki kwas salicylowy to może być trochę mało, przynajmniej u mnie było to mało. Ale ten kwas jest wyjątkowy i na zaskórniki otwarte nic nie działa mi tak skutecznie.

Ciekawe czy ktoś miałby inne propozycje kwasu salicylowego. Akurat będę kupować sobie, bo obecny mi się kończy, i się zastanawiam czy nie wybrać tego z A. Florence. Chyba że jeszcze trafiłabym na coś innego ciekawego
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 22:03   #22
Dar28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Mysle ze to zaskorniki otwarte mam czarne punkciki niewyczuwalne na skorze ale widoczne gadziny, chyba najpierw sprobuje ten pierwszy produkt. Tylko zupelnie nie wiem jakiego kremu z filtrem uzyc
Dar28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-19, 06:49   #23
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Ja mam dość niepopularną opinię o filtrowaniu się tylko z powodu używania kwasu salicylowego.
Ogólnie sama się filtruję cały rok, to jest jedna z najlepszych praktyk anti aging i ogólnie dbania o kondycję skóry na dłuższą metę. Uważam, że filtrować się warto czy się korzysta z kwasów czy nie.
Ale z drugiej strony kwas salicylowy w stężeniach kosmetycznych (a nie z zabiegów gabinetowych) raczej nie uwrażliwi skóry na słońce, tzn. raczej nie będzie bardziej wrażliwa niż zwykle. Chyba sporo osób generalizuje mocno, że kwas to kwas i będzie uwrażliwiać w taki sam sposób jak peelingi kwasowe.

Tak że moje zdanie jest takie, że filtrować się warto i to bardzo, ale nie tylko dlatego, że się włącza kwas salicylowy. To akurat dość słaby powód - moim zdaniem. Wcześniej miałam mieszane uczucia w temacie, ale trochę na moje zdanie wpłynęło badanie, w którym wyszło, że kwas salicylowy prawdopodobnie nie uwrażliwia skóry, nie ma zmian a być może nawet lekko poprawia "odporność" na pojawienie się rumienia od słońca:
https://www.instagram.com/p/CDjQUFRpALf/

Jest wątek filtrowy jakbyś chciała sobie coś znaleźć, popytać się lub poczytać:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=576105
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-19, 08:52   #24
Dar28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

A ma Pani jakies sprawdzone produkty z filtrem? Ja jakos nie moge dobrac
Dar28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-19, 12:45   #25
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Z duszą na ramieniu polecenia mi idą, bo filtry mają na różne sposoby specyficzne konsystencje... Łatwo się zrazić, zwłaszcza jak chce się czegoś niewidzialnego i niewyczuwalnego na raz.
Przy mieszanej skórze pomyślałam o filtrach typu dry touch, np. w tym tygodniu w stacjonarnym Super Pharm widziałam promocję na filtry Vichy, kremy do twarzy po ok. 25-30 zł. Nawet dobra cena na wypróbowanie.
Ten znam, bo mój partner go lubi:
https://www.vichy.pl/ochrona-przeciw...na/p15025.aspx
Ale teraz przejrzałam szybko skład i się zastanawiam czy nie byłoby zgrzytu, jeśli możesz mieć alergię na cynamon. Tu jest jakiś cynamonowy ekstrakt. Zdaje się z trochę innej rośliny niż hydrolatach i olejkach, cynamonowiec chiński a nie cejloński, ale może i tak bezpieczniej odpuścić
Był jeszcze jakiś nowy krem matujący Vichy:
https://www.vichy.pl/ochrona-przeciw...na/p28430.aspx
Tego osobiście nie znam, ale jest już bez cynamonu

Przy stosowaniu kremów z filtrem dobrze jest nie zapominać o oczyszczaniu skóry wieczorem i robić to dokładnie. Poniekąd podobny kaliber do podkładów. I w przypadku makijażu i filtrów można przeklinać na zapychanie, jeśli oczyszczanie szwankuje.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-22, 10:29   #26
Dar28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

woda, masło shea, emulgator z oliwy z oliwek, mocznik, olej konopny, siarka organiczna, alkohol cetylowy, d-pantenol, glukonolakton, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z wierzby białej, witamina E, bisabolol, mleczan sodu, olejek z drzewa herbacianego, eko konserwant - alkohol benzylowy i kwas dehydrooctowy

A w kremie z takim skladem cos by moglo spowodowac błyszczenie?
Dar28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 14:52   #27
AlisaFrost
Przyczajenie
 
Avatar AlisaFrost
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 4
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Cześć, mam nadzieję, że mi pomożesz. Mam problem z czarnymi plamami na twarzy. Od dawna próbuję coś z nimi zrobić, ale niestety nic nie pomaga. Może możesz coś polecić?
AlisaFrost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 08:25   #28
Lily2garden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 3
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Witam, mam problem z doborem odpowiedniego sposobu oczyszczania skóry. Moja skóra jest dosyć sucha i mam rozszerzone pory, w ciągu dnia dosyć często się przetłuszcza. Aktualnie co drugi dzień na noc stosuję Retinol 2% na zmianę z serum nawilżającym i kremem odżywczym. Na dzień nakładam serum z witaminą C a następnie krem z filtrem, ewentualnie jeśli czuję dużą suchośc skóry to przed kremem z filtrem dodatkowo daję krem ochronny.

Do tej pory przez kilka lat skórę oczyszczałam jedynie płynem micelarnym i po takim oczyszczaniu nie była podrażniona. Ostatnio próbuję wprowadzić dodatkowo jakiś kosmetyk zmywalny wodą (żel, olej) ponieważ wiem że sam płyn micelarny nie jest wystarczający. Niestety tutaj pojawiają się problemy ponieważ nieważne jaki kosmetyk do mycia użyję (żele do delikatnej/suchej skóry basiclab lub pharmaceris, oleje do mycia twarzy) to po zmyciu wodą skóra wydaje się mocno ściągnięta i dziwnie się błyszczy. Dodatkowo, pomimo tego że staram się bardzo dokładnie zmyć każdy kosmetyk wodą żeby nie pozostawić żadnych resztek (robię to kilkukrotnie) to gdy nakladam wodniste serum z witaminą C wklepując je widzę że tworzy na skórze dziwną białą emulsję, tak jakby wchodziło w reakcję z resztkami kosmetyków do mycia. Dzieje się tak zarówno zarówno po oczyszczaniu twarzy olejami jak i żelem.

Moje pytania:

1. Jakie kosmetyki do mycia najlepiej używać dla mocno przesuszającej się skóry mieszanej?

2. Co jest powodem błyszczenia się skóry po myciu twarzy? (skóra nie jest lepka ani tłusta tylko mocno ściągnięta i błyszcząca)

3. Jaką technikę mycia żelem i olejami jest najlepiej stosować żeby nie pozostawić żadnych resztek kosmetyków na skórze?
Lily2garden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 10:10   #29
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Naprawdę używasz retinolu 2%? A nie retinoidu 2% na przykład z The Ordinary? Pytanie niezwiązane z tematem, tak po prostu się zastanawiam czy jest to w stanie kogokolwiek nie podrażniać

1. Może niekoniecznie chodzi o sam produkt a o sposób mycia, dokładność, spłukiwanie - jak coś szwankuje to przy każdym kosmetyku oczyszczającym mogą się dziać dziwne rzeczy. Niektóre kosmetyki nie są zbyt samodzielne, np. oleje bez emulgatorów samą wodą się ze skóry nie spłuczą. Nawet jak mają emulgator to też nie każdy się całkowicie zmyje samą wodą.
A próbowałaś emulsji? Typu Cetaphil EM? Obecnie jestem w trakcie Bielendy do skóry naczynkowej i bardzo polubiłam, skóra mi odetchnęła po chyba zbyt mocnym dla mnie żelu Pharmaceris A Physiopuric, lubię też Ziaja Med Fizjoderm

2. Pewnie odwodnienie, wypłukanie za dużo lipidów, nmf czyli za mocne doczyszczenie, ja długo trwałam przy żelu Pharmaceris A Physiopuric i się złapałam na tym, że czasem coś tam podrażnia i że zostawia skórę aż za bardzo ściągniętą - w moim przypadku

3. A jaki pakiet chciałabyś wypróbować?
U mnie "od biedy" sprawdza się stosowanie samej emulsji stosując dwukrotne oczyszczanie tą samą emulsją. To nie jest mus, żeby używać koniecznie pakiet dwóch różnych kosmetyków do oczyszczania co wieczór. Byle znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, co się będzie sprawdzać
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 10:26   #30
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 66 994
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Lily2garden ja miałam też jedno serum z witaminą C, które wydawało się pienić. Nie była to kwestia złego zmycia żelu, a tego serum. Czaszka na yt też w jednym filmie mówiła o pieniącym się serum - że pieni się jak się za dużo go nałoży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-19 19:22:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.