wyniki prolaktyny. Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 17:46   #1
ona523
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 44

wyniki prolaktyny. Pomocy


Dzis wybralam wyniki prolaktyny i mam 10.96ng/ml czyli chyba dobre. A robilam je dlatego bo mni lekarz ginekolog zlecil bo z sutkow leje mi sie wydzielina. No i teraz sie zastanawiam z czego moze byc ta wydzielina? skoro to nie prolaktyna? dodam ze mam 22 lata
ona523 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 21:56   #2
andzia619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 217
Dot.: wyniki prolaktyny. Pomocy

Przy raku piersi jest taka wydzielina. Również przy zapaleniu sutka. Możliwości jest wiele.
Pamiętaj- mimo że masz dobry poziom rano, nie oznacza to, ze jest on dobry wieczorem. Powinno oznaczyc się dobowy profil prolaktyny, kilka pomiarów w ciagu dnia. Poziom prolaktyny powinien spaść o 1/2.
__________________

andzia619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 00:03   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: wyniki prolaktyny. Pomocy

Weź dziewczyny nie strasz jakimiś rakami. Ja tam mam problem z prolaktyną, a nigdy żadnych dobowych pomiarów nie robiłam i nikt mi nawet nie sugerował. Bo po co? Jak coś jest nie tak, widać od razu.

Robiłaś badanie po MTC? Czasami zwykła prolaktyna jest w normie, a problem tkwi w obciążonej. Ja tak miałam.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 00:55   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: wyniki prolaktyny. Pomocy

Cytat:
Napisane przez andzia619 Pokaż wiadomość
Przy raku piersi jest taka wydzielina.
Piszesz o jednym na 10000 przypadków, nie rozumiem, czemu akurat w tym miejscu właśnie ją straszysz. Nie jest to przyczyna swoista - tzn. - masz wydzielinę = masz raka. Żeby nie było, jestem w temacie onkologicznym i nie znam osoby, która miała taką wydzielinę.

Do autorki wątku: przyczyną może być zapalenie sutka, przyjmowanie leków. Powinnaś z wynikami udać się do lekarza, jeśli nie będzie w stanie postawić diagnozy - udać się do innego.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:00   #5
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wyniki prolaktyny. Pomocy

Autorko wątku nie martw się na pewno jest to zwiększony poziom prolaktyny. Sama mam hiperprolaktynemie ale niestety zwykle badanie prolaktyny nie wykazało jej z zwiększenia tylko po obciążeniu skoczyła mi o 15 razy wyżej ,dlatego dla świętego spokoju zrób badanie prolaktyny z obciążeniem.
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:14   #6
andzia619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 217
Dot.: wyniki prolaktyny. Pomocy

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Weź dziewczyny nie strasz jakimiś rakami. Ja tam mam problem z prolaktyną, a nigdy żadnych dobowych pomiarów nie robiłam i nikt mi nawet nie sugerował. Bo po co? Jak coś jest nie tak, widać od razu.

Robiłaś badanie po MTC? Czasami zwykła prolaktyna jest w normie, a problem tkwi w obciążonej. Ja tak miałam.
Nikt Ci tego nie sugerował, bo to robi sie od niedawna. Test z obciążeniem (najczęściej metoklopramid) to juz niestety stara metoda i nie jest miarodajna. Jeżeli chodzi o endokrynologię to z racji, że mam dużo problemów jestem na bieżąco.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Piszesz o jednym na 10000 przypadków, nie rozumiem, czemu akurat w tym miejscu właśnie ją straszysz. Nie jest to przyczyna swoista - tzn. - masz wydzielinę = masz raka. Żeby nie było, jestem w temacie onkologicznym i nie znam osoby, która miała taką wydzielinę.

Do autorki wątku: przyczyną może być zapalenie sutka, przyjmowanie leków. Powinnaś z wynikami udać się do lekarza, jeśli nie będzie w stanie postawić diagnozy - udać się do innego.
jest jednym z obajwów. Badasz piersi regularnie? To powinnas wiedziec, ze przy tym nalezy sprawdzić, czy nie ma wydzieliny z sutka. Ja jedynie informuję.
Zresztą lekarz przy badaniu piersi też to sprawdza.
__________________

andzia619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:22   #7
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: wyniki prolaktyny. Pomocy

No co Ty nie powiesz. Gdyby nie było miarodajne, to nadal bym miała problemy z prolaktyną.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 10:15   #8
ona523
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 44
Dot.: wyniki prolaktyny. Pomocy

le ten wyciek jest raz mleczny raz przezroczysty

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

badam swoje piersi co jakis czas i ostatnio wyczulam zgrubienie wiec poszlam do lekarza. Ten stwierdzil ze to przed okresem mi tak wyskoczylo i po ma zniknac. Teraz jestem po okresie i sie badam to chyba znikna ale mam isc na kontrole to lekarza sam zbada. Mam nadzieje ze to nie rak:/
ona523 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 19:46   #9
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: wyniki prolaktyny. Pomocy

Cytat:
Napisane przez andzia619 Pokaż wiadomość
jest jednym z obajwów. Badasz piersi regularnie? To powinnas wiedziec, ze przy tym nalezy sprawdzić, czy nie ma wydzieliny z sutka. Ja jedynie informuję.
Zresztą lekarz przy badaniu piersi też to sprawdza.
TO BZDURA. Wydzielina z sutka jest standardowym objawem zapalenia piersi, a nie raka. Rak nie ma aż takiego wpływu na stan piersi, chyba, że jest bardzo zaawansowany. Inna kwestia to również to, że młode kobiety z rakiem piersi zdecydowanie nie mają takich objawów, a guzek wyczuwalny jest głównie palpacyjnie - i w ten sposób najczęściej jest odkrywany.
To spytaj lekarza, co i w jakim celu sprawdza. Jeśli o czymś informujesz - to rób to jedynie w przypadku, gdy jesteś pewna. Szczególnie, jeśli piszesz komuś takie rzeczy, jak napisałaś wyżej - fakty naciągane i nie do końca zgodne z prawdą.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.