Nabrzmiałe wargi sromowe, antykoncepcja hormonalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-27, 09:38   #1
onelove0
Przyczajenie
 
Avatar onelove0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1
Unhappy

Nabrzmiałe wargi sromowe, antykoncepcja hormonalna


Cześć dziewczyny, mam problem.. przeczytałam juz chyba wszystkie artykuły w internecie (nie ma ich zbyt wiele) i nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie, wiec liczę na waszą pomoc, bo bardzo się martwię.
17 dni temu rozpoczęłam antykoncepcję hormonalną, miesiąc temu byłam u ginekologa. Zaczęłam brać tabletki z pierwszym dniem okresu, ale o godz 13, później przez kilka dni przyjmowałam tabletki godzinę później, żeby dotrzeć do 20 [bo ta godz odpowiada mi najbardziej a nie chciałam zmniejszyć działania] i mój "ostatni dzień okresu" trwał dosyć długo, dopiero po jakimś czasie poczytałam, dowiedziałam się że to plamienie możliwe po tabletkach i nawet rzuciłam palenie, bo to podobno nasila krwawienie. teraz krwawię z dnia na dzień coraz mniej, w zasadzie minimalnie, ale mam inny problem. nie wiem czy to ma związek z antykoncepcja, czy z czym. od ostatniego stosunku, minął tydzień, od 4 dni swędzi mnie w kroczu i jak za długo drapię to piecze, dzisiaj rano przyjrzałam się moim wargom sromowym wewnętrznym i łechtaczce, są strasznie nabrzmiałe.. wielkie. nie wiem co to i nie wiem co robić. dbam o higienę, okolice intymne myję zawsze szarym mydłem, bieliznę zmieniam. przez ostatnie kilka dni smarowałam się maścią Clotrimazolum i też nie pomaga, a wręcz wargi ciągle rosną.
Macie jaki pomysł, co robić? Oczywiście oprócz wizyty u lekarza..
onelove0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 09:43   #2
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Nabrzmiałe wargi sromowe, antykoncepcja hormonalna

My Ci nie powiemy co Tobie dolega - wizyta u lekarza jest niezbędna. Choćby dlatego, że on to obejrzy i będzie wiedział co Ci przepisać.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 09:16   #3
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Nabrzmiałe wargi sromowe, antykoncepcja hormonalna

jestem prawie pewna że to grzybica pochwy. Ja miałam te same objawy, clotrimazolum wiele nie zdziała, trzeba isc do ginekologa po antybiotyki . Takie rzeczy przytrafiaja sie kazdemu, a codzienne mycie wcale nie wyklucza grzybicy, slyszałam nawet ze przesadna higiena niewlasciwymi preparatami moze tez byc jej przyczyną, bowiem zabija pozyteczne bakterie. Możesz sobie kupić jakiś zel do higieny intymnej np Lactacyd i globulki z propolisem, może pomogą... Ale jeśli Cię tak bardzo swędzi i piecze to raczej jest już powazny stan i powinnas isc do tego lekarza dla swojego lwasnego dobra
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.